В кухнята на педагогически захранващите =2=

  • 27 492
  • 289
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 326
това излезе от google за тези пилета Grinning
http://bgkulinar.net/news.php?newsid=2189

# 46
  • Мнения: 1 216
Eй, Тинкърбел  ако споделиш и откъде ги пазаруваааааш .... благодаря ти за инфото

# 47
  • Мнения: 2 652
Eй, Тинкърбел  ако споделиш и откъде ги пазаруваааааш .... благодаря ти за инфото
В по-голмите супермаркети ги има - Била, Пикадили, Фантастико..

За бисквитите и на мен ми е интересно, освен за домашни за други не се сещам.

# 48
  • Мнения: 1 216
Eй, Тинкърбел  ако споделиш и откъде ги пазаруваааааш .... благодаря ти за инфото
В по-голмите супермаркети ги има - Била, Пикадили, Фантастико..

Ще се загледам при следващото пазаруване

# 49
  • Мнения: 1 321
Аз веднъж взех за нас от тея пилета  " DUC"....
Не знам всъщност пиле ли беше или кокошка ама беше ужас докато се свари.Чаках го цял ден и накрая остана едно малко и сухо направо се чудех какво е това чудо.
Освен това беше и жилаво.Такa и не повторих.Но може да съм била изключение... Mr. Green

# 50
  • В офиса
  • Мнения: 4 018
Не знам изключение ли си, но аз до сега не съм имала никакъв проблем, даже напротив. Правила съм го на супа, в йенска тенджера, само не съм го запържвала, или панирала. Всякак ми става за нормално време и наистина вкусът му е доста по-различен от бройлерския.

# 51
  • Мнения: 1 321
Нищо аз няма да се откажа..Дано да е единичен моя случай. Grinning

# 52
  • Мнения: 1 081
http://www.blizodobebeto.com/2008/02/15/trans/

Ето това са засега бисквитите без транс мазнини на БГ пазара

# 53
  • Мнения: 173
Ние сме на 6,5 месеца и засега ядем зеленчуково пюре на обяд.Приготвям го сама.Картоф с лапад или картоф с червен пипер.През останалото време сме на кърма.

# 54
  • Мнения: 2 616
Момичета давали ли сте пилешки дробчета. За вечеря 6те правя и се чудя да давам ли на малката.
Първо ще ги посваря малко дробчетата. После в гювечета с подправки, масло и кашкавал в микровълновата или във фурната.
Според вас стават ли?

Аз в микровълновата нищо не правя за детенце, там се променят и израждат молекулите на водата  и общо взето не е много добре работата.

Иначе аз дробчетата ги задушавам в собствен сос и мъъъъъъъъничко зехтин под похлупак. Времето е колкото да си сменят цвета+15 мин. После ги измивам с топла вода от всичките шлаки, които са излезли и ги ядем. Стават невероятно вкусни  и я няма тази тяхна характерна стричавост. Бебешока много ги харесва.

Иначе се оказа през последните дни, че Марти харесва много сурови кедрови ядки и кашу, много му се усладиха, през деня отказва да яде почти каквото и да е друго. Изключение правят бананите-яде по 2 банана вече  #Crazy и ако не му дам, отива и си взема сам и започва да яде банана с кората Simple Smile

Оказа се че обича и риба. Няколко дни за вечеря правя сьомга и пастърва със зеленчуци на пара, голяма вкусотия.

Между другото, Бунгичка, онзи твоя сос 1000 острова стана невероятно успешен и се оказа, че ако правя вариации с количеството лук, аз сложих чесън всъщност и прибавям или не съответно оцет и захар, тоя сос се оказа универсален. До сега сме го яли с риба, със зеленчуци, картофи и салата, всичко става чудно  Hug

# 55
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 346
Аз ги направих във фурната. Станаха много хубави и малката ги хареса.
Днес за обяд ще хапваме червена леща със зеленчуци http://www.bonapeti.tv/recipe_view.php?t=meal&id=3555 рецептата е оттук. Ще видим дали ще се хареса.
Ваня също много обича риба. Вчера й правих риба със зеленчуци.

# 56
  • Мнения: 731
Няколко дни за вечеря правя сьомга и пастърва със зеленчуци на пара, голяма вкусотия.

Извинявам се, но как ги правите. Аз нещо с рибата не мога да се справя  Embarassed

# 57
  • София
  • Мнения: 6 676
Няколко дни за вечеря правя сьомга и пастърва със зеленчуци на пара, голяма вкусотия.

Извинявам се, но как ги правите. Аз нещо с рибата не мога да се справя  Embarassed
И аз правих съомга скоро. Взимам от прясната от Пикадили, котлети, и ги слагам в силно нагорещен тиган (тефлон), без никаква мазнина, тя е достатъчно мазна риба, и след 2-3 минути намалявам наполовина котлона. От двете страни, докато се зачерви, малко сол и лимон, може и черен пипер, много вкусно става, и не мисля, че е нездравословно, защото не се пържи, а по-скоро пече.

# 58
  • София
  • Мнения: 12 230
  Аз не купувам почти никакво месо, пилешкото ми е домашно, тосет купени са бройлери, но после са си гледани нормално. Мисля, че все пак ще са доста по-здравословни отколкото тези от магазина.
  Вчера ядохме заешка яхния, малките много я харесаха особено месото. Имаше и дробче и определено съжаляваха, че заека е само с един дроб  Simple Smile

# 59
  • Мнения: 2 652
И аз взимам от Пикадили прясна сьомга, слагам копър и лимон и пека във фолио. Става страхотно вкусно и много бързо. Но си е мазна риба, повече харесвам по-сухи риби като морския език.
Olive, тефлонът не беше ли поредното отречено нещо?

Общи условия

Активация на акаунт