Помагайте ми, моля! Ето и снимки вече!

  • 11 968
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 040
Цитат на: Янтра
После искаме снимки и подробно да обясниш кое как е станало и как се приело. Не само ти се опитваш да унищожиш свеки с готварски постижения Laughing  Laughing  Twisted Evil


Непременно! Laughing

# 16
  • Мнения: 246
Irena80 Честит рожден ден!!!

# 17
  • Мнения: 246
Желая ти много здраве и щастие и да бъдеш обградена от много любов и внимание!!! Да бъдеш обичана и уважавана от всички около теб!!! #Milti  #Milti  #Milti

# 18
  • Мнения: 246
А относно пилешкото и свинското ние правим в къщи една комбинация между двете меса и става чудна манджа. Ето я:
Пилешкото и свинското се нарязват на парченца (не много големи). Нарязват се на не-много ситно, за да не се смият при готвенето лук, моркови, гъби и ако искаш малко бекон или пушени кремвирши. Прибавяш соев сос, вино (най-много 1-1.5 ч.), черен пипер, малко джинджифил, може и доматено пюре (2-3 с.л.). Ако няма много мазнинка се прибавя и олио. Всичко се обърква. Поставя се в гювеч, затваряш капака и по поставяш в студена фурна, за да не се спука. Печеш на 200 градуса и след 2.30 часа най-много 3 часа става мозък. Дори има и сосче. Сервира се по желание с пюре или задушени картофи, които можеш да направиш в тенджера под налягяне.
Да ви е вкусно.

# 19
  • Мнения: 5 713
Ето едно бързо нещо, майка ми го приготвяше за нула време.

Солен пай
Разбиват се 4 яйца, 1ч.ч. кисело мляко, 2ч.л. сода, 6с.л. олио, 16 с.л. брашно, 1ч.л. сол, ситно нарязани 150гр сирене, 150гр колбас, 4ерен пипер, ким, 1вр. магданоз. Сместа се изсипва в обилно намазана с масло тава. Отгоре се настъргва кашкавал и на няколко места по малко масло. Пе4е се в нормална фурна.
Ако тави4ката е кръгла, режеш после тортени пар4ета. Става много вкусно.

# 20
  • Мнения: 2 040
Ха така, ето още чудесни манджи, да му се чуди човек. Много ви благодаря за предложените специалитети. Днес вече стъкмих една солена торта, сега като се навечерям ще редя само пластовете, така че соления пай ще го занеса на 23.05 в свъкирите че те имат празник тогава!

Fani, благодаря ти за пожеланията, да ти се връщат двойно и тройно!

# 21
  • Мнения: 2 040
Момичета качих снимки на манджите дето стъкмих. Много ви благодаря! Може да ги видите в сайта долу!

# 22
  • Мнения: 3 777
Майко мила, ти си и скрила шапката на свекървата.
Горката сигурно не е спала цяла нощ Laughing

# 23
  • Мнения: 5 713
Лелееее, само браво мога да кажа. Как си смогнала?

# 24
  • Варна
  • Мнения: 956
Малееее, засрамих се Embarassed  Embarassed  Embarassed

При всичките ми кулинарни напъни, никога не съм успявала да приготвя толкова много неща сама Wink

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Браво! Свеки изказа ли се нещо? Wink
Какво беше менюто?
На снимките има едни като банички Laughing , много ми е интересно какво всъщност е Laughing

# 26
  • Мнения: 2 040
Радвам се, че ви е харесало, ама доста се постарах, после като си отидоха бях скапана от умора  Laughing . Не съм сядала от сутринта, като солената торта и тия банички ги направих вечерта, по скоро през нощта. Баничките ги направих много лесно. Взех корите и ги навих на руло, после това руло го нарязах на малки рулца които подредих в тавата с разреза нагоре. И отгоре ги залях със смес от яйца, сирене и една люта чушка, сложих малко чесново брашно и черен пипер и  айде във фурната. Това го прави Звездев, но пише само на горно печене, което според мен не е точно правилно, щото отдолу не се опекоха корите, та после ги пуснах на дъното на фурната да се допичат, затова и стана посреднощ. Правих и орехово- сиренени топчета, кашкавал пане като в ХЕПИ, пил. хапки като в ХЕПИ и рулцата и едни стекове - абе супер стана. Свекървата каза: "Рени, ама ти много си се постарала, личи си че си си играла и с украси и с всичко. Прекрасно е и толкова вкусно. Вижда се, че с любов си го правила!"  Много се възгордях  Laughing  А подредбата на масата я прави съпруга ми, аз като застъпих в кухнята в 7ч сутринта, чак в 13ч приключих. Но си заслужаваше. Но рулцата станаха супер, само дето направих страхотна грешка, щото в магазина взех Пил.филе, но то беше на ленти, не на пържоли, та рулцата напривих със свинско, а пил. филета вчера ги направих с  кис. краставички, гъби и бекон, залях със сметана, настъргах кашкавал накрая и те направо се топят в устата, стана страшно вкусно, щом съпруга ми заръча същото и за днес ....  Laughing само дето днес не ми е до готвене и мисля заедно с детето да обискираме спалнята . Като казах бекон, какво правите с него, щото взех 500 гр, а то се оказа голямо парче и сега незнам какво да го правя, затова го сложих във фризера и чак вчера отрязах за пържолите, но пак си е много. Дайде някои идейки за бекон. Суров много много не го ям, щото има малко сланинки по него и ....
И това е, много ми помогнахте с предложения и се представих супер. Другия път пак ще питам.
Благодаря ви! Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 1 655
Знаех си, трябваше първо да хапна и тогава да седна да чета форума:) Като видях какви гозби си спретнала съвсем огладнях:) Браво, скрила си им шапката на свекърите. Колко време ти отне приготвянето на тази хубава и отрупана с вкусотии маса:)

# 28
  • Мнения: 2 040
Незнам точно, вечерта няколко часа и на другата сутрин около 5-6 часа  Laughing  Мислех  че влизам в графика ми за време и някъде забавих темпото, но се оказа, че съм си правила сметките без кръчмар и последните 2 часа ми се видяха като на нагорнище. Вместих се де, със зор, само дето обличах роклята докато те са се качвали по стълбите сигурно Laughing , даже детето баща й я облича  Laughing  То не бе тичане, то не бе чудо ... Laughing  Но мина. Само ме е яд, че съм излязла дебела на снимките, незнам що така, като ги гледам ако се незнам ще помисля че съм 100 кила, а на мойте 50 ми е направо свръх  Sad  Това не ми харесва и съм разстроена, но ....
Сега живот и здраве ще се развихрям чак на първия рожден ден на Никол, но до октомври месец, има много много време. Тогава пък ще разбия всички до един, ако трябва няма и да лягам 3 дни, но ще ги изумя съвсем, даже мама, дето си мисли че още незнам да готвя, щото не го правих, ама сега да беше дошла да види какъв спец съм в тия работи малееее  Laughing  Laughing  Laughing .

Аааааааааа, я ми елате на гости да изядем тортата, щото съм на диета и седи цялата в хладилника, само 1 парченце хапнах да я пробвам, супер е, но ще гръмна ако я изям, а тати не е по сладкото. Айде идвайте!

# 29
  • Мнения: 1 289
smile3501  smile3501  smile3501  Направо съм шашната. Натворила си чудеса от храброст. И ако сега не си скрила шапката на свекито, тогава не знам как ще го направиш. Браво.

Общи условия

Активация на акаунт