Идеи за бизнес?

  • 134 613
  • 870
  •   1
Отговори
# 345
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Какъв контейнер?  newsm78 Трябва да ми покажеш какво е това. Ами за всяка стока количествата са различни, като и претенциите на всеки производител също. Пазарлъка обаче винаги има полза с тях.  Ето ти линк да разгледаш много неща http://www.made-in-china.com/prod/catlist/

# 346
  • Мнения: 852
Благодаряяя  ПуканкаZ   bouquet
Само не ми е ясно как мога да получа инфо. за цени и какви са минималните бройки на поръчки например newsm78 И колко време се бави доставката Blush

# 347
  • Мнения: 5 462
Веднага давам идея. Автомивка разбира се....... Покрай новия закон за 4исти коли що лев може да се направи Laughing
Еййй и затова всички ще се юрнат през глава да правят автомивки !!!!!!! ooooh!И то точно по такива логики има цели улици за мебели (в повечето случаи почти едни и същи) , цели улици с магазин до магазин все за авточасти, райони с автомивки кажи речи една до друга ... Все ми се струва че хората като видят че един печели от някаква дейност .. и веднага му накацват наоколо още пет бизнесмена със един и същи бизнес .Какъв е смисъла да има два магазина един до друг които предлагат едно и също или поичти едно и също ..За косите ли ще се хващат въпросните търговци .. или ще си правят мръсни номера .По добре да помослят какво по различно да продават, произвеждат и т.н. което липсва или ще му е нужно на бай еди кой си .. А не като овце - цялата крайбрежна алея всички с кажи речи едно и също меню .Кво пречи ако един не предлага цаца а примерно си направи италиански , китайски или еди къв си ресторант .. или да предлага печено пиле .. ама нее всички цаца , бира , миди ..
Не си схванала иронията ми явно. Но нищо, ти да си сложиш мерудия все пак. Смисъл има. Конкуренцията е хубаво нещо......... Не знаеш ли? А уж си бизнесменка Whistling Моята автомивка ще е само за мъже,ще има секси каки, които ще им лъскат колите. На бас 4е твоят мъж ще идва при мен, а не при съседа Wink Ще отворя специална и за дами bowuu
Aма ква ти бизнесменка съм аз бе , нещо си се объркала Naughty ... аз се уча тепърва на бизнес  Embarassed.То човек цял се живот се учи .А пък аз съм в бизнеса едва от 10 години има няма .Виж ако останеш на пазара към 20 години , тогава може да се каже че се справяш горе долу...

# 348
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Благодаряяя  ПуканкаZ   bouquet
Само не ми е ясно как мога да получа инфо. за цени и какви са минималните бройки на поръчки например newsm78 И колко време се бави доставката Blush

В инфото на продукта би трябвало да има координати,мейл или телефон. даставката също е каквато ти искаш -за две седмици експрес или за два месеца. Ако направиш първото, по ефтино ще ти излезе да си го купиш от тука. Whistling

# 349
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Да, ето, отворих произволно това http://www.made-in-china.com/showroom/promotionalpromo, има и телефони и сайт на производителя,където ще има и мейли. Звъниш му или му пишеш и правиш запитване за продукта,който те интересува.Разпитваш каквото искаш.
Забелязах че на някой продукти за да ти даде координати на производителя, иска регистрация, но това е лесно.

# 350
  • София, България
  • Мнения: 5 598
Само аз ли съм имала проблеми с комуникациите с Китай?
Върхът беше като ми блокираха IP-то и ми върнаха отговор, че поради политически причини   Shocked моето скомно IP занапред ще е блокирано от китайска страна!
А не е като да съм плюла Мао Tired
Писах на фирма с международен сайт и се интересувах от сроковете на доставка на някакви съдове - това за една фирма, в която преди работех. Получих първи отговор, после - когато попитах , с детайли по доставката - се набърках в политиката  Shocked
Да не говорим че от mail.bg имейлите изобщо не пристигаха в Китай. От Yahoo-то пристигаха, когато им е кеф.

# 351
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Е аз такива премеждия съм нямала никога. Laughing По телефончето е най-сигурно.

