В кухнята на педагогически захранващите =2=

  • 27 496
  • 289
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 947
   За рибата - една продавачка на риба ме посъветва за детето да отделям частта към опашката, където няма кости.
А скумрията няма малки костици по мои наблюдения.  Thinking Засега ни е любимата.

# 151
  • София
  • Мнения: 6 677
Ами може и да я бъркам с пъстървата, тогава ще взема да я пробвам.

# 152
  • Мнения: 1 081
Else, преди време си купувах сусамов тахан, и на него пишеше, че не се препоръчва за деца под 1 г, поради риск от алергии. Иначе след това-даже по лъжичка на ден:) Затова написах, че може да е проблем сусама.

# 153
  • Мнения: 731
desiteam, благодаря за отговора  Hug И аз имам сусамов тахан, но въобще не ми хрумна да чета там дали не пише нещо  Embarassed

# 154
  • Мнения: 2 616
А ципурата и лаврака нямаха ли много кости, като карагьоза, или се бъркам нещо? Аз щото по-еснафските рибки обичам  Mr. Green  трицонка плакия, скумрийка на скара...Ама заради детето трябва нещо по-безживачно да готвя...

Иве, остави, ама аз покрай оригиналната "бомба", едни филии мазах, едно ядене падеше...Затуй сега се чудя как да отслабвам:)

 Laughing На един хал сме, няма страшно, не си сама в борбата  Heart Eyes

Иначе за лаврака не знам, но ципурата си е супер и откъм кости. Аз най-обичам или напълно почистена риба или ако ще има кости да е само гръбнака, че и с тоя малкия не мога да сваря да чистя, за да яде той, докато дойде време аз да си хапна, то ми се е отщяло Simple Smile

Олив, много се радвам, че ви е харесала рибката  Laughing

# 155
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Бисквитена торта с ягоди от ТУК Много лека торта!

Супер Милк
Половин водна чаша сурови небелени адки-орехи, бадеми и лешници се смилат на много ситно, почти кремообразно. Слагат се в блендера и се налива вода 1 водна чаша, може и малко повече! И се омесва всичко! Подслаждам с пекмез от черница или барабонка, може и с фруктоза, както вие ползвате! Може да се пие направо или да се налива вместо мляко в закуските, може и да не го подслаждате!

# 156
  • варна
  • Мнения: 90
Здравейте мили мами Simple Smile
Моля за вашата помощ   bouquet Hug , решила съм да захранвам педагогически
Досега сме само на кърма на поискване. Попрочетох за видовете захранване и ми се иска да захраня педагогически . Моята педиатърка ме посъветва да започна с каши и пюрета , но някак си ПЗ ми звучи по близо до мен .
Моля ви дайте ми малко съвети , как да започна , кога с какво ?!   bouquet
За количеството -разбрах , три микро "порции"
кога да давам нова храна ? Кога да увелича приема ?
Досега съм давала банан , картофена яхния , ябълка , череша - всеки ден-различно Simple Smile
Надявам се да не съм объркала много
Та се надявах на малко начални съвети от ветерани Wink за да захраня правилно , а и забравих да спомена - не искам скоро да отбивам Simple Smile
Благодаря на всички предварително  bouquet
 

# 157
  • Мнения: 1 216
Ципура, лаврак все хищни рибоци, много са  вкусни и лесно се чистят от костите. По-евтиният заместител е маслената риба - пак с кости тип твърди и вкусно месце. На скара ако се приготви може и с кожата да се хапва, че и ного много фина.
Пъстървата е с многото мънички досадни костици, тя обаче за бебоци май е най-добре, особено варена в леко подсолена водица, изчистена, оваляна в галета и полята с разтопено масло. По желание и с няколко капки лимон

# 158
  • Мнения: 731
По какъв начин готвени ципурата и лаврака са най-вкусни? Правих пъстърва както ми препоръчахте и стана чудна - малката опита и й хареса. Та сега се зачудих дали ще можем да включим и тези риби в менюто.

# 159
  • Мнения: 1 216
По какъв начин готвени ципурата и лаврака са най-вкусни? Правих пъстърва както ми препоръчахте и стана чудна - малката опита и й хареса. Та сега се зачудих дали ще можем да включим и тези риби в менюто.

Аз практикувам на скара  Mr. Green Втв фурната също стават суперски!

# 160
  • Мнения: 731
shoshi84, благодаря  Hug Задължително ще пробвам. Менюто ни днес беше Закуска - овесени ядки с банан; Обед - пържени попчета; вечеря - панирани гъби с кафяв ориз. Междинни хранения - круши.

# 161
  • Мнения: 2 652
Някой ползвал ли е и знае ли от къде може да се намери сироп от агаве като заместител на захарта?

# 162
  • Мнения: 1 947
   Аз ползвам, но оттук купувам. Да ти пратя? Simple Smile

# 163
  • Мнения: 2 652
Пратни едно кашонче, че сладкото нещо ме влече напоследък Simple Smile
Днес съм пълна с въпроси - кефир домашен някой правил ли е? И изобщо що е то? Руско ли е, българско ли е, айрян ли е или не е?

# 164
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Айде тук ще се включа аз  Mr. Green
Кефир правих почти година, но преди да забременея Confused и после изхвърлих гъбите Embarassed
Иначе е нещо много полезно и приятно за пиене.
То е нещо като рядко кисело мляко, но е с друга микрофлора и вкуса е малко по-различен.
А комбинацията от елда с кефир ме кефеше максимално Peace
Сега съм речила, че бебеляшка е достатъчно голяма за кефир и мисля отново да се сдобия с гъбки и да си правя Peace

... Сега се сетих, че се пробвах да замразя от гъбите. Ще се пробвам да ги реактивирам  Wink

Общи условия

Активация на акаунт