В кухнята на педагогически захранващите =2=

  • 27 512
  • 289
  •   1
Отговори
# 195
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
И Рая изкара зимата този вирус. Аз не съм и правила някакви диети, а тя сама започна да ми отказва разни работи и накрая остана 2-3 дни само на кърма. Като отидохме на преглед казаха, че щом сме на кърма няма нужда да се спазват обичайните диети. И така, постепено започа да си хапва. Не е добре да яде млечни продукти, освен кърма, също захар и плодове. Избягвай и зеленчуци с твърди частици или ципи.
Дано да се оправи бързо, че много е гадно да си гледаш детенцето болно.  Peace

# 196
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Else, давай й повече въглехидрати-ориз, картоф, ето линк кой храни са богати на въглехидрати!
Майчета, знайте, че през първата година се изгражада мозъка на детето и има нужда от много въглехидрати! Може да сте забелязали, че хляб или сухари не отказват никога!   bouquet

# 197
  • София
  • Мнения: 6 677
Else, моята педиатърка ми забрани каквото и да е освен кърма /или лечебно мляко за разстройство/ до момента, в който се нормализира детето - т.е. да има съвсем нормално ако. Според нея дори сухари, картофи и моркови /сварени/ са вредни дотогава, тъй като чревната лигавица е увредена и трябва да заздравее, а всичко различно от кърма/леч. мляко я уврежда пак, и може да се стигне до хронично разстройство. Факт е, че първите 1-2 дни давах сухар, а нещата ставаха по-зле, чак като я оставих 1 седмица на кърма /млякото не го хареса/, се оправи. Хранехме се тайно от нея, защото ставаше страшно, ако видеше да ядем и да не й дадем.

# 198
  • Мнения: 731
Благодаря, много за съветите  Hug Аз така или иначе си кърмя, може би е по-добре за момента да не ядем пред нея за да не се дразни  Thinking

# 199
  • Мнения: 762
Откриха на дъщеря ми анемия.
Какво да направя?Да я храня по-често или да я кърмя повече?
И с какво да я храня?

# 200
  • София
  • Мнения: 2 249
Дими, колко й е хемоглобинът?

# 201
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
dimitriana, мисля, че трябва да ти кажат и каква анемия е, дали е желязодефицитна или спаднал хемоглобин, заради някаква инфекция! Изследвайте желязото в кръвта, за да разбереш дали е трябва да хапва повече желязосъдържащи храни!
След прекарана ангина и бронхит, който започнах да лекувам с хоеопатия, Хемоглобина на Селин беше преди месец 9.2 от граници 11.5-18! Вчера пак пуснахме изследвания и хемоглобина пак е толкова! Хомеопата ни не се е притеснил особено, но виждам, че други показатели са се подобрили! Знам,че хомеопатията има лекарство за нисък хемоглобин!

Давам чай от коприва:
на око вземам 2 пъти щипка, с всички пръсти, коприва и запарвам в 150мл вода от вечерта! На сутринта смесвам с водата й (250мл) и пие цял ден!
Елда (гречка) изключително богата на желязо също е добър вариант!
Дреболиите, като черен дроб, не се препоръчват за деца и бременни! Най-добре е да яде чисто месо, печено или варено!
Червеното цвекло е много богато на желязо!


  bouquet

# 202
  • Мнения: 731
dimitriana, по принцип стандартното изследване на кръвта, което правят в нашата болница не включва желязо. Отчитат се нивата на хемоглобин, еретроцити, левкоцити и разни други, но не и желязо. Ако е нисък хемоглобина задължително трябва да направиш второ изследване с включване на желязо и някои други показатели. Най-добре е да си поискаш направление за хематолог и да заведеш малката. Най-добре е специалист да види резултатите  Peace

# 203
  • Мнения: 762
Благодаря ви.
Значи хемоглобинът ни е 107 (педиатърката каза,че долната граница е 110).Предписа ни лекарство,което да пием за всеки случай,но аз смятам да пооправим диетата.Възможно е и моят хемоглобин да е паднал и за това започавам да готвя по-целесъобразно.
А за анемията-свекървата така го нарече и понеже съм медицински негрмотна го повторих.Самата аз като вегетарианка дори през бременността си не съм имала нисък хемоглобин и за това ми беше много стресираща самата дума "анемия",въпреки че дъщеря ми на външен вид е доста далеч от подобна диагноза. Simple Smile

# 204
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
 Mr. Green
Мила, изобщо не се притеснявай. Това не е анемия. Нормално е на изключително кърмени бебоци да им е по-нисък хемоглобина. И нашия на 6 месеца беше толкова. Изписаха ни желязо, но Рая не ги хареса, дори повърна от него и прекратих. Започнах известно време да и давам по богата на желязо храна и повече не съм се притеснявала.
Някъде бях намерила референтни стойности на хемоглобина при деца. Ще ги потърся
...
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=206276.msg4447225Mime
 Peace

# 205
  • Мнения: 1 216
Благодаря ви.
Значи хемоглобинът ни е 107 (педиатърката каза,че долната граница е 110

Всичко й е наред на бебка. Анемията е диагноза различна от ниски нива на хемоглобина. Не се тревожи 107 си е Ок за кърмаче, макар че средната с=тойност е към 118. Притеснително е под 100. Давай елда, леща, месце, спанак, цвекло, коприва и жълтък и стойностите би трябвало до 2 месеца да се повишат.

# 206
  • Мнения: 326
dimitriana, нашият хемоглобин на 1г. беше 109. Тъкмо се бях подготвила с цяла лекция за пред докторката, понеже очаквах да ни изпише желязо, а аз хич не смятах да давам, но тя погледна изследванията и каза, че щом е над 100 всичко е ОК. Бих те посъветвала, ако решиш да предприемеш все пак някво меникаментозно лечение да направиш още едно изследване в друга лаборатория и да засечеш резултата. Много често има доста големи разлики в стойностите на хемогллобина при изследвания правени през 1-2 дни. Имам позната, при която се случи така.

# 207
  • София
  • Мнения: 2 249
Дими, към това, което другите са казали ще добавя да се опитваш да комбинираш храни, които са богато на желязо с такива, богати на вит. Ц, както и да избягваш комбинацията на "железни" с богати на калций (понеже калцият пречи на усвояване на желязото).

# 208
  • Мнения: 2 616
Към всичко, което са ти казали момичетата ще добавя и че е безумие да ти поставят диагноза "анемия" и да тъпчат детенце с медикаменти без да ви е направена Диференциална кръвна картина, която ще ти покаже дали еритроцитите на детенце съдържат достатъчно желязо или не-ТОВА Е ПРИЗНАКЪТ ЗА АНЕМИЯ, а не ниския хемоглобин.  Някъде из темите бях чела и че децета до клъм 2 години по принцип са с по-нисък хемоглобин и са да кажем леко анемични, това е причината за долна граница да се приема не 110, а 100, така че не се притеснявай.

И за да се върнем към темата "В кухнята" ви поствам Рецепта за лятна торта, която ние си хапваме за следобедна закуска

2 пакетчета бисквити
2 кисели млека
мед, количество по желание
стафиди, банани, праскови (меки плодове според наличността в хладилника)

Смесвате млякото и меда. Нареждате един слой бисквити в тавичка и заливате със сместа. Отгоре нареждате плодовете, нарязани на ситно, следва втори слой бисквити и пак мляко с мед. Слагате в хладилника за обедния сън и консумирате като следобедна закуска. Дано на малките им хареса.

# 209
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
IvelinaAtanasova, не знам на детето дали ще му хареса, но на бременна мама като мен много ми хареса идеята! Ще се пробва! МММММ   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт