На море в Турция - all inclusive

  • 200 752
  • 657
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 3 423
Tizija - как така станало ясно, че в Калиста е било най-добре? Аз също бях в Риксос и мисля, че не съм била на по-хубаво място като All Inclusive комплекс, а вярвай, пътувала съм доста ( за храната изобщо нямам думи). Зависи дали става дума за почивка с деца или без! В Калиста е супер за без деца, но в РИКСОС е разкошно за деца, а да не говорим за времето през сезона, когато и в Аква парка е супер и всичко останало. По-голям отделен детски център не съм виждала - с отфделен детски ресторант в него, където се сервират специално детски насочени храни. каки- аниматорки и  хиляди забавления.
Вярно е, че Еla Quality също е съвсем нов и насочен за деца, а е и с по 300-400 евро по-евтин на човек.Само че градините и басейните на Риксос ги няма никъде другаде в Анталия ( само не знам за новия Кемпински как е)
Скоро ще кача и снимки Laughing
Асинка добре дошла Simple Smile
Моляте сподели по подробно за храните в детския ресторант?На повечето места под детско меню разбират основно вредни храни,пържени картофи и други пържени мазнички неща newsm78 Затова досега избирах хотел ,в който да има и диетично меню ,което да ползвам за малкия.
Аз след като ти написа ,че от детския кът, няма какво повече да се желае твърдо ще взема и сина ми(досега били те там майчета,бяха ходили без деца иначе и на Aurora мнението ми е много ценно,но тя не беше с детенцето си)

# 241
  • в мечтите си
  • Мнения: 123
Здравейте!
Тази година и ние сме се насоличи към Турция...но имам много въпроси.
Имам голям проблем мъжът ми не желае да пътува със самолет  Sad ,което ме ограничава в голяма степен с избора на място..като гледах повечето тур оператори предлагат почивки със самолет..
 Ще помоля,който ще ходи или е ходил вече да даде малко насоки,изчетох всичко дето сте написали..А и най-вече мога да отделя по най-много 700-800 лева на човек за почивка,което също ме отдалечава от хубавите хотели Sad но с малкото бебче бюджетът ни не е за завиждане..

# 242
  • Мнения: 2 575
Моляте сподели по подробно за храните в детския ресторант?На повечето места под детско меню разбират основно вредни храни,пържени картофи и други пържени мазнички неща newsm78 Затова досега избирах хотел ,в който да има и диетично меню ,което да ползвам за малкия.
Аз след като ти написа ,че от детския кът, няма какво повече да се желае твърдо ще взема и сина ми(досега били те там майчета,бяха ходили без деца иначе и на Aurora мнението ми е много ценно,но тя не беше с детенцето си)

Благодаря  bouquet
Ами виж сега - вярно е, че има пържени картофки ( абсурдно е да няма, защото по-големичките деца ги обожават), но има и 2-3 вида печени и готвени месца ( пилешко, телешко, рибка) ,задължително супа и салатки. Все пак това, което казвам е специално за детския ресторант в детския кът Rixy Club, а иначе в основния ресторант. който работи на обяд от 12:30 до 14:30 има специален диетичен щанд ( аз не съм го заглоеждала подробно щото съм чревоугодник голям), а отделно има и зала за родители с деца,  където отново има специална шведска маса за децата с доста прилично разнообразие.
Освен това цял следобяд - до към 16:00 долу на приземния етаж ( към басейните и плажа) има fast food кухня,в която  между другото ядохме превъзходни супи - доматена, оризова и пилешка,а също и чудесни салати. Не споменавам за пилешките дюнери и бургерите, щото питаш за диетична храна Rolling Eyes Wink

