Карти ТАРО

  • 109 963
  • 593
  •   1
Отговори
# 90
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Защо Уайт да е средновековна? newsm78

Ами не знам защо така го наричат!

Хихи, много е инетерсна колодата с пиратите! Ина мен ми харесва, мяза на комикс (аз нали съм им фенка)! Но на мен определено не ми подхожда.

На мен повече бими отивало това: http://janetboyer.com/Fantastical_Creatures_Tarot.html

Последна редакция: вт, 06 май 2008, 13:21 от Селин

# 91
  • Мнения: 4 380
Защо Уайт да е средновековна? newsm78

Ами не знам защо така го наричат!

Хихи, много е инетерсна колодата с пиратите! Ина мен ми харесва, мяза на комикс (аз нали съм им фенка)! Но на мен определено не ми подхожда.

На мен повече бими отивало това: http://janetboyer.com/Fantastical_Creatures_Tarot.html

Аз за пръв път от теб чувам такова название на Уайт. newsm78 Има си средновековни, на които в названието им си го пише и става бърканица.

А тази на мен ми идва прекалено зловеща. Sick Аз харесвам по-"бели", по-"добри" колоди. Crazy Харесвам също тарото на Брейгел.

http://www.aeclectic.net/tarot/cards/bruegel/

# 92
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
То май освен тия дето си го носят в името има още няколко колоди, които наричат Средновековни. Абе обърквация си е, ама...

А в тоя сайт дето показа многото колоди, видях една интересна наредба (поне на мен ми беше интересна). Но за жалост нямаше пояснения по нея.
Ето я: http://janetboyer.com/3_Card_Spreads.html Ако някой има повече инфо ще съм благодарна да го сподели.

# 93
  • Мнения: 793
А чували ли сте за освещаване на картите Таро, след като ги закупите или получите? Някой знае ли как се прави някой по-простичък ритуал за освещаване - защото аз имам книжката на Ритуално Таро на Златната Зора и там има някакви ритуали, но те са с ками, жезли, олтари, магически имена  Simple Smile пък аз си нямам нито едно от тези неща. Вие имате ли си?

# 94
  • Мнения: 4 380
Чувала съм Несса. Но съм чувала и доста противоречиви неща. Повечето таролози смятат че нищо не е нужно когато колодата е съвсем нова и неизползвана, те нищо не били правили. Други обаче правят. Мен самата ме интересува въпросът и ще търся инфо по тези ритуали.

Момичета...ще ви призная нещо. Embarassed Днес е годишнина от отвличането на Съвестин (11 години). Cry

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=290112.0


И  си позволих да помоля таролози в различни руски форуми да му направят подредба дали е жив и къде е...Излизат много интересни неща. Няколко човека независимо твърдят че е в южна, източна страна и че е жив. Искате ли да ви копна отговорите им? Но един човек ми отговори, че смята че не е, картите били много лоши. Но честно казано, не вярвам, т.к. не дава подредбата, по която е работила. А аз исках да "сверя часовник" доколко може да има отклонения в нейната интерпретация и дали мога да имам друго тълкуване на картите и. Пусто, още не съм си получила моите, иначе и аз бих направила подредба на Съвестин. Много ме вълнува съдбата му. Познавах бегло баща му, пък и тази цялата история е толкова невероятно-трагична, че просто не може да не си съпричастен. Sad

# 95
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
И аз все имам предчувствието, че е жив...  Thinking Но пък още не се осмелявам пак да хвърля картите... Не съм готова още пак да ги подхвана...

Несса, не е нужно да правиш сложни ритуали. Аз не съм правила, но моите ми бяха дарени от човек, на когото имам пълна вяра и той ми ги е дал очистени така да се каже!

Ако се чувстваш достатъчно уверена може и свой собствен ритуал да направиш. Моя човек ми разправя, че неговите си ги е изчиствал като ги поставял в кутийката, в която ще ги държи (е, и допълнително в друго нещо, за да не се нацапа) и ги заровил при неговото си дърво. Не помня колко време ги е държал, но след това отишъл и след една хубава медитация за да се свърже с тях си ги е прибрал и е започнал да ги използва.

