За Египет-най-важни неща,които да не забравям и съвети.

  • 129 204
  • 620
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 655
Искам да благодаря на всички, които споделят впечатленията си от Египет и дават съвети на тези, които предстои да посетим тази страна. Много, много благодарности Hug newsm51
Аз вече дадох капаро, както знаете ще бъдем в Макади бей в  хотел Prima Life Makadi Resort & Spa (All Inclusive) - 5*. Резервираха и билети за полета Хургада - Кайро, защото не искаме прехода с автобус. Избрах вечерния полет, който е в 18 часа и пристига в Кайро в 19 часа.
Ще продължавам да чета каквото споделяте, за да съм подготвена когато отида там.

Този е много хубав хотел - хората го похвалиха - на верегата Льо Меридиен (Le Merridien) е - много по-на юг ог Хургада е - едно 45 минути май е до там. Като ходихме до Луксор минахме да вземем едни туристи от там. Откъснато е , но е и закътано.

Ние ще сме с дете на 10 години и затова предпочетох по спокойно местенце подходящо за деца с хубава анимация. Ние отиваме на почивка, не на екскурзия. Основно избрах Хургада за шнорхелинг  и дайвинг.
За сега съм се спряла на екскурзии до Райския остров, гмуркане с акваланг. За екскурзията до коралов риф, мисля че няма да има смисъл при положение, че имаме до хотела. Все още се чудя за екскурзия “Бедуинка” / джип – сафари, пътуване с “бъги”, посещение на бедуинско село, яздене на камили, вечеря + традиционна програма ) .
Ако не бяхме с дете задължително до Луксор, но се надявам да има и следващ път.

# 121
  • Мнения: 1 073
Елфа, особено втората тема в справочника е дълга, обхваща дълъг период от време и има много и разнообразни мнения.

да,, забелязах, но още съм на първата!

# 122
  • Мнения: 3 094
dolores, на нас ни хареса при бедуините - голям адреналин си е да се посъстезаваш с бъгитата. Качваш се на дромадер (едногърба камила като отидеш в бедуинското селище), те дромадерите стрували 5 пъти по евтино от двугърбите, които обаче издържали 3 месеца (около 3 пъти повече без вода) и живеели до 75 години (срещу 25 за дромадера). Обаче двугърби почти нямало. Програмата е интересна - египетски кючекини, въртящи се дервиши, факир......пустинята има свой живот, място далеко от хорската суета.......интересно е да се откъснеш от познатия ти свят на цивилизация. Сам си в пустинята и не си сам - сякаш някакво присъствие си има....и едни огромни и ярки звезди вечерта на небето Heart Eyes..красота голяма!

Последна редакция: пт, 14 мар 2008, 15:45 от Bastet

# 123
  • Мнения: 1 655
Bastet или някой друг има ли представа каква е точно разликата между тези две екскурзии освен упоменатото :джип-сафари до бедуинско селище - $25 / $ 15 и екскурзия “Бедуинка” / джип – сафари, пътуване с “бъги”, посещение на бедуинско село, яздене на камили, вечеря + традиционна програма ) - $ 50 / $25. Аз лично не умирам от желание за вечеря в пустинята, а разликата в цената си е два пъти. Чудя се първата  какво точно включва, при нея има ли бъги например или няма.

# 124
  • Мнения: 3 423
dolores ние бяхме на втория вариант и специално вечерята в бедуинско село е невероятно изживяване-звездите в пустинята са страшно ярки и големи.Имаше залез в пустинята,огън,танци-страхотно беше.

