МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвет&#

  • 190 695
  • 1 002
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 249
Здравейте! Досега не съм писала тук въпреки че съпруга ми има проблеми. Той е с олигоастенозооспермия. Морфологията по крюгер е зле 4%. Ще правим ИКСИ през февруари. Това което ме притеснява са резултатите от хормоните тази седмица. Тестостерон, пролактин , фт4, мат,тат-в НОРМА.Inhibin B е 77,3 при норма повече от 100 и TSH е 0,28 при норма0,34-2,5.Някой може ли да ми каже как се оправят тези неща за тсх ясно нещо за щитовидната жлеза , а за този Inhibin B какво. Някои има ли подобен проблем?

# 526
  • Мнения: 353
Здравей Galina,

За съжаление не мога да ти помогна с конкретна информация по случая, а само да те посъветвам, ако сте от Сф да минете на консултация при д-р Кацаров да ви разчете резултатите и да ви насочи към каквото е необходимо.
Успех ви желая  Peace

# 527
  • Мнения: 249
Благодаря ТАТКО BARBA ! Ние сме от Плевен и ходим в Кирм. От там ни казаха да запишем час за д-р Тодорова но има възможост чак за януари, а ние тогава ще започнем подготовка за ИКСИ. Ако трябва някакво лечение да започваме отсега поне аз така си мисля че трябва да стане.Ще видим какво ще правим.Още веднъж благодаря че ми отговори.

# 528
  • Мнения: 2 343
galina ninova, мога да помогна само със съвет за ТСХ - ниските стойности също пречат на забременяването и по-точно на правилното развитие на ембриона. Хубавата новина е, че при теб отклонението не е голямо. Започни лечение възможно най-скоро и не стартирай процедура, докато не се повлияе достатъчно!

# 529
Здравейтe,
навсякъде пише, че в спермата не трябва да има еритроцити и нищо друго за тях. Е, в спермата на мъжът ми има еритроцити 7-8 на поле и същото количество левкоцити. Някой може ли да ми каже какво означава това? Много съм притеснена и нямам към кой да се обърна за помощ. Благодаря Ви

# 530
  • Мнения: 83
Здравейтe,
навсякъде пише, че в спермата не трябва да има еритроцити и нищо друго за тях. Е, в спермата на мъжът ми има еритроцити 7-8 на поле и същото количество левкоцити. Някой може ли да ми каже какво означава това? Много съм притеснена и нямам към кой да се обърна за помощ. Благодаря Ви
това означава , че в момента има активна инфекция.Трябва да я търсите и лекувате.

# 531
  • Мнения: 390
някой знае ли дали е причина за притеснение това, че в спермата напоследък откриваме кристалчета като желирани частици? първо си мислех, че се появиха при по-дълго въздържание. сега веч не съм сигурна, че това може да е причина. четох, че по принцип спермата е жилирана и се втечнява във влагалището. но в нашия случай става въпрос за отделни частици, които преди не съм забелязвала.

# 532
  • София
  • Мнения: 1 197
защо не направите една спермограма, в някоя от клиниките по стерилитет? тя ще ви отговори по - точно на въпросите и притесненията

# 533
  • Мнения: 390
спермограмата ще е през януари след консулт с александров. но дотогава не мога да стоя в неведение и затова търся инфо. понеже моята цитонамазка е с резултат трихомонас и вече съм в паника. не вярвам вече на лекари и търся две-три мнения.

# 534
  • Мнения: 75
Здравейте,

Мъжът ми е отново с лоша спермограма, вече не знам какво да правим. Това е може би най-лошата спермограма от всички правени до сега. Морфологията ни по Крюгер е 0,9%, което е много отчайващо, левкоцити - 13,70.10 на шеста в ml.  Пие Оксибор Форте, Коензим Q 10 , и течен Л-карнитин , но успоредно с тях пуши и цигари. Лекара препоръчва Проксид и нищо друго, само микробиология на еякулат. Възможно ли е по-голямото въздържание от 5 дни да окаже влияние за подвижността на сперматозоидите, които ни са 21 %. Моля, ви дайте ми някакъв съвет, то е ясно, че с тези показатели ин витро не може да се прави. Hug

# 535
  • Мнения: 3 453
Нели,
въздържанието трябва да е не повече, от 5 дни! И да, по-голямото въздържание оказва влияние на всички показатели, най-вече на подвижността.
Какво сте направили до сега? Открита ли е причината за тези показатели? Консултирали ли сте се с уролог - андролог? Къде са правени спермограмите?
Напротив, с тези показатели може да се направи ИКСИ.
Ще се справите! Peace

# 536
  • Мнения: 75
Спермограмите сме ги правили в КИРМ Плевен, там е проблема, че не сме се консултирали с андролог и трябва май да го направим. Началото на годината имаше пак левкоцитоспермия но 2,5.10 на шеста, правихме след това микробиология на еякулата, всичко беше наред не се изолира никакъв причинител и нищо не е пил. Месец май изследвахме наново еякулат, нямаше левкоцити. Чудя се каква е причината да се появят тези левкоцити? SDI теста иначе е добре 12,6% / висок оплодителн потенциал/

# 537
  • Мнения: 3 453
Редактирам си поста, защото всеки има право на личен избор. Rolling Eyes

Последна редакция: нд, 21 дек 2008, 19:50 от [X]_Hope_

# 538
  • Мнения: 869
Съжалявам,нямам възможност да прочета цялата тема.Искам да ви питам според вас дали силния стрес може да се окаже причина за мъжки стерилитет?Какви точно промени биха настъпили в една такава ситуация?

# 539

Общи условия

Активация на акаунт