БЛАГОТВОРИТЕЛНОСТ, Благодарности, Инициативи и други деяния :-)

  • 40 900
  • 770
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 5 228
Фукличка, обади се моля те на отговорния човек за дъжда, да го назначи за късния следобен час! Laughing

Спокойно, уредила съм работата с 50 % сигурност - или ще вали, или няма да вали.  Laughing

Причината за поведението на децата за съжаление май е ясна, и не виждам какво можем да направим, но ще мислим. Надявам се, че ще измислим решение. Ще говорим, като се видим. 

# 721
  • Мнения: 620
Мисля, че в зоопарка в събота се получи много добре Simple Smile Нищо, че се изсипа порой Simple Smile
 
И друг много важен проблем за решаване имаме, как да помогнем и какво да направим за ужасяващо лошото състояние със зъбките на децата. Tired
Знаете ли дали има някаква система за прегледи и лекуване на зъбките им? Не би ли трябвало държавата да поема здравното обсужване на децата, или средствата не са достатъчни? Питам за да имам инфо като разпитвам за помощ - дали има малко средства, които могат да платят на зъболекари или няма никакви newsm78?

# 722
  • Мнения: 3 835
Страхотно беше в събота на зоопарка. Възможно най-проливния дъжд се изсипа точно по средата на разходката, ама оцеляхме и децата останаха сухи. Изядоха си сандвичите докато валя. После спря, пак грейна слънце и продължихме. Децата поиграха на площадката, возиха се на въртележката Grinning, голяяяяям купон и веселба беше, разгледахме всички животни. Много хубаво беше и останаха много доволни. Hug

Удоволствието ни излезе точно 200лв.. + - някой лев, защото забравих колко бяха сандвичите и сокчетата точно. В къщи после направих точната сметка, ама не мога да си намеря листчето сега, останаха ок. 20-25 лв.. май. Благодаря на всички! Heart Eyes bouquet

Настася, безплатно им е зъболечението на децата мисля, ама не знам има ли определен брой прегледи и т.н..., трябва да питаме точно. Обаче там по-големия проблем е кой да ги води на зъболекар, ние нямаме право да извеждаме децата сами, персоналът е малко, и изобщо е сложно, трябва да разпитаме подробно. На първо време си мисля, че трябва да намерим детски зъболекар, който да се съгласи да дойде на място и да им направи обстоен преглед. И от там вече като се види какво лечение трябва да се мислят вариантите.

# 723
  • София
  • Мнения: 9 878
Чувала съм/чела съм,че има такива пътуващи зъболекарски кабинети.Обаче не знам към кого да се обърнем да попитаме.Съюзът на стоматолозите?!

# 724
  • Мнения: 5 228
Нека преди да предприем нещо, да го обсъдим с Поли. Тя е много загрижена и отдадена на децата, водила е Вили и са оправили пробела с нейните зъбчета, така че ще ни обясни как точно е регламентиран въпроса.

А в събота беше много хубаво. На децата им беше много приятно. Направи ли ви впечатление колко спокойни, ведри и весели бяха през цялото време? В дома все някой се кара или бие с друг, на друг  му е тъжно, трети пък нещо недоволства, а в зоопарка през цялото време бяха в едно страхотно настроение, даже докато чакахме да мине дъжда (което беше около 1 час на едно място), как никой с никого не се скара, никой не недоволстваше.  А на въртележката усмивките им ми напълниха душата.

# 725
  • Мнения: 3 835
Фукличка, много си права, наистина така беше! Hug На въртележката имам снимка, ще гледам да я кача и да я пусна, мисля, че не се вижда конкретни ничие личице, така че може и тук.

Валенце, да, това е много добра идея да се обърнем към съюза на стоматолозите, за съвместна инициатива с тях, може би ще откликнат на идеята ни. Дайте да се хванем сериозно с въпроса.

Сега говорих с Мира, за Гошо, глухонямото детенце, ние с нея надълго и нашироко разговаряхме за него, и тя е говорила с Поли. Поли е казала, че има вероятност и да чува леко с едното ухо, аз също имам подобни съмнения след онзи ден. Помолих Мира да говори подробно с Поли, за всичко, което можем да направим. Да заведем първо детето на преглед, ако има шанс и може, да му се сложи апарат, изобщо да кажат какво е положението. Като знаем вече, ще търсим начини за решения. Той също е безобразно зле със зъбите, направо изобщо няма, изпилени са, виждат се само едни черни остатъци. Tired

# 726
  • Мнения: 786
Ето  едно кратко отчетче и от мен.
Днес получих от фирма МАГРЕ -ЗАМРАЗЕНИ ХРАНИ 180 кг бланширани картофи и 20 кг.печени чушки също замразени.По най -бързия начин закарах 105 кг картофи и 10 кг чушки в дом Олга Скобелева ,а останалите 75 кг картофи и 10 кг чушки качих на х.Родопски партизани.Там на лагер са децата от дом Рада Киркович.По думите и на двете домакинки ,ще падне угощение.
Да им е сладко на децата ,а на фирмата много успехи  bouquet

# 727
  • София
  • Мнения: 2 210
SUPER!!!!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 728
  • Мнения: 3 835
Ето  едно кратко отчетче и от мен.
Днес получих от фирма МАГРЕ -ЗАМРАЗЕНИ ХРАНИ 180 кг бланширани картофи и 20 кг.печени чушки също замразени.По най -бързия начин закарах 105 кг картофи и 10 кг чушки в дом Олга Скобелева ,а останалите 75 кг картофи и 10 кг чушки качих на х.Родопски партизани.Там на лагер са децата от дом Рада Киркович.По думите и на двете домакинки ,ще падне угощение.
Да им е сладко на децата ,а на фирмата много успехи  bouquet

Дай боже! Hug

# 729
  • Мнения: 786
Отново съм аз и картофките Simple Smile
Фирма МАГРЕ -ЗАМРАЗЕНИ ХРАНИ изпрати още 105 кг  бланширани картофи ,които този път децата от  дом Олга Скобелева сами си поръчаха.Много им се усладили и решили да продължат с "картофената диета" Mr. Green
Че кой не обича пържени картофки....
Да им е сладко на децата ,а на фирмата - да не ни забравя newsm78

# 730
  • Мнения: 83
Привет на всички!Лятото свърши.Не е ли време да се видим?

# 731
  • Мнения: 223
 Ами хайде, и аз искам да ви видя, да се запознаете с ЯНА.

# 732
  • София
  • Мнения: 3 120
matzko, честита дъщеричка!  bouquet  Пропуснала съм страхотната новина през лятото! Все така спокойно и радостно да се гледате! Hug

Надявам се занапред да се включвам по-често вече. Peace

# 733
  • Мнения: 2 759
                           Случайно попаднах на тази обява: подарявам бидон с около 200 литра нафта за горене

# 734
  • Мнения: 3 835
Ами хайде, и аз искам да ви видя, да се запознаете с ЯНА.

Ооооооо, Мацкооо, ЧЕСТИТА ДЪЩЕРИЧКА! ДА ВИ Е ЖИВА И ЗДРАВА! Heart Eyes  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт