Техника за Емоционална Свобода

  • 135 230
  • 763
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 2 616
Иване, става дума за 7 месечно бебе, което до преди 2 седмици е било изключително кърмено. През май месец, тоест преди 2 месеца през определени периоди от време получава остра диария-зелени, пенести и воднисти изпражнения,  многократно на ден. Според лекарите е лактозна непоносимост и трябва да бъде отбито веднага, аз съм малко по-скептична  newsm78 Какво мислиш ти по въпроса, каква би могла да е причината и как да помогнем на детенце, така че да запазим кърменето му?

# 211
  • Мнения: 187
Причините може да са много!
Не ми е ясно, ако проблемът е бил през МАЙ месец, защо питаш сега? Сега пак ли има проблем?
Ако да предния път и сега преди да се появи проблема правени ли са ваксини?
Имало ли е някакви емоционални събития в живота на бебето, майката преди да се появи проблема през МАЙ и сега. Майката яла ли е нещо различно?
Ако проблемът се е проявил през МАЙ и след това е отшумял и преди две седмици отново се е появил със сигурност не е лактозна непоносимост. Ако беше лактозна непоносимост тя нямаше да отшуми, а щеше да се проявява постоянно, дори вероятно симптомите щяха да се засилват.
С малкото информация която даваш аз бих заложил на две вероятни причини засега - ваксини от които то се е опитвало да се чисти или нещо което майката е яла, сливи, круши или някаква друга храна към която сетето е реагирало остро и отново се е опитвало да се изчисти.

# 212
  • Мнения: 1 111
Здравейте!
Купих си книгата и започнах да ТЕСвам един проблем.Мисля,че се справям.Та да питам: След тесването на дадения проблем се опитвам да оценя емоцията по скалата от 1до10,но не мога да се съсредоточа в*у това,просто умът ми прескача другаде.Това нормално ли е? Също така след ТЕС съм доста замаяна.

# 213
  • Мнения: X
Искам да задам един смешен въпрос  Embarassed.
Когато човек прави ТЕС, може ли да си слага на косата кристали силикон? Това пречи ли по някакъв начин на протичането на енергията?  hahaha Не ми се смейте много, моля.

# 214
  • София
  • Мнения: 625
Иване, става дума за 7 месечно бебе, което до преди 2 седмици е било изключително кърмено.

Не питаш мен, но понеже и аз имах същия проблем с  малката ми дъщеря...
При нея се оказа непоносимост към белтъка на кравето мляко, което аз приемах!
Ако те интересува нещо пиши ми на ЛС! Продължавам да я кърмя все още без проблем!

По темата купих си книгата и ще почвам да я чета!

# 215
  • Мнения: 705
...
Форумът на Бг- мама е третият в който се опитвам да пиша за ТЕС и за трети път се намират хора които почват да критикуват мен, без да ме познават изобщо, а не ТЕС или идеите които излагам. Отчитам го като своя грешка и не смятам да я повтарям четвърти път.

Не съм обиден, просто няма смисъл човек да продължава да се спъва постоянно в един и същ камък.
Вземи да си теснеш грешката, за да не се повтаря четвърти път  Laughing

Честно да си кажа, мога да отговарям на въпроси тук, но ми е по-комфортно когато отговаряш ти. Имаш много повече опит. И моите отговори винаги са уклончиви. Но нямам нищо против да натрупам опит Simple Smile Или може би да си тесна притеснението, че нямам опит  Laughing

# 216
  • Мнения: 187
Здравейте!
Купих си книгата и започнах да ТЕСвам един проблем.Мисля,че се справям.Та да питам: След тесването на дадения проблем се опитвам да оценя емоцията по скалата от 1до10,но не мога да се съсредоточа в*у това,просто умът ми прескача другаде.Това нормално ли е? Също така след ТЕС съм доста замаяна.
Ок явно ще трябва да се отговаря и тук Rolling Eyes
Първо защо мислиш че се справяш?
Второ определяш ли ниво преди ТЕС?
Трето най-добре ТЕСни това че не можеш да определиш ниво след ТЕС, умът ти прескача другаде и т.н.

