В кухнята на педагогически захранващите =2=

  • 27 494
  • 289
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 6 677
И аз взимам от Пикадили прясна сьомга, слагам копър и лимон и пека във фолио. Става страхотно вкусно и много бързо. Но си е мазна риба, повече харесвам по-сухи риби като морския език.
Olive, тефлонът не беше ли поредното отречено нещо?
Не знам, аз всъщност не ползвам тефлон (но предположих, че повечето хора това имат), а един тиган от някакъв тежък метал, не му запомних името, купихме си такива съдове от Технополис, от някакъв специален щанд там, правят демонстрации и готвят в тях без мазнина, и нищо не загаря, води се много здравословен (ама и струваше сума ти пари ooooh!).

# 61
  • Мнения: 2 652
Да, присетих се, че щях да купувам Цептерска посуда. Щяли другата седмица да им увеличават цените с 30%.

Кажете как готвите без мазнина, супи например - нали мазнината се добавя накрая. Задушаването само с вода ли, как? Не ми се смейте само, хич ме няма в готвенето. Искам да направя супа на бебето.

# 62
  • Мнения: 731
Като приготвям супа нищо не задушавам. Оставям водата да заври и после добавям зеленчуците, след като се сварят слагам сол, зелени подправки, застройка, оставям 5 мин да поври и е готова.

# 63
  • София
  • Мнения: 2 249
Грейс, точно така, правя си всичко по нормалния начин и след като сваля от котлона, добавям мазнината. А можеш и директно в чиниите след сервиране.

Една бърза и лесна рецепта за закуска (става и за готвене с деца:)):

Бърз тутманик без мая
3 яйцца
натрошено сирене
1 ч.ч мляко + 1 равна ч.л. сода
14 с.л. с връх брашно

Всичко се разбърква грубо, като продуктите се прибавят в горната последователност.
Накрая върху сместта, без да се разбърква, се добавят 7 с.л. олио . С лъжица се загребва от сместта и се слага в намазана тава, така че помежду да остава от олиото.

Някой по-напред в темата питаше за накисването на кафявия ориз - освен, че се готви по-лесно, е нужно, за да се неутрализират фитините, които блокират усвояването на минералите принципно в пълнозърнените храни.

# 64
  • Мнения: 2 616
Няколко дни за вечеря правя сьомга и пастърва със зеленчуци на пара, голяма вкусотия.

Извинявам се, но как ги правите. Аз нещо с рибата не мога да се справя  Embarassed

Аз имам уред за готвене на пара, та там готвя основно. И ние купуваме котлети от сьомга, слагам ги в уреда, капвам мъъъъъъъъъничко зехтин, поръсвам обилно с копър и нагалсям таймера за около 20-30 мин.-зависи колко са големи котлетите.

Здравословна закуска
1 шепа овесени ядки
2 ч.л. овесени трици
2 ч.л. пшеничен зародиш
по 1 ч.л. смляно ленено семе, белен сусам и сурови ядки (кашу, слънчогледови семки, кедрови ядки)
1 шепа стафиди
Заливат се със сок и киснат една вечер.
Преди поднасяне нарязвам и половин банан.

Правя една голяма купичка и после с дребосъка ядем и двамата от там. Много любим вариант за закуска.

# 65
  • Мнения: 731
IvelinaAtanasova и Olive, благодаря за обясненията  Hug Ще пробвам и двете Simple Smile Лошото е, че тук само замръзени риби се предлагат  Sad

# 66
  • Мнения: 1 321
  Вчера ядохме заешка яхния, малките много я харесаха особено месото. Имаше и дробче и определено съжаляваха, че заека е само с един дроб  Simple Smile
Aila я кажи как я правиш заешката яхния понеже имам тука едно заешко но изобщо не съм готвила такова месо и си нямам и на идея как да го направя че да хапва и малкия.. ooooh! Embarassed
Благодаря предварително..  bouquet

# 67
  • Мнения: 1 081
Айде, върна се мъжа ми, и аз се разготвих  Mr. Green Та да навестя темичката де:)

Днес правих РУЛО "СТЕФАНИ", здравословно, че и идва лятото, и мъжът ми пак се побърка...

