RIXOS Анталия

  • 14 442
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Аурора е била в Риксос м.г на лятна почивка. Сподели много хубави неща. Потърсете в мненията й.

# 16
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
Направо ме запалихте за този Риксос  LaughingОбичам почивките в Турция-чувствам се спокойна и различно.Ще следя и аз темата от тези, които са били там и се учудвам, обаче, че някои от Вас похвалиха Он-травъл.Добре, че има и други тур оператори, които предлагат дестинацията...Почивала съм подред-първо преди доста години-Айвалйк, Кушадасъ, не броя туровете до Истанбул, последно мин. год-Чанаккале и ...зациклих-под Кешан-с/у о-в Самотраки-чудесен залив с прекрасна плажна ивица, но скоро демилитаризиран и още непознат за нас-оф-забравих му името-Енес-детето се сети- SickВ Анталия още не съм стигала, но съм се "запътила "натам и съветите Ви винаги са ми били от полза!

# 17
  • Мнения: 1 243
Охххх Анталия Охххх  Heart EyesСтрахотна част от невероятна страна-Турция.След анталия и по-специялно Кемер,никога повече няма и да си помисля за Мармарис или Кушадасъ.А сега ще ви сляда в темичката че това лято пак към Анталия се ориантираме!

# 18
  • София
  • Мнения: 1 274
..... и се учудвам, обаче, че някои от Вас похвалиха Он-травъл.Добре, че има и други тур оператори, които предлагат дестинацията...
Ние пътувахме с Онтравъл сега за Нова година в Риксос и всичко беше перфектно! Никога не бяхме ходили в Турция, защото съпругът и синът ми са предубедени и аз затова избрах именно Риксос, за да не взема да се изложа с организацията  Laughing
Наистина всичко беше на ниво, нямам забележки!  Laughing

# 19
Здравейте на всички!
Относно Rixos искам да потвърдя, че това е един от най-луксозните хотели в Анталия и въобще.
Най-много ме впечатли в него, че има изградена френска уличка с кафе, на която всеки ден на обяд вали дъжд! Навън е 40 градуса, а ти си седиш вътре, пиеш еспресо и те вали дъжд!

Отстъпки за ранно записване има с Астрал Холидейз - 7%.

http://astralholidays.bg/2005/main.php?season=22&country=7&a … 0&transport=5

# 20
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Здравейте на всички!
Относно Rixos искам да потвърдя, че това е един от най-луксозните хотели в Анталия и въобще.
Най-много ме впечатли в него, че има изградена френска уличка с кафе, на която всеки ден на обяд вали дъжд! Навън е 40 градуса, а ти си седиш вътре, пиеш еспресо и те вали дъжд!

Отстъпки за ранно записване има с Астрал Холидейз - 7%.

http://astralholidays.bg/2005/main.php?season=22&country=7&a … 0&transport=5
извинявай ама се смях от сърце  Mr. Green
да вали дъжд докато си пия кафе не е нещо, което не ни се е случвало.
Не е точно това причината да дам 1200 евро за 1 седмица