И на мен ми се щеше да направя подобно нещо, ама хич не ме бива с медитацията... Голямо дърво съм значи! Joy

# 96
  • Мнения: 793
Пак ще си позволя да копирам нещо от друг форум. Става въпрос за цветовете на фона на картите Таро и тяхното значение.

Жълто
- слънчева светлина, лято
- радост, щастие, надежда, късмет
- оптимизъм, идеализъм
- мъдрост, интелектуална енергия
- женственост, приятелство
- благосъстояние (злато)
- болест (карантина), слабост
- непочтеност, алчност




Синьо
- море, вода, небе, въздух, лед, зима
- мир, хармония, спокойствие
- цялостност, безкрайност,
- хладнокръвие, доверие,
- консерватизъм, лоялност,
- младост, чистота, идеализъм,
- мъдрост, интуиция, медитация,
- царственост, благородство,
- дружелюбие, вярност, любов,
- депресия, студенина тъга, отчужденост


Светло синьо
- мир, спокойствие
- прохлада, свежест, чистота, мекота
- търпение, здраве, разбиране




Тъмно синьо
- истина, мъдрост
- оздравяване
- спокойствие, стабилност
- доверие, протекция, сигурност, лоялност
- депресия, непостоянство




Сиво
- елегантност, изтънченост, класика, анахронизъм
- практичност
- смирение, уважение, стабилност, мъдрост
- отегчение, разрушение, немош, скръб
- безчувственост, обърканост
- баланс, неутралност
- формалност




Черно
- отсъствие, липса
- мощ
- мистериозност
- секс
- страх, анонимност, гняв, тъга, съжаление, страдание, нещастие
- негативизъм, зло
- смърт, възраждане
- сериозност, конвенционалност
- размирност, разединение
- модернизъм, изисканост, формалност, елегантност, стил, благосъстояние






# 97
  • Мнения: 641
*Nessa*, обожавам жълтото. Сега разбрах защо колодата на Уайт най-много ми допада от всички показани до сега. Hug  Там преобладава жълтото, но не бях се замисляла.

# 98
  • Мнения: 793
От доста време не бях питала картите (все не успявах да се концентрирам върху въпросите, които задавам) и днес сутринта изтеглих 3 карти - Рицар на мечовете, петица жезли и седмица мечове. Реших да не гледам никакви значения и да ги разтълкувам по интуиция. Предположих,че някакво мое начинание върху което съм се фокусирала в момента ще се провали. Малко по късно ми се обадиха по телефона и разбрах за какво са ме предупредили картите. Надявах се да имам възможност да направя нещо много важно защото от него зависят и други неща - няма да имам тази възможност и това нещо ще се отложи доста и ще ми обърка тотално плановете  Close
После реших да погледна значението на картите и се потвърди разтълкуваното от мен. Рицарят означава фокусиране и интензивност.  Мечовете представляват ума и интелекта - става въпрос за изпит, на който няма да мога да се явя.Петицата е промяна, предизвикателство, необходимост от адаптация при неблагоприятни условия. Петица жезли е предизвикателство, което изисква търпение и смелост - доста търпение ще трябва да проявя - чак на есен ще мога да го взема но много ми се объркват плановете.. Седмицата не съм сигурна как да я тълкувам -може би,че съм си направила грешно сметките и е трябвало по-добре да планирам  Simple Smile

# 99
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Браво, Неса, добре си се справила!  smile3501

# 100
  • Мнения: 793
Благодаря  Simple Smile
Пак ще копна нещо:

Таро и номерология

ЕЛЕМЕНТИТЕ И ТАРО

Жезли: отговарят на мъжкия елемент огън. Представляват енергията, съзиданието, страстта и духа; свързани са с работата и кариерата.
Чаши: отговарят на женския елемент вода. Представляват емоциите, любовта, връзките и интуицията.
Мечове: отговарят на мъжкия елемент въздух. Представляват ума и интелекта, комуникацията и конфликтите.
Пентакли: отговарят на женския елемент вода. Представляват парите, материалното благосъстояние и физическото здраве.


