Арабски или не-добре дошли са вси4ки на кафе-54 тема!

  • 26 420
  • 289
  •   1
Отговори
# 255
Здравейте мами!Бих желала да се присъединя към вашата приятна компания.Моят съпруг е сириец,но в момента живеем в София.Имаме  дъщеря-Мариана,която е  на почти 2 години.

# 256
  • Мнения: 100
Рали-на всичко ще те науча Wink


  Nature Sunny   Nature Sunny   newsm51   Nature Sunny   Nature Sunny 

Здравейте мами!Бих желала да се присъединя към вашата приятна компания.Моят съпруг е сириец,но в момента живеем в София.Имаме  дъщеря-Мариана,която е  на почти 2 години.

Добре дошла!!!   bouquet  И аз съвсем наскоро се присъединих, и те уверявам - всички тук са много гостоприемни и приятни, аз буквално се пристрастих - със ставането пускам компютъра и съм във форума...   Heart Eyes
 

# 257
  • Мнения: 305
нямам регистрация в замундата а ве4е е препълнено немога да се регна,някой ще ми услужи ли с неговата да дръпна този филм ,плсс Flutter
днес е голям ад,Миа цял ден е крива и само реве и мрънка,немога да една на компа,а докато спи 15-20мин,гледам да оправя малко у дома Tiredскапана съм

# 258
  • Мнения: 126
здравейте и от мен
и аз съм нова тук и искам да се присъединя към вашата компания
Моят съпруг  е алжирец,живеем ве Париж и отскоро-няма дори месец се радваме на малък арабски принц с името Раян
Много се радвам че има такъв форум и ще съм щастлива да се запозная с всички които искат
Тук се чувствам доста самотно и далеч от България-а през месец юни ще отиваме на гости в Алжир-за пръв път и исках да попитам накоя мама била ли е там,как е и какво би ми прапоръчала и просто посъветвала
Поздрав за всички Simple Smile

# 259
  • Мнения: 206
Mimeto_uae искрено ти пожелавам някой ден да имаш сватба, ама да не е втора. Както казват от първото по-хубаво няма, макар и да има изключения Simple Smile
zaazu добре дошла във форума, тук има доста мами, които са женени в Сирия, така че няма да ти е скучно. А и софиянки май има доста, не е като да няма. Ще се радвам да знаем нещо повече за теб и малката Мариянка и може би да видим снимчица, че да не се объркаме сутрина на кафето.
dala в Париж май е по-добре отоклото в Алжир. Да ви е жив и здрав принца, тук принцеси много като за него, все с арабска кръв и потекло. Не знам как е в Алжир, ти май ще си първата покрай която ще натрупам и аз някаква информация.
За всички нови мами поздрав най-сърдечен

за изучавашите арабски
http://yalepress.yale.edu/book.asp?isbn=9780300058543

и един специален музикален поздрав
http://images.google.bg/imgres?imgurl=http://bp1.blogger.com/_0D … 6hl%3Dbg%26sa%3DN

# 260
  • Мнения: 305
здравейте и от мен
и аз съм нова тук и искам да се присъединя към вашата компания
Моят съпруг  е алжирец,живеем ве Париж и отскоро-няма дори месец се радваме на малък арабски принц с името Раян
Много се радвам че има такъв форум и ще съм щастлива да се запозная с всички които искат
Тук се чувствам доста самотно и далеч от България-а през месец юни ще отиваме на гости в Алжир-за пръв път и исках да попитам накоя мама била ли е там,как е и какво би ми прапоръчала и просто посъветвала
Поздрав за всички Simple Smile


