Нашите " специални" деца с ДЦП-2!

  • 48 382
  • 343
  •   1
Отговори
# 75
да добре заварили.
мога много да ви разкажа за "нейровита", за Сакт Петербург и за св.иван рилски, но само ако наистина искате да чуете. съгласна съм че майката е притеснена, защото и аз бах на нейното място, но това е дълга тема и сега е късно. имам 3 деца , които в момента трябва да заспиват и съм сама с тях. но обещавам утре да ви нпапиша цялата история за стволовите клетки и как се отказахме броени часове преди трансплантацията. сега чао на всички.
а замразени са в русия а в българия се работи с живи клетки. сравнете замразени и свежи плодове и ще разберете разликата
а и за момента не съм съгласна , защото никога ли не сте се казвали "само ако знаех", "ако някой ни беше казал"пьк пак си прави каквото знаеш и мислиш за редно . вече чао

# 76
  • Мнения: 1 157
ajeliya ,Viki i mama  благодаряви за подкрепата !
гериалекс здравей аз съм майката на Джули
гериалекс не мисля, че ще ме разубедиш
всичко това го правя за детето си
връщане назад няма ,а преди да  се свържем
с тази клиника доста дълго време търсехме инфо за нея
за тези 2г.4м. съм преживяла голям кошмар чувала съм какви ли не
предложения от бг лекари .................................няма да ги споменавам сега ,че са толкова много
знаеш ли за тези 2г.4м. тя беше опитно зайче за бг лекари
немисля да продължавам да го позволя те да се учат на моето дете
а защо избирам москва  ,а не другата клиника даже и не и запомних името..........
причините са много ,а и ако е нещо менте ,защо половината деца от
бГ Коледа  се лекуват в същата клиника ,а не  отидат в другата..........................
или не си останат в бг да им ги сложат???????????????

Сърцето ми казва  да отида там не мисля да се връщам назад

Джули беше на 6 месеца когато научихме за тази клиника ,а сега е на 2г.4м. не мисля да губя
още толкова време  за друга клиника
мисля,че всеки родител има право да решава кое е най-доброто за детето му
не мисля ,че ти си човека ,който да ме съдиш ,както и аз не те съдя ,за това кои
начин ти си избрала за детето си .
Избираш този ,който мислиш за най-добър.
мога да пиша още много но мисля това време да го отделя на  Джули.

# 77
  • Мнения: 49
Здравей Гериалекс!Моля те да споделиш твоето мнение за болниците които споменаваш и за вашето решение да не правите трансплантация,мисля че ще е интересно на всички.Но ако сега не е подходящ момента/ впредвид предстоящото лечение на Джули/можеш да ми пишеш на лични.В момента правим процедури в клиниката на д-р Чавдаров и поради липса на друга специализирана болница в БГ,се интересувам от подобни болници в чужбина.Благодаря ти!
Най-добри пожелания на Джули и кураж на семейството и!

# 78
  • Мнения: 1 157
Dimmy ,няма проблеми нека гериалекс сподели ,защо отказват стволови клетки ,аз също бих искала да разбера.
А това,че на Джули датата наближава за трансплантация на стволови клетки, гериалекс няма да ме разубеди
неискам да се    съобразявате с мен,пишете свободно в темата взе пак нали е затова да обменяме опит
вярно,че вчера като видях написаното от гериалекс първо си newsm45 и след това писах във темата
 

# 79
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
djuliana_05, радвам се за вас и ви пожелавам успех!

Аз най-сетне си поръчах книгата на Доман (на руски), http://www.labirint-shop.ru/books/148140/
Имах нужда от нея доста по-рано, но по-добре късно, отколкото никога. Сега попаднах на една методика на Божена Бейнар-Славов , в основата на която е труда на Доман и още няколко учени. Счита се, че между всички функции на мозъка (слух, зрение, движение и т.н.) има тясна връзка и развитието на който и да е от тях води до развитие и на останалите. При здрави деца няма прекъснати връзки между работата на тези функции и те се развиват в определена йерархия. При задръжка в развитието обаче липсват определени връзки на определено ниво, което е и причина за изоставането им.

