БЕБЕТА ЮНИ - 16

  • 13 494
  • 295
  •   1
Отговори
# 255
  • Miami
  • Мнения: 413
Здравейте и от мен! Малко съм  #Cussing out в момента. Ама какво става тук?! Защо хора си позволяват да дават съвети преди първо те да са проучили въпроса? Извинявайте момичета, но това е безотговорно! С риск да ми се сърдите го пиша това. Ще си спестим много ядове, обаче, ако пишем неща, които после няма да влошат състоянието ни. Аз лично пия по около 4-5 литра течности на ден, значи досега е трябвало да се подуя, като балон. Трънчето, обаче ме изпревари и даде обстойно обяснение.

Аз съм на същото мнение, не бива да се изказват подобни  мнения Naughty

jasena, права си че сме го разисквали въпроса за Не желателното спане по гръб Най-простият и кратък отговор е, че матката и плода нарастват и притискат там някви кръвоносни съдове или нещо подобно. Има доста информация в нета за това, разрови се в сайтовете за бебета и майки и ще се осведомиш по-добре Peace

# 256
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Аз не мога да схвана за какво точно е заяждането за стволовите клетки  newsm78! Ами само да ви кажа, че и в Стара Загора се вземат и се транспортират чрез DHL. За транспорта има специални изисквания. Не знам дали е Лондон, но май и аз съм чела, че там се намира крио банката. Иначе ние още не сме повдигали в къщи този въпрос и не знам какво ще направя! А и цената хич не е ниска за мен! Това е част от събраните пари за ремонта в къщи. Ще си помислим!

А за лежането по гръб. Ами да ви кажа на мен ми е удобно по гръб и така си спя още. Аз смятам, че когато започнат да се притискат кръвоносни съдове ще ми стане и дискомфортно да спя по този начин! Поне така се надявам  Praynig!

# 257
  • Мнения: 75
Мили момичета, досега четох мненията ви за болници и процедури, за стволовите клетки...
Въздържах се дълго да споделя с вас моята трагедия , за да не ви плаша и стресирам , но май трябва да ви разкажа...
Родих дъщеря си февруари 2006, здраво бебе, почти 4 кг. и бях чувала за съхраняването на стволови клетки, тогава имах инфо само за св.Лазар и цената беше 2500лв. Раждах в болница Вита, тъй като там открих невероятна докторка с помощта на която успях след 5 год. чакане да забременея и за нищо на света не я сменям.Но там секциото ми излезе1400лв и още 2500 смятах че са напълно неоправдани средства...цялата ми бременност беше много спокойна, никакви оплаквания, никакви болежки, бебка си растеше добре и през ум не ми е минало колко ужасни неща съществуват...Сега обаче СЪЖАЛЯВАМ ДО БЕЗУМИЕ че лиших детето си от алтернатива за живот.Беше на 10 мес. когато ни поставиха диагнозата - левкемия, последваха 6 мес. химиотерапия, като при всеки курс лекарите не ми даваха никакви  надежди че детето ще издържи. При вариант че изкара лечението, преминава на поддържащо лечение с хапчета и инжекции и чести наблюдения в болницата, но ако има усложнения и направи рецидив единствения шанс за живот е трансплантацията на стволови [/b]клетки. СЛАВА БОГУ изкарахме тези ужасяващи 6 мес. и от май месец сме си в къщи, малката расте като всички дечица, но много я пазя от всичко, няма никакъв имунитет, дори сега е с хрема и направо изтръпвам...Но да се върна на въпроса - бях си решила че ще имам повече дечица, но сега исках колкото може по-скоро да забременея - трябват ми тези стволови клетки, а докторите са на мнение че братя и сестри имат шанс да са 100% съвместими. Много трудно го приех, сякаш забременявах за резервни части, а не с любов и спокойствие...преодолях го и сега с трепет очаквам събитието, дори и Ками знае че ще е кака и все ме гали по "пупата".
Имам подробна информация от клиника Малинов - ако някой се интересува ще пращам на ЛС, а на тези които смятат че запазвайки живот предизвикват съдбата ще ви цитирам една статистика: На 20 000 съхранили стволови клетки, само на един се налага да ги ползва...по-скоро така обръщаш нещата в своя полза и предизвикваш това да не ти се случи. Дори съм чувала реплики от рода на "За какво ми беше това даване на пари, това не може да ми се случи"...Моят съвет е колкото и трудно да е събирането на средства-инвестирайте, пък дано никога не се налага да се използват!!!
Извинете ако съм ви натъжила, разтревожила и пр. но не се стърпях!!!ТОВА СА НАшИТЕ ДЕЦА!!!
Много ви прегръщам и дано съм била полезна!!!

