В кухнята на педагогически захранващите =2=

  • 27 509
  • 289
  •   1
Отговори
# 180
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Drize  Peace
Точно по такава технология ги замразих преди време. Бях попаднала на някакво английски материали за такива процедури и за реактивирането карах на спомени Simple Smile
Вече почти си приличат на нормални гъбки Simple Smile

Според мен си е най добре да си се ползва истинско мялко за кефир. Все пак протича млечно кисела ферментация и ако другите захари, не лактозата въспират размножаването на микроорганизмите, то тогава едва ли ще има нещо полезно в полученото мляко  newsm78

# 181
  • Мнения: 2 616
Грейс  Hug

Само да намеря гъбки и ще напарвя и аз кефир, звучи ми вкусно, аи ще разнообразим трапезата.

Само да си  похваля моите пробиотици, които са комбинация с Ацидофилус, в една бяла опаковка със синичко са, някакви американски. Съдържат пробиотици и лактобацилус
-ацидофилус
-плантариум
-рамнозиум
-казей
-параказай
и саливариус
+ Бифидобактериум бифидум и лонгум. Това е в случай, че някой си търси и нещо добро за пиене, не отричам Кефира  Heart Eyes

И да ви пусна една мноооооооооого вкусна рецепта, която взех от графата за Разделно хранене (нали се мъча уж да сваля тия пусти 5 кила Sad

Тиквички със сирена

1 и ½ кг.тиквички
всякакви сирена и кашкавали, които намерите в хладилника си
зехтин

В тавичка се нареждат тиквички,нарязани на кубчета (за да ги хапват по-лесно децата).Върху тях се разстила натрошено бяло сирене. (Аз лично задуших първо тиквичките на пара, а после ги смесих с всички сирена)Така се редят продуктите докато свършат,като най-горният пласт трябва да е от тиквички.Поливат се със зехтин .Оставят се в предварителното загрятата фурната, докато тиквичките омекнат напълно. Разбърквайте ги постоянно, защото сирената се запичат, а аз ги оставих да се разтопят напълно и тиквичките да се сготвят в това, което се получи, когато се смесят (някаква сиренова фантазия става). Преди да ги извадите поръсвате с кашкавал и запичате до порозовяване.

Да ви е сладко  Heart Eyes

Последна редакция: вт, 24 юни 2008, 20:11 от IvelinaAtanasova

# 182
  • София
  • Мнения: 12 231
  Еми и аз мисля да опитам с този кефир, казвайте да поръчвам ли от сайта или ще се опитаме да си развъдим по форумски и да си го раздадем!?

# 183
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Този кефир всея смут в редиците Simple Smile
Аз имам още малко замразени гъбки. Ако някой иска да се пробва да си ги реактивира... Може да ги пусна в едно пликче и да отпътуват към София  Mr. Green Аз още не съм сигурна в резултата от реактивацията, но не пречи да се пробва.  Peace

Тези тиквички ме подсещата за заместителя на пържените тиквички - нарязани на кръгчета, оваляни в галета, подредени по диагонал в тавичка се поливат с олио или зехтин и се пъхат във фурната. Кръгчетата може да се поръсят и със сол и червен пипер  Peace

# 184
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Момичета, моите гъбки се върнаха към живот  Peace
Вече 3 дни си се подквасва млякото, но мисля да изчакам да стане седмица от реактивацията за да съм спокойна, че се е възстановил пълния набор от микроорганизъмчета.
Иначе го опитах и си е същото на вкус както го помня.
Пак казвам, ако някой иска да му пратя от замразените гъбоци... или и от реактивираните, но ще е по-сложно, че с нашите пощи...

# 185
  • Мнения: 2 652
Прати на Айла, тя искаше. Аз все още не мога да намеря подходящо мляко, щото краве не искам, затова съм пас засега.

# 186
  • Мнения: 2 641
Бенита а от къде ги взе тези гъбки?

# 187
  • Мнения: 120
Извинявам се много за намесата,  Embarassedно какво значи " педагогически захранващите"? И на мен ми предстои да захраня дъщеря си, по -малката , по - голямата я карахме по старата схема , защото тогава не знаех съвсем нищо и следвах стриктно съветите на педиатъра...

# 188
  • Мнения: 326
benitta, и аз съм кандидат за гъба, ама дали ще оживее гъбата при транспорта newsm78

# 189
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Извинявам се много за намесата,  Embarassedно какво значи " педагогически захранващите"? И на мен ми предстои да захраня дъщеря си, по -малката , по - голямата я карахме по старата схема , защото тогава не знаех съвсем нищо и следвах стриктно съветите на педиатъра...

Ето я другата тема за ПЗ - има много статии и коментари
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=279613.0
 Peace
Със сигурност ще ти допадне Mr. Green

kony, тя гъбката е в изсушено и замразено състояние - изглежда като пластмасова  Mr. Green
nivear, преди 3 години май  newsm78 се зарибих по тая идея и се оказа, че на приятелка свекърва и на село така си кваси млякото. До колкото знам са живяли и в Русия, може от там да са я донесли.
Имам количество, колкото да пратя на двама човека. Ако искаш ми прати адрес на ЛС, и още някой ако иска, пък като се размножат ще си делнете с другите Peace

# 190
  • Мнения: 2 616
Аз да споделя, че се сдобих с тази гъбка и кефир заквасихме вече ама ни бушуват стомасите с мъжа ми вече, мислите ли че е подходящо за бебчовците това, а? Или по-добре засега през кърмата на мама да си пие Марти кефира? Simple Smile

# 191
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Аз до сега съм и давала по малко. Към нейното кисело мляко с плодове и каквото сетя слагам по 2-3 лъжички само от кефира. Но постепенно мисля да увелича количството. Но си мисля, че е важно и мама добре да си пийва, че да преминават фермрменти Simple Smile

# 192
  • Мнения: 2 652

Само да си  похваля моите пробиотици, които са комбинация с Ацидофилус, в една бяла опаковка със синичко са, някакви американски. Съдържат пробиотици и лактобацилус


Ивелина, а от къде са ти тези пробиотици? Тук има ли ги?

# 193
  • Мнения: 731
Може ли някой да даде идея, че зациклих  Embarassed
Малката прекара някаква чревна инфекция с висока температура и разстройство и трябваше да минем на диета. Давам попарка и супа с морков, картоф и ориз. Казаха ми, че мога да давам и обикновени бисквити и солети. Обаче вече почти седмица акото е доста рядко. Обикновени бисквити вече не давам, че явно и дразнят стомахчето и ми изкарва зелено ако  Sick Непрекъснато иска от нашата храна, а ние сме основно на пресни плодове и зеленчуци. Вече не знам какво да сготвя така, че и да й се отрази добре на стомаха и да е различно от попара и супа. Ако някой има идея, моля да сподели  Praynig

# 194
  • Мнения: 700
Else,съчувствам ви.И Макси изкара пролетта такъв вирус и наистина беше ужасно.Той отбягваше всякаква храна,само искаше да суче.Затова и доста време акото продължи да му бъде рядко от кърмата.Постепенно когато се оправи,взе да яде от нашата храна и то предимно супите,също и много белтъци от сварено яйце искаше.Но доста време,около 10 дни се мръщеше на всичко,освен цици.Не се притеснявай,възстановяват се много бързо мъниците.Успех. Hug

Общи условия

Активация на акаунт