Ваксини.Полза или Вреда? Ваксинационни Програми. - втора тема

  • 96 561
  • 1 419
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 4 753
За вит. Д и аз сега го разбирам.... А педиатърката ме натиска да го давам (имам навика да забравям), щото детето ми наддава много, а фонтанелата му се затваря бавно... Оня ден ме попита защо на давам вит. Д и до кога ще ходим с тая разлупана глава...   Joy

# 721
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
И аз давах, витамин Д, по малко, и нередовно...Не съм знаела, че вреди, ама добре поне, че малко съм давала, слушах джипито. През лятото не съм Wink
Фонтанелите и на двамата се затвориха като бяха на около година и половина.  Peace
На всички бебета около нас - под годинката.  Rolling Eyes

# 722
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Отдавна следя темата ви, защото детето ми се разболя от диабет и имам подозрения че всичко стана след ваксината за Морбилито. Може и да е внушение, но ...
Искам да попитам защо ДТК-то се слага 3 пъти в началото, после след годинката. Каква е целта на на толкова честото ваксиниране в началото. Надявам се да съм ожяснила правилно.

# 723
  • Мнения: 690
Никога не съм давала на дъщерите си витамин-Д!! Това е стероиден хормон, който по-скоро е опасен. Онзи ден спорих със съпругът ми, че витамин Д е стероиден хормон-той започна да ми се смее и отиде да си намери фармакологията, за да ми докаже, че не е така. Чете 5минути и се изниза като наакан!!
 hahaha hahaha

# 724
  • Мнения: 8 769
Кристиян, наистина много хубави съвети! Благодаря ти!!!  bouquet
За вит.Д-на сина си изобщо не давах, фонтанелата му и бездруго беше малка, и педиатъркатабеше също на мнение, че можем и да не му даваме...
Но с дъщеря ми...аха, тази моя неинформираност и тъпа лекарка при която бяхме тогава... smile3511 Тая скрофа изобщо не се интересуваше от нищо ново, лекуваше си както си знае отпреди 30 години...Та на дъщеря си давах вит.Д, защото беше и зимно бебе....добре че го давах само няколко месеца, май до лятото (не си спомням добре  Cry)...И флуор на капки й давах, и я захраних рано (ама то беше заради друг проблем) и какво ли още не.....Баси здравеопазването, което имаме.  newsm11
Чувствам се като престъпнца спрямо детето си, затова че съм вярвала на система, която е толкова опорочена и твърде късно съм започнала да търся информация... Cry Banghead

# 725
  • София
  • Мнения: 12 231
  Спинки, здравей и тук, как е малкия юнак? По Великден си мислех да ви се обаждам, но ме беше страх да не ви притеснявам.(
  За ваксината, аз именно и заради вашия случай, а и всичко останало не съм я поставяла, тоест спрях да слагам тези след годинката.
  За съжаление за ДТК-то не мога да ти отговоря, надявам се Кристиан да се включи. Доколкото знам идеята на реимунизациите е да се стимулира на няколко пъти имунен отговор за да се изгради по трайна уж защита... И да се натовари повече организма, но това е отделен въпрос..
 

# 726
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Айла, ако си идвате лятото, непременно се обади.

Последният Пентаксим така и не съм го била, а доктора ме навиваше и за ваксина против Хепатит.

# 727
  • Мнения: 4 150
Вери
Моето лично мнение zа витамин К е ако има индикация да се даде орално.Инжекционното е според мен по опасно.
При рано родени деца мисля,че даването на Вит.К надвиШава полzата от риска,но zа останалите не.Едното ми дете получи доzа (орално) другото не е.
Витамин Д и флуор не сме давали.

 
Цитат
детето ми се разболя от диабет и имам подозрения че всичко стана след ваксината за Морбилито. Може и да е внушение, но ...
Искам да попитам защо ДТК-то се слага 3 пъти в началото, после след годинката. Каква е целта на на толкова честото ваксиниране в началото. Надявам се да съм ожяснила правилно
.
Много сьжалявам когато прочета такова неЩо и в сьЩото време се пьлня с гняв.... #Cussing out
Преди много години ваксинирането е било на около годинка,две.Все по ранното ваксиниране има своите доводи в историята и някои от тях са,че на малко бебе дори и да има странична (най ве4е неврологична реакция) след ваксина няма как да се докаже.Тя се проявява след годинка и по тоzи начин ваксините са иzвьн "вина"...
При двегодиШно,уравновесено и "иzградено" zдраво дете много лесно са се zабеляzвали отклоненията веднага след ваксини и това е водело до много скандали,обеzЩетения и тн.
Днес тоzи "проблем" е реШен с ваксинирането на сьвсем малки бебета,кьдето няма ниЩо да се zабележи,освен локалната реакция.

