Карти ТАРО

  • 109 937
  • 593
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 380
Здравей Вечерница! Направо не мога да повярвам, че картите така са те наплашили... Shocked Какво стана, разкажи подробно! Видяла си смърт, а имаше ли смърт после? Защо не разтълкува? Може да са предупреждавали за опасност, която е могла да бъде избегната? Кое по-точно изтълкува като смърт?

Във всеки случай, сега ще се наложи отново да се сприятеляваш с картите... Rolling Eyes Отдавна не са "работили".

# 61
  • Мнения: 641
Линиите служат за да мога да представя разположението на цифрите на компютъра и в съобщението на форума. Така се публикува  схема на подреждане.
Ясно.

 После ще напиша как ми излязоха на мен.

# 62
  • Мнения: 11 314
Здравей Вечерница! Направо не мога да повярвам, че картите така са те наплашили... Shocked Какво стана, разкажи подробно! Видяла си смърт, а имаше ли смърт после? Защо не разтълкува? Може да са предупреждавали за опасност, която е могла да бъде избегната? Кое по-точно изтълкува като смърт в картите?

Във всеки случай, сега ще се наложи отново да се сприятеляваш с картите... Rolling Eyes Отдавна не са "работили".
То беше много интересна комбинация от карти. Опитвах се да тълкувам, но бяха пълни с противоречие. Не помня в момента точните карти, но имаше смърт, загуба, раздяла, нов живот, ново начало.
Малко по-късно забременях, мъжа ми остана без работа (все още е без), родих, почина девера ми абсолютно внезапно, скъсване на контактите със семейството на мъжа ми....
В момента като си припомням ми настръхва кожата от ужас. Не е шега работа. Дори обмислях да си взема ново тесте.

# 63
  • Мнения: 4 380
Здравей Вечерница! Направо не мога да повярвам, че картите така са те наплашили... Shocked Какво стана, разкажи подробно! Видяла си смърт, а имаше ли смърт после? Защо не разтълкува? Може да са предупреждавали за опасност, която е могла да бъде избегната? Кое по-точно изтълкува като смърт в картите?

Във всеки случай, сега ще се наложи отново да се сприятеляваш с картите... Rolling Eyes Отдавна не са "работили".
То беше много интересна комбинация от карти. Опитвах се да тълкувам, но бяха пълни с противоречие. Не помня в момента точните карти, но имаше смърт, загуба, раздяла, нов живот, ново начало.
Малко по-късно забременях, мъжа ми остана без работа (все още е без), родих, почина девера ми абсолютно внезапно, скъсване на контактите със семейството на мъжа ми....
В момента като си припомням ми настръхва кожата от ужас. Не е шега работа. Дори обмислях да си взема ново тесте.

Чакай малко...ти да не смяташ, че картите са виновни за тези беди? Тарото не предизвиква събития. То само дава поглед към бъдещи възможни развития и евентуално съвет как да постъпиш. Сами по себе си не са картите тези които карат нещата да се развиват по този или онзи начин. Ти питаш, те отговарят. Може би ако беше продължила да ги питаш, можеше да ти покажат алтернативен път или начин на смегчаване на събитията, или причината така да се случи...Какво мислиш че би се променило с друго тесте? Старото не те е лъгало...
А при условие, че в момента съпруга ти е без работа, направо ти се чудя как си издържала да не разпитваш картите. Бих ги "тормозила" с въпроси ежедневно... newsm78

# 64
  • Мнения: 641
Няколко пъти започвам и не мога да ги напиша.
Съжалявам. Друг път.
Просто не ми се пише сега.

# 65
  • Мнения: 11 314
Ксения, ни най-малко не смятам, че картите са виновни. Някак си загубих нишката към тях. Може би това е причината да не ги отварям толкова време. Имам усещането, че и те не ме искат. Посягала съм няколко пъти към тестето, разгръщала съм кърпата, поглеждала съм ги и пак я загръщам и ги прибирам.
Много особено усещане. Като че ли самото тесте го е страх от мен.
Затова и мисля за ново тесте.
А това че мъжът ми е без работа, няма да ме кара да ги отварям всеки ден. При нас изгледите са просто безнадеждни за постоянна работа на договор и работя аз.

