Ваксини.Полза или Вреда? Ваксинационни Програми. - втора тема

  • 96 561
  • 1 419
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 713
Ще застъпя тази страна само, защото в момента живея тук. Това не е вярно! Задължителни ваксини в Канада няма.

# 31
  • Мнения: 854
Ще застъпя тази страна само, защото в момента живея тук. Това не е вярно! Задължителни ваксини в Канада няма.

Хм, стана интересно  Mr. Green
Чакам репликата, взета от сайтове, които (защо ли) лъжат?

# 32
  • Мнения: 2 674
Д_р Дулитъл може ли и линк да приложите за задължителното ваксиниране по страни,разбира се ако не ви затруднява.

За две от споменатите от вас по-горе страни със сигурност знам, че ваксинирането е препоръчително, а не задължително.Обърквате ме.

# 33
Ето ти линк на противници на имунизациите в Канада http://www.cbmh.ca/archive/00000241/01/cbmhbchm_v9n2arnup.pdf
Само въведете Compulsory Vaccination в някоя търсачка и ще видите съответните страни

# 34
  • Мнения: 2 674
 Legal exemptions to vaccinations in USA


http://www.nvic.org/state-site/legal-exemptions.htm


 CANADA


http://www.vaclib.org/exempt/canada.htm

Unlike some countries, immunization is not mandatory in Canada; it cannot be made mandatory because of the Canadian Constitution.

# 35
  • Мнения: 3 506
Интересно кой ли е този д-р Doolittle, регистрирал се специално заради нашата тема с ваксините Laughing

Амарена, за петицията се очакваше... по ред причини... най-малкото не мисля, че тя беше разпространявана и рекламирана кой знае колко активно.

# 36
  • Мнения: 4 392
"Развити страни", "цивилизовани страни".. За мен няма значение, щом съм убедена в правотата си. Има непрекъснат натиск и там, то е ясно. В сегашното време на тоталитарен контрол и мощни концерни, отделният човек бива стъпкан. Единственото, което ги крепи тези страни е силното гражданско общество в тях. Не се знае, къде и колко е силно и най -важно, докога. Като те притиснат с финансовите и политически лостове , губиш силата си. Даже и Кристиян беше казал, че усилено се говори, че искат да правят ваксините задължителни, дори там, където  не са задължителни. Д астягат обръча още  и още...
С развитието на нанотехнологиите може и да не се наложи. Ще ни вкарват наночастици в  дрехите, в парите, козметиката.. Който се интересува, да гугълизира "Morgellons"!
http://www.morgellonsusa.com/Pg2.html

# 37
  • Мнения: 753
Ей,един ден да нямам интернет и виж какъв интересен разговор се е заформил...Защо докторите цитират като усложнения или последствия от ваксините само развитието на съответната болест,за която е била ваксината?Освен това съвсем не съм сигурна,че те съобщават за всички такива случаи.Съседчето разви коклюш след ваксината,но съм почти сигурна,че лекарят не го е докладвал като страничен ефект.Но ставаше дума за друго-защо пропускат винаги пропорционалното нарастване на случаите на диабет,аутизъм и най-малкото бумът на какви ли не алергии след започването на масовите ваксинации?И какът ли тесногръд "кон с капаци" трябва да си за да отричаш връзката между двете?

# 38
  • Мнения: 753
Между другото след като подписах отказа за ваксината се обадих на една позната в ХЕИ да питам след като съм подписала отказ какво следва,тя каза " не се притеснявай и мои колежки не ваксинират децата си".Каза ли й,че до 2-годишна възраст било добре да се направи ваксината,но като цяло май няма реални последствия.

# 39
  • Мнения: 1 929
Живанка, не му ли стигат задължителните ваксини, че искаш и допълнителни да слагаш  и защо ( питам от любопитство)?
 Айла, не мисля че това е уредено законово, ако за това питаш.


