Карти ТАРО

  • 109 954
  • 593
  •   1
Отговори
# 150
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Аз не правя нищо специално. Обръщат се сами докато ги бъркаш! Магия!  Crazy Абе гледала съм хората в ръцете как ги бъркат за да им гледам, ама все ми убягва от погледа кога успяват да ги завъртят!  Laughing

Сега се сетих, че има много начини да се предпазиш от чуждите енергии. Можеш да използваш иконата на покровителя ти, свещ или различни талисмани. Нещо, което те пази, теб и картите.
Но според мен винаги трябва да минат през ръцете на този, на който ще се гледа, за да е по-ясно това, което ще се види. Чрез допира, човек прехвърля истинския въпрос върху картите, но това не значи, че ги "мърси". Не веднъж ми се е случвало картите да не отговарят на зададения въпрос, на на въпрос, който е трябвало да бърде зададен...

# 151
  • Мнения: 4 380
Никакво цепене с лява ръка не може да "прекъсне енергията". Докосва ли човек дадена вещ, винаги оставя информационна следа за себе си по предмета. Защо се практикува такова пречистване на картите и какви ли не ритуали за освещаване когато попадат при теб? Де да беше така лесно да се премахне информацията. Между другото съм чувала дори, че чрез докосване до твоето таро може да приемеш негова магия ако има направена такава. newsm78

Не мога да се съглася че големите аркани са много информативни сами по себе си. Зависи за какво гледаш. Ако си хвърляш карта на деня или ако си отговаряш с "да или "не", може и да става. В противен случай...както викаш, "тривиално и универсално".

# 152
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Ти решаваш за себе си, Ксения, как да процедираш! Peace
При мен нещата работят по начина по който ги описах.

# 153
  • Мнения: 4 380
Цитат
Но според мен винаги трябва да минат през ръцете на този, на който ще се гледа, за да е по-ясно това, което ще се види.

Това не е вярно. Няма нужда не само да докосва картите. Не е нужно човекът да присъства, нито да си го виждала някога дори. Хората он-лайн си гледат. Във форуми по таро хората си познават професии, семейно положение, деца...всичко. Без да са си виждали очите, какво остава за докосване на карти.

# 154
  • Мнения: 4 380
А как се въртят картите? Аз  си ги разбърквам както се разбъркват обикновени карти. Ако има нещо специално обяснете моля  Praynig

Цепиш колодата като взимаш половината и завърташ. После месиш, после пак повтаряш с цепенето и завъртането и така докато сама решиш.

# 155
  • Мнения: 793
Благодаря за отговора. Явно това има значение само ако се гледа с обърнати карти. Караш ме да се замисля дали така не е по-правилно
 newsm78

   

# 156
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Цитат
Но според мен винаги трябва да минат през ръцете на този, на който ще се гледа, за да е по-ясно това, което ще се види.

Това не е вярно. Няма нужда не само да докосва картите. Не е нужно човекът да присъства, нито да си го виждала някога дори. Хората он-лайн си гледат. Във форуми по таро хората си познават професии, семейно положение, деца...всичко. Без да са си виждали очите, какво остава за докосване на карти.

Не оспорвам! Както казах, така правя аз. И така са нещата според мен. Не твърдя, че важи за всеки и че при всеки работи! Peace

# 157
  • Мнения: 4 380
Благодаря за отговора. Явно това има значение само ако се гледа с обърнати карти. Караш ме да се замисля дали така не е по-правилно
 newsm78

Всяка карта има своето положително и отрицателно значение. Не може да знаеш кое от двете да отчиташ ако не работиш с обърнати карти. Ако Императрицата която ти се беше паднала в право положение е доста положителна, в обърнато е себелюбива, алчна, деспотична, властна, коварна, ревнива, непробираща връзките си, олицетворяваща мащеха и т.н. Всяка карта си има и положително и отрицателно тълкуване.

# 158
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Минавам само за бързо да се похваля,че ме чакат бебешки работи за вършене...

Имам си нова колода + книжка за нея! "Таро на търсещия" се нарича!После ще показвам кое как.

# 159
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Допитах се до картите за един сън, който сънувах вчера и ми разбуни духовете.

Гледах по първата подредба за сънищата, която Ксения беше показала.

________________________7
_____________________5__6
__________________3__4
_______________1__2

Ето какво се падна:
1. Деветка жезли
2. Обръната седмица пентакли
3. Обърната осмшца петнакли
4. Обърната десетка жезли
5. Шестица жезли
6. Рицар на пентаклите
7. Справедливост

Ще ми е интересно да кажете какво мислите вие по въпроса.

# 160
  • Мнения: 793
Цитат

Подредба "Чакри"

Изваждат се седем карти от полната колода. Интересуват ни само тези позиции, в които са легнали Старшите аркани
.
1 - сон свързан с физиологията (реални болести, переяждане, простуда поради отворен прозорец и т.н. )
2 - компенсаторен сън
3 - всичко в съня - части на личността на сънуващия 
4 - сон свързан с эмоционални преживявания
5 - сон отразяващ взаимоотношенията с други хора
6 - в съня е била проявена работа на интуицията (сон за бъдещето)
7 - сънят говори на езика на архетиповете и възможно (ако повече никакви чакри не са засегнати) се отнася не за самия сънуващ, а за колективното безсъзнателно.

Селин , тази ли е подредбата?

# 161
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Тълкуване на сънища

Доста проста подредба, която може да помогне в тълкуването на сънища.

Разбъркайте тестето и мислете за това, което искате да разберете. Разложете картите като ветрило с гърба нагоре и изберете от тях 7 карти. Подредете ги както е показано на схемата:

________________________7
_____________________5__6
__________________3__4
_______________1__2

Значение на картите:

1 и 2 - разновидност на видяния сън- психологичен, водещ, духовен, пророчески, информационен или някакъв друг.

3 и 4 -същност на съня и неговото послание за вас.

5 и 6 - съвет как да използвате това послание в живота.

7 -свързваща карта, обединява всички карти една с друга. Отваря се чак след като са били прочетени всички предишни карти.



Ако сте извадили която и да е дворцова карта в каквото и да е положение, извадете още една, която ще уточни значението на фигурата в живота ви. Ако посланието на някоя карта не е ясно, допуска се да се изтегли от тестето още една вспомагателна, която да изясни неясната.

Тарото и сънищата говорят със символи. Дадения вид на гадаене е само инструмент за откриване на вашето интуитивно АЗ. Архитиповете на картите и сънищата са сходни, но много зависи от интерпретирането на получените образи.

Източник:   http://taro3n.narod.ru

Ако открия още подредби за сънища ще ги пусна по-късно. newsm78


Тази подредба.

# 162
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687

xenia, имах предвид,че искам подредбата "живи или мъртви".


И аз я искам и много моля да я получа  Praynig Praynig Praynig

# 163
  • Мнения: 4 380
Подредба "Живи и мъртви" на Склярова (публикувана в книгата и)

Подредбата е посветена на въпроса на прогнозиране, жив ли е човек или е преминал в друго ниво на състояние. Този въпрос възниква когато хора изчезват безследно без да оставят вест за себе си и роднините им не знаят как и къде да предприемат търсенето. Смъртта има много обличия, трябва да бъде определено как и от какво човек си е заминал (напомням че в таро няма такова понятие като смърт, а само понятие на преход на друго кармично ниво), как и кога се е случило? В схемата присъства типологията на причините, които могат да предизвикат този преход, а също така причини поради които трябва да не се губи надежда и да се чака. В качеството на своеобразни СИГНИФИКАТОРИ работят 13 АРКАНИ символизиращи различни вероятностни причини за ЖИВОТ или СМЪРТ. 12 аркана от СТАРШАТА йерархия и АСО МЕЧОВЕ от младшата. В подредбата участват само малки аркани, сред които се определя картата на фигуранта (на търсения човек). Картите се месят и се предлага на питащия да извади от тях нужните. Може да се използва снимка на търсения човек. Тя се слага на мястото където ще се провежда подредбата и задължително над нея. За целта не подхождат групови снимки или снимки на маса. Картите се подреждат от ляво надясно по следните позиции докато не падне намисления сигнификатор.

http://radikal.ru/F/i011.radikal.ru/0803/63/6d82ff66a543.jpg.html

Най-големия блок от ляво надясно:

Аркан Смърт- под него -Търсене сред мъртвите
Колесница- Смърт от превозно средство
Обесен -смърт на война, от оръжие, самоубийство, отрова, уреждане на мафиозни сметки)
Луна- смърт от вода, удавяне.
Дявол- наркотици, убийства.
Кула- форс-мажор, земетресения, наводнения и прочие стихийни бедствия)
Колелото на фортуната- щастлив шанс, един на милион (видимо тази позиция може да означава че човекът може да е жив, щастливо е избегнал смъртта, в книгата няма пояснения)
Умереност- време на действие. Видимо време на смъртта. Също няма пояснение.

2 блок- СЛЪНЦЕ (човекът е жив).

Под него:
Светът- Картата говори може ли изчезналия да даде известие за себе си.


3 блок- Отшелник (на схемата- Одисей) - изчезнал безследно.
Под него:

Асо мечове - човекът е ранен, контузен...
Страшния съд- в плен, в неволя.



Кажете ми какво мислите за тази подредба? newsm78 На мен нещо не ми харесва факта, че е даден един шанс от десет човекът да бъде жив... newsm78 Обаче пък...картата таро би трябвало да падне там където трябва, независимо от шансовете по теория на вероятността нали? newsm78







# 164
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Ксения, добре си ми изглежда наредбата. Извода ти е правилен! Картата си пада там където трябва. На мен понякога доста странни и невероятни неща ми сеслучват. Никога няма да забравя един случай, той малко няма общо с цялата история де, но винаги ми припомня колко силни са картите. Преди доста време в един ден ми се беше случило така, че когато на два пъти вземах картите да гледам не вземах цялото тесте, а само част и двата пъти все отгоре стоеше Смърт. Вечерта и на другата сутрин научих за две смърти. Ставаше въпрос за близък човек на мой много добър приятел и за приятел на баща ми...

Общи условия

Активация на акаунт