В кухнята на педагогически захранващите =2=

  • 27 525
  • 289
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 2 616
IvelinaAtanasova, от къде купуваш фруктоза?
Moже ли аз да отговоря WinkВзимам фруктоза от Метро.Много съм доволна от една марка,която произвежда и кафявата захар Демерара.Иначе и вголемите супери съм виждала някаква,като че ли българска,но по-не ми вдъхна доверие,макар че все фруктоза си е  Laughing
Аз пък баш българската си купувам, кристална, за 1,15лв от Пикадили. Другата е същата, ама с по лъскава опаковка и 50гр повече и струва 2лв. Според мен разликата е само заради скъпата опаковка. #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 136
  • Мнения: 731
В Била намерих 2 вида. Едната пакетирана от "Мултипак ПЧПК" ЕООД с произход Израел опаковката е 0,300 кг и струва 1,98 лв, а другата е тази опаковката е 0,500 кг и струва 4.54 лв. Има ли нещо общо с тези, които вие ползвате  newsm78

# 137
  • Мнения: 1 081
Калциева бомба:)-за деца над 1 г(заради сусама)

Продукти:
1ч.ч. извара
200-250 гр кисело мляко, по възможност с висока масленост, или леко изцедено(може през тензух)
1/2 ч.ч сусам
2 скилидки чесън
1 с.л. зехтин
сол на вкус

Всичко се обърква и се оставя да престои поне час в хладилник, за да набъбне сусама.
Вдъхнових се за тази рецепта от Пикадили-те правят такава сусамова разядка, но имат майонеза, цедено кисело мляко(пълно с нишесте и консерванти  Sick ). Може да се направи и с ленено семе.

За татковците-и по една ракия може:)

Овесен крем с ягоди

200гр ягоди, нарязани на кубчета, поръсени с 1 с.л. фруктоза
3 пълни с.л. фини овесени ядки, предварително измити и изцедени от водата
1 с.л. ленено семе, може и ленено брашно
1 кофичка кисело мляко, пълномаслено
1 желатин(предварително разтворен с малко вода, и затоплен, според указанията на опаковката)

Обърквате, сипвате в купички, и оставяте 1 нощ в хладилника.

Голяма вкусотия става:)

И 2те рецепти имат нискокалоричен вариант за майките, които искат да отслабват  Mr. Green  , но за децата-това са рецептите:)

# 138
  • София
  • Мнения: 6 680
Деси, а ти откога даваш ягоди, не са ли силен алерген?

А Анна днес обядва няколко пържени картофи  Sad. Бяхме в един китайски ресторант по повод рожден ден на близки, хапна малко сварен ориз, друго оттам не посмях да й дам, и изведнъж се появи едно китайско бебе с пържен картоф в ръка, та и тя се разрева да й дам, успокойте ме, че нищо няма да й стане от няколко пърж. картофа, аз съм им голям противник, ама нищо не можах да направя Embarassed.

# 139
  • Мнения: 1 081
Деси, а ти откога даваш ягоди, не са ли силен алерген?

Ами алерген силен се водят, да. Даже до 3 години не ги препоръчват, мъхестите също. Но пък в много пюрета-Гербер, Хипп, имат малини след 6 месеца. Обаче мойто хлапе още  миналата година се самозахрани и с ягоди, и с малини, и с къпини...От градината на село. Слава богу, нищо не му стана. Но знам, че за пръв път ягода се предлага белена-без топченцата. Ако няма реакция-тогава може. Тази година така направих, за проба-всичко си е ок, сега яде поне по кило ягоди на ден Simple Smile

п.п. Овесеният крем и с череши става разкошен, за по-малите деца. Желатинът, мисля, няма нищо вредно.

# 140
  • Мнения: 1 947
   Амии... желатинът е от животински кости. Може би пектин е по-добре - в желираща захар, например? И въобще без желиращи чудеса пак ще стане, щом е с гъсто пълномаслено мляко. Simple Smile

# 141
  • Мнения: 1 081
Ааа,  има желатин и от дюлеви семки, моля, моля  Hug  А пък ако не можете да намерите-може да си го приготвите сами:) Но и без може, разбира се  Wink

# 142
  • Мнения: 731
Това от дюлевите семки не е ли пектин  newsm78
Менюто за днес е закуска: овесени ядки с банан; обяд: чушки със сирене; вечеря: печени цели малки пресни картофчета със сирене. Между храненията - черешки.

# 143
  • Мнения: 2 616
Да попитам дали имате идеи за рецепти с череши, че имам над 7кг в хладилника, които трябва да се правят на нещо, преди да се развалят?

Деси, мерси. Обещавам, щом ги сготвя да се обадя. Hug

Ани, готово.

Последна редакция: пн, 26 май 2008, 17:41 от IvelinaAtanasova

# 144
  • Мнения: 1 947
   Дюлевите семки са си точно пектин - ако пише желатин, някой се е пообъркал. Simple Smile
   Ивелина, премести това за ягодите в другата тема за ПЗ, моля те.Simple Smile

# 145
  • Мнения: 1 081
   Дюлевите семки са си точно пектин - ако пише желатин, някой се е пообъркал. Simple Smile
 

ОК, съгласявам се:) Така пише на пакета:)

Иве, черешите-на пай:) Пък ако направиш, може и да почерпиш:) Първо ги правиш с фруктова захар, обезкостени, във фурната, може и с малко канела-на сладко. После в бутер тесто(за предпочитане-домашно, с масло, а не купешко с маргарин)-и печеш...7 кила няма и да ги усетят мъжагите ти:)

# 146
  • Мнения: 2 616
Десинка, тоя калциева "бомба" много вкусна, омете се за нула време  Laughing

Иначе към нея си направихме Ципура плакия.

Продукти:
2бр Ципура
2бр. домат
2бр. лук
1 лимон
сол на вкус

В една тавичка слагате 2 домата, нарязани на шайби и два средно големи лука, отгоре рибките. Поръсват се със сока от 1 лимон и сол и се пекат около 1 час на предварително загрята фурна от 250градуса, Препоръчвам ви да сложите и върху рибката малко лук и няколко шайби домат, за да не прегори, запечете ги последните 5-10 мин преди изваждането.

# 147
  • Мнения: 1 081
А ципурата и лаврака нямаха ли много кости, като карагьоза, или се бъркам нещо? Аз щото по-еснафските рибки обичам  Mr. Green  трицонка плакия, скумрийка на скара...Ама заради детето трябва нещо по-безживачно да готвя...

Иве, остави, ама аз покрай оригиналната "бомба", едни филии мазах, едно ядене падеше...Затуй сега се чудя как да отслабвам:)

# 148
  • Мнения: 731
Много харесах рецептата на калциевата бомба, но какъв е проблема със сусама и децата под 1 година?

# 149
  • София
  • Мнения: 6 680
Иве, правих ципура по твоята рецепта (или по-точно мъжа ми я направи, а готви за първи път Crazy), страхотна стана, благодаря!  bouquet
Деси, има кости, ама са сравнително големи, много по-добре от скумрията или пъстървата например.

Общи условия

Активация на акаунт