# 258
  • Мнения: 279
Хей ,какво става тук тумбачета ? Аз излязох следобеда и кво да вида, много разгорещена е тук обстановката Rage
Нека не се караме. Май нещо са се вдигнали на бунт хормоните ни  Joy Нека да се спре с това... Shocked
Само да ви се оплача, че нещо са ми излезли едни ситни пъпчици, а аз не мога да свикна нещо с тях.Никога не съм имала! Дори и през пубертета Naughty ПРавя си маски, днес на козметик ходих, ама явно това си е вътрешно...каквото и да правя -то си е от бременността.
Сега отивам да похапна и после ще надникна отново Wink

# 259
  • Мнения: 279
jenik, много мъчно ми стана като го прочетох това..Лошото е, че постоянно се случват такива неща, а ние хората много
трудно ги възприемаме  докато не дойдат на нашия гръб...
Съжалявам,че така се е случило! Дано от сега нататък всичко да е наред и да имаш 2 хубави, живи и здрави дечица  PraynigHug

# 260
  • Мнения: 12
  Здравейте момичета! Не се заяждайте така, това не е хубаво!.
  Според мен всеки би искал да направи най-доброто за своето дете, а дори и семейство стига да има необходимата възможност и най-вече средства. Аз лично в момента нямам тези средства, а много бих искала.

# 261
  • Мнения: 212
а и в крайна сметка това е въпрос на възможност и на личен избор Simple Smile
я кажете какво ви е мнението за осоляването на бебето някой смята ли да го прави и знае ли как точно се прави?

# 262
  • Мнения: 3 743
kaka Maya,
виж какво намерих по темата
http://club.biberonbg.com/read.php?5,77714,page=1
според мен няма смисъл да се прилагат такива процедури върху нежната бебешка кожичка, още повече ако наистина причината да се прави това е да се поти по-малко детето като порастне newsm78

# 263
  • Мнения: 176
jenik, много съжалявам че това ти се е случило и дано малката да е здрава и дори и да съхраниш стволовите клетки на братчето/ сестричето, никога да не ти се налага и на теб да ги ползваш!  Hug

Ужасно е че някой с личен опит се включва в тази тема (не дай боже никому!), но поне за нас е по-полезно отколкото някакви догадки и "аз съм за," "аз съм против" без кой знае каква подплата на аргумента... Затова хайде не спорете повече за това, моля ви и аз.

Впрочем - честита нова година  Mr. Green (Година на Плъха, по китайски календар.) Била много хубава за раждане на деца, казват.  Party

хахахаха, Кака Мая  hahaha (майтапиш се, нали?)

# 264
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 128
Здравейте момичета,
виждам че разисквате доста интересни теми, та да се включа и аз.
Първо да кажа, че днес ходих в Свети Лазар на 3д ехограф-НЕ ХОДЕТЕ ТАМ СТРУВА 200 лв., но на мен се наложи по спешност, т.к. на ЖК в Майчин дом досторът ми каза, 4е може би има пъпна връв около врата на бебо.Е, слава богу, няма, пък и ми потвърдиха пола-момче.Моят Мирко си е добре и даже прилича на баща си:)
За стволовите клетки-аз съм твърдо ЗА, още повече , че майка ми почина от болест, която можеше да се излекува с такава трансплантация и мн ме е страх да не се случи нещо с детето ми.Само дето мъж ми още не е съгласен, но може да успея да го убедя.Все пак в моя случай има известен риск от унаследяване...
За осоляването на бебетата-е,това е по моята част(нали съм етнолог Simple Smile ).Та в миналото бабите са го правили с цел като порастне детето да не мирише "на турчин"(не съм расистка-така пише в моите книжки).Но доколкото знам днес не се препоръчва и даже било опасно за бебето, само че не си спомням защо точно.
Та това е засега от мен.Приятна вечер и всичко хубаво.

# 265
  • Мнения: 279
Цитат
Впрочем - честита нова година  Mr. Green (Година на Плъха, по китайски календар.) Била много хубава за раждане на деца, казват.  Party
Да, наистина ! Аз също съм плъх и малкото зверче в мен ще е плъхоче Joy
Аз това със солта няма да го практикувам. Даже и не съм особено наясно какво точно се прави newsm78. Харесва ми идеята за преварения зехтин за мазане
след баня.
Цитат
Първо да кажа, че днес ходих в Свети Лазар на 3д ехограф-НЕ ХОДЕТЕ ТАМ СТРУВА 200 лв.
Кви са тия цени бе хора. Тез в час ли са #Splat Каква е тая болница при вас...хубаво, че ние си нямаме такава. Mr. Green
А за раждане на частно-като за България, все пак според стандарта ни ми се виждат нормални цените до 1400 -1500лв
Но не и повече! Аз поне не бих дала. Още одеве щях да пиша за това, колко беше раждането-някъде 5000лв Shocked
Много са им надути цените....