Доня,
Не си само ти.И аz сьм бил така и много хора са така.Важното е децата ни да имат бьдеЩе и те да научат техните деца на истината.За това се боря.За нас ве4е е кьсно така или иначе. Peace


 

# 728
  • Мнения: 5 713
Кристиян, благодаря!   bouquet

И аз се поядосах днес на информация в нашата " канадската " тема, макар че става дума за Онтарио и аз там не живея. Но ме подразни назидателния тон, думичката " трябва " на няколко места и промиването на мозъци.

Та какво трябвало да знае родителя за ваксините. Дали са го на децата в училище, за да си го носят в къщи.
Давам линк:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=295858.new;topicseen#new

На 8-ма стр публикуван имунизационен календар с разяснения.

Последна редакция: чт, 05 юни 2008, 14:03 от Вери

# 729
  • Мнения: 4 753
Имам въпрос за вит. Д.... Колко горе-долу вит. Д е нужен за 5-месечно бебе??? От АМ получава 280 IU, а ако давам и по една капка Вигантол (както иска педиатърката) ще получава още 650 IU... Та се чудя тия 930 IU много ли са, малко ли са (естествено разхождаме се на слънце), ориентировачно ме интересува...

# 730
  • Мнения: 5 500
Имам въпрос за вит. Д.... Колко горе-долу вит. Д е нужен за 5-месечно бебе??? От АМ получава 280 IU, а ако давам и по една капка Вигантол (както иска педиатърката) ще получава още 650 IU... Та се чудя тия 930 IU много ли са, малко ли са (естествено разхождаме се на слънце), ориентировачно ме интересува...
Кристиян беше писал и ми е казвал, слънце да огрява една длан за 10 мин на ден дори и през облаци!

# 731
  • Мнения: 1 080
Аз и на двете деца не съм давала витамин Д ,просто имам навика да чета листовките на всичко и като прочетох за какво става въпрос ,реших да не давам .Пък лекарката ми казва на една консултация ,е вече можеш да му ги намалиш от две капки на една ...Едно време имаше и някакви отвратителни витамини за бременни ,кой знае откъде ги бяха внесли - изписваха ги на всички бременни , не ги пих - бяха много гадни на вид - едни големи розови .
 stelt77 , витамин Д има и в храната - яйца ,мляко.В смисъл ,като започнеш да захравнваш ще получава и още .
Знам ,че се правят бани с орехови листа - при рахит .

Последна редакция: чт, 05 юни 2008, 14:19 от Андромеда

# 732
  • Мнения: 4 392
Някой има ли под ръка информация за предозиране с вит. Д.
Аз като една послушна овца навремето изпълнявах съвестно докторските нареждания. Детето ми е лятно бебе, но въпреки това приемаше вит. Д, отначало по 2 капки, накрая стигнахме до 4. Banghead

# 733
  • Мнения: 418
Някой има ли под ръка информация за предозиране с вит. Д.
Аз като една послушна овца навремето изпълнявах съвестно докторските нареждания. Детето ми е лятно бебе, но въпреки това приемаше вит. Д, отначало по 2 капки, накрая стигнахме до 4. Banghead




и аз съм същата послушна овца.. с лятно бебе...давала съм сигурно до годинка... #Cussing out
и аз се нуждая от това инфо...за вит.Д,моля...

# 734
  • Мнения: 5 713
За успокоение, че не сте само вие: и Маги е лятно бебе и аз съм давала до годинка по 2 капки. После спрях, но вече се бях информирала от форума. И Зимафлор давах, но само една опаковка. По- добре да не го мислим с какво сме навредили на децата, защото ще се побъркаме. Маги има също така всички задължителни ваксини до 2год, така че...

Общи условия

Активация на акаунт