# 125
  • Мнения: 1 655
dolores ние бяхме на втория вариант и специално вечерята в бедуинско село е невероятно изживяване-звездите в пустинята са страшно ярки и големи.Имаше залез в пустинята,огън,танци-страхотно беше.
да разбирам, че е вечерна така ли
колко часа продължава долу горе

# 126
  • Мнения: 11 747
ние бяхме на 3-ти вариант - пътувахме с АТВ - тук го наричат 'бъги' имахме яздене на камили, разходка из селището вечеря и бедуин парти. Този вариант е ексктремен - с АТВ-то се караше с много викоса скорост, а пясъка ни беше в очите, в устата, в носа., в косата, в ръцете, краката - ужас беше... Mr. Green  На връщане беше тъмно и имаше серизона опасност да се изгубим в пустинята, но ние такова си го избрахме. Купихме пакета от местна агенция, българските тур агенции, както и посрещащата не го предлагат.

Нашата програма започна в 13h и завърши в 19.30-20.00 Тогава се стъмняваше в 17.30.

# 127
  • Мнения: 1 655
ние бяхме на 3-ти вариант - пътувахме с АТВ - тук го наричат 'бъги' имахме яздене на камили, разходка из селището вечеря и бедуин парти. Този вариант е ексктремен - с АТВ-то се караше с много викоса скорост, а пясъка ни беше в очите, в устата, в носа., в косата, в ръцете, краката - ужас беше... Mr. Green  На връщане беше тъмно и имаше серизона опасност да се изгубим в пустинята, но ние такова си го избрахме. Купихме пакета от местна агенция, българските тур агенции, както и посрещащата не го предлагат.

Нашата програма започна в 13h и завърши в 19.30-20.00 Тогава се стъмняваше в 17.30.
Тогава според вас подходяща ли е за мен и синът ми-на 10г. , тъй като съпругът ми не иска да ходи на нея. Може ли само с детето да отидем. Просто се притеснявам не за мен, а за синът ми.

# 128
  • Мнения: 11 747
Ами в нашата група имаше майка германка с дъщеричка на 7-8 години, но да ти кажа те бяха големи дивачки, ососбено майката, много добра шофьорка и непукистка. Караше като луда, ние изобщо не можехме да я стигнем. За мен си беше нанагорно, а дете не бих помъкнала в никой случай!! Но, ето че при нас имаше.

Все пак ние бяхме на екстремна програма и аз бях впита в мъжа ми и се веех отзад като парцал, как не изпаднах някъде не знам... За другите програми не зная до колко са натоварени.

# 129
  • Мнения: 3 094
Bastet или някой друг има ли представа каква е точно разликата между тези две екскурзии освен упоменатото :джип-сафари до бедуинско селище - $25 / $ 15 и екскурзия “Бедуинка” / джип – сафари, пътуване с “бъги”, посещение на бедуинско село, яздене на камили, вечеря + традиционна програма ) - $ 50 / $25. Аз лично не умирам от желание за вечеря в пустинята, а разликата в цената си е два пъти. Чудя се първата  какво точно включва, при нея има ли бъги например или няма.

Нашата екскурзия почна в 13 часа и ни върнаха около 22 часа. Първо с джипове 4х4 ни откараха на 40 км навътре в пустинята , на изток от Хургада - то беше едно друсане, едно клатене - голям смях падна и голям адреналин съответно. Спряхме по път на едно място да видим огромен мираж (Фата Моргана). После като стигнахме в селището позяпахме бедуините, как са облечени, как пекат на метална ламарина да го наречем тънките арабски хлябове, изделия от камилска вълна и един мъж тъче...После на бъгитата - те са нещо средно между мотор и кола -автоматик, после яздихме 5 минути дромадери.......После имаше в бедуинското селище нещо като мини зоологическа градина - по-скоро терариум с видове, които се срещат в пустинята - столетни костенурки, змии , гущери.Накрая беше и представлението , което наистина ме очарова - имам и диск даже на това представление. После вечеря....и накрая минахме през установка на египетски астрономи - разположени са телескопи в пустинята, където въздухът е незамърсен и няма наблизо индустриални светлини да объркват дифракцията на светлината. Накрая обратно по съвсем тъмно, но шофьорът бил бедуин и работел за тази тур-агенция (апропо много бедуини работели като шофьори) и си знаеше пътя. Наблюдавахме и залез в пустинята - даже тази моя снимка на този пустинен залез ми е тапет на компа в работата - толкова е въздействаща!!!! Тогава по околните планини (да, в източната пустиня има планини - черно-антрацитено -сиви заради желязото, което се съдържа в тях) изникват причудливи фигури на хора и човешки лица.......

