Ние по-пухкавите какво ? Да ходим голи и боси ли ?

  • 153 422
  • 1 031
  •   1
Отговори
# 75
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
джулиана, аз даже без да съм особено пухкава, не влизам в една голяма част от конфекцията. Какво да правим... обикалям повечко и избирам и тъй. И проблемът с прасеца ми е съвсем актуален - 2/3, да не е и повече, от ботушите не ми стават на прасец. Но не е драма Grinning пак намирам, само иска повече търсене. За сметка на това много рядко съм облечена мас-конфекция, като всички по улиците - има си и плюсове Simple Smile

# 76
  • Мнения: 4 668
Моля ви се  Praynig кажете къде ги намирате тези тесни ботуши . На мен 99 % от моделите горе ми стоят като рибарски ботуши , толкова са ми широки ...

А проблема с дрехите е в нереалните кройки - както за слаби , така и за не толкова слаби  Confused

# 77
  • Мнения: 47 988
и на мен са ми големи тези от магазините за по- пълни хора, а другите са ми пък малки
имам чувството че нашите производители са възприели номерацията на китайските стоки
намирам си дрехи, но са скъпички
вчера се разходих из скай сити- май само в кенсол имаше номерца като за мене на разпродажба, по другите магазини манекенски дрехи
а на щерката напоследък й купих няколко блузи xs и s за възрастни, а е на 6 години- ми ясно е че нещо не си отговарят
ботуши си намирам, малко със зор, най-често велурени, неприятно е като взема да ги напъвам да ги закопчая до горе...

# 78
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825

а на щерката напоследък й купих няколко блузи xs и s за възрастни, а е на 6 години- ми ясно е че нещо не си отговарят
Не задължително. На 19 години, когато бях размер С и тежах 48 кила, носех блузки за 8-9 годишни от ДетМаг.

# 79
  • Мнения: 47 988
ми тя няма 30 кила и е 125 см висока- смятай, тва си е чисто детско все пак

# 80
  • Мнения: 14 654
Моля ви се  Praynig кажете къде ги намирате тези тесни ботуши . На мен 99 % от моделите горе ми стоят като рибарски ботуши , толкова са ми широки ...
И на ми е интересно къде са тези тесни ботуши.

# 81
  • Мнения: 9 903
има нещо сбъркано в номерацията определено. не може да имам дрехи едновременно XS и L.
Добре де - нестандартните мадами - опитвали ли сте да ви шият, или е досадно, бавно и скъпо? Понеже за много видове дрехи това ми изглежда чудесен вариант.

# 82
  • Мнения: 24 467
За мен- не знам, намирам си № 46, има почти винаги, обувки- № 38 , стандартни. В магазини с предимно китайска номерация не влизам /от тези, дето при тях XLL отговаря на моя № 46 или 48/.
Но синът ми е ІІ клас, тръгна по- рано, шестгодишен, за него няма обаче вече дрехи и обувки в детските магазини / височина 1, 42, тегло- 45 кг., обувки № като моите/, в магазините за мъжко облекло често нямат S, т.е. почти винаги, когато питам. Терминологията "юношеско облекло" нещо изобщо липсва... та и аз съм в чуденка какво да правя. Да ходя на шивач- че то по 1 месец се шият разните му там неща, а той за 1 месец- виж го, порастнал с още 1-2 см...

Последна редакция: пн, 14 яну 2008, 14:13 от Judy

# 83
  • Мнения: 47 988
аз съм си шила доста неща, и то когато бях доста по- стандартна/слаба
просто имах позната, която шиеше( не професионално, но й се отдаваше много добре)
обаче е доста бавно и скъпо, а и не можеш да си ушиеш всичко, например бански, дънки и др подобни, да не говорим за ботуши

# 84
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
има нещо сбъркано в номерацията определено. не може да имам дрехи едновременно XS и L.
Ха, мислех, че съм единствена Laughing.
Някой по-горе спомена Дафне - аз съм им клиент от години, и те са си оплескали в последно време и кройки, и номерация, и всичко, варирам от 34 до 40 Shocked, преди в такъв номер щях да изглеждам като Маншон от детското филмче.
По нова година мерих една официална рокля No. 36, която ми спря дъха в истинския смисъл на думата, едвам се напъхах вътре, а в същото време деколтето ми идваше до пъпа, а съм си със същата фигура и килА, не ще да е проблемът в мене, другите дрехи си ми стоят добре.

С дрехите някак се оправям аз, с ботушите обаче съм в отбора на Pipinka - 12 см в диаметър под коляното е обиколката на ботуш, в който кракът ми не изглежда като стебло на цвете в саксия, не можах да си намеря тази година, карам си със старите от 2005-та, които изрових в Прага след 2 дни яко обикаляне ooooh!
А, друго - защо никъде, ама никъде няма тук над 45 номер мъжки обувки newsm78

# 85
  • Мнения: 14 654
А, друго - защо никъде, ама никъде няма тук над 45 номер мъжки обувки newsm78

Има, ние намерихме до 47 номер, при това номерата са истински, а не смалени, защото 36 номер ми хлопат, а мъжът ми си побра стъпалото в 46. Но става дума за обувки от такъв тип.

# 86
  • Мнения: 84
Още един магазин в София с прилични неща в големи размери - ZORY, на Раковска до Операта. Нещата са на Петров, Велико Търново - има страхотни попадения като модели и платове, размери до 52-54 немски, от леко шантави до строго елегантни. Не са особено евтини.

# 87
  • Мнения: 7 112
Срещу парка Заимов има един магазин за дамски тоалети. Добре изглеждат. Качествени са.
"Каприз".  Peace

# 88
  • Мнения: X
Да направим петиция в подкрепа на дрехите за нормални женски форми.Аз нося сака от 36 до 40 (немски размер)зависи от марката.Скоро ходих да си купувам костюм....нито едно сако не ми стана.Как може да се случва така???Не може да се произвеждат дрехи само за недохранени и мършави.
Аз съм от недохранените и мършавите и също имам проблем с намирането на дрехите...незнам вие къде ги виждате тия дрехи за манекенки,ама аз без проблеммога да си закупя само трикотаж/пуловери и блузки ,ама с нещо еластично/ и дънки/като в повечето случаи пак ми се налага да обикалям доста и да меря/....просто ако ми стават на талията или ръкавите или кръчолите са ми къси8а това няма начин да се коригира/,ако ми е добе на дължина-пък ми седи като "харизано"...за нещо по-стилно и елегантно пък е абсурд/щото там пък изобщо не съм срещала размер 36/..и цял живот като тинейджърка ще се нося май...и за ботушите-вие се оплаквате,че ви стягат,аз пък хубаво прилягащи съм имала само като беше оная мода с еластичната горна част....абе май-трябва да почна по-поръчка да си шия/че навремето имах една шивачка,чудеса правеше жената,даже и женствеа ме докарваше,ама вече не шие.....язък/

# 89
  • Мнения: 293
обаче е доста бавно и скъпо, а и не можеш да си ушиеш всичко, например бански, дънки и др подобни, да не говорим за ботуши

Не е точно така. Бавно? До седмица, десет дни. Не е болка за умиране, а плюсовете са точна мярка и оригиналност на модела.
Скъпо? Зависи при кого. Смятам, нормална цена за панталон с плата, колкото за един готов. Панталон / дънки - все тая. Има платове.
Предишната ми шивачка шиеше дори и бански, но наду цените си, затова се отказах от нея.
Но определено предпочитам да ходя при шивачка.

Че и за обувки по поръчка беше пускала тема Джулиана.

Общи условия

Активация на акаунт