В кухнята на педагогически захранващите =2=

  • 27 482
  • 289
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 502
От едно известно време у нас доста тачим, та чак ни втръсна, следната здравословна торта - цък.
Най-трудното в приготвянето и́ е да почакаме да престои достатъчно време преди да я нападнем  Laughing.
Супер идея!Ще я пробвам още днес!Благодаря на авторката!  bouquet

# 31
  • Мнения: 1 081
Офффф, стая торта все си развалям диетата...Аз слагам и овесени фини ядки между бисквитите, уж за по-здравословен вариант...Ама как си омахвам половин торта, тц, тц, тц. Да не говорим че имах глупостта да надникна за сефте в Готварския подфорум. Не е истина какви красоти и вкусотии готвят тия хора, ако съм аз, ще съм поне 200 кила.

Моля ви, не пускайте вкусни рецепти вечееееееееееее Simple Smile

# 32
  • Мнения: 1 216
Сладък салам:
 чаени бисквити без дупка (май само "роден край" останаха)
и шипков мармалад
Мажат се бисквитите и е залепват една с друга. Полученото се увива в прозрачно домакинско фолио и малко се притиска. Оставя се в хладилника за една нощ. Реже се по диагонал, така се получават раирани парченца салам. Перфектно е за ситните.
МОже като се хапва да се гарнира със заквасена сметана.

Да ви е сладичко

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Чудя се аз какво стана с тази тема... пък то не съм се записала да я следя
Drize, ПОЗДРАВЛЕНИЯ   bouquet !  Страхотна темичка си спретнала

# 34
  • София
  • Мнения: 6 676
Правих тортата вчера, но без захар, и така стана малко кисела... Но като се сложи малко мед и стафиди отгоре, става идеална, и здравословна. Аз й сложих киви и банан, ягодите още май са изкуствени, а и не стават за 1 г. бебе. В тази връзка, киви става ли... алерген ли е? newsm78 

# 35
  • Мнения: 2 616
Правих тортата вчера, но без захар, и така стана малко кисела... Но като се сложи малко мед и стафиди отгоре, става идеална, и здравословна. Аз й сложих киви и банан, ягодите още май са изкуствени, а и не стават за 1 г. бебе. В тази връзка, киви става ли... алерген ли е? newsm78 

Алерген е и още как. Освен, че е мъхесто е и семчесто.  Аз лично ще изчакам още поне една година преди да го дам.

Иначе ние снощи вечеряхме сьомга със задушени моркови, царевица и ориз, ама малкия почти не яде ориз.

Днес ще готвя пастърва. Смятам да й сложа малко чесън и копър само.

Вчера за първи път сготвих рибата на пара, стана страхотна, още по-сочна и вкусна е отколкото опечена във фурната. Да видим как ще стане пастървата на пара? newsm78

# 36
  • София
  • Мнения: 6 676
Правих тортата вчера, но без захар, и така стана малко кисела... Но като се сложи малко мед и стафиди отгоре, става идеална, и здравословна. Аз й сложих киви и банан, ягодите още май са изкуствени, а и не стават за 1 г. бебе. В тази връзка, киви става ли... алерген ли е? newsm78 

Алерген е и още как. Освен, че е мъхесто е и семчесто.  Аз лично ще изчакам още поне една година преди да го дам.

Е, браво на мен Sad, и сега какво, реакция засега няма, до колко време се проявява? И ако няма, да смятам ли, че съм я захранила с киви и да давам ли пак?

# 37
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 346
Аз съм давала киви даже преди годинка. Имаше 3-4 дена запек и ми бяха казали че кивито разхлабва. Нямаше реакция, освен че се изака> Simple Smile

# 38
  • Мнения: 1 947
   Не се притеснявай, Olive, детето ти е голямо. Simple Smile Нали даваш кивито обелено. Wink
Но това е за другата тема, тук са само рецепти.

   Ароматна леща - задуших с малко зехтин и повечко вода ситно нарязани
дребен лук и корен от магданоз плюс три малки доматчета, добавих лещата
и малко балсамов оцет
. Долях вода с мнооого мъничко бульон (от безглутаматния)
и повря кратко. Обаче за пръв път сложих червена леща - ммм, много вкусно!