Единственият проблем за мен е, че Ясен е още малък и не знае езици, а там понятно всичката детска анимация беше на руски или английски.Но за мен беше удоволствие той да си играе по катерушки, люлки, пързалки и басейни, докато аз си бъбрех с една друга мама и се печахме на същото място ( детския клуб има всички удобства за родителите).
Само да те предупредя - и тук, както навсякъде си трябва да се става раничко, за да се запазват желаните места край басейните - адски много са, но все пак човек има предпочитания и се налага - особено в сезона ще си е лудница Thinking


Ето малка част от обещаните кадри:

http://asinka.multiply.com/photos/album/30/Rixos_Antalya_2008#2

Последна редакция: вт, 06 май 2008, 19:48 от Asinka

# 243
  • Мнения: 3 423
Асинка благодаря много  bouquet
Страхотни снимки,размечтах се HugНай добрите снимки на Риксос,които съм виждала.
Ясен е много красиво дете,много  Hug
Позволих си да ти разгледам и другите албуми-страхотен фотограф си.

Иначе ние се каним за началото на септември,предполагам няма да е чак пълна лудница  newsm78
А от диетичните менюта се ползвам,че малкия ми е склонен към алергии и от там му взимам варени,парени,меса и зеленчуци без подправки,иначе и аз съм чревоугодник Wink
Ти нали също с астрал почива-пак е Мария там нали,страхотно мило момиче.

# 244
  • Мнения: 433
Asinka,брат ми с още 10 души компания беше за нова година в Риксос, и честно казано не беше особено очарован,а наистина разбира от хотели.Аз имах възможността да обиколя повечето комплекси,тъй като мъжът ми беше по бизнес и имах достъп благодарение на това.Въпросът опира до това какво харесва човек в крайна сметка.Риксос е много снобарски и момпозен,което не е случайно имайки предвид,че собственик на веригата е украинец. Wink Както и да е,всеки си избира според вкуса си и местото ,където би се чувствал най-комфортно.

# 245
  • Мнения: 2 575
Mila mama - да, с Астрал и да, Мария беше Laughing
Наистина е много мила, а компанията която пътуваше с нас за Риксос отиваше там вече трета година и с Мария си бяха много близки  Wink
Мерси за комплиментите   bouquet

Тizija - аз също го намирам за снобарски, но това не пречи да ми харесва ( може би съм сноб  Rolling Eyes ), а за децата определено условията са прекрасни и ние отидохме най-вече заради Ясен там. В никакъв случай не казвам, че хотелът като такъв е идеален ( несравним например с последния модерен Интерконтинентал в Шензен - Китай), но условията и градините и басейните и всичко от All - inclusive си беше идеално.
Стаите имат забележки и аз ги написах в анкетата на тръгване,като например банята е пълна със стъкла и за деца е малко опасно, или пък мокета в стаята е вече с петна от изгаряния или друго, което е недопустимо за 5*.
Определено по Нова година човек стои само вътре и не може да се възползва от най-добрата част на комплекса - все пак е зима  Confused
А на Нова Година 60% от посетителите по данни на туроператорите са били българи.

# 246
  • Мнения: 3 423
Не мисля,че избора на Риксос,говори за снобизъм.
Зет ми и сетра ми предпочитат по активната почивка и повечето възможности за нея и аквапарка на Риксос им пасват идеално.Мисля няма друг хотел с толкова възможности спец.за активна почивка.Иначе за мързели, като нас с мъж ми и по моите критерии ,идеално ни устройва и Сантай ,в който бяхме мин.година,но заради компанията и разбира се от любопиство и ние ще сме с тях в Риксос.

# 247
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
Асинка, чудесни снимки   bouquetЗабравих да пиша за детските храни в предния си пост-на едно място имаше бебешки бисквитки от тези, които слагаме в млякото, имаше и разни зърнени храни, топло мляко и още няколко като буркан съдове с разни вкусотийки, но моите деца са по-големи и сега се сещам за това.Имаше на отделно място и храна за диабетици или на хран. диета, защото беше упоменато.Забравих да спомена май супите-не съм особен любител и гледам и да минавам метър у дома-четете-да не ги готвя, ама там всеки ден ядях-пилешка, зеленчукова , гъбена-като крем супи-жестоки! Е, имаше и от месо някакво, ама тях ги пропусках и не ги знам какви са.