Много съм раздвоена за тази ваксина против хепатит А .Заради детската градина е ,там хигиената е занижена спрямо тази в къщи и много ме е страх...Но пък и не съм 100% "За"...Затова искам да чуя мнения специално за нея. Прдиатърката също е на мнение ,че ваксините са нож с две остриета-преценява се за и против и тогава се прави.Специално за сина ми каза ,че противохепатитна е хубаво да се сложи  и ако реша ще я направи. Но наистина искам да реша най-доброто за детето си и ми трябва помощ .

# 40
  • Мнения: 32
Здравейте,
с някои бъдещи майки споделяхме притесненията си, тук в тази тема, относно отказа от ваксиниране в родилния дом. Много родители споделят, че въпреки отказа им, са били поставени на децата им двете задължителни до 48-мия час от раждането. Аз самата дълго време имах опасения, че може и да не се справя с лекарите за тези първи ваксини, въпреки моята категоричност и решителност.
Е, разбрах че наистина всичко зависи от нас и никой не може насила да те накара да направиш каквото и да е, особено ако се отнася до детето ти.
На 19 март родих дъщеря ми. Тя няма нито една ваксина и никога няма да бъде ваксинирана. Не беше никак трудно да заявя това мое желание. Като постъпих в болницата отказах да подпиша информирано съгласие и до края на престоя ни се допитваха до мен за всяка една манипулация, която извършват с детето ми. Освен това преди да дам обменната карта и направлението, им връчих списъка с изисквания, по-точно забрани - какво не искам да бъде правено с мен и с бебето и настоявах да присъствам на всички процедури, които се извършват - къпане, преглед, тоалет - не съм се отделяла от нея нито за миг. Резултатът беше, че ме гледаха през цялото време сърдито, но някак с респект и дори безпомощност, че не могат да правят кяквото си искат и то на своя територия. За ваксините се подписах, че отказвам и че поемам отговорност за това, за да могат да го впишат в епикризата на детето (не искам да заблуждавам никой че съм слагала, затова по-късно и с педиатъра се разбрах, че ще подписвам отказ - не ми пука за детската градина, където и без това им дават флуорирана вода и какво ли още не). Щяха да й назначат и антибиотик без да ме предупредят, защото имала уж някаква инфекция, но отново ме питаха. Отказах и подписах. Накрая един педиатър много очуден се интересуваше дали няма да живея в чужбина, като едва ли не ме поздрави за твърдото ми отношение към ваксините, но и изказа съчувствие, че ще живея тук, в това общество и че ще имам много трудности и  спънки.
Извинявайте за дългия пост,  просто за всички онези, които се колебаят, или страхуват от последствията ще кажа, че аз самата бях плаха и неуверена, но сега знам, че освен задължения имам и права и за да се съобразяват с тях, просто трябва да ги заявя и защитя - високо, ясно и категорично.

Поздрави
Любомира

# 41
  • София
  • Мнения: 323
Здравейте,
с някои бъдещи майки споделяхме притесненията си, тук в тази тема, относно отказа от ваксиниране в родилния дом. Много родители споделят, че въпреки отказа им, са били поставени на децата им двете задължителни до 48-мия час от раждането. Аз самата дълго време имах опасения, че може и да не се справя с лекарите за тези първи ваксини, въпреки моята категоричност и решителност.
Е, разбрах че наистина всичко зависи от нас и никой не може насила да те накара да направиш каквото и да е, особено ако се отнася до детето ти.
На 19 март родих дъщеря ми. Тя няма нито една ваксина и никога няма да бъде ваксинирана. Не беше никак трудно да заявя това мое желание. Като постъпих в болницата отказах да подпиша информирано съгласие и до края на престоя ни се допитваха до мен за всяка една манипулация, която извършват с детето ми. Освен това преди да дам обменната карта и направлението, им връчих списъка с изисквания, по-точно забрани - какво не искам да бъде правено с мен и с бебето и настоявах да присъствам на всички процедури, които се извършват - къпане, преглед, тоалет - не съм се отделяла от нея нито за миг. Резултатът беше, че ме гледаха през цялото време сърдито, но някак с респект и дори безпомощност, че не могат да правят кяквото си искат и то на своя територия. За ваксините се подписах, че отказвам и че поемам отговорност за това, за да могат да го впишат в епикризата на детето (не искам да заблуждавам никой че съм слагала, затова по-късно и с педиатъра се разбрах, че ще подписвам отказ - не ми пука за детската градина, където и без това им дават флуорирана вода и какво ли още не). Щяха да й назначат и антибиотик без да ме предупредят, защото имала уж някаква инфекция, но отново ме питаха. Отказах и подписах. Накрая един педиатър много очуден се интересуваше дали няма да живея в чужбина, като едва ли не ме поздрави за твърдото ми отношение към ваксините, но и изказа съчувствие, че ще живея тук, в това общество и че ще имам много трудности и  спънки.
Извинявайте за дългия пост,  просто за всички онези, които се колебаят, или страхуват от последствията ще кажа, че аз самата бях плаха и неуверена, но сега знам, че освен задължения имам и права и за да се съобразяват с тях, просто трябва да ги заявя и защитя - високо, ясно и категорично.