# 352
  • Мнения: 440
А какво става с идеята за онлаин магазин към форума? Peace

# 353
  • Мнения: 6 206
А какво става с идеята за онлаин магазин към форума? Peace
Работи перфектно
http://shop.danet.bg/

Понеже видях, че по-нагоре са цитирани моите консултации - буквално всяка седмица отнякъде ми звъни някой за консултация уж...
Дори наскоро имах една изключително скромна и държаща ми едва ли не тон все едно съм й длъжна, девойка от Враца, която настояваше за подробна и детайлна информация. Когато й казах, че консултациите всъщност са платени, каква наглост от моя страна, без дори довиждане разговорът приключи. Лично аз когато искам да правя нещо, винаги намирам най-добрият, търся го, проучвам, намирам. Свързвам се с него и питам какво ще ми струва да ме научи. И ако ме вземе, скачам до тавана.
Навремето исках да ставам фотографка, намерих най-добрият фотограф в града ни, ето този http://milanhristev.com/, разбрах че е най-добрият по това, че ме беше изкарал като звезда на снимката, а аз съм обикновено момиче. Отидох при него и му казах "ще работя за вас без пари, искам да стана фотограф" Каза ми добре, ела утре
Отидох, започнах работа, човекът ми даде заплата още първият месец, оказа се обаче, че аз не ставам за фотограф. Ако не бях при него, може би нямаше да го разбера. Но не отидох при който и да е, а месеци търсех най-добрият...
Стана въпрос за внос от Китай, аз също имам идея за някои неща ако ми се наложи да ги внеса от там, обръщам се към хора с опит и съм готова да си платя да нямам проблеми.
За съжаление много малко хора оценяват, че информацията и ноу хауто е най-важното за един бизнес.
Когато съм си правила моят, който всъщност не е кой знае колко мащабен на този етап, не съм се притеснявала за парите откъде ще ги взема, има банки, има ипотеки, а дали ще имам нужната информация да се справя. Дали ще намеря правилните хора и как ще ги обуча.
Виждам обаче, че много малко хора мислят като мен. Предпочитат парите за консултация да ги дадат за една пързалка повече отколкото за информация, която няма как да се пипне. Наистина бизнесмен не става от всеки, не само заради това.

# 354
  • Мнения: 219
Каспър не този магазин се имаше предвид.
А иначе за инфото си много права. Лошото е, че в Бг повечето са свикнали "а, тоя ще ми иска пари да ми каже нещо, дето ще го намеря в google или ще питам Бай някой си". Ама то не е така.
Иначе това за едни и същи магазини на едно място, май найстна е по-добрия вариант. Ето например ул. "Цар Симеон", там е само за коли, и знаеш, че като отидеш все ще намериш каквото търсиш. Ами я си представете, че бяха из целия град (не, че няма де) и трябва да обиколиш града няколко пъти за да си намериш джаджата дето търсиш за твоята кола. Особенно за голям град това е много добро решение. В нашия квартал в разстояние от 30-40м има 3 магазина за хранителни стоки и никой не е затворил, явно всички имат печалба. Е вероятно не е еднаква, защото все пак единия е денонощен, другия е съвсем мъничък, но всеки си знае.
Аз се чудя, като реша да почна нещо, ако хвана щерката да ходим заедно да регистрираме фирмата и т.н., дали няма да ме изгледат на криво някъде и къде по колко ли ще киснем  newsm78 Ама като няма на кой да я оставя...

# 355
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197

Каспър, колко нелогично и очаквано в същото време е да ти тръшнат телефона! Как не те е срам? Трудила си се, учила си и си трупала опит и не искаш да им  подариш ключа за един добър бизнес! Срамота направо... но това е действителността.

Tsvetito,
не се имаше предвид този. Но кой се имаше предвид?
Едва ли ще се направи втори магазин бг-мамма за целта. По-скоро майките форумки могат да се организират и да си направят. Но сякаш интересът към това замря.
Наистина е специфична продажбата по интернет. Ако някой иска да пробва как е, по-горе предложих сътрудничетсво понеже имам подходящ магазин.

# 356
  • Мнения: 154
Ето ви още един сайт
www.alibaba.com
Само да ви предупредя ,че трябва да платите предварително и стока може да няма или да пристигне това което не сте поръчали.
Доставката е безбожна ако е е с EMS ,а един контейнер е много кубици ,бая стока тррябва да сложиш вътре съответно за много пари предварително.
Simple Smile
Аз не бих рискувала  bowuu

# 357
  • Мнения: 4 380
Цитат
намерих най-добрият фотограф в града ни, ето този http://milanhristev.com/, разбрах че е най-добрият по това, че ме беше изкарал като звезда на снимката, а аз съм обикновено момиче.

Отврат направо. Sick Някои хора си мислят че колкото повече изкуствени ефекти, толкова по-професионални снимки. ooooh! Ако това е добрия фотограф, не знам кой тогава е лошия. Sick

Ох, сори че не по темата, ама не се стърпях. Това не е изкуство, а лиготия.

Каспър, бизнес-консултант ли си?
Предполагам че не си "майстор по всичко"? От бизнес до бизнес има огромна разлика...

