КЛУБ "РОДИТЕЛИ-ЧАСТНО ОБРАЗОВАНИЕ" - 3

  • 49 321
  • 391
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 209
Момичета не бях влизала в интернет от близо седмица и се извинявам на Дани, че не съм била "на линия", за да помагам, за което й се извинявам публично   bouquet   bouquet   bouquet Дани, прочетох, че се е прокраднало у теб желание за оттегляне от президентския стол на Клуба, ама то така лесно не се напуска  Mr. Green (пуста краста)
И за новата тема и за целия ти неуморен труд, време и енергия - едно огромно благодаря  Дани newsm51  smile3501

Относно кооперативите - аз доста се бях запалила по тази идея (като да си призная дори не бях чувала, че вече има такова понятие като "Кооперативи" Embarassed), дори с една приятелка бяхме решили да направим нещо подобно, но аз се притесних дали няма да си имаме проблеми с ХЕИ, данъчни и т.н. и се отказахме (засега) - мисля обаче, че това е идея, която със сигурност ще се развие в бъдеще  Hug А относно разходите - може би без подкрепа от държавата/общината ще бъде наистина непосилно да се реализира такава идея  Rolling Eyes

# 91
  • Мнения: 967
edu_daddy е направо сладур. Нищо, че не си финансист, ще те правим контролер, момче! Точно така, реалните разходи, са наистина около 30% по-ниски от ЧДГ, но има личен ангажимент и то сериозен. Перфектно е обаче за родители, които искат активно да моделират пътя на детенце.

Имайте предвид, че цените които съм дала са истински реални. Само не знам защо на българската майка "базата" й е толкова безумно важна. Да, смятам, че е нормално 20 деца да се "натикат" в апартамент 160 м2, моята дъщеря е била в апартамент 100м2 и са били 24 деца. Да, смятам, че е нормално да се проснат няколко дюшека и децата да спят на тях след обяд. Достатъчно е да се проветри, да се мине един парцал от персонала и вече не е толкова прашно в помещението, където са играли. Не знам какво правят семействата, които живеят в гарсониера. Децата играят и спят в едно помещение. И защо базата ви е толкова безумно важна. В Австрия никой няма такива претенции, каквито аз отчасти чета във форума. Важното е детето да се чувства добре, да се обучава добре.... С ограничени средства просто не може да се иска много. Искате кооперативи? Искате да са достижими като цени? Намалете исканията за материалното за сметка на душевния комфорт за вашето дете - и ще се получи.

# 92
  • Мнения: 4 877
Девойки, благодаря за готините думи, но... пак си задавам сама въпросчета и си поставям задачки-закачки и пак никой (освен Миленка) не ми отговаря.  Sad Поне ми каже, че не става, тъпо е..., а си имам аргументи ЗА. Не мога пак да споря със себе си!
Довечера ще си систематизирам зададените въпроси от мен

- за Белия списък
- за оскар на edu_daddy
- за гост-лектори - на това най-държа!!!

ПРЕДЛОЖЕНИЯ:

ТЕМИ ЗА ДИСКУСИЯ В НОВАТА ТЕМА


ЧДГ

1. Защо искате да запишете/записахте детето си в ЧДГ (няма места в държавната; по-добо образование, условия...)
2. Бихте ли записали детето си в нелицензирана ЧДГ? Защо?

ЧУ

1. Смятате ли, че оценките се завишават в ЧУ? Защо?


ето как се сетих за въпроса - цитат от темата "Съвет за добро частно у-ще"
Хай на всички Simple Smile

Синът ми е на осем години. Две години беше в частни дестки градини и сега е в частно училище.
Той е много хепи, но аз вече съм убеден, че нещата не са така както изглеждат. Преди имах само съмнения, които вече се подтвъриха от преподаватели в училището, с които съм близък.
Оценките се завишават само и само да ни задържат. Със съпругата ми (бившата Wink решихме да го преместим в държавно училище.
Бихте ли ми препоръчали нещо?


и по лични
- за чуждоезиковите лагери в чужбина
- за курсовете в Ам. колеж за по-малки деца
- за образователните методи

има и още...