# 21
  • София
  • Мнения: 3 880
ихаа, мога с часове да пиша за моя любим Риксос Heart Eyes
не съм очаквала, че може така да си падна по някое местенце за почивка. не можахме да резервираме за началото на май, защото се усетихме късно и вече полетите са пълни. може само с прекачване през Истанбул, но не искаме да се джуркаме толкова с малкият Close но нищо - края на септември-октомври сме там. много е топло лятото, не го препоръчвам. началото на септември миналата година беше 35-38 градуса. нетърпимо беше за плаж през деня, поради високата влажност просто е адски задушно и буквално ти прилошава и само се завираш на хладно.
собственият Делфинариум на хотела е нещо, което си струва да се посети - 30 евро е билета обаче.
Аквапаркът е супер, страхотен и като атмосфера, и като атракции. пълен е до обяд, но ако отидете към 16 часа е супер!
храната е божествена, не се плаща нищо, алкохолът е безплатен...е, освен ако не е Дом Периньон...рум-сървиза е безплатен през нощта, когато няма отворени ресторанти. но все пак държа да отбележа, че главният ресторан работи и за късно похапване от 00 до 02 часа. т.е. за периода от 02 до 07, когато няма отворен ресторант, ако много сте преритали за хапване може да ползвате безплатен румсървиз, не ми се е налагало обаче и не знам дали действат светкавично Wink
ресторантите са чудни, някой беше писал, че не препоръчва руският, но аз пък много го харесах и го препоръчвам:) най-много ми хареса храната във Френският - всичко от до, което съм опитвала, вкл. и Френската закуска сутрин, но то всеки един е очарователен с нещо и си струва. Барбекюто е много готино, защото готвачът идва пред теб и с месо, което си си избрал го приготвя пред теб. Мароканският ресторант много ми хареса, всичко беше много различно за мен и много вкусно приготвено. а сладкишите, мммм Heart Eyes абе, какво да пиша за всеки един по отделно, няма нещо, което да не ми е харесало. задължително трябва да се пробва СЕлската закуска според мен, точно до езерото е, много е вкусна и гледката е разкошна Wink
друго задължително нещо е Турската баня, просто такова нещо може човек да получи само в Турция и то в Риксос е просто класа Grinning всички процедури в СПА центъра са невероятни и си струват всяко евро. особено съм очарована от Бали масажа, Аромотерапията и шиацу-то (точков масаж). последният ми се прави от японка, а предните от азиатка. а банята, естествено, от туркиня:) беше невероятно изживяване. в Бара на Спа центъра има фрешове от каквито си пожелае човек плодове, много е приятно и разпускащо. целият СПА център е уникален, на 4500 кв.м. площ има каквото душа ти поиска...
плажът е каменист, но повярвай ми, плажът е последното нещо, за което ще се сетиш да посетиш. при всичките тези басейни, крайбрежни барове, сърф /безплатен е за хора с лиценз, иначе мисля, че беше 30 долара на час с инструктор) и друго игри и спортове. всеки ден се организираха турнири по различни спортове, а вечер в Амфитеатъра се раздаваха медали на победителите. ние с мъжа ми участвахме в турнир по тенис на маса, скуош и стрелба с лък. мъжа ми има медали от два от тях, вечерта тържествено го награждаваха преди да започне представлението в Амфитеатъра, много беше забавно:) иначе в Амфитеатъра всяка вечер представлението е различно, варира от театър до шоу с бойни изкуства, концерт, балет...разнообразно и за всеки вкус. всяка вечер награждават и децата, които са спечелили в детските турнири, организирани през деня. децата супер много се вълнуват и е много приятно за тях. и двата пъти, когато сме били бяхме без Ники, затова нямам търпение да отидем с него тази година. просто това е хотел, който има премного удоволствия за децата. има си цялостен детски център, където имаше, ако не се лъжа, 3 различни по големина басейни, нещо като замък и много, много каки, които се занимават с тях по цял ден. за малко по-големите дечица има и много интересен художествен кът, точно до Езерото при Делфинариума, където могат да си изберат фигура за рисуване върху нея, копринен шал или платно, за да рисуват картина с художник, който ги обучава. вторият път, когато бяхме ни бяха настанили в Троянските къщички край до езерото, близо до Аква парка и терасата ни гледаше точно към художествения кът, където по цяял ден гледах как децата се наслаждават да мацат с бои и рисуват върху дървени дракони, рибки, кукли, шалове, които после си взимаха за спомен. тези фигури не бяха безплатни, но всичко друго не се плаща - мацаш дни наред и художниците са на твое разположение.
между другото, тези къщички ми допаднаха повече от хотелската част, където бяхме за Нова Година и горещо ги препоръчвам, ако човек има избор.
и двата пъти бяхме с Он травел, много сме доволни от всичко!

дали не ставам досадна, мога да разкажа още доста. рент-а-кар е 25 евро на ден, наехме кола 4ма души първият път, бяхме с приятели и обиколихме центъра на Анталия. няма кой знае какво за гледане в центъра, но пък  има готини магазини и за шопинг е екстра:)
от екскурзии не сме се възползвали, защото имахме толкова пълна програма в хотела, че не остана време...и двата пъти така, не знам колко пъти трябва да ида в Риксос, за да ми писне и да обиколя наоколо.
заплюла съм си за един от следващите пъти и Риксос Дубровник, на пристанището е, защото го посещават предимно баровци с яхтите си и изглежда смайващо по всичките им рекламни брошури, които разгледах Wink

айде, стига толкова, че като се отплесна на тази тема и няма спиране. няма такъв друг хотел за мен, не напразно се води 7-звезди неофициално. за кратките си има-няма 3 години съществуване е бъкан с награди и то от престижни-по-престижни. и наистина, напълно заслужени! Wink

# 22
  • Мнения: 4 668
Aurora , с удоволствие изчетох всичко , което си написала  Hug
Искам да те попитам някой неща  Heart Eyes -
1. Аз не обичам да ми е шумно ... Каква стая трябва да поискам , за да не ме дразнят крещящи аниматори или шумът от басейнът примерно ...
2. Къщичките за които говориш много по - скъпи ли са от стая в хотела ?

Имаше и друго , но забравих . Запазвам си правото пак да попитам  Hug

Сетих се -
3. Предполагам , че е препълнен хотелът . Това значи ли , че и с басейните и с аквапарка и ресторантите е така ... или има място за всички  Laughing
4. Краят на май добра идея ли е за почивка там ?