# 358
  • София
  • Мнения: 4 412
О, темичката е тръгнала в доста  добра посока Simple Smile

За он-лайн магазин към форума, ето част от идеята и мисля, че се вижда разликата с ДаНет

Ето да наблегна на основното: Представям си го нещо като онлайн базар с творения на тукашните майки, така както има Коледен и Великденски, но да е постоянен и разширен с още продукти и услуги, направени от майките Simple Smile

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=262066.msg7177147#msg7177147 - ето тук го споменавам

Ами аз тогава очаквах да обсъдим по-конкретно дали тези стоки и услуги могат да се продават он-лайн и как да е организацията. В разговора трябва да стигнем и до % отстъпка, която ще дават продавачите на магазина. Според мен трябва да се предвиди процент за БГмама и процент за благотворителност от продажбите. Аз си го представям 20-25% търговска отстъпка, от тях 3-5% за БГ мама, 3-5% за благотворителност, останалите за магазина. Обаче не знам ви как го виждате?
Също считам, че трябва да питаме първо БГ мама, дали не иска да го развива да е част от форума. А ние да видим кой ще помагат с организацията.  Понеже видях, че арт мама има вече такъв магазин си мислех да е към нейния, или да каже как може да е към нейния. Той вече е изграден, а е и с подобна насоченост. Разбира се не искам да напратрапвам някаква дейност, по скоро правя опити да не прескоча някого. Може и в Хоби да пуснем запитване. Хайде дайте мнение. И да допълня, че нямам специален личен интерес, т.е. не мисля да го правя сама, ако всички други откажат. А и още нещо се сетих, че това може да е и Социално предприятие, защото ще работят майки с деца до 3 години. Не знам им али някой опит, имаше преди време подобен прокт в БГ

Пуканка, аз съм впечатлена, че вече си имаме консултант и доставчик от Китай Simple Smile Мисля, че е най-добре, който иска да те използва срещу такса да му доставиш и консултираш стоките. А как е с плащането на стоката? Сега ми излезе от главата точният банков термин - клиента оставя парите за стоката в банката, блокирани за тази сделка, и когато пристигнат нещата в добра транспортна форма, до 2 дни банката освобождава сумата. Така ли или има друг начин. Ей, мога да разгледам безкрайните китайски сайтове. Simple Smile Е кажи какво внасяте, ти нали си първа ръка вносител, може да ес възползва някой от това.

Каспър, аз дадох линка към консултациите. Бях впечатлена, че мислиш в посока да предаваш знания за бизнеса. Не съм си и помисляла, че може да са безплатни.

Мисля, че трябва да внимаваме с подтикването към взимане на кредити, а да насочваме майките да търсят консултации, изчисления и преценки. Лесно се нахъсваме да вземем кредит, трудно се връща.

Предлагам да обръщаме внимание основно на градивните мнения.  bouquet

Последна редакция: пт, 16 май 2008, 08:20 от TanyaMG

# 359
  • Мнения: 6 206
Цитат
намерих най-добрият фотограф в града ни, ето този http://milanhristev.com/, разбрах че е най-добрият по това, че ме беше изкарал като звезда на снимката, а аз съм обикновено момиче.

Отврат направо. Sick Някои хора си мислят че колкото повече изкуствени ефекти, толкова по-професионални снимки. ooooh! Ако това е добрия фотограф, не знам кой тогава е лошия. Sick

Ох, сори че не по темата, ама не се стърпях. Това не е изкуство, а лиготия.

Каспър, бизнес-консултант ли си?
Предполагам че не си "майстор по всичко"? От бизнес до бизнес има огромна разлика...
Не е така, той е уникален. Има дарба, това са си негови виждания някакви. Иначе да вземе теб да те снима ей така обикновена портретна снимка, няма да да се познаеш... Работих при него шест месеца, наистина си изпипваше всичко, осветление, лаборатория, всичко беше на супер ниво. Много е търсен за рекламни снимки, защото е просто уникален...Има страхотни снимки, които не са качени на сайта. Това са последните му снимки, аз работех при него преди повече от 10 години, тогава не бяха чак такива. Отчитам че за 12-13  години насам нещата много са се развили и се появиха много нови звезди, това беше 94-95 год, има много повече фотографи, но тогава бяха трийсетина в Пловдив и той си беше просто върха. Все е още е за мен. Снимам се само при него.

Консултант е силна дума, да склонна да съм да консултирам, обучавам в това, което открих и използвах предишният ми опит - детски центрове и детска анимация. Сумата която съм определила я смятам за повече от скромна, имам познат консултант по заведения и барове, като ми чу сумата се смя, смя, смя. Аз съм я определила не толкова, че да печеля от нея, а да отсея сериозните хора от лейките, на които всичко им е ясно.

Общи условия

Активация на акаунт