Примерна схема за захранване 5

  • 56 447
  • 582
  •   1
Отговори
# 540
  • София
  • Мнения: 5 721
О сухар и масло не съм слагала! Grinning
Аз искам за не повече от 10 ина дни да замразявам супи Peace
Цитат
Добре е супата и без да се заварява.

Това не разбрах? Rolling Eyes

# 541
  • Мнения: 2 652
Димяни, как правиш супата? И пасираш ли я?

# 542
  • Пловдив
  • Мнения: 972
От 3 дни давам на Вики попара, но нещо не я хареса  newsm78 даже днес добавих съвсееем малко  захар, но пак се мръщи, има ли някой с подобен проблем ? И какво мога да давам друго, различно от попарата за закуска. Бисквити не съм давала още, дори на каша. Thinking

# 543
  • Мнения: 6 442
От 3 дни давам на Вики попара, но нещо не я хареса  newsm78 даже днес добавих съвсееем малко  захар, но пак се мръщи, има ли някой с подобен проблем ? И какво мога да давам друго, различно от попарата за закуска. Бисквити не съм давала още, дори на каша. Thinking
Moже да даваш овесени ядки с плод,кус-кус с изкисанто сиренце(ако даваш вече).

# 544
  • Мнения: 2 336
я каква интересна тема имало  Hug
asq82 на Младен сутрин му давам овесени ядки със сирене вече седмица Peace хапва ги,кус-кус/от бебешкия също/ с изкисанто сиренце

# 545
  • София
  • Мнения: 5 721
Димяни, как правиш супата? И пасираш ли я?

Ми сварявам месце,изхвърлям първата вода,добавям картоф и морков и сложих една люспичка лук! След тва опитах да пасирам ма нещо нищо не стана/останаха си парченца  Mr. Green и власинки месце/ добавих масълце малко и 2 сухара!  PeaceИзяде я де..... ама мн беше страх да не се задави Rolling Eyes

# 546
  • Мнения: 2 336
Димяни, как правиш супата? И пасираш ли я?

Ми сварявам месце,изхвърлям първата вода,добавям картоф и морков и сложих една люспичка лук! След тва опитах да пасирам ма нещо нищо не стана/останаха си парченца  Mr. Green и власинки месце/ добавих масълце малко и 2 сухара!  PeaceИзяде я де..... ама мн беше страх да не се задави Rolling Eyes
не е ли рано за сухар в супата newsm78

# 547
  • София
  • Мнения: 5 721
Защо да е рано след като глутена е въведен newsm78

# 548
  • Мнения: 2 336
ми не знам Thinking за това питам, аз например сега даже не давам и сухар както писах предходния  си пост за попара давам овесени ядки със сирене на обед само второ т.е. готвеното но без сухар и така си изкарва без да се събужда до 16-16,30ч. за следобедна закуска.
Но всяко дете е различно.

# 549
  • София
  • Мнения: 5 721
Ми,така реших исках да видя дали ще му хареса Grinning
Овесени ядки,грис,евентуално попара ако давам ще е след месец и половина 2 Peace

# 550
  • Мнения: 2 652
Благодаря, Димяни. И аз правих супа, та исках да си сверя часовника Simple Smile Е, ние сме по-големи, за нас имаше и пащърнак, тиквичка, копър, магданоз... кервиз.

# 551
  • Мнения: 1 449
хм да си призная търсих инфо за въвеждането на зеле и нищо не видях

Зеле: около 10 м.


Възраст според вида
* Листно/главесто зеле (бяло, червено, китайско, савойско): 10-12 м.
* Карфиол, броколи: 8-10 м.
* Брюкселско зеле: 8-12 м.
В много схеми на захранване не се прави съществена разлика между различните видове зеле.


Фибри
Бялото зеле, карфиолът и броколите имат сходно съдържание на фибри (данните варират според различни източници, средно около 1.8 г за ½ чаша).
Брюкселското зеле има доста по-тежка целулоза (средно над 2.2 г за ½ чаша).


Ред на въвеждане

В голяма степен е въпрос на традиция и географски ширини. Всички видове зеле са богати на витамин С и слаб алерген.

Карфиолът може да се включи по-рано в детското меню (в сравнение с бялото зеле):
- самият тип на фибрите е по-лесно смилаем и не предизвика толкова активна ферментация в стомаха
- по-разнообразен и ценен минерален състав

Брюкселското зеле е доста тежко откъм целулоза (в сравнение с бялото и другите видове зеле), но пък съдържа:
- почти два пъти повече разтворими от неразтворими фибри
- някои ценни минерали, вкл. желязо


И още:
- Количество: до 2 с.л. на ядене, до 2 пъти седмично (за възраст 10 м.)
- Кулинарна обработка за деца: за да не бъде газообразуващо, водата, в която зелето е вряло първите 15 мин., се отстранява, зелето се измива и се вари отново до готовност. Трябва да е добре омекнало, но не преварено - това го прави трудносмилаемо.
- Витамин С: добре е зелето да се комбинира с храни, богати на желязо, тъй като високото му съдържание на витамин С подпомага усвояването на желязото.
- Нитрати: нитратен зеленчук, при бялото зеле нитратите се концентрират във външните листа и сърцевината. За сметка на това обаче не задържа голямо количество пестициди.

# 552
  • Мнения: 2 652
А как правите овесените ядки - нали нещо първо се накисвали (от инфото за кашите).

И друго - мислите ли, че пълнозърнестата паста (спагети, макарони и др.) са за предпочитане пред кус-кус например, грис и т.н. Имам едни от пълнозърнеста пшеница и се чудя дали няма да станат с пармезан (аз си правих за себе си плюс песто и си изядох пръстите направо)? Една приятелка от Италия ми каза, че там захранвали първо с пармезан, защото било най-зрялото сирене. Но друго нищо не знам за него - козе ли е, краве ли е  newsm78

# 553
  • Мнения: 2 336
Аз вземам финни овесени ядки - вара ги /стават много бързо/ , прецеждам ги и ги добавям към сиренето

# 554
  • Мнения: 2 652
Аз вземам финни овесени ядки - вара ги /стават много бързо/ , прецеждам ги и ги добавям към сиренето
Колко време горе-долу? А не ги ли накисваш предварително?

Общи условия

Активация на акаунт