За изхождането (ЕБХ) - част 4

  • 17 922
  • 299
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 829
Анна, нищо чудно скоро да се похвалиш с ново зъбче (или пък 8 зъба наведнъж), нали Малена няма пълния комплект? Пък и пренасянето в новия дом също ще да е изиграло роля....
Но определено при Алекс имаше връзка м/у зъбоникненето и нощното матраконапояване Grinning

# 106
  • Мнения: 114
момичета, и аз да се похваля- от седмица,две нощният памперс на малката е абсолютно сух!!! смятам за по-сигурно да го махна когато се постопли, но е факт че стиска цяла нощ. малко обаче ме притеснява- не е ли малка да стиска толкова дълго време? тя е на 1,6 г.
благодаря ви предварително за отговорите и целувки  bouquet

# 107
  • Мнения: 2 829
Ива, и Алекс стиска по цяла нощ. Той сам си го реши, аз си го изпишквам нощем ако иска, но от известно време не иска. Мисля, че е нормално... Той и през деня започна да пишка на по-големи интервали.

# 108
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Аз малко се изгубих, ама нещо времето напоследък е кът.

Та, ние от 2 седмици през нощта си спим по голо дупе. Досега има 2 фала само. В повечето случаи се събуждаме сухи, като я изпишквам към 3 и после към 6 някъде. След това в 8 горе долу си става вече и естествено пишка.
Освен това от 1 седмица махнахме пелените и през деня и със задоволство съобщавам, че прането не набъбна, даже намаля  Shocked Аз съм доволна, щото и гладенето намаля  Mr. Green Общо взето реших, че и е време да се пошматка по дупе, щото от около месец пълзи и се изправя и забелязах, че и пречат. Та накупих гащи и панталони. Но засега много добре се справяме. Това не и попречи вчера да направи локвичка на мокета - тъкмо я бях пробвала да пишка, ама тя ми отказа и аз я пуснах да полази по голо дупе.  Mr. Green

Та така, като обобщение - почти напълно елиминархме и пелените, като слагам само на дълги разходки. Ако излизаме до магазина за 30 мин до 1 час, не слагам пелени и си се връщаме сухи. Даже мисля, че вече стиска като сме навън, защото и при 2-часови разходки, през което време тя спи и след това будува около 30 мин преди да се приберем, се връщаме сухи и пишка веднага. Общо взето за денонощие имаме 1, максимум 2 пропуска.
Трябва да отбележа, че заслугите са изцяло нейни! Е, аз помагам, както мога  Mr. Green

Също да кажа - вече не пишка докато суче, понякога само през ноща. Ако я държа над легенчето и и дам да суче, тя си суче и като реши, че ще пишка се дърпа, аз я вдигна, сложа я хубаво над легенчето и тя си се изпишква. После може пак да продължи. Абе расте моето момиченце. Как лети времето само  ooooh!

Анна, наистина може зъбки да са. А и новото място също сигурно влияе. Нали си знаеш, че пак ще влезнете в релси.

# 109
  • Мнения: 114
Мисля, че е нормално... Той и през деня започна да пишка на по-големи интервали.
дъщеря ми заспива в 20:30-21:00 и се буди в 8:00ч. това си е доста време! аз специално ставам по няколко пъти нощем до тоалетна, а тя стиска Shocked

# 110
  • Мнения: 2 829
Същата работа, Алекс пишка като си ляга (21.30-22.00) и после чак сутринта към 9.00-10.00, ама какво количество изпишква  Shocked
Какво да направя-той си е преценил така, нямам намерение да го будя и да го карам насила да пикае!
Ама и на нас, майките не може да ни се угоди Grinning Hug

# 111
  • Мнения: 1 081
Ехеееее, Яна, Алекс голям рекордьор! Мартин пишак в 20:30, после към 00-01 часа, и после в 6:30-07:00 сутринта, когато и става...Кога и аз ще спя до 100000000000000000.................

Ами, Ани, какво да ти кажа...разбирам те, щото аз съм така с Мартин стана вече 2 месеца, и причина не съм открила. Дано ме изпревариш и споделиш опит:)

# 112
  • Мнения: 620
Здрасти, момичета Simple Smile Аз да се намъкна във вашата темичка, нали може Simple Smile
За ЕБХ знам от майка ми, тя се опитваше да ме накара да го практитувам с голямата ми дъщеря, но много ме мързеше, и ...майка ми замина 3 месеца след раждането и се върнаха памперсите Simple Smile
Сега вече съм по-търпелива, а и моята нелюбов към памперсите нарастна толкова, че е в състояние да пребори мързела ми Simple Smile Така че се практикуваме с малкия откакто стана на 4 месеца с променлив успех:)
момичета, и аз да се похваля- от седмица,две нощният памперс на малката е абсолютно сух!!! смятам за по-сигурно да го махна когато се постопли, но е факт че стиска цяла нощ. малко обаче ме притеснява- не е ли малка да стиска толкова дълго време? тя е на 1,6 г.
Доколкото знам от книгата на Ингрид Бауер бебетата, които практикуват ЕБХ от новородени, към петия месец спират да пишкат нощем въобще, така че за 1,6 г е напълно нормално да не пишка нощем. Моя калпазан засега произвежда тонове течности презнощта ooooh! и го държа с памперс