   Баница с хляб или нещо като омлет - принципът е - в тавата се редят филийки
сух хляб и се заливат с разбити яйца, смесени с каквото имате под ръка - лук, гъби,
кашкавал, сирене, домати, настъргани корени
ща и т.н. Запича се и се яде веднага. Simple Smile

# 39
  • Мнения: 2 616
Правих тортата вчера, но без захар, и така стана малко кисела... Но като се сложи малко мед и стафиди отгоре, става идеална, и здравословна. Аз й сложих киви и банан, ягодите още май са изкуствени, а и не стават за 1 г. бебе. В тази връзка, киви става ли... алерген ли е? newsm78 

Алерген е и още как. Освен, че е мъхесто е и семчесто.  Аз лично ще изчакам още поне една година преди да го дам.

Е, браво на мен Sad, и сега какво, реакция засега няма, до колко време се проявява? И ако няма, да смятам ли, че съм я захранила с киви и да давам ли пак?

Няма страшно, то и бананът е алерген, съдържа хистамини Simple Smile Не се притеснявай, реакция дават веднага, в рамките на 12 часа мисля. Ако не ти е дала реакция значи няма страшно, но все пак не го давай много често предвид особеностите на плода Simple Smile  Heart Eyes

Бунгичка ме запали с тия зеленчуци на пара и домашния сос "Хиляда острова", ще ходя сега да търся необходимите съставки, че се оказа, че нищо нямам удома, а зеленчуците са почти готови Sad

# 40
  • Мнения: 129
Сиренява супа (ще рече - със сирене Wink)
лесна, бърза и вкусна - такива най- ги обичам  Laughing

Продукти
2 средно големи глави лук
3 гнезда фиде
1 чиния натрошено сирене
1 ч.ч. прясно мляко
1 яйце
зехтин или масло
чубрица
сол

Приготвяне
Нарязаният на дребно лук се поставя във вряща вода, заедно с чубрицата. След омекването му се добавя фидето. След като и то омекне, се прибавят прясното мляко и маслото/зехтинът. След сваляне от котлона се слага сиренето и се застройва с яйце (яйцето го пропускам заради дребния напоследък). По желание може да се добави магданоз. Сол също слагам накрая - количеството зависи от това колко е солено сиренето.

# 41
  • Мнения: 2 652
Тия дни с малката сме големи фенове на пълнозърнестата паста. Отнема ми точно 15 минути:

Пастата се вари 9-10 мин. (спагети, фузили и всякакви други).
Добавям зехтин, може и масло.
Настъргвам пармезан на ситно.
Сервирам с готово песто (за бебето без песто - само спагети с пармезан).


# 42
  • Мнения: 364
Привет , момичета !
Въпреки че моята девойка отдавнна е захранена , влизам редовно да ви чета ,че много хубави вкуснотийки приготвяте . И да ви питам нещо , знам че повечето от вас се стремите да готвите възможно най-здравословно, какви пилета използвате - замразени или охладени . Наскоро разбрах че охладените ги обработват с разни препарати , а аз все такива купувам и се притесних нещо.

# 43
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 346
Момичета давали ли сте пилешки дробчета. За вечеря 6те правя и се чудя да давам ли на малката.
Първо ще ги посваря малко дробчетата. После в гювечета с подправки, масло и кашкавал в микровълновата или във фурната.
Според вас стават ли?

# 44
  • В офиса
  • Мнения: 4 018
И аз се записвам, много хубава тема.
Но за да не е само 'запис' да си кажа по въпроса за пилетата  Wink
До скоро не ядяхме пилешко, защото магазинните пилета са най-тъпканите с хормони и антибиотици животинки (с цел да стават впечатляващо големи за минимално време). Но намерих сертифицирано пилешко, за което гарантират, че пилетата са расли в естествени условия и са отглеждани дълго. И пилешкото се реабилитира на нашата маса Simple Smile Въпросните пилета са с 'марка' DUC - червен етикет. Иначе са български, забравих на коя птицеферма.
Не бях чувала, че охладените пилета се обработват с химикали. Мислех си, че това, което не се продаде от охладените малко преди да им изтече срока на годност, го бухват във фризерите за замразяване.

И въпросче. Бисквити без хидрогенирани мазнини вие знаете ли?

Общи условия

Активация на акаунт