Успях, момичета! Диоптрите ги няма вече...

  • 9 555
  • 56
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 328
Вчера следобяд ми направиха лазерна корекция на очите - имах висок диоптър миопия и най-сетне се реших. Днес сутринта вече виждах...не мога да опиша с думи усещането - след повече от 20 години с очила да виждам по начина, даден ми от Създателя. Мислено отправям благодарности към златните ръце на лекаря, който ми направи толкова коректен преглед и точна операция. Спестявам името му, както и името на клиниката, в която направих операцията, но ако проявявате интерес, ще ги напиша.
Е, това е. Бях писала преди, че това ми предстои и че ще се отчета за резултата. Правя го - с радост и пожелание към всяка от вас, която има подобен проблем у себе си или у близък - ако реши да следва моя път, да го направи с успех!

# 1
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Ами честито.
Да виждаш всички хубави неща без очила винаги

# 2
  • Мнения: 2 534
Честито , много се радвам за теб , много хора нямат смелост .
Мен ме интересува в коя клиника и при кой си била , за да давам съвети на клиенти (напиши на лични)

# 3
  • Мнения: 6 315
Честито мила! Защо не ми каза?! Ам! Аз се чудя къде си и се притеснявам!

Много се радвам за теб! Бъди щастлива!   bouquet  bouquet  bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 10 310
Честиитооо!!!! Разбирам те напълно   bouquet
Моля, пиши ми и на мен... отдавана мисля да си направя корекция... не че диоптера ми е много голям, но не понасям ни очила ни лещи, пък не виждам добре и се налага да си държа очила в колата  Shocked

# 5
  • Мнения: 46 520
Честито! Дано никога повече нямаш проблеми с очите  Grinning

А ти късогледа ли беше?

# 6
  • Варна
  • Мнения: 956
Честито smilie_colors

Е, това е наистина хубава новина    Hands Clap

# 7
  • Мнения: 10 758
Честито и от мен!
Моля те дай повече инфо.Аз също съм с висок диоптър. Нося очила от 22 години.

# 8
  • Мнения: 307
Спестявам името му, както и името на клиниката, в която направих операцията, но ако проявявате интерес, ще ги напиша.
!

Напи6и ги 4е и мен ме интересува, заради майка ми:)  Даже ако някой знае такав лекар във Варна- още по добре:)) 4естит добър резултат от операциата:))))!!!

# 9
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Честито и от мен!
Моля те, дай повече инфо, че и мен живо ме вълнува този въпрос. Интересно ми е също, че само ден след операцията си пишеш на компа - няма ли възстановителен период? Колко бяха твоите диоптри (ако искаш ми пиши на лични). Щото моите са доста, пък все ме е страх да си направя операция.
Абе, що не разкажеш подробно как е минало всичко - подготовка, операция (на двете очи ли ти направиха едновременно) и всичо останало.  Плйииииис.

# 10
  • Мнения: 919
Честито!
Всеки,който носи очила си е мечтал един ден да се събуди и да не се налага да търси очилата.Но аз нямам кураж да направя подобна операция.
Възхищавам ти се!
Радвай се активно!

# 11
  • София
  • Мнения: 10 310
Абе то се е видяло че информацията живо интересува доста хора.... я направо пиши тук координати на клиниката, а и цени, пък мамма се надявам да не го сметне за реклама  Confused

# 12
  • Мнения: 3 611
Страхотно.  Grinning Поzдравления zа "новите очи". Grinning
Да си гледкаш перфектно с тях още поне 100 години  Wink

Една приятелка си направи операция миналата година и каzа, че "направо се родила" беz неиzменните очила.

# 13
  • Мнения: 260
пробвах на лични ,но не се получава
моля,за име и координати на лекаря
а също и за цената на операцията
аз за момента съм се спряла на др.Кючуков от Вижън,но все още събирам инфо

благодаря ти предварително
ако искаш може и на mail

# 14
  • Мнения: 64
И при мен не става на лични. Моля те за координатите и цените newsm17

# 15
  • Мнения: 2 596
Честито!!! newsm10

# 16
  • Мнения: 2 755
...Спестявам името му, както и името на клиниката, в която направих операцията, но ако проявявате интерес, ще ги напиша. ...
Честито  Grinning Радвам се за теб, само не ми е ясно, защо не искаш на напишеш името на лекаря и клиниката? Та, човека си е заслужил похвалата    bouquet Тук във форума има бял и черен списък на лекарите и ти спокойно можеш да напишеш името на лекаря в първият списък. Информацията ти може да бъде само от полза.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 911
Страшно се радвам за теб. Пожелавам ти повече да не се сещаш никога за офталмолозите.

Аз също съм си мислила да се отърва от този багаж. Сподели всички подробности - клиника, лекар, цена, подготовка и време за операцията, следоперативно лечение, рискове и прогнози. Много ще съм благодарна, а и май не само аз.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 328
Благодаря на всички за милите думи и пожелания! Пожелавам на свой ред успех на всеки, който реши да пристъпи към корекцията, която претърпях аз /пояснявам - висок диоптър миопия плюс астигматизъм - сега погледът ми към хоризонта е като на младо орле)))/. На лични съобщения съм дала инфо на всяка от вас, която го е поискала.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 911
Благодарности за инфото. Вероятно папката с лични ти се е препълнила, защото не ми разреши да ти пусна ново съобщение. Пише "Превишен лимит".

Отново най-добри пожелания и да се радваш на "новото" си зрение до дълбоки старини. Пък за после, пак ще измислим нещо.

# 20
  • Мнения: 2 534
Благодарности за инфото. Вероятно папката с лични ти се е препълнила, защото не ми разреши да ти пусна ново съобщение. Пише "Превишен лимит".


И на мен така ми отговори , като ти изпратих съобщение .
Благодаря за информацията !

# 21
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Честит орлов поглед Wink
И мъж ми иска да си прави такава операция, но не е събрал куража, пък и аз не му помагам въобще. Много ме е стах от такива процедури.

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 36
Супер е ,че си се навила и всичко е успешно.Поздравления!И аз се каня от години,но все не се заемам сериозно.Чула съм,че най-важното при тази операция е не толкова лекарят,който ти я прави,а лазарът.Би ли ми изпратила подробности.Аз съм късогледа и на всичко отгоре с астигматизъм.

# 23
  • Мнения: 206
Molj te za poveche informacij - klinika, doktor, cena i kolko vreme trae procedurata.

# 24
  • Мнения: 35 968
Честитя ти със сериозна доза завист  Embarassed на мен преди 4 дни ми правиха "подлепване" на ретината с лазер и ми препоръчаха да не си правя корекция за намаляване на късогледството заради другите проблеми  Naughty
мога само да предполагам колко си щастлива! желая ти всичко най-хубаво!   bouquet

# 25
  • Мнения: 8 163
Поздравления! Аз никога не съм имала проблеми със зрението (слава Богу!), но майка ми имаше сериозни такива. Знам, колко ни беше страх всички, че тя на 50 и кусур години се нави да мине през операция и колко бяхме щастливи, че всичко мина успешно.

# 26
  • Мнения: 372
...не мога да опиша с думи усещането - след повече от 20 години с очила да виждам по начина, даден ми от Създателя.
   Ох,направо настръхнах от тези думи и искренно се радвам за теб.

# 27
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
  bouquetРадвам се за теб!Аз нося очила, защото имам късогледство-не са големи диоптрите ми,но знам колко е неприятно да излезеш без очилата,да караш колата без тях,да гледаш дълго телевизия!Радвам се за живота ти без очилата! newsm03 newsm08

# 28
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 826
Каримма, писах ти на лични, може би не си го видяла?

# 29
  • Мнения: 3 562
Честито за "новите" очички  Flutter
Пожелавам ти да виждаш само хубави неща  Heart Eyes
Ако може и за мен координати на клиниката и цени   bouquet

# 30
  • Sofia
  • Мнения: 375
Моля и на мен подробности! Аз съм с повече от 6 диоптъра миопия и астигматизъм и много се радвам за теб! Браво!

# 31
Преди време /поне 10 години/ аз също си направих подобна операция. Притесненията ми сега са да не би диоптрите да се върнат!? Напоследък забелязвам, че вечер не виждам толкова добре и почнах да се шашкам ... На теб какво ти казаха - дават ли гаранция, че завинаги е решен проблема Confused

# 32
ЧЕСТИТО!!! Моята приятелка, която махна диптрите по същия начин, ми каза, че няма по-голям дар от това, да виждаш без помощта на очила и т.н. Много се радвам, че си се решила на тази стъпка!!!!   bouquet

# 33
  • Мнения: 2 332
ЧЕСТИТО!!! Моята приятелка, която махна диптрите по същия начин, ми каза, че няма по-голям дар от това, да виждаш без помощта на очила и т.н. Много се радвам, че си се решила на тази стъпка!!!!   bouquet
Госта бях аз...  Embarassed

# 34
  • Мнения: 844
Честито нови ОЧИ!
Наслаждавай се на света с пълна сила!
Моля, те както виждаш почти всички момичета във форума се интерсуват от подробности за операцията. Напиши къде я направи, цени, лекар, колко дълъг е въстановителния период, каква гаранция дават лекарите. Преди време и аз си мислех за такава операция, но ме посъветваха да не си правя, понеже има вероятност диоптрите да се въстановят, а освен това на стари години да си имам проблеми с очите, вселдствие на лазерната намеса. Моля те, дай повече инфо, има ли развитие в тази насока за която написах.
Същото съобщение ще ти пратя на лични!

# 35
  • Мнения: 844
Да, и на мен ми даде, че е препълнено от съобщения. Моля, те отговори ни във форума! Praynig

# 36
  • Мнения: 1 290
Най-сърдечни поздравления и от мен Simple Smile
Обичай очичките си и попивай всеки красив миг от света около теб Simple SmileSimple SmileSimple Smile

Аз лично нямах много висок диоптър, но тъй като се отври тема за махане на очила да споделя  с вас - занимавах се наскоро ( и все още го правя) с нашумялата напоследък философия на Мирзакарим Норбеков и видях колко много хора хвърлиха очилата си без никаква лекарска намеса.

# 37
  • Мнения: 4 371
Гвен, я сподели малко за тази философия.
За мен лазерната операция не е подходяща. По-миналата година ходих на преглед в една клиника и решиха да видят как ще ми подейства упойката, която беше под формата на капки. Щях да умра. В буквалния смисъл. Разтрепериха ми се краката, стана ми лошо, треперех и от студ. Почти нямах контрол над крайниците си. Беше ужасно изживяване. Казаха ми, че ще ми звъннат, но не се обадиха. Явно и тях ги хвана шубето. Клиниката беше с/у Пирогов, в уличките.

# 38
  • София
  • Мнения: 3 911
Ето тук намерих бг-сйта:

http://norbekov.norbekovbg.info/


Пуснах гугъла и се удивих на количеството препратки.

# 39
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 826
И аз съм си я купила тази книга и я чета. Смятам да сваля всичките 5 диоптъра.
Приятелката ми (също с -5) за 2 месеца е свалила 2,5 диоптъра вече!

# 40
  • Мнения: 8 463
И аз съм си я купила тази книга и я чета. Смятам да сваля всичките 5 диоптъра.
Приятелката ми (също с -5) за 2 месеца е свалила 2,5 диоптъра вече!
Това е много интересно!И аз съм с 5 диоптъра.Бу,би ли ми казала къде мога да намеря тази книга?

# 41
  • Мнения: 1 290
Напоследък книгите на Мирзакарим Санакулович Норбеков станаха много популярни в България, дори съвсем на скоро той самият беше тук в България (София) и проведе мастерски курс. Той касае развиване на интуицията и започване на печеливш бизнес без първоначален капитал.

Виждам, че за вас представляват интерес обаче оздравителните нива, така че ще се опитам с две думи да ви кажа за тях.
Аз и съпругът ми минахме и двете такива. И двамата се записахме поради интерес към начина на мислене и възприемането на живота, които са много сходни до нашите, а не с оздравителна цел.

Според това което чух на курса и прочетох в книгите най-важното е положителната настройка към живота - усмивка, добро настроение, вяра в себе си и самочувствие на крал.
Така както сами предизвикваме болестите си - така и можем да ги изгоним от телата си. Има само едно единствено условие - ДА ГО ИСКАМЕ
Не мога да се похваля със завидни оздравителни резултати, просто защото нямаше какво толкова да лекувам.
Почти всички хора обаче от курса махнаха очилата си съвсем, а останалите нмалиха диоптрите драстично.

Всяка от вас може да го постигне, дори и без да ходи на курсовете - само с книгите, но на тези които могат да си го позволят времево и финансово го препоръчвам горещо!

Курсовете са 10 дни по 4 часа

Ако ви интересува нещо- питайте - с радост ще ви отговоря ако мога Simple Smile


Последна редакция: чт, 26 май 2005, 11:52 от Gvendolin

# 42
  • Мнения: 3 042
Честито за отличното зрение!
  bouquet  bouquet  bouquet
Тия дни гледах по Дискавъри филм за 10-те най-добри технологични открития на 20-ти век. Неслучайно лазерът беше включен в десетката! Даваха и една операция на очите с лазер - доста впечатляващо.

# 43
  • София
  • Мнения: 3 911
Гвендолин, а колко струва един курс? А тези по нета?

# 44
  • Мнения: 245
И аз искам да виждам щипките на седмия етаж , така че моля за инфо за операцията  Praynig. Всъщност не съм се интересувала досега- най много ме притеснява да не стане гаф и да ослепея  Embarassed (май звучи идиотски, но си е истина).

# 45
  • Варна
  • Мнения: 366
Поздравления за успешната операция.Дано всичко лошо да е зад гърба ти.

# 46
  • Мнения: 40
Благодаря на всички за милите думи и пожелания! Пожелавам на свой ред успех на всеки, който реши да пристъпи към корекцията, която претърпях аз /пояснявам - висок диоптър миопия плюс астигматизъм - сега погледът ми към хоризонта е като на младо орле)))/. На лични съобщения съм дала инфо на всяка от вас, която го е поискала.
sega 4eta taz tema i mnogo te molja da mi izprati6 i na men tezi koordinati,za6toto i az sum s dioptar i s zamsiljam za takava operacia-pi6i mi i ceni,vsi4ko,mnogo ti blagodarja predvaritelno i ti jelaia vsi4ko hubavo!!!

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Ах, ти.......... ами ЧЕСТИТО и от мен! Щастливка! Да си жива и здрава!  bouquet

# 48
  • София
  • Мнения: 3 328
Благодаря ти, Миленка, благодаря на всички, които ми пишете с поздравления и пожелания Grinning Отговорила съм на лични подробно за всичко, за което сте ме питали - до всяка, която ме е попитала. Направих необходимото, щото кутията ми да може да приема вашите лични съобщения Simple Smile

# 49
Karimma, на мен не си отговорила каква е вероятността диоптрите да се върнат отново. Както казах моята операция е правена преди около 10 години с ексимерен лазер, тъкмо бяха започнали работа в Ихтиман. След процедурата се родих, нов човек ... Само някой, който не е виждал добре и после вижда всичко може да разбере за какво говоря. Но както и да е.. Напоследък особено вечер забелязвам, че виждането ми сякаш е отслабнало, особено на едното око. Така, че затова те питам сега какво са ти казали лекарите. Благодаря! 

# 50
  • София
  • Мнения: 3 328
Извинявай, мой пропуск - отговорих на ЛС на всички, които са регистринани, а на теб не можах, защото си влязъл /влязла/ като гост. Не, лекарят, който ми направи прегледа и операцията, не ми е споменавал за възможна поява на проблем с нощното виждане за в бъдеще, но ми каза, е е възможно в постоперативния период, в рамките на първия месец, да ми е по-трудно да виждам ясно през нощта, с тази яснота, с която виждам през деня. А лазерът, с който ми правиха операцията, е VISK, който, доколкото ми е известно, е също ексимерен лазер, но от далеч по-ново поколение от тези преди 10 години.

# 51
Отслабването на зрението не го забелязвам само вечер, просто ми прави впечатление, че тогава или когато съм изморена сякаш по- си личи, че е намаляло, но определено има разлика ... За съжаление. При следващ преглед би ли се интересувала, то и за теб ще ти е от полза, какво казват лекарите възможно ли е връщане на диоптрите .. Спомням си, че когато аз си правех при успешна операция гарантираха на 100 процента, че няма връщане уж. Обясниха ми и принципа на манипулацията и аз наистина повярвах, но ... сега много се притеснявам Sad

# 52
  • София
  • Мнения: 3 328
Сега, като си прочетох отново отговора до теб, видях, че не съм била достатъчно ясна: питах лекаря и получих от него гаранция, че възстановяване на диоптрите не е възможно. А за това, че виждаш по-слабо, когато си уморена - намирам го за съвсем естествено. Когато носех очила и всеки ден се прибирах много изморена от работата по 8 часа през монитора на компютъра, остротата на зрението ми значително намаляваше. Имало е дори дни, в които в 17.30 съм се питала дали ще мога да шофирам до дома - толкова зле беше. За общо успокоение отново ще питам и ще разпитвам на контролния преглед във вторник - за перспективите оттук нататък. Спокоен и приятен ден от мен - излизам на разходка Simple Smile

# 53
  • Мнения: 26
Karimma, схте ми пуснеш ли информация за лекаря, защото и аз се замислям за подобна манипулация?

# 54
Здавейте и от мен, ЧЕСТИТО ЗА СМЕЛОСТТА да се подложиш на такава операция, аз също бих искала да науча за този лекар и всичко за операцията, но тъй като в този форум съм гост те моля, ако може да дьм адреса си: miss_sweet@mail.bg. зьщото сега нямам възможност да се регистрирам много ви благодаря за всичката инфо, която споделяте newsm10 newsm10 newsm10 newsm74 coolcool

# 55
  • София
  • Мнения: 3 328
Отговорих ви Simple Smile

# 56
  • Мнения: 1 108
Честито нови очички.
  bigdance2
Представям си какво облекчение е за теб да махнеш тези омразни очила.
Аз също преди 8 години ги свалих , но ги размених с лещи.Разликата е огромна.
Но ако нямаш и диоптри е още по голяма.

Общи условия

Активация на акаунт