Благодаря предварително   bouquet

Последна редакция: ср, 09 апр 2008, 14:35 от Pipinka

# 23
  • София
  • Мнения: 3 880
Пипинка,
краят на май мисля, че е перфектно да се почива, защото Т не надвишават все още 30 градуса или поне се движат някъде там. на връх Нова Година беше обаче 22 градуса, та знае ли човек колко ще скочат температурите, но се надявам, че през май, а и от моя приятелка туркиня знам, че тогава и октомври са чудесни за море в Анталия.
и двата пъти, когато бяхме хотелът беше препълнен, даже в една тема писах - пълен с разни знаменитости - от турския елит, кмета на Истанбул, певици и артисти, известни в Турция, та до целият отбор на Бешикташ, който си провежда там спортните лагери, защото има чудесни условия за това.
не знам защо, но някак там не ме дразни тълпата. може би, защото хотелският комплекс е огромен, прилича на квартал:) та хората някак не си пречат, иначе аз също ужасно мразя калабълъка и гъчканицата, но явно културно е обособено всичко, че да не дразни и да не пречи.
с резервацията в ала-карт ресторантите въпроса седи така - веднага щом се настаните отивате с картата от стаята и на машинките за запазване на маса в ресторант може да запазите за 3 дни напред. това го правите веднага, за да може през целият ви престой да посетите възможно най-много ресторанти. не може да повтаряте ресторант, предполагам е направено с цел да може всички гости да опитат от изкушенията на различните ресторанти. досега не ми се е случвало да не мога да запазя за някой ресторант, въпреки че наистина винаги са пълни. може би капацитета е така съобразен.
все пак хапването в Мозайката /главният ресторант на шведска маса, за който не са нужни резервации и няма ограничения/ изобилства от невероятно вкусна храна от 14 по националност кухни и си заслужава да се хапва и там. направен е добре, защото е разделен отново на салони в различен стил, така че човек не се чувства в някаква гигантска столова и пак е приятно.

за Троянските вилички не сме плащали допълнително, дори когато пристигнахме и ни казаха с някакъв извинителен тон, че трябва да ни настанят в такава къщичка, защото основният хотел е препълнен и аз едва ли не останах с впечатлението, че е някакав прецакня. напротив, следващият път дори изрично ще помоля в Агенцията резервацията ако може да е за такава виличка. не сме плащали повече от цената.
но в интерес на истината и двата пъти не съм усещала шум - нито в хотела, нито във вилата.
аниматорите няма как да ги чуеш, нито някакъв шум от Аквапарка...много са далече, отдалечени са от тези места, където са настанени гостите и наистина не съм долавяла шум, освен музика от ДЕлфинариума, който беше в близост в 11 часа и в 17, когато са шоупрограмите. но беше приятно Laughing

знам ли, аз ли съм толкова позитивно настроена, дето иначе съм такава мърморана и глезла, но някак не мога 1 лоша дума да кажа за Риксос. а в руският форум такива оплаквания прочетох, че още не мога да проумея с какви очила гледам примерно аз? Simple Smile четох за разни надписвания на Мини бар, за мръсни стаи, за лошо обслужване в ресторантите. повярвай ми, аз по-любезни хора и по-голямо гостоприемство и място, където клиента е цар и се показва по всякакъв начин не съм видяла!
на Нова година то не бяха подаръци за гостите, глезотии, маски за маскения бал, цял наръч шантави джунджурии за весело изкарване като влизаш в дискотеката, хиляди коктейли на всяка втора стъпка, която ти се предлагат с усмивка, най-известни в световен мащаб ди-джеи на гости за Новогодишното парти, както и шоуто на знаменития хореограф Мустафа Ердоган "Огънят на Анатолия", където в НДК се избиха хората за билети, а там ни направиха такова безплатно шоу на Новогодишната вечеря и хилядите супер изискани блюда, които не знам къде иначе другаде мога да опитам...всичко това, дето клиента там за тях е цар никъде не съм го видяла, а не е като да не сме ходили по света...а пеещите фонтани...лятото всяка вечер в 9 часа започват представлението си на езерото, много са вълнуващи:) или пък супер празничната заря всяка вечер...наргиле-бара, където ти сервират страхотен турски чай и можеш да избираш от над 20 вкуса наргиле:) всяка вечер е различна в Риксос, нито една вечер програмата не се е повтаряла. и винаги има от между 4-5 мероприятия, между които човек да избира:)

много ще се радвам ако някой, който е бил на тазгодишното посрещане на Нова Година в Риксос да сподели как е преминала, Явче Мравче да се включи, ако иска, тя май беше Wink защото е наистина незабравимо преживяване.