1 кг смляно месо-70% чисто телешко, 30% свинска плешка без мазнина(правила съм и с пилешка кайма, пак става)
2 яйца
150 гр лютеница
2 с.л. чубрица
1с.л.майорана
2 накиснати във вода филии хляб, само средата(изцедена от водата и натрошена)
2 глави лук-настръгани
сол на вкус

От всико това омесвам кайма, която оствавям да престои половин час. През това време приготвям плънката:
3 яйца, твърдо сварени, нарязани на половини
1 морков на ленти, попарен за 3 минути
3 кисели краставички на ленти

Разстилам каймата с ширината на тавата и дължина-колкото стане, върху разцепена на 2 найлонова торбичка. Нареждам плънката в единия край и започвам да навивам с найлона. Залепям краищата и с голям зор слагам рулото в тава. Пека до готовност в умерена фурна, предварително загрята:)

Добър апетит:)

От утре ще минаваме с таткото на високо белтъчно хранене, и ще публикувам само как се варят яйца, как се отваря кисело мляко, и как се пекат пържоли на скара  Mr. Green За дребното ще правя и салатка:)

# 68
  • София
  • Мнения: 6 677
  Вчера ядохме заешка яхния, малките много я харесаха особено месото. Имаше и дробче и определено съжаляваха, че заека е само с един дроб  Simple Smile
Aila я кажи как я правиш заешката яхния понеже имам тука едно заешко но изобщо не съм готвила такова месо и си нямам и на идея как да го направя че да хапва и малкия.. ooooh! Embarassed
Благодаря предварително..  bouquet
Не съм Айла, но да ти кажа как аз правя заек Grinning: нарязвам на парчета, поръсвам с малко сол, чубрица, червен и черен пипер, заливам с доматен сок и малко зехтин (всичко на око), и пъхам във фурната в йена или нещо подобно, да се задуши. 10-15 мин. преди да стане готово, слагам цели скалидки чесън (2-3-4 глави), докато стане на мозък. Като бях малка, баба ми гледаше зайци, все така се готвеха вкъщи. Уф, огладнях, и ние с мъжа ми сме на високобелтъчна диета, Деси... Cry

# 69
  • Мнения: 2 616
Само мога да добавя, че когато аз готвя заешко, задължително го оставям да покисне малко във вода предварително-от 2-3 до 12 часа, става по-крехко месото.

Каква е идеята на високобелтъчната диета?

# 70
  • Мнения: 1 081
За мен идеята е да се посмаля за лятото, пък за мъжа ми-да го ревнувам още и още повече като се съблече на плажа Mr. Green  Високобелтъчното хранене се препоръчва за спортисти, и за отслабване-Диетата на Пиер Дюкан е точно това, и сума и народ се стопи с нея за нула време:)

# 71
  • София
  • Мнения: 2 249
Не ме бийте сега, но да си кажа - хич не е подходяща тази диета за кърмачки, особено, ако детето суче често или е предразположено към алергии.

# 72
  • Мнения: 1 321
Благодаря Olive за заешкото ще пробвам задължително.А слага ли се малко водичка в иената като се задушава или само със зехтин? newsm78

# 73
  • Мнения: 1 081
Не ме бийте сега, но да си кажа - хич не е подходяща тази диета за кърмачки, особено, ако детето суче често или е предразположено към алергии.

Защооооооооооооооо????? Ива Д, това ми беше последната надеждаааааа да си облека стария бански това лятооооо  Cry

# 74
  • Мнения: 326
аз пък съм на разделно хранене.. цялата бременност и до момента.. е понякога не успявам 100% , зимата му бях поотпуснала края, но сега се вземам в ръце. Като цяло съм доволна от резултата. Дребосъка и той яде така, но когато си поиска нещо примерно хляб към ядене, с което аз не ям, винаги му давам.

Общи условия

Активация на акаунт