# 217
  • Мнения: 187
Искам да задам един смешен въпрос  Embarassed.
Когато човек прави ТЕС, може ли да си слага на косата кристали силикон? Това пречи ли по някакъв начин на протичането на енергията?  hahaha Не ми се смейте много, моля.
какво е кристали силикон, това някакъв кристал ли е или някаква козметика за блясък на косата?
Ако е второто можеш да си слагаш без проблем, ако нямаш алергия към някоя от съставките ми, няма да влияе на ТЕС. Всъщност ако имаш резултати значи е ОК.
Ако е някакъв кристал , би могъл да влияе, но пак лакмусовата хартиййка е - имаш ли резултати. Ако да - значи е ОК.

# 218
  • Мнения: 187
Иване, става дума за 7 месечно бебе, което до преди 2 седмици е било изключително кърмено.

Не питаш мен, но понеже и аз имах същия проблем с  малката ми дъщеря...
При нея се оказа непоносимост към белтъка на кравето мляко, което аз приемах!
Ако те интересува нещо пиши ми на ЛС! Продължавам да я кърмя все още без проблем!

По темата купих си книгата и ще почвам да я чета!
Правилно. Майката трябва да изключи всички млечни ако се подозира алергия към млечни.
След около 3 месеца може постепенно да почне да ги въвежда отново започвайки с козе мляко след това овче и евентуално краве, но не от магазина, а от някоя баба на село.
Кравето мляко вмагазина и всички негови производни са бъкани с какви ли не гадости, хормони, антибиотици, Омега 6 и т.н.

# 219
  • Мнения: 1 111
Ок явно ще трябва да се отговаря и тук Rolling Eyes
Първо защо мислиш че се справяш?
Второ определяш ли ниво преди ТЕС?
Трето най-добре ТЕСни това че не можеш да определиш ниво след ТЕС, умът ти прескача другаде и т.н.
Мисля,че се справям в смисъл правя всичко точно по книгата.Пък и вчера мъжът ми го боля глава,след 2рото тесвате му нямаше нищо Laughing
Да,определям нивото преди ТЕС.Може би не мога точно да ти обясня какво чувствам.Умът ми прескача в смисъл,че сякаш проблема  не съществува в главата ми,а аз се опитвам да го намеря.Това може би значи,че проблема е изчезнал? И затова не мога да определя нивото след това newsm78
А,че съм замаяна нормално ли е?

# 220
  • Мнения: 187
Нормално е.
Щом има желан резултат значи всичко е ОК.
Продължавай в същия дух.

# 221
  • Мнения: 288
Здравейте  Hug !Напоследак доста съм се изнервила и се хващам "като одавник за сламка" за ТЕС.Изчетах темата ,четох и форума на Иван и много се надявам и аз да си помогна с ТЕС.Сега дори ми е нервно ,че от 4 дена искам да си купя книгата ,а не ми остава време.Но днес отивам до Хеликон.Като я прочета ,сигурно ще имам и въпроси  newsm78. Иван ,а в Бургас идваш ли? Ако -да, искам да знам кога.Непременно ше дойда. ПОЗДРАВИ  Hug

# 222
  • Мнения: 705
Елена, ако си поръчаш книгата от интернет, може да е по-бързо. В Бургас предполагам, че няма да се бавят повече от един ден.

# 223
  • Мнения: 187
Елена, Септември сигурно ще има семинар във Варна. Аз вече живея във Варна. В Бургас или където и да е в страната ако се събере група над 10 човека ще дойда.

# 224
  • Мнения: 288
Мая   bouquet !Купих я и сядам да чета. Иван, ще следя за семинари  Peace .

Общи условия

Активация на акаунт