млъквам, че като ме настъпи човек по мазола... да вземат поне да ми плащат от Риксос за безплатната реклама дето им правя Laughing

# 24
  • София
  • Мнения: 1 274
Aurora, радвам се да те "срещна"  Hug
Подкрепяп напълно това, което си разказала - който не е бил, непременно трябва да опита от "комфорта" на сървиса - мен това най-много ме впечатли! Наистина е много добра почивката - размазваш се от глезотии  Laughing
Новогодишната вечер беше супер изискана.
Риксос=изобилие - най-общо казано  Sunglasses
Aurora, пристрастила си се май към Риксос  Wink Ние избрахме круиз за това лято, не ме изкуши достатъчно Риксоса  smile3521 Вие пак там ли сте?

# 25
  • София
  • Мнения: 3 880
 Hug
видях аз къде сте се записали за август, даже отворих да ти пиша бележка, но реших да ви изчакам да се върнете, за да разкажеш. и на мен ми е много мерак, ама мъжа ми отсега се е затръшкал, че щяло да повръщаме и не е много навит. трябва да го оборя, защото с който съм говорила казва, че няма такова нещо и не се хваща морска болест:)
иначе за Риксос вярно съм изкукала и искам да посетим и веригата в Бодрум, и Дубровник, но още един Белек Премиум ще направим задължително преди това, само не знам още края на май ли ще е или през октомври.
а за майските празници пак за н-ти път отиваме в любимата Испания, ама пусто все натам ни тегли:) после сме на Ф1 в Истанбул и като се върна назад във времето виждам, че взехме да прекаляваме - нонстоп редуваме Испания-Турция до безкрай... newsm78 време е за разбиване на това клише Mr. Green

а коя дестинация сте избрали за круиза (може и на лични да не разводняваме тук) Wink

# 26
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Aurora  Hug

да те питам  Embarassed
Много внимателно прочетох всичко, което си писала тук е в другата темичка - благодаря ти  Hug

Имам един въпрос - при всички тези чудеса, как е направена организацията, за да си наясно с всичките възможности? И по-точно, как се информираш вечерно време, кое къде се провежда и кое ти е включено в цената и кое не? И ако не е как се плаща - с кредитни карти на място или като си тръгвате всичко заедно?
При мен в хотелите, в които съм била на рецепцията ми дават лист - така наречения all inclusive cart и по него се оринтирам, но тук за този хотел ми се струва че ще е недостатъчно

# 27
  • София
  • Мнения: 3 880
още когато пристигнете ще ви посрещне една мома с чаша шампанско и локуми:) веднага ще ви вземат документите и отсреща ще седнете да разпуснете и да пиете каквото ви душа иска, докато ви оправят документите по настаняването. предполагам сте добре с английския или руския - огромна част от персонала са руснаци. те ще ви ориентират къде е Guest Relations, където отивате да разгледате менютата на всички ресторанти, каталози и където /винаги попадам на рускини/ момичетата много подробно ще ви обяснят кое, къде и какво може да правите. на доста места има такива машини, на които можете сами да си направите резервация за който ресторант искате да посетите, но и при тях става на място, ако в началото не може да се ориентирате.
но факт е, че има информационни табла навсякъде в хотелския хомплекс, където можете да се ориентирате за предлаганите забавления вечерта.
също така като пуснеш телевизора си има специален телевизионен информационен канал, на който ако не се лъжа ти беше по дифолт първи канал, който се включва като пуснеш ТиВито и си гледаш какво и къде се предлага.
отсега мога да кажа, че в Амфитеатъра програмата всяка вечер е различна и всичките пъти ни хареса! имаше и Мис Риксос:) беше голямо забавление, защото се явиха само гостенки на хотела:) спечели израелка:)
в кареоке бара също е купон, щото пеят на воля и има каквото ти душа поиска за пиене.
плаща се Делфинариума, наргилето, многогодишните уискита, някои атракции в Аква Парка, за това се сещам на прима виста...също така в хладилника в хотелската стая всичко ти е безплатно. пиеш колкото ти душа иска, зареждат го 2 пъти на ден Wink

платихме накрая всичко, което имахме натрупано като сметка. може и с карта, може както прецените.

п.п. за СПА центъра си има подробна брошура с ценоразписа, само трябва да си я поискаш и си четеш на воля от какви екстри да се възползваш.
но наистина турската баня е нещо задължително да се опита! Wink

# 28
  • София
  • Мнения: 1 274
Само да допълня Simple Smile в асансьора има монитор с актуалните показатели за температура, влажност и т.н., както и за програмата във всичките барове и заведения.

# 29
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Aurora  Hug
много ти благодаря   bouquet

Да питам още нещо  Flutter
Казваш че в къщичките ти е харесало повече. Каква е разликата между тях и хотелската част?

еее....това за асансьора ме разби  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт