Символът на вашия град?

  • 13 343
  • 181
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 938
Символът на Пазарджик е бременна циганка с полицейска фуражка  на главата, която си топи краката в шадраван.
 Joy Joy Joy

# 91
  • Мнения: 1 938
И това също:
http://georgi.unixsol.org/mypics/pz_huia.jpg
Хайде пазарджиклии да кажат какво е това.  Joy

# 92
  • Мнения: 1 488
Символът на Пазарджик е бременна циганка с полицейска фуражка  на главата, която си топи краката в шадраван.
 Joy Joy Joy


и аз така знам  Crazy

# 93
  • Мнения: 1 840
Голямата чешма и Читалището са символите на Самоков за мен. А също и Метоха и Митрополитската църква. Обичам родния си град. Има и една джамия, която е архитектурен паметник, не е действаща, защото няма мюсулмани в града, но не я възприемам като символ на града.

За София - освен Александър Невски, също е Ректората.

А за Бургас - Морската градина и Альошата - площад "Тройката".

# 94
  • Мнения: 2 336
И това също:
http://georgi.unixsol.org/mypics/pz_huia.jpg
Хайде пазарджиклии да кажат какво е това.  Joy
ми давай де и ти си все пак от тук Wink
Нарича се колоната, всичко живо си определя срещите там, а някои го наричат и по друг начин по-циничен ..... Laughing

# 95
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
Този пък как го забравих!!!! ooooh!

# 96
  • Мнения: 75
Не мога да не спомена някои от чудесата на моя град/май бяха седем, но не се сещам за всичките/:паметник в реката, коне в небесата, космос на земята, дърво насред пътя, параход в гората. Но разбира се, най - големият символ на нашия град  е котката с отрязаната опашка. Да кажа още и за Априловската гимназия, АЕК "Етъра", Домът на хумора и сатирата. Е, има ли някой който не се сети за кой град става дума? - Габрово.

# 97
  • Мнения: 1 216

Добавям към дъъъългия списък Петър Вучков (водещият на "Минута е много") и Петър Мичев- Педро (художник) - да, явно е плодоносен плевенския въздух или пък плевенчани знаем как да станем известни Mr. Green

Ще ме извиняваш, но Петър Вучков е стар варненец, за другите не знам точно, но щом казвате  Grinning

# 98
  • Мнения: 2 254
това е избрано за емблема на града.

 На мен ми харесва
kв.Вароша


И той може да мине за символ Simple Smile)
 А в кръга на шегата,и те са символ ,само че на тъпотата  Mr. Green

Последна редакция: пт, 04 яну 2008, 03:19 от ТинаХрис

# 99
  • Мнения: 2 005
Гр. Шумен има хилядолетна история и се е обособил като културен и промишлен център. Градът с времето е съхранил достойнствата и символите на старите български столици - Плиска , Преслав и село Мадара със скалния релеф , който е признат за културна забележителност от световна величина и фактически представлява герба на община Шумен bowuu Освен с културните забележителности, градът е популярен в цялата страна, а и по света, с хранителни произведения и напитки, които се произвеждат в района, а именно - бирите "Шуменско" и "Туборг", Смядовската луканка и Осмарския пелин. След всичко изброено не мога да посоча конкретен символ на град Шумен, за мен те са много и всички със собствен блясък и очарование.

# 100
  • Мнения: 1 040
Символите на моя роден град, Сливен (Градът на 100-те войводи), са много - паметника на Панайот Хитов, съответно паметника на Хаджи Димитър, площад Хаджи Димитър и театъра, паметника Орлето (паметник на 7-ми конен полк), Сините камъни /Карандила/ - 1, 2, 3, 4 , 5, Скалното образувание Халката, Драгиева чешма, Добри Чинтулов, Старият бряст(полски бряст на възраст над 1000 години), първата българска фабрика за текстил, създадена от Добри Желязков, женският затвор. Известен е още като Долината на прасковите. А също така да не забравя и вятърът, който някой ден ще ни отвее  ooooh!
За тези неща се сещам в момента...

Последна редакция: чт, 03 яну 2008, 23:47 от didun4o

# 101
  • Мнения: 2 697
Ще ме извиняваш, но Петър Вучков е стар варненец, за другите не знам точно, но щом казвате  Grinning

E, не вярвам точно в собственото си предаване да лъже, че е от Плевен, но отдавна живее в София Wink

# 102
  • Мнения: 1 216
Ще ме извиняваш, но Петър Вучков е стар варненец, за другите не знам точно, но щом казвате  Grinning

E, не вярвам точно в собственото си предаване да лъже, че е от Плевен, но отдавна живее в София Wink

Не си доразбрала, явно
http://www.titra.net/html/kinematogr/bgactiori.htm

# 103
  • Мнения: 3 251
Освен "Альоша" забравихме и театъра-"Адриана Будевска"- нещо, с което наистина можем да се гордеем. И църквата " Кирил и Методий"

# 104
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Театърът "Адриана Будевска" е първият в България с въртяща сцена  Peace

Общи условия

Активация на акаунт