Примерна схема за захранване 4

  • 47 529
  • 583
  •   1
Отговори
# 345
  • Варна
  • Мнения: 3 888
Здравейте! Търся къде сме обсъждали въвеждането на сокове, погледнах в линковете на 1 стр., ама не намерих. Чудя се кога да дам сок? Имам 2 шишета ябълки с моркови 95% на Гербер. Дали да опитам, разреден с малко вода? Вече сме на 7 м. и 1/2 все пак  Thinking.

# 346
  • Мнения: 19 300
какво е това арония? толкова ли е полезна?
Buba Mara,замести я с нещо друго и готово.

# 347
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Аронията прилича на касис, но е тъмно червена.

Светли, дай като имаш сокчета, аз не съм им много фен, но е важното да не са първа храна.

# 348
  • Мнения: 1 449
Има и линк на 1-ва стр.:

Праз: след 7 м.
- по-лесносмилаем от лука (но все пак доста целулозен)
- да е много добре сготвен и пасиран (ситно нарязан преди пасиране)
- сладникав и се приема лесно
- нискоалергенен
- много полезен през зимния сезон (сходен по състав с лука и чесъна)

Лук: след 8 м.
- избягва се при чувствително стомахче
- въвежда се с 1-2 люспички в началото
- да е много добре сготвен и пасиран
- нискоалергенен

В доста схеми лук и праз (без разграничение) се въвеждат 8-9 месец.

# 349
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Предстой ни захранване след 1 месец-трябва ли да почна да изграждам някакъв режим(на хранене и сън)? newsm78Сега се кърмим на поискване може през 1,2,3,4 часа както госпожицата си реши.

# 350
  • Мнения: 70
Предстой ни захранване след 1 месец-трябва ли да почна да изграждам някакъв режим(на хранене и сън)? newsm78Сега се кърмим на поискване може през 1,2,3,4 часа както госпожицата си реши.
[/
Ние не сме си изграждали режим. Сега сме на 7 месеца и още се кърмим на поискване. Успех Peace

# 351
  • Мнения: 70
Замразих тиква за Елена. След размразяване стои доста мека Rolling Eyes. На вас така ли ви се получава? Мерси предварително.

# 352
  • Варна
  • Мнения: 3 888
Замразих тиква за Елена. След размразяване стои доста мека Rolling Eyes. На вас така ли ви се получава? Мерси предварително.
Защо размразяваш? Аз слагам да я варя направо замразена. Днес даже това готвих - тиква, чушка и 1 бурканче купешки моркови на Hipp. Много обича това пюре!

# 353
  • Мнения: 1 900
Днес прибавих към пюрето от тиква сладък картоф, много добре се получи и Бобо го изяде с кеф.
Иначе аз за сега не съм замразявала нищо, правя пюрето и или на същия ден или на следващия го давам.
 Peace

# 354
  • Мнения: 455
Днес прибавих към пюрето от тиква сладък картоф, много добре се получи и Бобо го изяде с кеф. ...

А от къде намираш сладък картоф??? (нали това не е обикновен картоф, който сладни, а друг зеленчук Embarassed)

# 355
  • Мнения: 1 900
Албена мъжа ми го купува от Четвъртък пазара(Пловдив), до сега в големите вериги магазини не съм го виждала.  newsm78
 Peace

# 356
  • под дъгата
  • Мнения: 630
какво е това арония? толкова ли е полезна?
Buba Mara,замести я с нещо друго и готово.
Не е за мен, друг се интересува. Но и на мен ми е интересно  Wink Намерих това:
Това е списъка с алергени на Мустаков(една мама ми го беше пратила по тема тук във форума). Моят син е с АБКМ, във Варна го водя при Малячкина, и общо вето нейните съвето се припокриват с тези на Мустаков.