Да не говорим за есето "Защо избрах частно обр.?" (вкл. и за edu_daddy  Grinning)


Да действаме! Като ви казвам, че съм цербер и да си изберете друг по-демократичен бля-бля-тор, вие - не!, оплаквате ме! Айде, сега на работа! Laughing

ВАЖНО УТОЧНЕНИЕ!
Държа да имаме гост-лектори, защото - както казах ще се изчерпим скоро и ще трябва да си говорим за плетки. Тъй като не мога да плета, ще ми трябва време да навляза в новата тематика. Затова насилвам нещата отсега да са ясни. Laughing

Последна редакция: пн, 07 апр 2008, 20:49 от danybon

# 93
  • Мнения: 4 877
ИНФО ЗА ЧАСТНИТЕ ГИМНАЗИИ

ТЕСТОВЕ ЗА АМЕРИКАНСКИЯ КОЛЕЖ

http://asita.hit.bg/7T/acs1.htm



http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=2616&sectio … 28&id=0001701
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=279277.0


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=278749.40



http://www.standartnews.com/archive/2002/10/25/interview/s3527_2.htm
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=4399&start=60&a … 5103e39bca739fb7c

АМЕРИКАНСКИ КОЛЕЖ http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%B … D1%84%D0%B8%D1%8F


(да допълваме....)


и за елитните държ. гимназии

Гимназии - Елитарна подредба http://nauka.bg/forum/index.php?s=91da7fdf6416dc75d1ae78af302083 … 6&#entry18776

"По-данните дадени от министерството вече можем да определим как са подредени училищата по елит . В списъка отсъстват училищата в които се държи отделен изпит (Класическа гимназия , НПМГ) и частните училища . Тези които присъстват са само от държавния изпит -

1. I Немска Гимназия - 91 НЕГ "Проф. К. Гълъбов"
2. I Английска Гимназия - I AEГ (не е даден патронът и)
3. Испанска Гимназия - 164 ГПИЕ "Мигел де Сервантес"
4. Френска Гимназия - 9 НЕГ "Алфонс Дьо Ламартин"
5. Софийска Математическа Гимназия - СМГ "Паисий Хилендарски"
6. II Английска Гимназия - II АЕГ "Томас Джеферсън"
7. Национална Търговско Банкова Гимназия - НТБГ (не е даден патронът и)
8. II Немска Гимназия - 73 СОУ "Владислав Граматик"
9. Национална Финансово Стопанска Гимназия - НФСГ (не е даден патронът и)
10. I Руска Гимназия - 133 СОУ "Александър С. Пушкин"
11. II Руска Гимназия - 35 СОУ "Добри Войников"

Това са елитните училища . И са така наредени . Отново най-голям интерес има към Немската , въпреки че 1-ва Английска губи с хилядни . Руския пак на най-задни позиции . Общо взето нищо не нормално. Незабравяйте за НПМГ и Класическата се държи отделен изпит и те не присъстват тук . Както и частните училища . Скоро може би ще се изнесе и такъв списък включващ и тях ."

Тук не съм сигурна, че напълно коректна класацията. СМГ и Немската от години  се "редуват" по най-висок успех - ту - едните, ту - другите.

Последна редакция: вт, 08 апр 2008, 00:24 от danybon

# 94
  • София
  • Мнения: 6 999
Малко късно да се запиша и в тази тема... и да кажа, че едва днес видях отговора на edu_daddy за ААУ и АК.  Мерси, за което - уеднаквихме мненията си.

# 95
  • Мнения: 3 271
Тук е станало интересно Simple Smile
edu_daddy, радвам се много да те видя отново сред нас  Sunglasses Чудим се къде се губиш, а ти купонясваш Wink Хайде пишем ти "извинено".
Интересен обърнат начин на сметка Wink
Дани, извини ме, че все пропускам есето, а и анкетата не съм си обобщила. Няма да ме биеш (много), нали   bouquet

# 96
  • Мнения: 4 877
Тук е станало интересно Simple Smile
edu_daddy, радвам се много да те видя отново сред нас  Sunglasses Чудим се къде се губиш, а ти купонясваш Wink Хайде пишем ти "извинено".
Интересен обърнат начин на сметка Wink
Дани, извини ме, че все пропускам есето, а и анкетата не съм си обобщила. Няма да ме биеш (много), нали   bouquet

за бой не, но права до дъската  Laughing
ама никак не съм почитателка на наказанията.