"Затворен кръг
Движение и интелект. Интелект и биохимия,. Биохимия и движение.


Доколкото нашите деца с т.н. задръжка в развитието имат нарушения в тези канали, дотолкова те ще са повече или по-малко опитни във всяка от тези области. Също дотолкова те ще знаят повече или по-малко за вкуса, мириса, зрението, докосването, слуха, речта, мануалните умения и движенията.В затворения кръг се намират трите основни съставящи, от които произхождат горните функции. Всяка от тях има своя анатомичен канали  най-важното да нас е да разберем взаимосвързаността им на определено ниво.
Повредената мозъчна кора води до нарушения в мисленето, повредата в средния мозък води до дисхармония на движенията, а разстройството в биохимичното равновесие е отговорно за сензорната дисхармония.
При проблеми в двигателното развитие лечението се провежда обикновено така, сякаш движението произхожда само от крайниците.Движението е резултат и продукт на доброто дишане, осезание организация, координация на слуха, обоняние, зрение и не само.Незрящото дете няма този допинг за движение като виждащото.Нечуващото не се движи като резултат от звуците на окръжаващата го среда.Дете, което не получава цялостна информация на сензорите си с цялото си тяло, няма да получи пълна информация за движението.Дете със слабо дишане няма да се движи като своите връстници, така няма и да развие дишането си и в резултат от недостига на движение ще има и по-малко шансове да развие речта си."


За всяко дете или група деца се съставя индивидуална програма. Отчита се етапа на развитие на всяка една функция. Счита се, че няколко часа дневно занимания не са достатъчни, нужни са постоянни занимания. Включена е работа не само на специалисти, но и на родителя. Работи се и със звукова и мануална терапия.  За повечето деца на първо място стои подобряването на физиологичните функции. Това включва промяна в начина на хранене (при някои специална диета), очистване на организма, пасивни и активни дихателни техники, сензорна стимулация и звукова терапия. Следват активни и пасивни програми за физическото развитие и за интелектуалното развитие.

Ето и видео
http://www.youtube.com/watch?v=ppjQu6nUzQg&NR=1

Много ме заинтригува дишането с маска, като прочета подробностите, ще споделя Simple Smile

цялата статия е тук http://epi.3bb.ru/viewtopic.php?id=43

# 80
Здравейте всички. Знам че всеки иска най - доброто за своето дете.
Аз обаче искам най-доброто за всички деца.
Моята Гери  е на 8 и половина .Тя е с тежка спастична квадри пареза, но през цялото това време ние не се отказваме да се стремим да и помогнем.
Съгласна съм за българските лекари , номила Нели ти не знаеш ли че и в Русия са същите. Вниманието което ти отделят е само заради парите , колкото и грубо да звучи, но за съжаление е така. Точно както и в България, само че там са по любезни.
Не съм запозната с подробности с вашия случай, но за сметка на това познавам (лично) родители на деца, които вече са били няколко пъти(6,7) и няма никакъв ефект от трансплантацията, говоря ти не за да те обезнадеждавам, а за да не стане детето ти отново "опитна мишка" както ти сама каза.
Преди две години ние също бяхме решили да извършим тази процедура, но защо се отказахме:
- изпратихме писма със запитване до няколко международни клиники , ЗАНИМАВАЩИ СЕ С ИЗСЛЕДВАНЕ НА СТВОЛОВИТЕ КЛЕТКИ в Щатите, Австрия, Австралия, Израел, Германия и други  И ОТ НИТО ЕДНА НЕ ПОЛУЧИХМЕ ПОЛОЖИТЕЛЕН ОТГОВОР- ДА НАПРАВЕТЕ ГО ТОВА ЩЕ ПОМОГНЕ.
-да вярно , че бъдещето е в тях , но е още много рано да се твърди че който и дае учен в света може да накара стволовата клетка да се развие като нервна, а не като костна например
- ОСВЕН ТОВА ЕДИН БЪЛГАРСКИ ЛЕКАР, УЧАСТВАЩ В ОПЕРАЦИЯТА ПО ТРАНСПЛАНТИРАНЕ НА СТВ.КЛ. СЛЕД ГОЛЯМ НАТИСК ОТ СТРАНА НА БЛИЗЪК ДО НЕГО  НАШ РОДНИНА, НАЙ-НАКРАЯ Е ПРИЗНАЛ ЧЕ ВСЪЩНОСТ И В рУСИЯ И бЪЛГАРИЯ ВСИЧКО Е В СФЕРАТА НА ЕКСПЕРИМЕНТА[/co
ще се включа по-късно пак с повече подробности