НОМЕРОЛОГИЧНИ СЪОТВЕТСТВИЯ НА МАЛКИТЕ АРКАНИ

Асо – начало, поява на нова и ненасочена сила
Жезли: конструктивна, страстна енергия
Пентакли: физическа сигурност
Чаши: емоционална пълнота
Мечове: знания и мъдрост

2 – двойственост, балансиране, избор, решение
Жезли: необходимост от сътрудничество, за да продължи напред
Чаши: приятелство, романтична връзка
Мечове: действие на противоположни сили, балансиране на противоположни сили, задънена улица
Пентакли: риск

3 – синтеза, сътрудничество, себеизява, планиране, подготовка
Жезли: изпълване със съзидателни идеи, комбиниране на троен подход, сила и успех поради добро сътрудничество
Чаши: пълнота (в любовта), бременност, хармония, късмет, празник
Мечове: разбито сърце, раздяла, криза във връзка, дълбоко страдание, триъгълник, израстване чрез болката
Пентакли: майсторски умения, експертност, владеене на занаят

4 – основа, стабилност, статукво
Жезли: стабилност на отношенията, съюз, женитба, стабилност в живота
Чаши: апатия, отегчение, игнориране на възможностите за растеж
Мечове: покой, възстановителен период, необходимост от бездействие
Пентакли: финансова сигурност, стабилност

5 – промяна, нестабилност, непостоянство, предизвикателство, необходимост от адаптация при неблагоприятни условия
Жезли: конкуренция, съперничество, борба, разгорещен спор, предизвикателство, което изисква търпение и смелост
Чаши: съжаление, песимизъм за бъдещето, загуба и тъга, край на връзка; всичко, което не е окончателно загубено, може да бъде възстановено
Мечове: нестабилност, породена от предателство, спор, борба, измяна, манипулация
Пентакли: несигурност, безработица, самота

6 – подкрепа, идеализъм, хармония, спокойствие, реализация, промяна към добро
Жезли: прозрение, породено от някаква сила, завършване на цикъл, разкриване на душата
Чаши: приятни спомени, деца, идеали от миналото, подарък
Мечове: помощ, критична точка, борба, разрешаване на проблем, разбиране
Пентакли: финансова помощ, магическата сила на Вселената, благородство, просперитет

7 – неочаквана промяна, интуиция, осъзнаване, промяна, предизвикана от прозрение, индивидуална сила, експеримент
Жезли: предимство, възможност за постигане на целта, постигана на победа чрез смелост
Чаши: въображение, фантазия, множество избори, объркване, мистични усещания, позитивна визуализация
Мечове: подозрение, недоверие, предателство; необходимост от загърбване на миналото
Пентакли: нови бизнес възможности, вдъхновение за нови проекти, изненадващи добри нови

8 – контрол, мощ и надмощие върху ситуацията чрез самоувереност и независимост, организация на усилия и идеи, структуриране
Жезли: бързина, добра вест
Чаши: емоционално оттегляне
Мечове: ограничение, страх, попадане под силен контрол
Пентакли: образование, придобиване на нови умения, овладяване на занаят, съзидание

9 – завършеност и пълнота, максимален интензитет
Жезли: внимание и търпение, подготовка за следваща атака, резервна сила
Чаши: реализация на желанията, щастие, удовлетвореност и удоволствие
Мечове: безпокойство, депресия
Пентакли: комфорт, добро обкръжение, често уединение, комфорт със себе си

10 – възобновяване чрез навлизане в нов цикъл, научен урок
Жезли: стрес и удоволствие, тежко натоварване и отговорности
Чаши: любов, щастлива връзка, радост в семейството
Мечове: нещастие, неуспех, загуба на перспектива, лудост
Пентакли: материален просперитет, щастие и удовлетворение отвъд финансовата стабилност

Паж: смелост, поемане на риск
Рицар: фокусиране, интензивност
Кралица: зрялост, вещина
Крал: завършеност, готовност за действие