ДОБРЕ ДОшЛА СРЕД НАС  bouquetчУВСТВАИ СЕ КАТО У ДОМА СИ  Flutter Hug

# 261
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
добре дошли на новите мами! Hug  bouquet bowuu пишете, разказвайте, споделяйте каквото искате и питайте без проблеми, тука сме да си помагаме както можем!даже и с едно гуш, ако не можем с друго!
мислех,4е скоро ще дойде една друга алжирка, 4акам си я, тя си знае! но я изпревари дала, макар и не от алжирско! Hug Crazy Peace
дала, вие в париж ли се запознахте, там никак не е ску4но! ела в планината в някое село на някой склон, дето животът те4е като отпреди турците, това зна4и скука! Mr. Greenнадушвам нет връзка или се лъжа?аз съм само на 50 км от алжир! ама пустите  алжирци не ме пуснаха да огледам страната малко, ей! страхотна музика имат и темперамент, леле горят, 4е 4ак пари!алжер ми е паднал на сърцето от преди много години, ама с тези бомби и атентати направо си е опасно! постоянно си проверявам познатите ми дали са живи и здрави! от кой град е мъжа ти в алжир?
заазу, от сирийки няма да се отървеш за кафе и рецепти- о4акват се срещи по софето и ливанки има, и кюрдски булки Peace! абе добре е така да има на кого да звъннеш! Laughing

# 262
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
надя,дала, имаме тема за алжир, мароко и тунис, можеш д а про4етеш пове4е и там! аз съм пристрастена към тази страна, както казва моят мъж, ама то много се ровя из техните сайтове и те ме зарибиха по арабското!особено музиката и историята! Laughing
мерси за линка, мп3 тръгна но другото е май инструкции, ти ползвала ли си тази книга, да не би да има на4ин да се 4ете онлайн! ина4е добре се обяснява и се води диалог, което 4ух е в този дух! Hug  bouquet

# 263
  • Мнения: 206
Ами това което е на аудио файла предполагам, че го има като текст в другите файлове. Не съм ги отваряла защото нямам такава програма. Аз навремето имах една много сладка програма и за арабски и за начинаещите мюсюлмани, молитви, как се правят, текста на молитвите на арабски и английски като анимация и като звук. Но не мога да я засека тази програма в нета, може би са я направили платена.
Аз като чуя Алжир и винаги се сещам за книгата на една шведка мисля, че беше "За теб Дамал". Дано не бъркам нещо, но съм я чела отдавна.

# 264
  • Мнения: 689


Dala и Zaazu!
Радвам се,че групата ни става все по-цветна Hug
Много ще ми е интересно да науча повече за Париж!!!

# 265
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
дай ми пове4е инфо за тази книга, дали я няма в нета? стана ми интересно, особено ако е преведена!?
за алжир има много книги от френски алжирци или от полити4ески дейци, покъртителни са историите, още има сайтове за издирвани и безследно из4езнали-  Hugразкажи малко от книгата за какъв сюжет става въпрос!

# 266
  • Мнения: 206
Книгата е "За теб Джамал" на Бен Нилсен, извинявам се грешно изписаното име на книгата.

# 267
  • Мнения: 3 804
ей сирийската група се увели4аваме-мнозинство сме-дай да завземем властта  hahaha hahaha hahaha
ДОБРЕ ДОшЛИ НА НОВИТЕ МОМИ4ЕТА  bouquet  bouquet  bouquet
а пък колко работа сте създали на Дивиана-малии ooooh!
да се похваля Даяна ве4е казва-р bowuu
кой ще пуска следващата тема newsm78 и мама МИА ве4е ще запо4не 6 тема-4акам решението ви за паролата-и още един сериозен въпрос-ако само един откаже това озна4авали тотален отказ или  newsm78
днес им направих макароните с мляко и онзи карфиол който пуснах и след като децата ве4еряха се прибира мъжо и носи риба -така 4е утре няма да готва
САБИНА как е майка ти newsm78

ЛИЛЕ то4но пък от теб не го о4аквах Crossing Arms Naughty каква е тая полугола мадама-я да я обле4еш веднага hahaha
Zaazu имаме изписана цяла тема за Сирия-ако искаш потърсия в търса4ката ще я намериш,а ти била ,ли си тук/в сирия/ и от кой град е мъжа ти newsm78

