отопление на къща

  • 20 067
  • 70
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 630
Ние сме на газ

много ми е удобно и не виждам никакви недостатъци

# 31
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
За момента сме на парно - дърва и въглища, но мислим да минем на газ (отопляваме 2 етажа)

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 23 686
Dembi, благодаря за отговора. Тук някой по едно време се беше засилил да прави екобрикети и мъжът ми се обнадежди  Grinning. Реши, че ако започнат да правят и пелети, тутакси ще преустрои котела. А сега като чета и финансово е доста прилично. Предполагам, че инвестирането в пелетната горелка ще си заслужава. Другото си е голям чанч с двукратно зареждане, чистене, мъкнене... Така искам най- после да се стопля и то постоянно- без пикове и спадове.
Пелетната горелка е 2хилки, а целия котел около 4ри (зависи от мощността). Обаче няма хамалогия.
Нашия обикновен котел 40киловата за въглища и дърва беше около хиляда лева. Но на въглища и дърва не ви го препоръчвам за постоянно отопление. Да, топло е, не е скъпо, но на ден по един час хамалогия. Изпразваш котел, пълниш котел, палиш Crazy

Ама яко съм те зарибил Simple Smile
Като го правех това в нас никой не вярваше, жената ме беше заплашила че ще ме накара да ги ям тия пелети щото мязали на смески за гледане на животни Simple Smile
Сега е жега като за световно и по две седмици не влизам изобщо в котелното.
Горелката може да се монтира и на съществуващия котел, моя беше 1200 лева, не знам защо са ти обадили 4.
Ау, значи тоя бай тръп дето им е представител в Карлово си е сложил 40% надценка Shocked И ми вика, че нашия котел не ставал. Ааааам #Cussing out чакам аз лятото и почвам да обикалям Пловдив и София. Явно туземците лъжат. Само да се стопли Praynig

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 23 686
а ти ли трябва да слагаш чипса или автоматично си ги тегли
Има бункер и транспортьор. Пълниш го веднъж в седмицата и после горелката си се оправя с транспортьора за да поддържа зададената от теб температура на водата.
Малиии, ква съм подкована. Откакто Dembi ме зариби само ходя и чета теория Mr. Green

# 34
  • Мнения: 1 065
Малиии, ква съм подкована. Откакто Dembi ме зариби само ходя и чета теория Mr. Green

Пък аз чакам само да ми го сдъвчете тук наготово  Embarassed  Ама мъжът ми е виновен- питай това, питай онова...  Grinning. Но напоследък само за това си мисля. За догодина ще вземем да се загащим и да предприемем нещо. А "фуража" навсякъде, където продават екобрикети ли може да се намери?

# 35
  • Мнения: 984
Браво , ученото си е учено, сега ще чакам, да сдъвкаш и информацията кои фирми са най-евтини за котели и ще имаш голямо черпене.  smile3529

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 23 686
За цените не съм още обикаляла, само в Карлово питах. Може да ги променят напролет, няма смисъл от сега. Mr. Green

# 37
  • Мнения: 606
Е то Ерато си вървят към монопол вече... Ама като знам как товарят цените на недъгавата Поморийска електроника, която препродават, представям си какво е при котлите! Според мен, най-важно за един котел е да е Германски, и да има сервиз с резервни части на склад.

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 23 686
Покажи от коя фирма е котела, цена, тва-онова Simple Smile

# 39
  • Мнения: 1 049
Ние сме на парно с газ, имаме котел от марката Атаг  http://www.atagverwarming.com/, която препоръчвам, не знам дали я има в България newsm78. Но котлите им са със страхотна гаранция от 5 години и кон-сумите им са с 30 процента по малко от на другите марки.  Peace

Последна редакция: вт, 22 яну 2008, 18:32 от Zai4enze

# 40
  • Мнения: 22 934
итересна тема,записвам се да следя.

# 41
  • Мнения: 606
Е... ти се записа когато тя приключи.  Mr. Green

# 42
  • Мнения: 22 934
Е... ти се записа когато тя приключи.  Mr. Green
Така е,като съм Нередовна  Crazy потребителка.Ние монтирахме комбинирано котле на ток и газ в новата ни къща.За съжаление нещо ни бавят с газта,та не знам кога мога да дам отзиви.Сега,като ви чета обаче,ме заинтригувахте с тези котли на пелети.Майка ми живее в къща ,отоплява се с Котел на дърва,но освен,че е хамалогия и то за сама жена,не е ефективно,защото вечер,като се прибере е кучи студ.Докато се затопли и станало време за лягане.Та може ли нейния котел да заработи с подобна суровина?Мога да поровя по въпроса,но ще е по-лесно да ми обясни някой,изпозващ системата.Благодаря.

Последна редакция: ср, 23 яну 2008, 18:25 от ДесиХ2

# 43
  • Мнения: 741
От три години сме газифицирани и направо се родихме.Вкъщи е топло навсякъде,имаме си и топла вода непрекъснато.Определено не ни излиза ефтино,но в сравнение с отопление на ток е по-добре.

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 23 686
Газовите котли не са опция за повечето от нас. Аз си нямам газ до вкъщи. И няма да ми разрешат да си вкопая и цистерна да си я зареждам по-рядко, на 10метра от бензиностанция съм, а с бутилки не си е работа.

Общи условия

Активация на акаунт