Проблем със съдомиялна

  • 8 834
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 734
Наистина има специален препарат, нашата я купихме на промоция заедно с него и разни други препарати...

# 16
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Ми аз купувам калгонит от време на време. Това е една течност специално за почистване на съдомиални машини. Една опаковка е едно измиване на миялната. Отлепваш хартиеното капаче на капачката и обръщаш бутилката в поставката за прибори. Първата съдомиална ми е от преди 12г и тогава нямаше такива препарати и в магазина ми препоръчаха да я пускам със оцет или лимонена киселина 1 път в месеца. Спазвам го и с новата като редувам с препарат и оцет

# 17
  • Мнения: 1 371
А на каква програма миете с препарата? Тази най-дългата ли, която включва всичко?

# 18
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Докато работеше машината ходих до магазина и като се върнах нищо не се чуваше и реших,че е приключила.Отворих и видях,че свети лампичката на 9h,тогава зацепих...под тези числа-3h,6h,9h има картинки,които показват до къде е стигнала програмата-миене,плакнене,сушене.Та значи програмата беше на сушене,когато отворих машината.Абе,ще я науча аз ама......да не я проваля до тогава.
Но защо ми светеха тези светлинки преди не мога да си го обясня,след като съдомиялната беше изключена чак сутринта,искам да кажа,не съм прекъсвала процеса. newsm78
Важното е,че вече работи.Ей сега погледнах,програмата е приключила,всичко е наред. Wink

# 19
  • Мнения: 734
Моята миялна като приключи издава един слабичък звук а продълйение на няколко минути през определен интервал, който ако не си си наострил слуха да го очакваш, може и да пропуснеш...И в този смисъл понякога доста се чудя дали е приключила или не....Нямам отложен старт и разни лампички за 3h, 6h и 9h и просто нямам идея как да разбера...На едни познато издава светлинен сигнал....пък моята си мълчи....Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 371
.....Но защо ми светеха тези светлинки преди не мога да си го обясня,след като съдомиялната беше изключена чак сутринта,искам да кажа,не съм прекъсвала процеса. newsm78
Важното е,че вече работи.Ей сега погледнах,програмата е приключила,всичко е наред. Wink

То може и тока да е спирал или токов удар...
Важното е, че работи!
Друг път не я отваряй, ако не си сигурна, че е приключила. И моята издава наколко пъти някакъв сигнал, ама ако не го чуеш.... по памет за часа отваряш.

# 21
Здравейте на всички мами
Моля за помощ!!!! Преди месец си взехме съдомиялна машина - толкова много исках. Използвам таблетки Сомат. Съдовете ми не се измиват задоволително - в смисъл по тях остава препарат и не исъхват добре. Слагам и блясък, който уж е за сушенето също.... Уфффффффф ще откача вече Благодаря ви предварително

# 22
Здравейте на всички мами
Моля за помощ!!!! Преди месец си взехме съдомиялна машина - толкова много исках. Използвам таблетки Сомат. Съдовете ми не се измиват задоволително - в смисъл по тях остава препарат и не исъхват добре. Слагам и блясък, който уж е за сушенето също.... Уфффффффф ще откача вече Благодаря ви предварително
Забравих да кажа, че машината ми е малка и слагам дори половин таблетка и пак остава препарат - съдовете ми горчат - усеща се ..............

# 23
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Здравейте на всички мами
Моля за помощ!!!! Преди месец си взехме съдомиялна машина - толкова много исках. Използвам таблетки Сомат. Съдовете ми не се измиват задоволително - в смисъл по тях остава препарат и не исъхват добре. Слагам и блясък, който уж е за сушенето също.... Уфффффффф ще откача вече Благодаря ви предварително
Забравих да кажа, че машината ми е малка и слагам дори половин таблетка и пак остава препарат - съдовете ми горчат - усеща се ..............


Здравей.
В началото и аз ползвах Сомат,сега други,но Сомат-а най ми хареса.Също като теб съм слагала и половин таблетка.Един път само ми се случи да остане препарат по съдовете,пуснах машината само на изплакване и се отми.Струва ми се,че се беше получило от претрупване на съдове,а може би неправилно редене на съдовете,незнам,но беше много пълна.Та,от тогава си знам,не я препълвам.

# 24
  • Мнения: 4 668
За мен Сомат - а е пълен боклук  Confused За таблетките говоря ... Това не им пречи да са порядъчно скъпи , обаче ...
Имам голяма машина , винаги използвам само таблетки Калгонит , но миналата седмица нямаше в нашият магазин , а не ми се ходеше до Била и взех Сомат 7 в 1 уж...
Чашите ми си излизаха с бели петна и просто личи , как не се е отмил препарата .
Пуснах пак с Калгонит - просто блестяха и скърцаха съдовете и то на кратката 30 мин. програма на 50 градуса  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 3
ние си взехме тази седмица и тея дни ще доиде ВИК спец да я монтира, дотук добре но една приятелка ми разбъзика главата с глупости от рода - "ако изходния отвор е долу имало вероятност машината да не може да изпомпва водата "

има ли такова нещо?

# 26
  • Мнения: 2 803
ние си взехме тази седмица и тея дни ще доиде ВИК спец да я монтира, дотук добре но една приятелка ми разбъзика главата с глупости от рода - "ако изходния отвор е долу имало вероятност машината да не може да изпомпва водата "

има ли такова нещо?

Честито. На мене ми казаха, че не е проблем.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
ние си взехме тази седмица и тея дни ще доиде ВИК спец да я монтира, дотук добре но една приятелка ми разбъзика главата с глупости от рода - "ако изходния отвор е долу имало вероятност машината да не може да изпомпва водата "

има ли такова нещо?

Честито!
Това ме провокира да отида да проверя изходния канал на моята къде е, че до ден днешен не съм обръщала внимание  Joy Ами от долната страна е. Изпомпва си водата без проблем вече толкова години. Няма логика да не може да изпомпва. Онези, които ги проектират да не би да са по-малко в час от нас!? Не се тревожи, а си я използвай със здраве.

# 28
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ние си взехме тази седмица и тея дни ще доиде ВИК спец да я монтира, дотук добре но една приятелка ми разбъзика главата с глупости от рода - "ако изходния отвор е долу имало вероятност машината да не може да изпомпва водата "

има ли такова нещо?

ей, не се спряха бИсИрите, бреееееее.
Не, няма такова нещо.

Общи условия

Активация на акаунт