# 66
  • Мнения: 4 380
Ксения, ни най-малко не смятам, че картите са виновни. Някак си загубих нишката към тях. Може би това е причината да не ги отварям толкова време. Имам усещането, че и те не ме искат. Посягала съм няколко пъти към тестето, разгръщала съм кърпата, поглеждала съм ги и пак я загръщам и ги прибирам.
Много особено усещане. Като че ли самото тесте го е страх от мен.
Затова и мисля за ново тесте.
А това че мъжът ми е без работа, няма да ме кара да ги отварям всеки ден. При нас изгледите са просто безнадеждни за постоянна работа на договор и работя аз.

Ох, Вечерница, направо ме шашкаш с това "безнадеждни". Sick Няма в живота безизходни ситуации. Колкото и да сме зле, винаги има алтернативи за излизане от дупката. Питай картите, те ще ти разкажат всичко! Искаш ли да публикувам тук разни подреждания във връзка с безработица? Срещала съм много които могат да ти бъдат полезни.

Има го този момент когато взаимно не се харесвате вече с тестето. Избери си друго, такова което ще предизвиква еуфория и приятни усещания когато го държиш в ръка! Гледането на таро трябва да носи удоволствие.

# 67
  • Мнения: 4 380
Няколко пъти започвам и не мога да ги напиша.
Съжалявам. Друг път.
Просто не ми се пише сега.

Нали се разбрахме че няма да отваряш картите сега? 40-те минаха ли? newsm78 И празничната седмица още не е изтекла. newsm78

# 68
  • Мнения: 641
Искам да споделя с вас, че тарото ми позна лошото, което се случи миналата седмица.
Исках да проверя с кой сигнификатор ми познава, чаша или меч.
Е, и на двата излезе лошото/Смъртта/, което ме очакваше. Загубих близък човек.
А картите се подредиха така, че се "навързаха" сами.

Странна работа.


Не съм ги вадила.
Просто си записах на един лист картите на двата сигнификатора, но не ми се пише кой бяха.
След време може би.

# 69
  • Мнения: 4 380
Искам да споделя с вас, че тарото ми позна лошото, което се случи миналата седмица.
Исках да проверя с кой сигнификатор ми познава, чаша или меч.
Е, и на двата излезе лошото/Смъртта/, което ме очакваше. Загубих близък човек.
А картите се подредиха така, че се "навързаха" сами.

Странна работа.


Не съм ги вадила.
Просто си записах на един лист картите на двата сигнификатора, но не ми се пише кой бяха.
След време може би.

О, искаш да кажеш, че си записала картите тогава когато ти е излязла смърт?
Не го пиши ако психически чувстваш бариер! Миналото вече няма да промениш, трябва да живееш в настояще и бъдеще. Освен ако си имала някакъв въпрос или проблем в разчитането, можехме да се помъчим колективно да го разчетем, но както разбирам, ти и сама си го разбрала още тогава за какво иде реч. newsm78

А от това че си променила сигнификатора, разбира се съдържимото няма да се промени. Картите се настройват на твоята логика и ти показват тези карти, които ще бъдат най-лесни за прочитане на съдържимото според твоя собствен начин на мислене. newsm78
Как реагира когато го прочете по този начин? Не хвърли ли карти да разбереш доколко е неизбежно това което има да се случва, какви са причините и има ли друг път на развитие? newsm78
Ужасно е когато картите разказват за лоши неща и често имаме склонност да игнорираме или не вярваме на казаното. Sick Но точно в такива моменти е важно да разпитваме най-подробно. Една-две подредби са крайно недостатъчни. Бих разпитвала вероятно по цели дни. newsm78 Много често има начини да се избегне събитието, само трябва да се задават правилните въпроси за да видиш алтернативния път. newsm78

# 70
  • Мнения: 641
Искам да споделя с вас, че тарото ми позна лошото, което се случи миналата седмица.
Исках да проверя с кой сигнификатор ми познава, чаша или меч.
Е, и на двата излезе лошото/Смъртта/, което ме очакваше. Загубих близък човек.
А картите се подредиха така, че се "навързаха" сами.

Странна работа.


Не съм ги вадила.
Просто си записах на един лист картите на двата сигнификатора, но не ми се пише кой бяха.
След време може би.
Аз си гледах във вторник и след 4 дни татко почина.
Не можеше да бъде избегнато тъй като беше болен от рак.
Картите ми казаха, че момента наближава.


А какво правиш за да разбереш дали нещо може да се избегне?
Задаваш въпроси и ги редиш?

