Техника за Емоционална Свобода

  • 134 800
  • 763
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 902
Вчера се ТЕС-вах и се чудя колко време след тес-а може да се прояви реакция на организма(психологическа и телесна)? newsm78 признавам- не съм постоянна. Малко като хроника/дневник го разказвам:crazyeyes:


Евгения, никой не те напада, просто недоволствам срещу начина, по който подаваш информация. Малко е подвеждащо. Все едно аз да пусна в три теми един и същи линк и ти случайно да се окаже, че ги четеш. Какво би ти било първото мнение за мен? Във форума така или иначе се правят достатъчно реклами(легални и не толкова)- та от там идва и моето отношение Rolling Eyes не ме анатемосвай и ти, че съм те разбрала погрешно(няма как да знам какво мислиш) Peace  bouquet

# 346
  • Мнения: 405
Запис и се връщам да чета  Hug

# 347
  • Мнения: 705
Вчера се ТЕС-вах и се чудя колко време след тес-а може да се прояви реакция на организма(психологическа и телесна)? newsm78 признавам- не съм постоянна. Малко като хроника/дневник го разказвам:crazyeyes:

...
За първи път ли си тесала? (Прощавай, ако става ясно по-назад, но не ми се връща да проверявам.)

Зависи какво си теснала.
Нормално е, ако например те боли гърло, да ти мине или да те отпусне веднага след първото тесване.
Но ако искаш да свалиш 10 кг, няма как да провериш резултата от еднократно тесване.
Двам за примери двете крайности.

От практиката - аз имам случаи да наблюдавам резултат както веднага след ТЕС, така и след дни, седмици, месеци.

# 348
  • Мнения: 4 414
От практиката - аз имам случаи да наблюдавам резултат както веднага след ТЕС, така и след дни, седмици, месеци.
Малкия се будеше през нощта на всеки 40 мин. Съответно аз бях пълен труп на следващия ден, а след 2 дни ме тръшваше мигрената. Правих прокси за това будене/веднъж/, но 2 дни нищо не се случи. На третия обаче малчо се събуди само 3 пъти, а на следващия 2...мислех си дали има нещо общо с ТЕС newsm78  Такова нещо ми се струва, че трябва веднага да даде резултат, а не след 3 дни...поне за такива случаи съм чела... но както и да е, доволна съм, че мога да поспивам и аз:) Дано се задържат така нещата Praynig

# 349
  • Мнения: 554
Здравейте, изчетох всичко по темата и бих искала да споделя своето мнение - може на някого да му е полезно. Разучих ТЕС. Под "разучих" имам предвид, че не само разбрах техниката, но и начина, по който действа. Виждам, че някои хора се объркват от това, че не знаят как действа - освен че намира същината на проблема, действа на емоционално ниво и т.н., да не навлизам в подробности. Лично аз се успокоих, като изучих за кой меридиан отговарят точките, по които се потупва. Например точките под очите са част от меридиана на стомаха. Точките под бюста (от двете страни) са част от меридиана на далака. Имайки предвид, че всеки меридиан отговаря за нещо - страхове, имунна система и т.н., това може да ви помогне в спешни случаи да потупвате само тях, ако нямате време за цялостен сеанс по ТЕС. Вършат работа и без утвърждения. Например потупването, което се прави в края на сеанса по ТЕС, в точката Gammut, т.е. по-надолу от пресичането на безименния пръст и кутрето, всъщност въздейства на меридиана на тройния нагревател. Това е точката за бърза помощ (освен точката Карате). Когато изпитате някакъв страх и нямате време за утвърждения и цялостна ТЕС, просто потупайте тази точка около 1 минута. Всички тези неща изучих от различни източници, но най-вече от Дона Идън - "Енергийна медицина". Книгата отдавна е изчерпана, но на Спиралата я има. Много простичко се обясняват нещата. Затова, милички, не се притеснявайте, ако объркате нещо или техниката ви "не сработи". Който и меридиан да потупате, той ще се енергизира и от това няма да последва нищо лошо. Важното е да сте уверени в това, което правите и да не зацикляте на техническото изпълнение. Утвържденията са по-скоро за това, човек да признае, че има проблем, но въпреки това се приема напълно. Защото повечето хора и пред себе си не признават, че имат проблем. Отделно, че всички ние не сме се научили да се обичаме каквито и да сме - или сме много дебели, или сме много нервни или каквото и да е. Важното е да се харесваме. Това е и цялата работа на ТЕС - признаване на болката, приемане на себе си, положително твърдение и потупването на повечето енергийни меридиани. Желая ви успех   bouquet