# 268
  • Мнения: 126
Много благодаря за сърдечното посрещане
запознахме се съвсем случайно-на едни стълби в Париж.Ама интернета оказа същественно значение в развитието на връзката ни наистина.Аз бях за 2седмици в Париж на гости на моя приятелка французойка-тя ме покани ,но по техен обичай когато пристигнах не се занимаваше много много с мен.Просто френското гостоприемство е по -различно от нашето-та си обикалях из града сама-раничката на гърба,сандвича и термуса с кафе и по обед търсиш свободни стълби за да обядваш-заобиколен от други турисити.Та така-беше неделя и аз тъкмо се настаних на едни такива стълби и настървено си зарових в раницата за сандвича и ..........той седна до мен и ме поздрави-аз отвърнах-после той ми пожела Приятен обед-а аз предложих  пластмасова чашка с кафе.......-после обяда ни всъщност се пренесе в близкия арабски ресторант където за пръв път ядох кускус!И така- аз бях много доволно защото си осигурих безплатен екскурзовод за следобедите,тъй като до обед той беше на работа.Започнахме да се срещаме всеки ден,докато  аз си заминах за България-искам само да вметна съм разведена и имам две деца на 10 и 8 години.Върнах си се у дома и си започнах работа като счетоводител във фирмата ,в която от години си работех и всичко си тръгна по старо му-без никакви промени и изненади!Само че той не искаше да ме забрави-на всеки три дни ми звънеше по телефона и всяка вечер ме търсеше по нета.В края на месеца получавах  малко колетче с нещо дребно за мен и шоколади за децата........Така една година-докато един ден-за ужас на всички -аз си купих билета и просто се пренесох да живея при него!Всеки три месеца пътувам за България обаче-децата са още там -те не искат да дойдат тук-не могат да разберат езика и не могат да си намерят приятелчета.Но аз мисля че бавно -бавно и това ще стане-като идват лятото и стоят по-дълго постепенно ще свикнат.Верно е обаче че в България се чувстват по-свободни и спокойни!И макар че на мен ми се иска да са тук-не смятам да ги насилвам. Аз сега не работя ,заради бебо,но почти до началото на 9 месец си работех като детегледачка-просто живота туке скъп,а и трябва да се зпращат пари за децата в България.Миналото лято купихме билети за Алжир-за Френда-това е неговия град-но моите работодатели в последната минута не ми позволиха отпуска -а и бях бременна ,а там беше 40 градуса.Та затова сега се стягаме да ходим през юни!Аз прочетох внимателно писаното за Магреб тук-и чесно да си призная приемам пътуванет си със смесени чувства.В Франция алжирското население е около 3 милиона-те са най-многобройната чужда популация като част от тях са с френска рециденция или с френски паспорт,защото са родени тук и са пребивавали повече от 15 години в страната.Лятно време не може да се намерят билети за Алжир -а ако случайно се уредиш в последната минута-цените са от 1000евро нагоре за ферибота.Пътуват си редовно за прознизите и ваканцията и не се страхуват-французите също обичат да ходяг в Алжир , Тунис и Мароко.За тях тези зистинации са както ние си ходим в Турция,Сърбия...
Много дълго ви занимавах с мен-нека да се извиня ако съм досадила-просто наистина ми е приятно  че открих форума и че мога да се разприказвам на български за арабска тематика
Поздрави на всички Hug

# 269
  • Мнения: 3 804
ДАЛА изобщо не се шпритеснявай пиши си всободно,а и историята ти не прили4а на никоя друга,дано и децата ти да се съгласят да дойдат при теб,м/у другото доста сме тук с по 3 деца
ПРИНЦЕСА как не те е срам Thinking аз ти намирам Сами юсеф на турски а ти само 4етеш,я пусни някои ред
ХАРИ напусни камината и се разпиши и ти

Общи условия

Активация на акаунт