Сега погледнах поста си със задачите - по първите 3 си отличничката на класа. Не си отговорила обаче на 4 въпрос "Бихте ли записали детето си в нелицензирана ЧДГ? Защо?" и САМО, подчертавам САМО Naughty, ако си подготвена по другия въпрос за горните класове "Смятате ли, че оценките се завишават в ЧУ? Защо?", защото си ни умница - затова можеш да пишеш и по темата за по-големи.  Laughing

# 97
  • Мнения: 3 271
Ааааа, не, отговорих, че НЕ и че съм против нелицензираните. Не внимавате в клас, другарко  smile3534 smile3533

И да, на другия не отговорих, защото нямам ученик още Wink

# 98
  • Мнения: 4 877
ами, пролет е Embarassed

Иначе и аз не съм отговорила тук за завишените оценки. Иначе имам рецепта как да се разбере.

# 99
  • Мнения: 3 271
Иначе имам рецепта как да се разбере.

Ами давай. На мен тази тема ми е много интересна. Чувала съм, че на някои места го правят. Други много отричат това. Аз просто още нямам наблюдения. На моите им пишат забележки като не се държат добре, казват ми с какво изостават и т.н. Ще видим как ще е с оценките, надявам се - същото.

# 100
  • Мнения: 4 877
ТЕСТОВЕ ЗА АМЕРИКАНСКИЯ КОЛЕЖ

http://asita.hit.bg/7T/acs1.htm

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=204220.0


http://www.standartnews.com/archive/2002/10/25/interview/s3527_2.htm
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=4399&start=60&a … 5103e39bca739fb7c
http://www.standartnews.com/archive/2005/03/18/society/s4381_5.htm


АМЕРИКАНСКИ КОЛЕЖ
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%B … D1%84%D0%B8%D1%8F

Американският колеж в София е средно училище разположено в квартал Младост на София. Американският колеж е най-старото американско училище извън Съединените щати., създадено през 1860 г., факт който се оспорва от Робърт колеж в Истанбул, заради промените в името и конституцията на училището. Американският колеж затваря през 1942 г., а отваря наново врати през 1992 г. Основният език на който се провежда обучението е английският.

Последна редакция: вт, 08 апр 2008, 17:03 от danybon

# 101
  • Мнения: 4 877
Иначе имам рецепта как да се разбере.

Ами давай. На мен тази тема ми е много интересна. Чувала съм, че на някои места го правят. Други много отричат това. Аз просто още нямам наблюдения. На моите им пишат забележки като не се държат добре, казват ми с какво изостават и т.н. Ще видим как ще е с оценките, надявам се - същото.

Имам доста да пиша и трябва на по-свежа глава.
Но КАТЕГОРИЧНО ТОВА НЕ Е ТАКА! (поне от моя опит, за чуждия не знам)

# 102
  • София
  • Мнения: 4 412
edu_daddy, привет и от мен Simple Smile

Дани, да взема да се включа в анкетата:

1. Защо искате да запишете/записахте детето си в ЧДГ (няма места в държавната; по-добо образование, условия...)
Много ми е трудно да отговоря, може би по-скоро заради по-малкото деца и надявам се по-малко болести. По-добро образование - да, но аз до около 4 години и половина, нямам големи очаквания към образованието. По скоро търся индивидуален подход и да "изровят" най-доброто от детето

2. Бихте ли записали детето си в нелицензирана ЧДГ? Защо? - Тук също се колебая, дали лиценза ще е пътя към разбирането на моето дете newsm78 , по скоро няма да посмея да ес доверя на нелицензирана

