Давайте уроци нови, да се борим с Фотошоп-а сме готови....(11)!

  • 15 702
  • 349
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 167
Мама Цоцоланка, да ти е жив и здрав рожденика.

Лекси аз преди време осветлявах точно по този урок снимка и я бях пуснала. Не знам кой точно се учуди че имало и бебе на снимката.Но дали има вариант като не е с много добро качество снимката да се направи нещо по въпроса?А ако може мисля че ще е по интересно.За осветляване на снимка варианти много , но кой е най добрия ....... newsm78

Аз искам да попитам като нарисуваш нещо и после как да му добавя отгоре брокат примерно? Сигурно има някакъв стил ама как се казва? Аз съм си свалила някакви като силвър стил ама го прави цялото сиво и брокатено, а от настройките на блендиг опшъна става в един цвят а елемента ми е с няколко. Някой има ли идея как да го направя или ще трябва да го разделям по някакъв начин на отделни леяри?

И да питам, с пен тула как си селектира без селектираното да се оцветява с цвят?

Сори ако ви тормозя с въпроси ама неща да пускам рамки, че много ме засенчвате  Mr. Green

# 46
  • Мнения: 2 336
ето една от мен, не прилича да е от РД но е от детски РД просто снимката ми хареса може би трябваше да запиша датска градина Joy

# 47
  • на село
  • Мнения: 1 028
С пен тула - пълен провал! Уж го схванах, а след два часа, като се пробвах без да гледам урока - нищо! Пълен блокаж! Какво ми става - не знам....



Тия заврънтулки отзад не трябваше да са такива. С пен тул трябваше да се направят, ама накрая се ядосах и плеснах една четка.

# 48
  • Мнения: 2 336
още една от мен, на следващата и аз ще продължавам да се мача с пен тул-а

Последна редакция: сб, 02 фев 2008, 17:08 от ted_

# 49
  • Мнения: 2 270
Аз искам да попитам като нарисуваш нещо и после как да му добавя отгоре брокат примерно? Сигурно има някакъв стил ама как се казва? Аз съм си свалила някакви като силвър стил ама го прави цялото сиво и брокатено, а от настройките на блендиг опшъна става в един цвят а елемента ми е с няколко. Някой има ли идея как да го направя или ще трябва да го разделям по някакъв начин на отделни леяри?

И да питам, с пен тула как си селектира без селектираното да се оцветява с цвят?

Сори ако ви тормозя с въпроси ама неща да пускам рамки, че много ме засенчвате  Mr. Green
не разбрах точно какво питаш newsm78
Относно пен тула -щом ти се оцветява в цвят значи имаш включена маска.Или изключи маската или намали прозрачността на слоя почти до нула
Тед-Мисля,че лилавата хартия е излишна.Може да оставиш само рамката с балоните и да добавиш още 1-2 елемента/ако искаш/.По добре е да правиш рамки в размер 10/15- или -13/18.Те се правят по лесно и са по подходящи за начинаещи.
На другата рамка-тази баба яга много заплашително се е насочила към детето,а текста нещо ми е много объркан.Какво е това въпросително изречение newsm78
 mini_79 -тази кафявата рамка,защо не а направиш друг цвят.Кафяво и розово /точно тези нюанси не си отиват/.Може да добавиш още цветенца или да увеличиш тези
Татяна харесва ми

Последна редакция: сб, 02 фев 2008, 17:21 от ani69

# 50
  • Мнения: 2 336
Ани това ли имаше предвид, но повече елементи мисля че ще стане много претрупано

За въпросителното изречение, като я изпратих на майка му напълно ме разбра Joy Joy Joy
в смисъл обръщам къщата с главата нагоре

# 51
  • Мнения: 2 818
A aз вчера "открих" пен туул-а  Embarassed Оказа се много як и интересен  Grinning Преди бях се опитала да го схвана без да чета кое за какво е... и не схванах...

тед, направи честит рожден ден да е на един ред - кефи ме инак Simple Smile

Цоцоланке, да ти е жив и здрав рожденника и много да се радвате взаимно!
  Grinning   bouquet

# 52
а пък аз да си призная ништо не мога да направя с този пен-тул,  #Cussing out #Crazy,

# 53
  • Мнения: 354
Нещо не ми е наред или интернета или компютъра Sad
Не мога да публикувам това, което направих нито в мултиплито, а пък във фотобукет стана , но цветовете ИЗОБЩО не са такива и сега не знам как да ви го покажа?

# 54
  • Мнения: 2 270
Ted-да така е много по добре

# 55
  • Мнения: 2 035
 nbirthday Честит Рожден Ден на Вилизар! Здрав, щастлив, много умен и обичан да расте!   bouquet

Да се отчета и аз днес с нещо   Mr. Green

# 56
  • Мнения: 2 035
Направих няколко корекции по рамката, че нещо все и куца....но пак не ме впечатлява...измъчена история  Rolling Eyes

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
val_stef на мен втория вариант повече ми харесва. Тези заврънтулки и на първата, а и на втората рамка, четки ли са? Ако да прати ми ги моляте на neviana@bginfo.net

# 58
  • Мнения: 167
Така, така! Намърдах се в другата тема и кво да видя................
Ани от кога чакам да ми обясни някой за оправяне на снимките, ако не са с добро качество а ти се спотайваш  Mr. GreenНищо аз видях - голяма играчка,дублиране на слоеве, ореоли и т.н. иначе тука  smile3505

Иначе рамката е страхотна. Ще наблягам над уроците, за да докажа че поговорката за учителя и ученика може и да е вярна  Joy Joy Joy Joy Joy
Само не разбрах защо връвчиците не са хванати за никъде  Mr. Green

# 59
  • Мнения: 203
val_stef, втория вариант на рамката е страхотен.
момо - благодаря ти за редакцията, помощничката по чужди езици нещо се е объркала,
ани - опитах нов вариант.
мони-бони  -  пен тула, също има свои настройки, за да не се запълва с цвят селекцията:


ето няколко линка за всички желаещи да се запознаят отблизо с най-мощния, според мен инструмент
http://www.photoshop-bg.com/index.php?nav=read_tut&id=1154
http://www.photoshop-bg.com/index.php?nav=read_tut&id=2028
http://www.photoshop-bg.com/index.php?nav=read_tut&id=1847

честит рожден ден на патерици на момченцето на мама Цоци- да е жив и здрав и мнооого да слушка.

поствам поправената рамка и един опит за зимна такава



Общи условия

Активация на акаунт