# 248
  • София
  • Мнения: 3 880
Asinka,брат ми с още 10 души компания беше за нова година в Риксос, и честно казано не беше особено очарован,а наистина разбира от хотели.Аз имах възможността да обиколя повечето комплекси,тъй като мъжът ми беше по бизнес и имах достъп благодарение на това.Въпросът опира до това какво харесва човек в крайна сметка.Риксос е много снобарски и момпозен,което не е случайно имайки предвид,че собственик на веригата е украинец. Wink Както и да е,всеки си избира според вкуса си и местото ,където би се чувствал най-комфортно.

аз може ли да попитам само какво значи, че хотелът е снобарски и "момпозен"? и какво означава понятието "разбира от хотели"? в смисъл, че е бил в Ал Араб 7* и този не струва в сравнение с него ли?
не се заяждам, но ми стана любопитно Party

# 249
  • Мнения: 399
Знаете ли коя агенция предлага полети в нормално време?
Тези, които гледах до сега са със заминаване сутринта в 5 и на връщане в 00:30.
По принцип мислим да ходим в този хотел  http://www.miradahotels.com/eng/index.html
Някой има ли отзиви за там Thinking

# 250
  • Мнения: 1 732
Знаете ли коя агенция предлага полети в нормално време?
Тези, които гледах до сега са със заминаване сутринта в 5 и на връщане в 00:30.
По принцип мислим да ходим в този хотел  http://www.miradahotels.com/eng/index.html
Някой има ли отзиви за там Thinking
Аз също моля за отзиви специално за този хотел?
http://astralholidays.bg/2005/main.php?pkt=3050&htlm=1#pack
Тук се лети в нормални часове.

# 251
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Знаете ли коя агенция предлага полети в нормално време?
Тези, които гледах до сега са със заминаване сутринта в 5 и на връщане в 00:30.
По принцип мислим да ходим в този хотел  http://www.miradahotels.com/eng/index.html
Някой има ли отзиви за там Thinking


Он травел и Аква тур ползват едни и същи полети. Те летят през деня.
С Астрал не съм пътувала и не мога да кажа как е.

Всички тур. агенции, които предлагат пакетите на ТЕЗ Тур (с 6 нощувки поне) са с ранен полет в посока Турция и с късен/нощен полет в посока България.

За хотела не мога нищо да ти кажа, но има достатъчно инфо из нета.
виж тук напр.:
www.holidaycheck.com
www.ayda.ru

# 252
  • Мнения: 3 423
Знаете ли коя агенция предлага полети в нормално време?
Тези, които гледах до сега са със заминаване сутринта в 5 и на връщане в 00:30.
По принцип мислим да ходим в този хотел  http://www.miradahotels.com/eng/index.html
Някой има ли отзиви за там Thinking
Аз също моля за отзиви специално за този хотел?
http://astralholidays.bg/2005/main.php?pkt=3050&htlm=1#pack
Тук се лети в нормални часове.
Астрал са силна агенция и не пестят от нощувки,лети се през деня.Почивам от 100 години само с тях.
Относно Мирада съм чувала само хубави неща(единствените минуси са,че е в Кемер-по дълъг трансфер и чакълест плаж)

# 253
  • Мнения: 2 575
Астрал летят в идеални часове, нощувките са 7 и самолетът е само техен - т.е. чартират цял самолет сами.
Не мога да се оплача изобщо от тях.

# 254
  • Мнения: 270
Тук съм написала за почивката ни в Анталия, сега майските празници. В хотел Мирада дел Мар. Дано ти послужи. Септември когато ще ходите цените може да са подобни.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=249822.440

Последна редакция: пт, 09 май 2008, 08:05 от prikazka

Общи условия

Активация на акаунт