# 266
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
За стволовите клетки знам отдавна, но просто ми е абсолютно невъзможно да си го позволя. Другото нещо, което ме спира е, че незнам дали имат тази практика в болницата, в която ще раждам.
jenik, съжалявам за неприятностите, които са ви споходили. Пожелавам ти здраво бебче и бързо оздравяване на каката!
Би ли дала повече инфо по въпроса за замразените стволови клетки. Знам, че тези 2 500 лв. са за първите три години, а после, ако искаш да запазиш стволовите клетки, доплащаш на година по 1000 евро... Така ли е наистина, явно ти си се поинтересувала по въпроса и бих искала да споледиш!
Иначе много, много бих искала да съхраня стволови клетки - жалко че е толкова скъпо... Доколкото си спомням една статистика едва 3% от българите са запазили стволови клетки за бъдещето... Което си е много малко и говори колко сме бедни българите /сигурна съм, че процентът е толкова малък не е от немърливост и незнание, а от финансова нестабилност и бедност/

Иначе днес бях на доктор - очертава се едро бебе. Ивайло се роди 3 500, а казват, че вторите деца са по-едри... Не съм наддала нито грам, което страшно ме зарадва  newsm44... Иначе все още незнам пола на бебето, ама аз съм търпелива - ще изчакам колкото е необходимо...

Хей, момичета, ама какви са тези цени, за които споменавате  no, вие за България ли пишете или?

15 дни ще ми е лечението, кой знае колко пари е това, но може ина части да си купувам лекарството, поне знам, че гинопеварилът беше по 3 глобулчета в опаковка, та може на части.


И аз с тези сърбежи започвам гинопеварил. Излезе ми 16 лв. за около 13 дни.
Хайде, лека и спокойна вечер от мен! Kissing Heart

# 267
  • Мнения: 616
Atina_eli, и на други места правят 3Д, не само в св.Лазар, дори и да е било "наложително", пак може да отидеш за 70-80лв  Peace

Jenik, и да кажа, че съчуствам... аз немога дори да си представя какво преживява семейството ти с тази болест... дано всичко да се нареди, и да се приключи с това!

Нашият татко отказва замръзяването на стволови клетки. Май повечето мъже така... И не че не можем да си го позволим (е, не са ни джобни, но ако решим, ще ги намерим лесно) просто това му е убеждение.

Трънче, да те шокирам още малко с цените в БГ... същото онова столче за хранене днес го видях за 315 лв  Shocked това колко долара са  newsm78 към 200 и няколко  newsm78 Просто е изумително!

Рибата, както се споменава в публикациите, може (и е добре) да се консумира по веднъж седмично. Периодично. Без да се прекалява. Така че аз си рупам рибка, без да се замислям! Така или иначе откакто съм бременна съм изяла сумарно една консерва...

А, и нещо позитивно днес : втори пореден месец ми изчисляват заплата за 8 часов ден, а аз работя по 5  Joy Хем им казах! Кеф! Трупат ми се за майчинство сега!!! (или пък са ми увеличили заплатата без да са ми казали  newsm78) хехехе
По този повод с парите смятам да платя на баба ми една от процедурите по лечение на очите, понеже е 160лв месечно, и да направя дарение за някоя фондация за болни деца. Все пак на мен са ми "от небето" и не смятам че е редно да съм алчна и да ги пазя за себе си! Е, и купих на малкия Митак едно боди  Crazy

Лека нощ!

# 268
  • Мнения: 24
хей Моми4ета какво ви става днес Simple Smile Я карайте по спокойно Simple Smile
Аз ако може да се изкажа пак за проклетите ГЪБИ Sad
АМИ аз имах отвратително те4ение  ooooh! Но снощи си купих ГИНАЗОЛ (16 лв струва) .Поставя се еднократно.СНОщи го сложих и днерс няма и помен от гадното те4ение  newsm44
Ако искате опитайте.АЗ го ползвам за втори път и съм мн доволна.Първия път бееш март месец миналата година и оттогава не съм имала проблеми и сега като забременях  ooooh!
хайде да се изнасям да не ме насметете и мен Simple Smile

# 269
  • Мнения: 75
MiRa_55
In4oka

в Клиника „Малинов”:
1)   Договорът се сключва за срок от 10 (десет) години, считано от датата на подписването му между Страните.
(2)   След изтичане на срока по чл.2, ал.1, договорът може да бъде продължен по взаимно съгласие на Страните с анекс, подписан от двете Страни.
   Възложителят заплаща на Изпълнителя сумата от 3 100 (три хиляди и сто) лева. Тази сума включва разходите по извършване на всички действия и процедури отделяне и получаване на Стволови клетки, а и транспортиране, изследване, обработване и съхраняване за първите 3 (три) години от срока на този договор, който започва да тече от неговото подписване.Всяка следваща година, след изтичане на първите 3 (три) години от срока на този договор, Възложителят заплаща на Изпълнителя сума в размер на 150 (сто и петдесет) Евро като годишна такса за съхранение на Стволовите клетки.

Ако искате разделяне на клетките (ако има достатъчно материал) както при мен да има и за двете деца или за повече използвания, се доплаща 500лв. В СВ.Лазар за разделяне взимат двойно и излиза около 7000лв.

Моите ще ги извлекат докторите които ни лекуват.Към детската онкохематология има банка за стволови клетки и в моя случай не се плаща, тъй като те си лекуват детето.Не знам да ли хора, които не са пациенти на клиниката могат да ползват тяхната банка, но мога да дам кординати на болницата за инфо:+359 2 930 70 36
 Hugна всички

Общи условия

Активация на акаунт