# 81
  • Мнения: 1 157
мила гериалекс сигурно ,не си чувала ,че има и случай в който и стволовите клетки не помогат.
Затова предварително се правят изследвания ,който показват ,че ако тези клетки няма да
помогнат да не си губиш времето и после да кажеш да ама...............................................................
Аз мога само  едно да ти кажа по въпроса къде се правят експериментално
когато правихме първия репортаж по Нова ТВ репортерката ме попита същото, защо не ги
направим в бГ аз и обясних, защо тя каза добре аз ще се свържа с директора на
Фонда за лечение на деца в чужбина и знаеш ли той какво и е отговорил направо ще ти го цитирам
това са думите на така известния д-р Добрев
В бЪлГАрИЯ  СТВ.КлЕТКИ СЕ ПрАВЯТ ЕКСПЕрИмЕНТАлНО


и в бГ ств.клетки ги трансплантират от 1 година
когато лежахме в София в болница казах на лекуващата лекарка,
че искаме да правим ств.клетки
,а тя ме гледа като гръмната Shocked Shocked Shocked
и ме пита мен какво е това ств.клетка  #Crazy
може ли да ми кажеш повече инфо? -въпрос от лекарката
еми какво да правя в бГ newsm78

ако желаеш мога да ти кажа и името на лекарката

# 82
Пропуснах да ти кажа Нели ,че не те съдя, просто исках да чуеш и друга алтернатива , но явно е безсмислено
За всички останали :
Магическо хапче з асъжаление няма .Резултатите се постигат с много труд и не бива да се мисли ,че една (или повече)операции от този тип могат да помогнат на тежко увредените деца( каквото е и моето между другото). Тъй като нямам скенер не мога да ви покажа оригиналните писма , но ще направя няколко цитата
1.Д-р Махендра Рао от Института в Бетесда ,САЩ(военен институт):
" Скъпа г-жо ХХХХХ, Нека започна с уговорката , че това представлява мое лично мнение като учен и родител, ане като служител на NIH.
Не смятам , че настоящите данни показват, че ще има поддържано и продължаващо подобрение при използване на ств.кл., въведени чрез лумбална пункция. По - добре ще бъде да използвате парите за рехабилитация и физиотерапия. Научната обоснованост на подобна процедура не е голяма и механизмът за какъвто и да било докладван ефект е несигурен.
Съжалявам, че звуча негативно настроен. Убеден съм в терапевтичния потенциал на ств.кл., но смятам, че трябва да бъдем внимателни и внимателно да провеждаме изпитания, а не да извличаме печалба от надеждите на хората."
2.Д-р Ева Мезей от същия институт:
"Скъпа ХХХХХХ,
Първо бих искала да кажа, че много съжалявам за детето.
Доколкото знам няма контролирано проучване при хората доказващо, че инжектирането на стволови клетки в ликвора е ползотворно.Има мн проучвания при животни( предимно мишки и плъхове), които подсказват, че инжектираните ств.кл. биха могли да помогнат при подмяната на изгубени клетки(ОБЪРНЕТЕ ВНИМАНИЕ СТАВА ДУМА ЗА ПОДМЯНА НА ИЗГУБЕНИ КЛЕТКИ А НЕ ЗА СЪЗДАВАНЕТО НА НОВИ). Но разликата м/у гризачите и хората е съществена.
........
По принцип не смятам, че съществуват достатъчно познания за извършването на подобна процедура при дете. Няма данни , които да подсказват, че процедурата би помогнала;въпросната процедура вероятно няма и да навреди, с изключение на рисковете свързани с нея и болката при набавянето на костния мозък. Ако ставаше въпрос за моето дете не бих го направила в момента."
Има и още но няма да ни стигне форума да Ви ги изпратя.
Само си задайте въпроса "Как ще накарат клетките да станат нервни?", "Как ще накарат клетките от гръбначния мозък, къдото са имплантирани , да стигнат точно до увреденото място в мозъка?" Попитайте и Вашите лекари за това. А и кои точно са тези деца ,които имат подобрение точно от стволовите клетки? Запознайте се с техните родители, вижте децата какво са можели преди  и какво след операциите. Тогава сами ще можете да си отговорите на всички съмнения , относно ств.клетки.
Искрено Ви желая успех .    