Позволени до една година
заешко
пуешко
патешко
свинско
броколи
брюкселско зеле
зеле(термично обработено)
чушки-белени
лук,праз
лозови листа,лапад
картофи
царевица
елда
овесени ядки
ечемик
ориз
грозде
кайсия
сини слви
касис
боровинки
шипка
дюла
сок от арония
листа от къпина
олио-царевично
зехтин
свинска мас за печива

АЛЕРГЕНИ
кашкавал
риба
пилешко
агнешко
телешко
яйца
сирене
целина
ряпа
цвекло
моркови
домати
соя
пшеница(юфки,фиде,хляб,бисквити)
ръж
портокал
мандарина
ягоди
малини
къпини
ананас
нар
круши
ябълки
банани
киви
безалкохолни
сок от кутия
липа
лайка
мащерка
ментов чай черен чай
маргарин
краве масло
какаово масло
фъстъчено масло
ядки

# 357
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Ето това е арония:



Наистина е много полезна, но нямам инфо за нея, кога може да се въвежда. Мисля, обаче че след годинката може да се опита, но едва ли преди това.  newsm78 Това разбира се е мое виждане.

svetli Предложе на детето сокче, ако го хареса му давай, но не по много /просто не виждам с какво са полезни/, ако пък не го хареса кво толкова, нали кърмиш. Аз лично на тази възраст не съм давала, но то при нас проблема с пиенето на каквото и да е, все още е на лице....

vaniorita84 аз заместих хранене когато Петър навърши година и малко. Мисля, че ако проявиш малко търпение, детето само ще ти покаже кога е готово. А, нали знаеш, че ако искаш да заместиш първо му даваш твърда храна и после цице, щото ако пробваш обратното, може и скоро да не постигнеш успех. Освен това изчаквай да минат необхидимите часове, за да е наистина гладно детето.....

deni_k аз хубаво ще ти напиша нашия режим, но той не е много за пример. До годинката Петър беше само на две твърди хранения, без заместено.... и беше добре. Лошото е, че явно си свикна така и сега, когато има заместени, твърдите хранения са все още две, което аз не намирам за нормално.... опитвам се да въведа и трето...... детето надава добре и е много жизнен /дори прекалено/, но на мен все ми се струва, че приема на мляко е недостатъчен. Кърмя при всеки удобен случай, но то вече и няма много. Най-доброто, което може да направиш е да се съобразиш с детето, разбира се има много комплексни фактори, които влиаят и те трябва да се вземат под внимание - зъби, болести, имунизации, смяна на обстановка и т.н.
Ето как се хранихме преди годинката :

Ставане - 10-11 часа
11.00 часа - кърмене /около 100-120 мл/
12.00 часа - обяд - супа 100 грама + ядене 200 грама - от кухнята
14.00 часа кърмене за приспиване.... /ако сме навън пропускаме/
18.00 часа - кърмене /около 100-120 мл/
19.00 часа - 200 гр. кремче от кухнята
22.00 часа - кърмене за приспиване
нощем 1-2 кърмения при будене
Разбира се този режим Петър сам си го направи - сутрин просто не закусва, защото става много късно. Следобедното хранене също е много късно, но той винаги се събужда към 17-18 часа......Явно количеството, което изяжда на обяд му държи доста време..... newsm78 Абе да си кажа честно не ми харесваше много, но....се съобразявах с него......
Иначе виждането ми е, че трябва да има закуска към 8-9.00, обяд към 12-13.00, следобяд към 16-17.00 и вечеря към 19-20.00 примерно, ама а иди разправяй на мойто диване какво мисля.  Grinning

herelina аз по време на имунизации не съм спирала захранването, но когато почнах да захранвам, те почти бяха свършили - само хепатитната беше останала..... Но два дена са напълно достатъчни......

# 358
  • Мнения: 70
Замразих тиква за Елена. След размразяване стои доста мека Rolling Eyes. На вас така ли ви се получава? Мерси предварително.
Защо размразяваш? Аз слагам да я варя направо замразена. Днес даже това готвих - тиква, чушка и 1 бурканче купешки моркови на Hipp. Много обича това пюре!
Ами, когато готвя за нас замразени храни (месо, чушки) винаги размразявам. Затова и с храната за бебето така правя. Мисля, че по този начин се съхраняват по-голяма част от полезните съставки, но е съвсем възможно да бъркам. Поправете ме, ако греша.  Peace

# 359
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Никки мерси за отговора. Вашият режим ми харесва, защото явно Петър обича да спи. Ние не спим почти- сутрин 1 час и следобед 1 час. Но ми беше интересно да прочета. Също имам все още само 2 заместени хранения, но пък не сме на 5-кратно хранене, а на 6-кратно+ нощем.

Общи условия

Активация на акаунт