# 113
  • Мнения: 1 065
Мимсат, с тези твои пелени ме впечатли толкова, че вчера си купих тензух и вече половин ден поръбвам  Grinning. Иначе до сега по цял ден ми седеше голодупесто детето. Чак малко ми става неудобно като дойде свекърва ми и като я свари пак гола  Blush. Но пък е завита и топличка. Та сега ще се пробвам с пелени и гащи, стига да намеря достатъчно такива де  Grinning. Радвам се на всички ви. Но и на себе си се радвам  Rolling Eyes, защото си мислех, че скоро щях да се откажа като четях преди време.
Другото, което исках да споделя, и което написах и в Наш дом в Зелената тема е за една книжка, която ме впечатли вчера. В радостта и ентусиазма си да я разгледам малко и позабравих името обаче. Издадена е от Горичка и Сиела и вътре са намерили място всички неща, за които и тук става дума- активно раждане, кърмене на поискване, съвместен сън, слингоносене, ЕБХ... наистина много и се зарадвах  Grinning.
Кога и аз ще спя до 100000000000000000.................
И аз искам да знам  Mr. Green

# 114
  • Мнения: 2 829
Спането до 10 се дължи на моя мързел. Просто сутрин не мога да отлепям и като се събуди по-рано Алекс аз му пъхам цицата в устата, опитвам се да го държа поне легнал по-дълго време, а ако даде зор го слагам седнал до мен и се опитвам да спя, като само внимавам да не падне от леглото. И детето постепенно разбра и си нагоди режима към претенциите на мама... Имаше един период в който се събуждаше в 7, ноооо, установи че по това време вместо мама до него лежи някакво мърморещо, сънено и натискащо го обратно в леглото същество, което все пак пуска мляко....  Mr. Green

# 115
  • Мнения: 1 947
   Дано да е само от зъбките, макар че досега не е имало такива
случки при никнене на зъб. Четири има засега, но не съм знаела,
че може зъб да пробива като рана с кръв, просто ми е жал да я гледам.
   И аз съм се опитвала да натискам в леглото Малена до късно, но не
става. Обикновено аз пак си заспивам, а тя си играе, но в тези случаи
могат да стават фалове в гащите, та аз реших, че и за мне е по-добре
да се размърдам по-раничко от леглото. Simple Smile
п.п. имаме си градинка и Малена в момента рови пръстта и ми носи камъчета. Много съм
щастлива! Ще помагаме на храстчетата да порастат големи като ги поливаме.

# 116
  • София
  • Мнения: 1 078
с моя син се разбираме относно спането до 10  Mr. Green той си спи, по едно  време почва да пуфти и една цица набързо му затваря устата  Mr. Green и вълка е сит, и овцата заспала Mr. Green

# 117
  • Мнения: 1 081
и вълка е сит, и овцата заспала Mr. Green

Хехехехеее,разсмях се много:) Мойто пък ще става паткар-става в 6 сутрин, само па-па повтаря, като го питам какъв ще стане като порасне, и той :"па-па"...

сори за спама  Embarassed

# 118
  • Мнения: 129
Като стана въпрос за пелени, бях обещала да разкажа за тези то bebe.to. По-добре късно, отколкото никога...

Та, по същество:
Предимства:
- с някакъв специален дишащ, но непропускащ влагата навън плат са - дупето диша. Чувствително по-рядко му се зачервява от преди, когато беше само с памперси.
- красиви са - през лятото може и само по тях да кара.
- хавлиеното попиващо парче може да се слага вътре и тогава да се закопчават (по-лесно се закопчава така на мърдащо бебе) или върху нея (аз така правя - тогава мога да ползвам пелената с няколко поредни парчета, докато стане за пране)
- може да се ушият допълнително хавлиени парчета или да се ползват с тензухена пелена
- а може, живот и здраве напролет, когато планирам да се пробвам да хващаме всички пишове, да се кара и без попиващо парче (хем бебето има свобода на движение, хем дрехите ще са що-годе предпазени)
- не се глади
- нямат размери - могат да се ползват дълго (за разлика от бамбино-мио)

Леко съм разочарована от:
- ами, пропускат. Определено капацитетът им за попиване е по-малък отколкото на пелените за еднократна употреба. Например ако излезем на разходка с интервал около три часа от смяната на пелените, бодито е мокро. Така че на разходка и нощем е с памперс. Иначе пропускането не е проблем денем вкъщи, понеже така и така се занимавам с ЕБХ и често слагам/махам/сменям.
- тези с копчетата се отбелязват на кожата, така че ползвам от вида с лепенки. За тях обаче съм чувала, че от една възраст натам бебето започва да си ги откопчава само.
- бебето става доста дундесто - прави ми впечатление, че Любен определено седи и лази по-добре, когато е само по гащи. За по-малко бебе ми се струва, че може би ще му пречи като лежи - т.е. че дупето ще е по-високо от главата. Също, бодитата трябва да се предвидят да са по-голям размер, за да могат да се закопчеят отдолу.
- съхнат сравнително бавно, особено хавлиените парчета.
- подразних се от пропуски в изработката - още с първото слагане се наложи да дошивам нещо малко на ръка, а някои хавлиени парчета се раздърпаха пак заради лош шев.

Това е, дано да е полезно.

# 119
  • София
  • Мнения: 1 078
Dazzle , благодаря ти. На мен ми беше полезно    bouquet
Май ще си карам както до сега. Вкъщи гащи и попиващи чаршавчета, а навън и през нощта памперси. Засега така.

Общи условия

Активация на акаунт