44 теми за раздумка в Америка

  • 15 805
  • 298
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 783
Аталанта, от Варна ли си?  Wink
Ние с Тандури се съревноваваме, ама според мен идва защото сме от Варна, ходили сме явно на едно и също каръкско място  Laughing и ние имахме наводнение, само дето не боледуваме толкова. ама те са поне заедно, ние сме здрави, ама разделени

дано МисЗ да не е ходила на това място  Laughing

# 271
  • Мнения: 7 091
Аталанта, от Варна ли си?  Wink
Ние с Тандури се съревноваваме, ама според мен идва защото сме от Варна, ходили сме явно на едно и също каръкско място  Laughing и ние имахме наводнение, само дето не боледуваме толкова. ама те са поне заедно, ние сме здрави, ама разделени

дано МисЗ да не е ходила на това място  Laughing


Ааааа, от Варна ще да е!!! Peace Laughing
Биз, ама ние бяхме 6 години разделени, аз мисля, че сме се издължили вече в тази насока Wink Laughing

# 272
  • Мнения: 558
Малко извън темата, ама къде според вас се продава меласа и глутен? Искам да направя 100% пълнозърнест хляб в машината и рецептата казва, че ми трябват тия две вълшебни съставки... в Пъбликс гледам всеки път и не ги виждам...
Иначе смесено 50-50 брашно и смляна пшеница и пуснато на обикновена програма за бял хляб става много добре, ама ми се ще да го пробвам 100% пълнозърнест как ще стане...

# 273
  • Мнения: 2 185
sofkobofko майка ми прави много хубав пълнозърнест хляб, но в момента не съм си в къщи, ще ти пиша след няколко часа точната рецепта, но мисля че е нещо подобно
600гр, пълнозърнесто брашно (4 чаши)
супена лъжица и половина сол (може и морска)
1 пакетче суха мая
малко вода, топла заради маята
2 лъжици кафява захар
3с.л. олио или зехтин
Майка ми добавя и семена, сурови -слънчоглед, сусам, може маково семе отгоре за украса и орехи.
За по-сигурно ще ти пиша довечера пак рецептата, дано ти сърши работа  Simple Smile.
По въпроса за каръка на варненки, аз живях 3 години в района на Варна, май и аз съм забърсала нещо, сигурно съм минавала покрай вешето място  ooooh!

# 274
  • Мнения: 384
А, не, недейте казва Варна Praynig. Тази година мислим половината ваканция да я прекараме там ooooh! ooooh! Имаме много познати

# 275
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Какво се светнах оня ден - не мислите ли, че на Обама кампанията е откраднала шрифта на Шанел?  Grinning Change на плакатите винаги го чета Chance, и най-после разбрах защо.  Grinning

# 276
  • Мнения: 7 091
Sofkobofko, има меласа и глутен в Уолмарт! Изненадах се, защото ми беше свършило бялото брашно, та прескочих до там, имаха голям избор от брашна, за разлика от друг път! Не мога да гарантирам разбира се, че във вашия ще има, но обикновено Уолмарт са универсални в предлаганите стоки, тъй че може най-малкото да се обадиш да пробваш.  Peace
Те между другото ме изненадаха с асортимента на сайта си! Обикновено предлагат повече боклуци, но онлайн ( с доставка до магазина безплатно) имаше доста интересни неща.

# 277
  • Мнения: 98
winx/benson благодаря ви за съветите  bouquet, дайсъна наистина изглежда впечатляващ.
ирка няма да сме много надалеч. гледах в google map, че разстоянието до чикаго е 30/40 мин.аз най се радвам, че ще живеем в къща с двор, винаги съм си мечтала за това. градчето е малко, около 20 000 човека, надявам се за децата да е по-добре, че ще сме "на село".

# 278
  • Мнения: 810
Какво се светнах оня ден - не мислите ли, че на Обама кампанията е откраднала шрифта на Шанел?  Grinning Change на плакатите винаги го чета Chance, и най-после разбрах защо.  Grinning

 Joy Joy

# 279
  • Бостън
  • Мнения: 13 504
Какво се светнах оня ден - не мислите ли, че на Обама кампанията е откраднала шрифта на Шанел?  Grinning Change на плакатите винаги го чета Chance, и най-после разбрах защо.  Grinning

 Laughing E, Буб, таз асоциация ме хвърли в оркестъра, не че не съм фен и на двете, но ти мина всякакви граници  Joy

Докато съм на политическа вълна, това тук http://www.youtube.com/watch?v=wKsoXHYICqU&feature=user виждали ли сте го  hahaha е, няма таква кампания!

Тандури, абе поспри се бре, жена! Ти  си изпълни квотата за цял живот! Отдай се малко на удоволствия сега!

Биз, някакво развитие по въпроса?!?

Бенсън, похвали се де... мен вече и в Икеа не ме пускат, та шопвам тайно само онлайн  #2gunfire

И аз отивам да помпя  #Crazy да се самопохваля, добър млеконадой докарвам! Дори муча от време на време  Tired

# 280
  • Мнения: 677
Малко извън темата, ама къде според вас се продава меласа и глутен? Искам да направя 100% пълнозърнест хляб в машината и рецептата казва, че ми трябват тия две вълшебни съставки... в Пъбликс гледам всеки път и не ги виждам...
Иначе смесено 50-50 брашно и смляна пшеница и пуснато на обикновена програма за бял хляб става много добре, ама ми се ще да го пробвам 100% пълнозърнест как ще стане...

Stop&Shop, Pathmark или която и да е по-голяма хранителна верига. В малки кутийки е (не големи като брашното) и е на щанда с брашната.
И на мен ми трябваше за определена рецепта, но след това започнах да го използвам винаги. Прави хляба много по-хубав!

http://www.kingarthurflour.com/shop/landing.jsp?go=DetailDefault … ;pv=1114036441040

# 281
  • Мнения: 558
Мерси, на те си знаят кои  Wink!!!
Ще дърпаме ли кепенците на темата? victoria?  Whistling Laughing

# 282
  • Мнения: 7 091
Биз, затапих ви и двете с Аталанта...
Дядо ми току-що почина... Cry Cry Cry Cry

# 283
  • Мнения: 810
Тандури, моите съболезнования!  Sad


# 284
  • Мнения: 3 491
Биз, затапих ви и двете с Аталанта...
Дядо ми току-що почина... Cry Cry Cry Cry
Тандури, мила, съболезнования.  Sad Много ме натъжи ...

Общи условия

Активация на акаунт