Черен списък на храни и хранителни продукти - 2

  • 97 023
  • 722
  •   1
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 3 909
Вчера по някоя от телевизиите (бтв май) някакъв преподавател каза, че по БДС 1 кг. бяло саламурено сирене се произвежда от 7 л. мляко...

# 601
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
За Активия никой не се изказа  Rolling Eyes 
Относно млякото на какво попаднах http://www.netinfo.bg/?tid=40&oid=1272602

# 602
  • Варна
  • Мнения: 315
Кашкавала на Била (там тяхната марка) - трябваше да се досетя струваше 7 и нещо лв, ама в бързината го забърсах от щанда. Много странен цвят и никакъв вкус, като се разтопи по прилича на топено сирене, ама за вкус не може да се говори. Close

# 603
  • Мнения: 5 178
Вчера по някоя от телевизиите (бтв май) някакъв преподавател каза, че по БДС 1 кг. бяло саламурено сирене се произвежда от 7 л. мляко...
7л мляко е за 1 кг кашкавал, а за сиренето е 3л-1 кг

# 604
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
...
7л мляко е за 1 кг кашкавал, а за сиренето е 3л-1 кг

Не е вярно. 7 литра мляко е необходимо за производство на 1 кг сирене /по БДС/

# 605
  • Мнения: 469
Да се поправя за кисело мляко Боженци 2% - на етикета не пише растителна мазнина, а 10.5% сухо вещество, затова спрях да го купувам.

# 606
  • София
  • Мнения: 9 850
На няколко пъти попадах на кисели млека с вид на сополи вътре, не ги опитах. Различни марки бяха, но вида им беше подозрително еднакъв (по спомени, в различни времеви интервали се е случвало). Кое кисело мляко е най-добро за консумация според вас?

# 607
  • София
  • Мнения: 177
На няколко пъти попадах на кисели млека с вид на сополи вътре, не ги опитах. Различни марки бяха, но вида им беше подозрително еднакъв (по спомени, в различни времеви интервали се е случвало). Кое кисело мляко е най-добро за консумация според вас?

Аз лично предпочитам "Елена" (макар че това е Черен списък, не е за хвалби Wink)
Ако искаш, прегледай тази тема. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=366512.0

# 608
  • София
  • Мнения: 9 850
Благодаря Simple Smile
Искам да се оплача и от т. нар. шоколад "Jumbo". Уж аерошоколад, ама то няма нищо общо с шоколада... Има неопределено странен вкус.

# 609
  • У дома !
  • Мнения: 700
Кашкавал "Пършевица" много е солен поне на тази партида,която аз попаднах..... Naughty

# 610
  • Мнения: 5 178
...
7л мляко е за 1 кг кашкавал, а за сиренето е 3л-1 кг

Не е вярно. 7 литра мляко е необходимо за производство на 1 кг сирене /по БДС/
Дай линк към стандарта, защото това ми го каза технолог..

# 611
  • Мнения: 3 157
Защо се заяждате,7л може да е по БДС,но кой работи по БДС,на практика се слагат 3-4л мляко.И двете сте прави,хайде стига вече подавания-той ми каза това,онзи ми каза онова.

# 612
  • София
  • Мнения: 3 909
http://www.bnap.org/?p=93
sravnitelen test na sirena (ne e naj-presen)

off - sori za latinicata

# 613
  • Мнения: 1 197
И аз знам,че от 7 литра(от технолог също),че не се прави мляко,а от 4-5литра.
Може би това със седемте литра тръгна от дебатите на млекопроизводителите и така си и остана,като теорема.
Но е напълно възможно и някой производители да правят саламурено краве сирене и с по 7 литра.Това само фирмите си го знаят и няма как да разберем. Peace

# 614
Едва ли някой производител би се набутал да сложи повече от необходимото при нужни само 5-6л няма да се учудя ако действително има 3-4л вце пак е България.  Confused

Общи условия

Активация на акаунт