хайд парк

  • 76 888
  • 1 203
  •   1
Отговори
# 855
  • на път
  • Мнения: 2 804
Не знаех къде да го сложа това  newsm78. Току що го прочетох. Не ми стана много ясно от кога влиза в сила, но може би ще свърши работа на Мамите с деца под 1 годинка.

Срокът, в който ще може да се ползва отпуск по майчинство, нараства от 9 на 12 месеца, са се споразумяли управляващите. За сметка на това обаче се променя формулата при изчисляване на заплащането по време на майчинство. Тя вече ще усреднява доходите за последните 12 месеца преди раждането, вместо досегашната, която взима предвид последните 6 месеца.

Повече инфо тук

http://banks.dir.bg/2008/12/06/news3702376.html

# 856
  • Мнения: 4 138
това е добре..........сега и ако направят детските по 150 лева, и то за всяко дете, цена няма да има.
в германия от 1 януари ги увеличават на 165 евро. плаща ги службата по труда.

Последна редакция: нд, 07 дек 2008, 14:01 от matakosmata

# 857
  • Русе
  • Мнения: 212
Влиза в сила от 01.01.2009г. и обхваща децата родени след тази дата,като няма правна сила за "заварените"  случай,както беше когато направиха промяната от 135 дни на 315.Поне това ми стана ясно от казаното по новинарския блок снощи.

# 858
  • на път
  • Мнения: 2 804
Влиза в сила от 01.01.2009г. и обхваща децата родени след тази дата,като няма правна сила за "заварените"  случай,както беше когато направиха промяната от 135 дни на 315....

даааа ....  значи ще е в помощ на осиновителите с бебета през следващата година ...

# 859
  • Русе
  • Мнения: 212
Най- пълна информация по въпроса може да се получи от "Кодекса за социалното осигуряване" ,ако не ме лъже паметта чл.50 до чл.54.Промените обикновено се публикуват между Коледа и Нова година в последните броеве на ДВ.
 Това са въпроси,които ме вълнуват от професионална гледна точка и ако прецените,че има нужда да се отвори тема за подобна нормативна база мога да помогна...

# 860
  • Мнения: 2 172
това е добре..........сега и ако направят детските по 150 лева, и то за всяко дете, цена няма да има.
в германия от 1 януари ги увеличават на 165 евро. плаща ги службата по труда.



Да си чула увеличение на нещо в шесткратен размер в България? Цените правят изключение Mr. Green

Само чувам , че право на получаване на детски ще имаш , ако доходът е до 350лв на човек - от първи януари. Сумата 30 или 35 лева.

# 861
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Момичета (и момчета), хай да попитам и тук...
Искам да купя за подарък играта Скрабъл, обаче оригиналната - на английски.
Някой знае ли дали я продават някъде в София?
Аз все на българския вариант попадам и ми го "презентират" като "оригинал".
Хиляди благодарности в аванс, ако някой ми помогне.  Simple Smile

# 862
  • Мнения: 120
Момичета (и момчета), хай да попитам и тук...
Искам да купя за подарък играта Скрабъл, обаче оригиналната - на английски.
Някой знае ли дали я продават някъде в София?
Аз все на българския вариант попадам и ми го "презентират" като "оригинал".
Хиляди благодарности в аванс, ако някой ми помогне.  Simple Smile

На Граф Игнатиев, между попа и Славейков има една много хубава книжарница. Пада се от ляво, като вървите от попа към Славейков, преди Шишман. Там мисля, че съм виждала Скрабъл, но дали не беше на немски...?

# 863
  • Мнения: 1 843
А да знаете къде има... хм, "преобразовател за звездни рейнджъри"???

# 864
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
А да знаете къде има... хм, "преобразовател за звездни рейнджъри"???

В Jumbo на бул. България видях някакви "преобразователи", обаче не знам дали са "за звездни реинджъри". Едно 6-годишно момченце много им се кефеше.

# 865
  • Мнения: 1 843
Ау, сърдечно благодаря, Ганката!
Че изпаднах в недоумение пред писмото за дядо Коледа...

# 866
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
В магазините като "трансформери" са известни.
Това със звездните рейнджъри е едно според мен много глупаво филмче. По Джетикс го дават. Ама големи коментари са в детската за него.

Абе и аз се шашнах, като видях в писмото в детската градина "Компютър на костенурките Нинджа". Поговорихме си... Оказа се, че и Ваньо не знае какво е това, ама други го казали и ние да не останем по назад... Та наложи се да напишем ново писмо, с коригиране на желанието. Пуснахме си го най-официално - с плик, марка и всичко останало.

Благодаря на майка на двама за информацията.  Grinning

Последна редакция: ср, 17 дек 2008, 10:22 от Gankata

# 867
  • Мнения: 4 138
добро утро, мацки.
преди да се развихря в кухнята, викам, чакай да намина оттук.
аз не съм полудяла да пазарувам подаръци, по простата причина, че тази година при нас подаръци няма да има. парите за тях отидоха за благотворителност. хем си спестих стрес, хем едно добро дело свършихме.за алекс ще има само нещо малко.
догодина може и да има подаръци, въпреки че смятам да въведа традиция, коледните подаръци да са собственоръчно изработени.

видиотява ме това маниакално купуване и полудяване баш преди религиозен празник. и тук народа пазарува така, сякаш магазините ще ги отварят чак през лятото догодина. станали сме ужасни материалисти..

нейсе. още не сме решили къде ще караме нова година. тъй като не оставяме алекс сама или на детегледачка, трябва да се съобразим с този факт и че ще е през цялото време с нас. добре че поне тук никъде по ресторантите и баровете не се пуши, та може и да отидем някъде. коледа се очертава без сняг, даже слънчице грее, дано поне на нова година да завали малко.

тук много спокойно станало Wink

# 868
  • Мнения: 2 172
добро утро, мацки.
видиотява ме това маниакално купуване и полудяване баш преди религиозен празник. и тук народа пазарува така, сякаш магазините ще ги отварят чак през лятото догодина. станали сме ужасни материалисти


Каква религия, Дядо Мраз идваше на Нова година и най-голямото вълшебство беше как с мръдването на стрелката една година сменяше друга!Дано нашите деца помнят с друго Коледа!
Ама с какво като само чакат кога ще се появят подаръците под елхата!Жалко, но факт.
Трудно е да е даже да свържеш цялата шумотевица с раждането на Христос, камо ли с благоволение да се радваш на този час.

Аз вярвам във вълшебството на Коледата, но тихо, в себе си само.

# 869
  • Мнения: 4 138
тук в мюнхен студ. дават го другата седмица до минус 10.
ядосахме се и утре заминаваме за малага. да си гледат работата...........

Общи условия

Активация на акаунт