# 83
           Ако искаш да смегчиш тона мога да ти кажа още много. Дори може да говорим по скайпа , защото нямам много време да пиша. Ти решаваш.

# 84
  • Мнения: 3 914
Никъде не видях точни доказателства,против трансплантацията на стволови клетки,видях някакви откази от клиники по света,и по точно не откази ,а несигурност и опит от тяхна страна да те разкарат.Извода-ХВАНАЛО ТЕ Е СТРАХ
Причината да се изразя така ,е че и аз мога тук да ти плясна поне 30 отказа за лечение на моето дете от същите държави които цитираш,даже 90% от тях лично посетих и лично в очите ми ми отказваха с аргументите ,че няма смисъл,че рисковете са повече от ползите и ред такива.
Е намери се държава ,в която детето ми беше оперирано,въпреки че това стана на вторият ми опит с тях,първата година ми отказаха/преглед там на място/ и знаеш ли,никой не предполагаше ,че това което е сега,ще се случи,дори оператора.Подписах си документа ,че са ме информирали за огромните рискове и готово PeaceСлучаят ми е малко по различен,не че детето ми няма ДЦП,а не за дцп-то беше тази операция/които всъщност са 8 Wink/, но идеята е почти същата.
Такаааа,ако помислим малко по глобално по въпроса със ств.клетки,дали няма да стигнем  някакъв опасен спор newsm78 Задаваш ли си въпросите ,защо има открити евтини лекарства против ракови заболявания,но са преследвани и забранявани ,а химиотерапията се радва на небивал успех и приложение с години курсове при болните,защо продължава масовото ваксиниране при деца от развити държави,в които вече отдавна риска е почти нулев от подобни заболявания,защо се знае за стволовите клетки отдавна, а няма никакво развитие  с проучванията,в същото време трансплантацийте на органи само до преди десетина години бяха на същия етап,а сега се правят масово,и още и още??????????
Ще ти кажа аз как  мисля-Защото стволовите клетки са сравнително евтин биологичен собствен материал,плащаш,но после,няма след лечение,профилактично тъпкане с лекарства и прочее,както например е при раковите/химиотерапии,лъчетерапии и ред подобни/,паркинсон,алцхаймер/и при двете лечение със скъпи препарати с години/ и много други,при които стволовите клетки биха довели до евтино и пълно лечение и загуби от страна на СЗО и фармацевтичните компании.
Как да накарат стволовите клетки да се превърнат в нервни?Ами доказано е че клетката мисли,действа избирателно,т.е тя отива там където се налага да замени увредената клетка.Как става това ли?Ами стволовите клетки се вкарват венозно в кръвта,тя ги разнася из цялото тяло и мозъка,тъй като клетката се дели много бързо,аз лично предполагам, че на 5тата трансплантация ,Джули поне ще каже -Мамо,а тогава Нели ще бъде най щастливия човек на света.Аз искрено и го пожелавам Hug

Извинявам се за безкрайните ми писания,по принцип не е в моя стил,но Гериалекс ти определено имаш способността да ми действаш разприказващо.Не казвам че съм права,това са мои лични размишления,а аз съм средноинтелигентен човек с разностранни интереси Wink

Има и друго което ще споделя с вас.
В безкрайните ми разходки по света имах възможността да чуя каква е идеята на западняците за инвалидите.Не да пригодим инвалида към средата,като се стараем всячески да помогнем с рехабилитаций,физиотерапий,много труд и рев и мъка от страна на детето,а да пригодим средата към инвалида,естествено рехабилитаций според възможностите,без да има мъка,рев и сериозен труд,създавайки всевъзможни скъпи помощни уреди и приспособления.