# 71
  • Мнения: 4 380
Да, разпитваш. Само когато правилно и ясно си формулирала въпроса, ще получиш ясен и конкретен отговор. Подредбата е на избор. Когато си направила дадена сложна подредба да кажем, можеш да вадиш допълнителни уточняващи карти към дадена, която те смущава, притеснява, съмняваш се или не разбираш напълно. После можеш да правиш други подредби за да видиш проблема от друг аспект.  Има подредби указващи на хронология на събитията, други описващи дати и часове дори- срокове на осъществяване...какви ли не подредби има. Има дори подредби които да ти опишат какво именно значи дадена карта, която не си разбрал или се съмняваш. Може и съвсем простичко, с директни въпроси, с по 3 карти или с отговори от типа "да/не", "ще стане/ няма да стане" и т.н. Включвай въображение и разпитвай за всичко което ти дойде на ум! newsm78 Включвай въпроси от типа "има ли начин да се избегне това събитие", "какво трябва да направя за да се случи (или не се случи) еди-що си"...и така...
Таролозите казват, че винаги картите показват бъдещето такова, каквото би станало ако животът ти продължава по този начин, по който тече в момента. Т.е. за да промениш бъдещето, трябва да промениш настоящето и картината евентуално би била различна. А за да разбереш какво да промениш, трябва да попиташ картите.

Сега открих още една интересна подредба за сънища (понеже бях подела темата). Тя е за да опише в каква степен даден сън се пресича с реалността. Според мен, много интересно.  Открих я на руски и е доста дълго за превод, така че я поствам в този вид.

Расклад "Отношения: сон и реальность"


Вам снится человек, с которым в реальности вас связывают некие отношения (совсем не обязательно любовные или романтические). Сон кажется странным, и вы хотите знать, как он перекликается с реальностью.
Схема расклада:

-----1-----------2------
-----------5------------
-----3-----------4------

Карты 1 и 2 - это сон, карты 3 и 4 - реальность.
При этом карты 1 и 3 относятся к кверенту, карты 2 и 4 - к другому человеку.
Карта 5 показывает, как именно сон связан с реальностью.
Под катом - пример расклада на конкретную ситуацию, сделанный автором расклада Indigo Rose для другой участницы (интерпретация выложена в той части форума, которая требует только регистрации, т.е. открыта всем участникам, поэтому я сочла возможным позаимствовать ее в качестве примера).


Кверент - студентка колледжа - видит во сне женщину, сотрудницу того же колледжа, с которой ее связывают приятельские и профессиональные отношения. Деталей сна она не помнит, однако сон оставил очень странное впечатление - как будто он открыл в этих отношениях нечто, о чем в обыденной жизни она не задумывалась (при этом кверент оговаривает, что никаких "романтических" ассоциаций сон точно не содержал).
Колода - Radiant Rider Waite

1 и 2: что стоит за сном?
Король Пентаклей и Пятерка Пентаклей.
Король Пентаклей, могущественный и величественный, сидит на троне, держа в руке золотой пентакль - символ возможностей, которыми он располагает. Взор его обращен на Пятерку Пентаклей: люди, которые на ней изображены, не обладают никакими материальными возможностями, им холодно, голодно, они из последних сил борются за жизнь.
Король Пентаклей - это кверент, Пятерка Пентаклей - женщина из ее сна. Сон демонстрирует различие в их возможностях (не исключено, что прежде всего экономических). Кверент видит в своей приятельнице человека, остро нуждающегося в чем-то, что кверент может ей дать.

3 и 4: что стоит за реальными отношениями?
Девятка Пентаклей и Шестерка Жезлов.
Одинокая фигура в саду, окруженная гроздьями винограда и пентаклями, которые зрительно напоминают о Короле с первой карты и указывают на то, что это один и тот же человек. Тем более, что персонаж Девятки Пентаклей смотрит в ту же сторону - на карту второго участника отношений. Этот человек действительно обладает ощутимыми экономическими возможностями, а также склонен к рефлексии, уходу в себя и самодисциплине.
Шестерка Жезлов, в противоположность Пятерке Пентаклей, показывает человека на гребне успеха, пожинающего плоды своих достижений. Забавно, что лавровый венок на голове визуально связывает эту карту с Королем Пентаклей.
Таким образом, драматичная разница в материальном положении, отраженная во сне, не находит проявления в реальности. На самом деле, и кверент, и ее знакомая обладают примерно равным потенциалом. Разница состоит в основном в том, что первой не нужно прилагать для этого особых усилий, а второй - необходимо. Это дополняется и разницей темпераментов: кверент относится к интровертному типу, ее приятельница - скорее экстраверт.