# 350
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Еldivine, много ми харесва начина по който ти си интерпретирала нещата. Аз лично се затруднявам да си намислям утвърждения, да ги повтарям и да се потупвам  последователно. Мисля, че и активирането само на някои точки ще има ефект.

# 351
  • Мнения: 535
eldivine , благодаря ти много за информацията   bouquet Книжките веднага си ги свалих от спиралата  Party
Весело посрещане на Новата 2009г!

# 352
  • Мнения: 554
Весело посрещане и на вас, милички   bouquet

# 353
  • Лондон
  • Мнения: 403
eldivine Hug

Скоро не бях чела толкова ясно и разбираемо четмо. eldivine  ако имаш възможност, моля те пиши по често.

# 354
  • Мнения: 1 520
eldivine, благодаря за изчерпателната информация. bouquet

А ще можеш ли с няколко изречения да поясниш точките на ПО (външния ръб на дланта и главния лимфен възел) те също ли съответстват на енергийни меридиани или не съвсем?
Защото и аз прилагам ТЕС и ми е интересно да разбера малко повече.

# 355
  • Мнения: 348
Похвалих се във форума за ТЕС, но и тук ще се похваля.

...

Хубаво ми е  Grinning
Установихме, че всички вкъщи сме герои. Роднините, защото изтърпяха да гледат болното дете без лекарства горкото. Детето, че послушно изпълняваше (е послушно, но с известен натиск). И аз, че съм се справила с лечението му.

Поздравления!
Един важен фактор, който за вас може да се подразбира:
Любовта на близките към детето. Грижата им към него, която покачва неговото самоуважение и спокойствието, че е обичано.
Това е основата, на която стъпват всички алтернативни лечения.

# 356
  • Мнения: 554
krem-karamel, външният ръб на ръката отговаря на сърдечния меридиан. Изчистването на лимфата играе изключителна роля за изваждането на токсините от организма и застоялата енергия. Най-добре се изчиства чрез гръбначното енергизиране (леко масажиране от двата края на гръбначния стълб по неговото продължение, но без да се натиска самият гръбначен стълб). Това също е по Дона Идън. Днес открих, че Дона Идън и Гари Крейг имат съвместна книга. Така че нещата са близки - който иска, ползва Дона Идън, който иска - ТЕС. А ако има желание да се задълбочи в нещата, може и да ги обедини или модифицира, както му е удобно на него. И нещата пак си работят  Grinning

# 357
  • Мнения: 818
Издърпах книгата,прочетох я,намерих в ютуб клипчета на Дона Идън.
Наистина могат да се комбинират 2та метода,като се започне с Дона Идън,за да
може енергиите да се раздвижат първо   bouquet


# 358
  • Мнения: 554
Diorella, самото потупване (масажиране) вече раздвижва енергията. Така че лично за мен няма значение  Wink

# 359
  • Мнения: 606
 Hug Може ли да помоля за линк на тези клипчета?

Издърпах книгата,прочетох я,намерих в ютуб клипчета на Дона Идън.
Наистина могат да се комбинират 2та метода,като се започне с Дона Идън,за да
може енергиите да се раздвижат първо   bouquet



Общи условия

Активация на акаунт