Хайде на постите!

  • 67 351
  • 743
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 958
Момичета какво ще готвите довечера ?
Аз мисля леща. Аз постите не ги правя от религиозни подбуди и това с мазнината много не го спазвам. Вчера разбрах явно моя заблуда от разделното хранене че мазнината е неутрална и първите два дена ядох масло  Embarassed Вчера една приятелка ме светна че масло не може.  Хляба според вас купешкия с какво го правят с сода или мая защото ако е мая май ще се меси  newsm78
Днес обядвах салата която много ми хареса елементарна е, домати печени чушки лук и много маслини върви чудесно с чесново хлебче  Peace

# 76
  • Мнения: 3 094
asyalein, вместо натрошено тофу, дали може да се използва соева кайма за топчетата, че имам у дома такъв запас?

# 77
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
asyalein, вместо натрошено тофу, дали може да се използва соева кайма за топчетата, че имам у дома такъв запас?

нямам идея... Thinking
честно казано бях много yчудена, че от тофу топчетата не се разпаднаха.
 от 10 само 1 не приличаше на топче.
май с каймата ще имаш  този проблем обаче...  newsm78

# 78
  • Мнения: 215
Тази събота и неделя май ще се хапва баница за закуска. Фукла   благодаря за рецептата. Може да послушам съвета на asyalein и да сложа и ориз. joya   аз ям хляб Бонус, мисля че той е подходящ, а обикновенния незнам със какво го правят.

# 79
  • Мнения: 539
Аз започнах да постя - ей така за разтоварване. Това което готвя е
 - Тиквички с ориз, гъби с ориз, праз с ориз
 - зеле (като с месо ама без)
 - картофи с гъби запечени във фурната (страшно вкусно)
 - леща
 - грах яхния
 - спагети с тези готовите сосове
 - гювеч (готов бувкан + картофи)

Общо взето това. за да са по-вкусни ястията слагам чесън, маслинова паст  и сега съм купла разни тайландски сосове, които още не съм пробвала.

за какви други постни вкуснотии се сещате

# 80
  • Мнения: 407
Баница с праз и ориз, локумки, постни кексове, пържени картофи...

# 81
  • Мнения: 16
Аз правя пица с домати, маслини, царевица, гъби и тофу. Също соеви хапки с моркови, грах, чушки и соев сос - много добре се получава. За спагетите не съм много сигурна - май някои съдържаха яйца. А, и готовите баници на белла са подходящи.
Постя от 3 години и наблюдавам, че с всяка изминала година асортиментът от постни неща на пазара се разширява - явно индустрията е решила да се възползва. Добре дошло за нас де Simple Smile

# 82
  • Мнения: 958
Баницата на Фукла е убиец мерси много, ще я правя и без да съм на пости, кой да се сети че маслините правят такова чудо. Малко повече олио и сложих и ми стана мазничка но иначе  е чудесна   Hug
ориз не сложих защото не обичам по принцип баница с ориз  Peace

# 83
  • Мнения: 3 094
В темата за коледните пости бях даа рецепта за средиземноморска погача, давам я пак - много е вкусна.  Купешко тесто се размерва с накълцани на дребно гъбки и маслини, Слагат се на върха на ножа сухи босилек, мащерка, риган, чубрица и майорана. Добавят се по малко черен и червен пипер, кимион и каквото обичате още. Омесва се добре със зехтин и се пече в тавичка като всяка друга погача, Отгоре преди слагането във фурната и по време на печене се намазва с растителен маргарин.

Друго , което обожавам е салата хумос. Хумосът е смлени сварени нахутени зърна. В Била има метални консерви сварен нахут, който иска може да си купи от там и да го намачка до еднородна смес, а който не - в диетичните магазини има готова смляна смес хумос. Аз добавям към смляната смес накълцани по половин китка магданоз и копър, нарязани на дребно половин главичка кромид лук и 5/10 скелидки чесън. Овкусявам с червен и черен пипер, кимион, кардамон, кориандър, джинджифил и куркума. Най-важната подправка е сомак (има я в диетичните магазини понякога, типично арабска - червена на цвят). Накрая овкусявам със студено пресован зехтин и лимонов сок или балсамов оцет.

правя и един постен кекс - рецептата е от баба ми, казва се "мъстакулки". Забърква се кескова смес от брашно, захар, олио, какао и се добавят ванилия, лимонена кора, канела, може малко кафе, каранфил и индийско орехче. Слагат се всякакви ядки и сухи плодове , нарязани на дребно - например орехи, бадеми, стафиди, сухи череши, кайсии и смокини. Може да се довави и сладко от портокалови корички. пече се като всеки кекс.

опитайте - вкусни са! Hug Simple Smile

# 84
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Хумусът ми е любим и без пости. Много трудно намирам нахут обаче  ooooh!
Е, дай малко пропорции за този кекс де , заинтригува ме   Blush

# 85
  • Мнения: 3 094
Хумусът ми е любим и без пости. Много трудно намирам нахут обаче  ooooh!
Е, дай малко пропорции за този кекс де , заинтригува ме   Blush

Всичко е на око нали знаеш Simple Smile. Най-общо - 1 чаена чаша захар, 3/4 чаена чаша олио и 2.5 чаши брашно. Другото е вече според предпочитанията. А забравих слага се и бакпулвер едно пакетче. Peace

Хумос има винаги в диетичния магазин на улица Иван Шишман, почти срещу аптека Ремедиум, вчера си купих.Нахут има консерва, също почти винаги в Билата в началото на квартал Сухата река, в която ходя на ежеседмичен пазар през уикендите..

Последна редакция: пт, 14 мар 2008, 11:36 от Bastet

# 86
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Мерси за рецептата, ще я пробвам още утре  Wink И аз пазаря в Била, но тази на опълченска, там нямаше  Confused Както и да е, Ремедиума на Шишман също ми е що-годе удобен, знам го диетичния там, ще си взема, мерси за инфото   bouquet

# 87
  • София
  • Мнения: 7 039
Момичета, а този растителният кашкавал може ли да се хапва по време на постите, дали е изцяло на растителна основа?

# 88
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Момичета, а този растителният кашкавал може ли да се хапва по време на постите, дали е изцяло на растителна основа?
Имаш предвид соевия кашкавал ли? Ако за него говорим може, и соево сирене и мляко също.

# 89
  • София
  • Мнения: 7 039
Момичета, а този растителният кашкавал може ли да се хапва по време на постите, дали е изцяло на растителна основа?
Имаш предвид соевия кашкавал ли? Ако за него говорим може, и соево сирене и мляко също.
newsm78 Честно да си призная не зная дали е соев, просто като съм пазарувала и съм виждала на щанда  - "растителен кашкавал", никога не съм поглеждала състава му, ще проверя. А такива соево сирене и мляко даже не съм чувала, че има, от къде ги купуваш?

Общи условия

Активация на акаунт