5 - как связаны сон и реальность?
Королева Мечей.
Она сидит на троне высоко на холме, в одной руке держит меч, острие которого устремлено вверх (и указывает на карты, относящиеся к области сна), а другой рукой указывает в ту же сторону, куда смотрят Король Пентаклей и персонаж Девятки Пентаклей. (Рука указывает на восток - интерпретатор связывает это направление с будущим.)
По мнению интерпретатора, Королева Мечей здесь является буквальным отражением мысленного (Мечи), аналитического усилия кверента понять взаимосвязь между отношениями во сне и отношениями в реальности. Устранить дисбаланс, существующий между образами сна и реальностью, и таким образом выработать будущую стратегию поведения с этим человеком.

Кверент чувствует, что связана с этой женщиной на уровне глубокого подсознания, и это ее тревожит. В этих отношениях есть нечто, что заставляет кверента задумываться над проблематикой "иметь и не иметь", а также механизмами контроля над личностью другого человека. Кверенту кажется, что приятельница нуждается в ее помощи, поддержке и даже, возможно, "спасении" - от одиночества, лишений (в т.ч., возможно, на буквально-материальном уровне). В реальности же эта женщина вполне самостоятельна и способна позаботиться о себе сама.
Сон, приснившийся кверенту, - это "тревожный звонок" из подсознания, призыв задуматься о том, на чем в реальности стоятся их отношения; каковы истинные мотивы - и приятельницы, и (прежде всего) кверента.

Автор расклада предлагает в качестве возможного (хотя и не обязательного, в данном случае оно не было использовано) дополнения к этому раскладу подсчет квинтэссенции, сначала для карт 1-2, потом для карт 3-4, а в конце - для всего расклада в целом. Это дает возможность увидеть скрытый смысл сна, реальной ситуации и их взаимодействия, выраженный в старшем аркане.
Напомню, что для подсчета квинт-карты (квинтэссенции) номинальные значения карт суммируются, а цифры получившейся суммы складываются до тех пор, пока не получится число от 1 до 22 - номер старшего аркана (где 22 - число Шута).
Со своей стороны, хочу обратить внимание на то, как в интерпретации этого расклада использованы визуальные образы - фигуры на картах, их взаимодействие, направление движения, переклички деталей на разных картах и т.п. Поскольку интерпретация сна происходит именно через образы, в работе с данным раскладом мне это кажется очень уместным.

# 72
  • Мнения: 4 380
Сега прочетох забавен случай който показва колко е важно да се оглеждат добре картинките на тестето и да се подбира правилното тесте разбира се (защо не, да има човек няколко на разположение в зависимост от ситуацията).

Някаква студентка загубила ключовете си по пътя от университета към къщи и попитала картите къде са и ключовете. Изтеглила една карта, четворка пентакли- ето тази:

http://taroteca.multiply.com/photos/photo/77/51.jpg

От което единствено направила извод, че би трябвало ключът да е някъде в зданието. След 2 дни ключът и бил намерен...в университетската тоалетна. Mr. Green Картата и го показва еднозначно.

# 73
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
..........................................
А това че мъжът ми е без работа, няма да ме кара да ги отварям всеки ден. При нас изгледите са просто безнадеждни за постоянна работа на договор и работя аз.

Питай картите, те ще ти разкажат всичко! Искаш ли да публикувам тук разни подреждания във връзка с безработица? Срещала съм много които могат да ти бъдат полезни.


Аз се интересувам много точно от такова подреждане, може ли линк моля Praynig няма проблем ако е на руски.

# 74
  • Мнения: 793
..........................................
А това че мъжът ми е без работа, няма да ме кара да ги отварям всеки ден. При нас изгледите са просто безнадеждни за постоянна работа на договор и работя аз.

Питай картите, те ще ти разкажат всичко! Искаш ли да публикувам тук разни подреждания във връзка с безработица? Срещала съм много които могат да ти бъдат полезни.


Аз се интересувам много точно от такова подреждане, може ли линк моля Praynig няма проблем ако е на руски.
А дали има някое подреждане за ситуация ,в която човек се намира на кръстопът в живота и се чуди на къде да поеме? Руски не знам ама ще се опитам да преведа нещо.

Общи условия

Активация на акаунт