# 130
  • Мнения: 1 073
Super звучат разказите ви, аз, също се колебаех на коя екскурзия да отида...сега ве4е знам, дано само се съгласят и другите дами , 4е сме само жени.

# 131
  • Мнения: 1 655
А аз като ви чета стигам до извода, че не става с детето. На мен много ми се ходи и сама бих тръгнала, макар и без мъжо. Детето иска да кара бъги и да види пустинята ама незнам. Това ми прозвуча, че се състезавате с бъгитата така ли. Всеки се качва/предполагам по семейно/ и кара бъгито. Ох, да рискувам ли ?

# 132
  • Мнения: 3 094
А аз като ви чета стигам до извода, че не става с детето. На мен много ми се ходи и сама бих тръгнала, макар и без мъжо. Детето иска да кара бъги и да види пустинята ама незнам. Това ми прозвуча, че се състезавате с бъгитата така ли. Всеки се качва/предполагам по семейно/ и кара бъгито. Ох, да рискувам ли ?

Нашите бъгита си ги карахме сами......изглеждат двуместни като ги гледам снимките - но всички се юрнахме поединично.

# 133
  • Мнения: 11 747
dolores, така като гледам на това с джиповете ще можете да се пуснете. Там АТВ -то ще се кара кой как може.То е просто една обиколка.
Нашата екскурзия беше същата, то всъщност всички ги водят на едно и също място, в селището бяха наспряни и джиповете, просто нашата програма беше такава, че вместо да ни закарат с джип, ние сами се закарвахме с АТВ - всеки сам си го кара или по двама на АТВ. Имахме водач разбира се. Понеже е открито, като мотор на 4 колела е, това носи дискомфорт и опасности, но ако ви возят в джипа - опитен шофьор и закрит на безопасно и безпясъчно - няма да имате проблем.
Е, на детето може малко да му писне и да се поумори, че и ние се уморихме, но остава такъв прекрасен спомен, голямо приключение! Grinning

# 134
  • Мнения: 3 423
dolores аз на бъги не се качих,защото ме предупредиха,че се пълниш целия с пясък ,въпреки очилата и арафатката. Нас ни закараха с джипове до място в пустинята,където да видим мираж,после до селото,там яздихме камили,разгледахме селото,снимахме,после слънцето залезе,седнахме около шатрите и почнаха огън,танци,бедуински песни и вечерята-символична(аз тогава опитах храната,но сега като майка да ти каже не бих дала на дете newsm78)После на връщане спряхме на едно място да гледаме звездите-наистина се виждат страхотно ярко в пустинята.
Минусите на преживяването-
Шофьора си направи майтап с нас ,като спря рязко връщайки ни нощем(а на вън нищо не се виждаше-нищичко) и без нищо да казва отвори със замах колата и всички вътре изстинахме-буквално си предсавихме ,че ще ни убие Shocked-ама точно някакви атентати бяха ставали и ..................Също караха ужасно тия джипове,просто червата ми се обърнаха Crazy
Също египтяните са супер нагли към жените-същия шофьор се опита в тъмното да ми подари някаква гривна и да ми държи ръцете(мъжа ми тогава го освети с фенера и онзи се чупи)не знам без мъж ти разумно ли е да ходиш newsm78аз не бих.(Изобщо в Египет според мен без мъж е рисковано)
Нашата екскурзия започна в ранния следобед и завърши към 20.30.
Не съм чела, какви съвети са ти дали досега, но вземи някакви дребни сувенири за бедуинчетата в пустинята-много се радват дечицата,трогателни са.

Общи условия

Активация на акаунт