3. Смятате ли, че оценките се завишават в ЧУ? Защо? - аз имам доста примери, но са все преди 5-6 години и може би нещата са променени.
Но тук друго ме притеснява, четох в една тема, че от някои училища изключвали, ако детето има успех под 4,5. И се притеснявам, да не започне прочистване на училищата, за да се покаже какви първокласни знания се дават. А за родителите и детето, учили няклко години в това училище не е добре. И Дани,, ето отва е въпрос към БАЧУ, какви задължения имат родителите, ако детето има затруднения по определен предмет - училището информира ли категорично родителя, предлагат ли допълнителни занимания платени/безплатни?
И още нещо, имам познато семейство, които отписаха детето си , защото не могат да плащат таксата. А родителите са лекари, но явно частната и държавната им практика не бяха достатъчни, за да покриват таксата и за приличен живот /това пак беше преди 4-5 годиин/. И се чудя това е една дългосрочна инвестиция, трябва ли да се гледа в перспектива, дали ще мога да си плащам таксите в следващите 10-15  години.
А от бизнес гледна точка, да положиш усилия за клиент и ако той е доволен, да ти е постоянен 10-15 години изглежда много привлеканелно.

# 103
  • Мнения: 4 877
edu_daddy, привет и от мен Simple Smile

Дани, да взема да се включа в анкетата:

1. Защо искате да запишете/записахте детето си в ЧДГ (няма места в държавната; по-добо образование, условия...)
Много ми е трудно да отговоря, може би по-скоро заради по-малкото деца и надявам се по-малко болести. По-добро образование - да, но аз до около 4 години и половина, нямам големи очаквания към образованието. По скоро търся индивидуален подход и да "изровят" най-доброто от детето

2. Бихте ли записали детето си в нелицензирана ЧДГ? Защо? - Тук също се колебая, дали лиценза ще е пътя към разбирането на моето дете newsm78 , по скоро няма да посмея да ес доверя на нелицензирана

3. Смятате ли, че оценките се завишават в ЧУ? Защо? - аз имам доста примери, но са все преди 5-6 години и може би нещата са променени.
Но тук друго ме притеснява, четох в една тема, че от някои училища изключвали, ако детето има успех под 4,5. И се притеснявам, да не започне прочистване на училищата, за да се покаже какви първокласни знания се дават. А за родителите и детето, учили няклко години в това училище не е добре. И Дани,, ето отва е въпрос към БАЧУ, какви задължения имат родителите, ако детето има затруднения по определен предмет - училището информира ли категорично родителя, предлагат ли допълнителни занимания платени/безплатни?
И още нещо, имам познато семейство, които отписаха детето си , защото не могат да плащат таксата. А родителите са лекари, но явно частната и държавната им практика не бяха достатъчни, за да покриват таксата и за приличен живот /това пак беше преди 4-5 годиин/. И се чудя това е една дългосрочна инвестиция, трябва ли да се гледа в перспектива, дали ще мога да си плащам таксите в следващите 10-15  години.
А от бизнес гледна точка да положиш усилия за клиент и ако той е доволен, да ти е постоянен 10-15 години изглежда много привлеканелно.



много готин пост.
Сега аз мога да ти отговоря на подчертаното.
Предлагат се (моя  малък опит) - предлагат се допълнителни безплатни занимания; да, информират ни. Всъщност много стройна работеща система е, но не съм преподавател, за да мога точно да я опиша. Общо взето още при ле-е-ко "кривване", толкова бързо те информират, че чак се чудиш как тези хора познават толкова добре детето, защото много често причината не е  незнание, а по-скоро нещо друго. Дори като се чуят родител-учител или психолог, така добре се намества пъзела, вместо всеки да се чуди "какво става с това дете", а се оказва нещо елементарно, например. Най-общо това е. Simple Smile

Последна редакция: вт, 08 апр 2008, 00:59 от danybon

# 104
  • Мнения: 1 144
Интересни са тези кооперативи. Но наистина е малко сложно за организция. Ами ако се откажат две-три деца? Къде ви отива бюджета? Wink

Общи условия

Активация на акаунт