паркет - ламинат или друго?

  • 10 500
  • 63
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 952
Препоръчайте ми магазин с качествен паркет тогава??? и както казах цената не ме интересува...или по точно искам скъп качествен...
Коркос - имат магазин до НОИ на Стамболийски. Има добри паркети и в Спейс и на други места. Много от паркетните фирми и майстори са и дистрибутори на различните фабрики и познават продукцията. Аз лично бих препоръчала първо да се намери добър майстор и избора и покупката да се правят съгласувано с него. Реденето, цикленето, лепилото и лака са сериозно перо в цялата операция.

# 31
  • Мнения: 22 436
Естествен паркет за мен е най-доброто решение.
А ако искаш нещо наистина красиво, има фирми и художници, които се занимават с художествено редене на паркет - тоест правят се различни фигури по пода и става нещо фантастично. ))

# 32
  • София
  • Мнения: 4 397
Aia Ето адеса и линк Бул. Джеймс Баучер 71
www.interdesigncenter.com  / на цялата фирма има и доста инфо как да се избере паркет и др./
http://www.idcparquet.com/   / паркетите който предлагат видове и модели/

# 33
  • На село
  • Мнения: 873
Естествен паркет предпочитам при всички положения. Преди месец сменихме стария буков и дъбов паркет с ясен (не можах да устоя на цвета му). Залепихме ОСБ плоскости за замазката, а паркета залепихме за плоскостите. Плоскостите в нашия случай използвахме, за да повдигнем нивата в стаите с 1,8см, за да са на едно ниво с плочките в коридора. Много добре се получи с тези плоскости, а и паркета е много красив. Доволна съм от фирмата - www.ela-bg.com

# 34
  • Мнения: 1 599
Много ви благодаря за информацията   bouquet

# 35
  • Мнения: 34
Ние сложихме трислоен паркет - естествен паркет, но е но е на плоскости като ламината. Малко по-скъп е от другия паркет, но за сметка на това монтажа е много по-бърз, евтин и няма да се размества, скърца и т.н.

# 36
  • Мнения: 1 197
От паркета по добро,просто няма,поне за мен.

# 37
  • Мнения: 8 999
Дебело /поне 2 см. - 2.5 см./ дъбово дюшеме с ширина на ламелите над 15 см. Вярно, че е доста скъпо, но колкото по-малко сглобки има, толкова по-малко вероятно е да се разскърца и размести.
Нито ламината, нито дюшемето, нито паркета е препоръчително да се мият с вода - процежда се между фугите, където естествено не е лакирано и дървото потъмнява. Има си специални препарати, не си разваляйте настилките с тия води.
И най-добре е да не се лакира, а да се намаже с олио и вакса за дърво - импрегнира в дълбочина, запазва естествения вид на дървото и не се похабява като лака. Просто веднъж годишно /или по-рядко, зависи от интензивността на движение и поливане на течности отгоре/ се маже отново, без да се цикли. Може да се добави и нюанс, в зависимост от предпочитанията. По този начин наистина стъпваш върху дърво, а не върху лак /което е почти същото като покритието на ламината - като усещане поне/.

# 38
  • Мнения: 3 034
за мен по-добро от естествен материал за дом няма  Peace това важи и за мебелите, каквото мога съм купувала или поръчвала от дърво. в България сме с паркет, стар, дъбов. циклен е веднъж за последните 25 години и прелакиран, прекрасен е  Hug тук сме с тукашния тип паркет, който е по-скоро тип дюшеме - дълги дъски, този е буков и е в къщата откакто я помнят, а тя е 100-годишна. мия го с препарат за дървени подове - на базата на дървесно масло е според етикета, полира и предпазва от влага и драскотини  Peace

# 39
  • София
  • Мнения: 1 603
Щом парите не са проблем - дюшеме.

# 40
  • Мнения: 1 599
Щом парите не са проблем - дюшеме.

???? дюшеме ли?? това не лиот времето на баба ми... сори прати линк да видя какво е това?

# 41
  • София
  • Мнения: 6 088
Ето ти, от един сайт, който са дали по-горе: http://www.idcparquet.com/indexdetail_more_prod.php?mid=410
И аз съм "за" естествените материали, в случая паркет/дюшеме.  Peace
Бих искала и тук да попитам, за поддръжка на паркет, лакиран с лак на водна основа - трябват специални препарати, предполам? И откъде се купуват, дали ги има в магазини тип "Бриколаж", или? Rolling Eyes

# 42
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Любителка съм на дървото и много се интересувах дали мога да сложа дюшеме в новия ни апартамент. Специалистите навсякъде са категорични, че ако е ново строителство и не са минали поне ДВЕ ЛЕТА след предаването на сградата в готов вид (а не от изливането на плочата!), само ще развалите хубавия материал и ще трябва да редите наново. Мъка ми е голяма, ама май ще слагаме ламинат точно поради тези причини!  Sad

# 43
  • София
  • Мнения: 1 603
???? дюшеме ли?? това не лиот времето на баба ми... сори прати линк да видя какво е това?

 hahaha
Устояло е на проверката на времето.
http://www.idcparquet.com/indexdetail_more_prod.php?mid=410&lang=BG
http://www.parketmilanov.com/dushame.php
http://www.parketmilanov.com/dushame.php

# 44
Избери си качествен ламинат, с по-голяма устойчивост и твърдост, и няма да съжаляваш, освен всички предимства, изброени по-горе, си спестяваш и досадното чистене на фуги.

Общи условия

Активация на акаунт