Поздрави
Любомира
Поздрави за куража. Не си сама. Колкото повече ставаме, толкова по-сигурно ще защитаваме правата си.

# 42
  • Мнения: 417
И аз смятам, че е важно да не се поддадеш на натиска. Когато трябваше да шият сина ми в Пирогов държаха уплашеното дете 15-20 минути на леглото, за да се разправят с мен за ваксината за тетанус макар, че съвсем ясно казах, че не искам да го ваксинирам /обясних, че е паднал е на чисто място, текла е доста кръв и т.н./.  Дори след като се разписах в една тетрадка, че отказвам мърморенето продължи и се намеси обяснението за "руската ролетка".  Явно е класика.

Браво Любомира. Голям кураж.

# 43
  • Мнения: 206
Любомира  много се радвам, че при теб е станало така Hug защото при мен НЕ. Така,че не можеш да твърдиш, че изцяло в родилното зависи от нас, родителите.
 Много ми е интересно, коя е тази болница?
 Да разкажа и при мен как беше. Реших да раждам в Токуда. Казаха ми, че ако подпиша декларация, че отказвам, няма да слагат ваксини. Но истината е съвсем друга. Още преди да се роди Любов на 01.01.2008 и веднага след като се роди, уведомихме лекарите да не бият никакви ваксини. Казаха добре, но всеки ден по двама, трима лекари се изреждаха да ме убеждават в чудото на ваксините и да ми обясняват, каква майка съм. Цялото отделение знаеше за мен и почти всички, без санитарите, ме гледаха на кръв и се усещаше укор в отношението им към мен.
   Жълтеницата, за която казват, че всяко дете я има, се появи един ден преди да ни изпишат. Бях много учудена, защото стигнах до извода, че тази жълтеница е реакция от ваксина, но тя тогава не беше ваксинирана. Всички останали деца в стаята я имаха един, два дни преди моето дете. Въпреки несъгласието на съпруга ми, в деня на изписване ден се съгласих да й бият против туберкулоза и хепатит Б. Въпреки, че вече бях подписала, че отказвам.
  Какво се оказа #Crazy  Когато ни изписаха и ми дадоха епикризата на Любов в нея пишеше, че ваксините са й направени на 05.01, а нас ни изписаха на 06.01. Онемях #Cussing out
  Извод: веднага след раждането са й били ваксината, която е задължителна до 24 часа.Втората един ден преди да ни изпишат въпреки, че тогава нямаха моето съгласие.  Като са се надявали да ме убедят. Пък ако не ме убедят, няма значение. Ще имам декларация на която пише, че детето не е ваксинирано поради мое несъгласие, а пък те са си свършили работата като са го ваксинирали #2gunfire

# 44
  • София
  • Мнения: 410
biko, това е направо отвратително...да престъпват думата ти. Между другото, имаш ли още това несъгласие за ваксиниране? Може да се пробваш да ги съдиш за това, че са я ваксинирали против волята ти. Време е да разберат тези "докторчета", че не са най-великия и съвършен вид в природата Grinning
heperkara, и на мен ми е интересно коя е болницата в която си раждала.

Общи условия

Активация на акаунт