В кухнята на педагогически захранващите =2=

  • 27 539
  • 289
  •   1
Отговори
# 255
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Офф с тоя кефир и аз не съм много редовно този път  Mr. Green
един ден им сложа мляко, после 2-3 си се киснат във водичка... после пък добитито мляко го забравя във хладилника... изобщо... не е като преди - седяха във вода само ако не съм си била в къщи  Rolling Eyes
Можеш да си ги замразиш, както ги бях приспала аз Simple Smile
слагаш ги на една салфетка и така няколко дни докато станат мънички твърдички. После в статията пишшеш, че се поръсвали със сухо мляко и така се слагало въ камерат, но аз не намерих логика в това със сухото мляко. Те са един вид мъртви - за какво им е храна?!?
И просто в едно пакетче и в камерата  Peace

С драйз сме писали едновременно Simple Smile
Аз обаче не съм била никога толкова стриктна. Ползвала съм метални прибори. По спомени ор микробиологията кефира си е симбиотичен огранизъм с неточен състав. Така, че предполагам  има естестваена регулация от предпазване от вредни микроорганизми. По мое мнение вероятност от м.о. замързяване има при съхраняване на вече готовото мялко  newsm78

Последна редакция: сб, 20 сеп 2008, 18:13 от benitta

# 256
  • Мнения: 2 616
  love001  love001  love001 Златни сте.
Айде, Драйз, още малко ти остана с бръмбрка. Леки последни дни и едно бързо и безпроблемно раждане ти желая. Да пуснеш снимки после, ей, нямам търпение да я видя малката Simple Smile

# 257
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Аз съм планирано секцио! Няма 5-6, на 19 октомври раждам, на 21 снимките!  Joy Абе вие давате ли грозде на децата? Тук е такова без зърна и Селин така го лапа, че направо ме смайва!

Все се чудех къде и ето тук ще я сложа тази рецепта: "Лютеница у дома"
5кг червени чушки
3кг домати
2кг патладжан
сол, захар на вкус
700-800мл олио

Опичам пипера и патладжана във фурната. През това време попарвам домата и го обилам! Смилам го в блендера. Слагам го да ври, докато му се изпари водата, гъст да остане. Обилам пипера и патладжана и ги смилам с пасатора, за да има частици като в домашната лютеница  Wink Като е готов домата, слагам пипера и патладжана в тенджерата, 2 големи дървени лъжици захар и 4-5 малки сладки лъжички сол. Бъркам и опитвам. Започвам да наливам олиото, наливам и бъркам, като попие пак наливам и пак бъркам и така наливам и бъркам и опитвам. Не обичам да ми се оцъкля олио. Като попие олиото покривам тенджерата и докато си измия съдовете я оставям да си ври. Така след 20 минути разбърквам и пак оставям. След още 20 пак я поглеждам. Като ми загори малко и ми е готова!

Хубавата лютеница става на око и с опитване до желания вкус! Като изстине е по-хубава!


Ето и снимков материял как се яде после!
И видео!

Чудесно и вкусно разхлабващо!

# 258
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Драйз, ама то не остана  Hug  айде да минава леко  Peace
За гроздето... моето диване е скарано със суровите плодове и зеленчуци. Обаче грозде яде  Peace
Като бяхме на вилата, то още беше леко киселеещо, а то сочи асмата и вика А-а-а-а Simple Smile
А от де знаеше, че тези тпченца се ядат  newsm78
И така опита още кисело грозде. После вече си късаше сама. Тъпче си по 3-4-5 зърна в устата и ги мляска и предъвква.... Интересното е, че гълта семките, а събира само люсопите и после ми ги сервира в шепата  Mr. Green

# 259
  • Мнения: 2 652
Drize, кога дойде време, бре?! Големи стиски на палците и от мен.

Дребната много обича грозде, подбирам й по-дребните зрънца. В началото се опитах да й го беля, обаче не го ще белено, иска си ги целички.

# 260
  • Мнения: 2 616
Мартин след бананите най-много обича грозде и стафиди. Аз го беля, защото иначе той ми плюе люспите Simple Smile Семките ги гълта Simple Smile Гроздето имамного желязо и вит. С, така че й давай  да си хапва.

Само да се похваля, че имаме желязо 116  newsm44 newsm44 newsm44, не мога да повярвам, винаги сме били под нормата, а преди месец и половина и в болница ни вкараха, та покрай изследванията беше паднал на 95 Sad, обаче сме се оправили с пчелен прашец. Препоръчвам ви го, сега за зимата, покрай гриповете и градините, давайте им да си хапват, Мартинко сам с лъжицата си го яде Simple Smile

Драйз, леко раждане и бързо възстановяване. Ще чакаме снимки!

# 261
  • Мнения: 1 947
   Какво ще рече "пчелен прашец"? За мед и млечице знам, прополис - да, но прашец?

# 262
  • Мнения: 2 616
И такова има. На едни много ситни дребни и цветни топченца е, в билковите аптеки знаят за какво става дума.

# 263
  • Мнения: 753
О, прашеца е супер като го сипеш в меда и става много вкуснооо

# 264
  • Мнения: 235
Това е всъщност полен.

# 265
  • Мнения: 2 616
Е за такова чудо говоря!!!!

# 266
  • Мнения: 925
Здравейте! На моя син му е още доста рано за захранване, но се включвам да следя темата и да трупам информация Simple Smile
Зарибих се по рецептите от 1ва страничка - сега пека содени питки   chef Засега ние ще си ги ядем, а след време - и детенце Simple Smile

# 267
  • Мнения: 1 947
   Любителки на бадемовото мляко, моля, кажете ми какво мога да си направя с него?
Купих една кутия от един литър и резултатът е плачевен. Трети ден седи в хладилника
и никой не ще да го пие. Мъжът ми си направил капучино по погрешка с него и рече, че
само с такова мляко искал вече кафето си, но при тая цена нема да стане. Crossing Arms
И аз пробвах - все едно пих кафе с печени бадеми - хубаво, но не съм възхитена.
   Та, за какво да използвам останалото, повече от половин литър? Леко е подсладено с декстроза.

# 268
  • Мнения: 3 869
Аз сама приготвям ядкови млека и не знам какво съдържат готовите, но по принцип не е добре да се загряват много, понеже мазнините се разпадат на разни вредни съединения. В този ред на мисли, бадемовото не е подходящо за печива. Но примерно би могла да ползваш за пюрета, добавка към зърнени закуски, за кафето/чая. Може да го пробваш за мляко с ориз примерно, като не вариш ориза в млякото, а към добре сварения ориз добавиш млякото и малко желиращ агент.

# 269
  • Мнения: 1 947
   Супер, благодаря! Hug С ориз ще го направя - със сигурност ще бъде изядено,
защото аз и без това слагам смлени бадеми в млякото с ориз.

Общи условия

Активация на акаунт