# 85
дано детето ти има късмет. с такава майка ще му е нужен. няма да се хабя повече за теб. щом мислиш че това ще накара детето ти да проговори и да седи без след лечение -чупи си главата. Но дали щеше с такава лека ръка да хвърлиш тези пари на вятъра ако бяха .....много е грубо.няма да ти го кажа ти сама се сещай.

Успех на Джули.

# 86
  • Мнения: 1 157
дано детето ти има късмет. с такава майка ще му е нужен. няма да се хабя повече за теб. щом мислиш че това ще накара детето ти да проговори и да седи без след лечение -чупи си главата. Но дали щеше с такава лека ръка да хвърлиш тези пари на вятъра ако бяха .....много е грубо.няма да ти го кажа ти сама се сещай.

Успех на Джули.


........................................................................................
много е грубо да го казваш точно ти майка на дете с увреждане,явно не си достатъчно добре запозната с историята на Джули,но не мисля да се занимавам с прости хора.
Усещам ,че твоето е вътрешен гняв  newsm61 защото ти не си успяла да помогнеш на твоето дете  и си получила несигурност от страна на клиниките много правилно ти казва Viki i mama -ХВАНАЛО ТЕ Е СТРАХ

моляте повече не обсъждай случая на Джули аз съм неина майка аз решавам кое е най-добро за детето ми,а що се отнася до това
... аз го разбирам  така,пак ще го повторя ти изпитваш гняв,че ств.клетки не могат да помогнат на твоето дете .
Не мисля точно на теб да давам обяснения.
И във този форум сме майки който се подкрепяме една на друга мисля,че ти не си за този форум.

# 87
  • Мнения: 1 037
Ехоооо, гериалекс, трудно "излизам от кожа" ама я по-кротко, не си ти човека който ще казва дали някой е добър родител или не, ясно!
С какво ти си по-добра?
Някой тук да те е нападал, да те е обиждал?
Ти да си дала пари?

Последна редакция: пт, 18 яну 2008, 18:03 от ajeliya

# 88
  • Мнения: 3 914
дано детето ти има късмет. с такава майка ще му е нужен. няма да се хабя повече за теб. щом мислиш че това ще накара детето ти да проговори и да седи без след лечение -чупи си главата. Но дали щеше с такава лека ръка да хвърлиш тези пари на вятъра ако бяха .....много е грубо.няма да ти го кажа ти сама се сещай.


Това за Нели ли е или за мен newsm78 Joy
Щото ако е за мен,ще ти тегля една ,след като ми отговориш на горния въпрос Mr. Green

# 89
  • Мнения: 908
Ще си позволя и аз да се намеся. Не съм компетентна, нямам достатъчно информация и не съм наясно с трансплантацията на стволови клетки, затова няма да обсъдя този въпрос. Искам да обсъдя чисто човешкия. гериалекс, аз мисля, че на твоето дете му е нужен късмет. Защото една майка с болно дете да каже на друга майка с болно дете такива думи... Не мисля, че е нормално. Ако искаш наистина да помогнеш и да бъдеш полезна - не това е тонът, който трябва да използваш. Ако искаш да убиеш надеждата на Нели - да си жива и здрава. Остава в цялата тази трагедия и болка на родителите и децата да започнем да се обиждаме и погубваме вярата им. Всеки си има мнение. Щом искаш да споделиш твоето - кажи го и го защити и остави всеки сам да прецени дали да те послуша или не. Желая ти всичко най-добро и бъди по-голям оптимист, защото така се успява  Peace

Общи условия

Активация на акаунт