# 101
  • Мнения: 4 380
От доста време не бях питала картите (все не успявах да се концентрирам върху въпросите, които задавам) и днес сутринта изтеглих 3 карти - Рицар на мечовете, петица жезли и седмица мечове. Реших да не гледам никакви значения и да ги разтълкувам по интуиция. Предположих,че някакво мое начинание върху което съм се фокусирала в момента ще се провали. Малко по късно ми се обадиха по телефона и разбрах за какво са ме предупредили картите. Надявах се да имам възможност да направя нещо много важно защото от него зависят и други неща - няма да имам тази възможност и това нещо ще се отложи доста и ще ми обърка тотално плановете  Close
После реших да погледна значението на картите и се потвърди разтълкуваното от мен. Рицарят означава фокусиране и интензивност.  Мечовете представляват ума и интелекта - става въпрос за изпит, на който няма да мога да се явя.Петицата е промяна, предизвикателство, необходимост от адаптация при неблагоприятни условия. Петица жезли е предизвикателство, което изисква търпение и смелост - доста търпение ще трябва да проявя - чак на есен ще мога да го взема но много ми се объркват плановете.. Седмицата не съм сигурна как да я тълкувам -може би,че съм си направила грешно сметките и е трябвало по-добре да планирам  Simple Smile

Моето тълкуване:


Рицар мечове- Предполагам, че тази карта символизира теб и твоята кариера. Това е карта на човек в началото на кариерата си, с висок интелектуален потиенциал. Самотен боец. Той действа бързо и решително, ръководейки се често от интуиция. Картата може да означава в ситуация готовност и време за решителни действия. Във всички случаи според мен тя ти сочи че ще стане дума за някакви конкретни действия свързани с кариерата ти.

5 жезли- прекалено висока цел, която може да се окаже недостижима. Конкуренция, изпитания и съревнования (изпит).

7 мечове- неочаквано възникнали обстоятелства, надежда, безпомощност, страх, нерешителност. Съвет да погледнеш на ситуацията от друга страна, да приемеш съвети от близки и приятели.


Първите 2 карти насочват за какво става дума, описват ситуацията. Абсолютно и точно може да се каже, че става дума за изпит или съревнование свързано с кариерата (конкурс?). Последната е тази която говори за неочакван обрат, не много приятен, но даващ надежда.

# 102
  • Мнения: 793
xenia, страхотно тълкуване   bouquet Личи си,че си много по-напред от мен.

# 103
  • Мнения: 4 380
Ох, Несса, недей така! Аз още карти в ръце не съм държала. Joy

Имам опит в тълкуване на символизъм, но не на таро. А от дни наред чета като луда и се опитвам да запомня значението на картите, като консултирам най-различни източници. Най-гадното е, че в описанията има много бла-бла и малко конкретика. На всичкото отгоре, различните източници дават различни, а понякога и противоречиви неща. Опитвам се от всичко прочетено да извадя същността, "есенцията" на картата и да видя конкретното и приложение. В този смисъл тълкуване на разни теоретични ситуацийки е много полезно. Ето в твоя случай конкретно как се вижда че петица жезли пада за изпит.

Кажи, Несса... newsm78 ти или не си студент, а става дума за друг някакъв изпит (може би служебен?), или си задочник и паралелно работиш, или си на последен курс, пред завършване...може би правиш някаква научна работа? newsm78 Питам се...защото за студент обикновенно излиза ПАЖ. Но рицар мечове е по-висок в положение от пажа. newsm78

# 104
  • Мнения: 793
Завършила съм семестриално. Имам да взимам изпити за да се дипломирам. Не работя  Simple Smile

Расклад о ваших талантах

..........5......6 ..........
.......4.....1......7 .......
..........3......2 ....

1)Какой талант вы имеете и могли бы с пользой для себя использовать?
2)Если вы не используете этот талант--как это отражается на вашей жизни?
3)Как талант проявляется в вашей жизни сейчас( на данный момент)?
4)Как вы можете реализовать талант и развить его?
5)Как развитие таланта поможет вам лично?
6)Как развитие вашего таланта может помочь другим людям
7) Руководство--направление которому вы должны следовать?


Направих си тази подредба и за 1 ми се падна Императрицата - т.е. това е талантът който имам (междудругото не знам руски и го превеждах с програма на английски  Crazy та ако съм се оплескала не ми се мисли). Аз я разтълкувах като  създаване на нещо, съзидание. xenia, имаш ли други тълкувания на картата? Стига разбира се да ти се занимава с моите въпроси.

Общи условия

Активация на акаунт