Клуб на родителите на деца с очни проблеми!!!!!№8

  • 39 748
  • 316
  •   1
Отговори
# 270
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Здравейте ,покрай веселбата ,да ви питам нещо сериозно .Запознах се скоро с една майка,на която детенцето е диагноза, подобна на нашата-недоносено, кръвоизлив и хироцефалия,но те нямат клапа, дори скенер не бяха правили.Сега е на година и нещо, не е много добре, водили са го при д-р Николова и в Св.Петка, казали са им ,че причината да не вижда не е в очите, и не могат да им помогнат,вероятно атрофия на зрителен нерв.
 Ще ви бъда благодарна, ако ми кажете какво да ги посъветвам ,къде да отидат и поне малко шанс да има да му помогнат. Praynig

# 271
  • Мнения: 3 914
Здравейте ,покрай веселбата ,да ви питам нещо сериозно .Запознах се скоро с една майка,на която детенцето е диагноза, подобна на нашата-недоносено, кръвоизлив и хироцефалия,но те нямат клапа, дори скенер не бяха правили.Сега е на година и нещо, не е много добре, водили са го при д-р Николова и в Св.Петка, казали са им ,че причината да не вижда не е в очите, и не могат да им помогнат,вероятно атрофия на зрителен нерв.
 Ще ви бъда благодарна, ако ми кажете какво да ги посъветвам ,къде да отидат и поне малко шанс да има да му помогнат. Praynig
Е как така не е от очите,а е атрофия на зрителен нерв newsm78,защото атрофията си е точно в очите и ако е това наистина няма какво много да се направи,единствено Мулдашев нещо се мъчи,но за големи успехи не съм чула.
От друга страна ,детето е недоносено.Само поради този факт,може да има куп нарушения на очите,но докато не ми кажеш каква е точната диагноза,няма как да ти кажа ,има ли шанс някъде или не Wink Накарай я да отиде при Митов за уточняване на диагнозата ,като начало Peace

# 272
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Той Митов нали е в Св. Петка. Цитирам какво са им казали: Николова е казала- би трябвало да вижда.В св.Петка- Нямаме достатъчно техника ,за да разберем какво точно вижда, но проблемът е неврологичен.
 Ще я питам какво пише на бележките от прегледите, като я видя.

Последна редакция: пт, 19 дек 2008, 10:35 от orhid

# 273
  • Мнения: 247
Мили мамчета и бабчета, радвам се, че ви намирам. Ужасно много ми липсвате. Обичам ви  Heart Eyes и ви желая весели празници. А на нашите слънчица желая много сбъднати чудеса  Hug Hug Hug

# 274
  • Мнения: 249
Здравейте!на моето дете на долното клепачи му излезнаха нещо като топчета подобни на ечемик
но не е такова.Видимо не се забелязват само когато погледне на горе.понеже д-р Константинов е отпуска и ще го изчакаме след нова година да идем на консултация.Искам все пак да попитам дали  някой знае нещо за тях.Страхувам се да не за операция.Когато си направихме консултация в форума с д-р Константинов не спомена нищо а само да го погледне децки офталмолог и чечесто излизат на децата такива топчета инай малко им влиаяткапки.В нашият град го водих на очен лекар(но тя не хае нищо #Cussing out)писна ми от такива лекари.
Дано не е нещо сериозно.

# 275
  • Мнения: 413
Здравейте и от мен.
Абе хора, в голяма чуденка съм....не знам какво да купя на детето за Коледа Tired
Днес се рових из магазините с надеждата че без подарък няма да се прибера........
Книжки, пъзели, и всякакви подобни не са за нас.
Камиончета, багери, танкове има.
Исках нещо, което свети с ярки цветове, нещо с музика.....или пък нещо супер интересно за сглобяване, та да се концентира малко да вижда, че в последно време е станал много мързелив, всичко му даваме в ръцете и той капка не се напряга.
Както знаете, майките на деца с очни проблеми ситуацията е много специфична, искам да го изненадам, пък незнам с какво.
Дайте съвети, може и нещо свързано със спорт, че от де ми се падна такъв акробат Crazy
Колело също не е подходящо, поне за момента... абе аз май си разсъждавам на глас....
С две думи, какво ще подарите на вашите деца със зрителни проблеми, мерси  bouquet

# 276
  • Мнения: 3 914
Здравейте!на моето дете на долното клепачи му излезнаха нещо като топчета подобни на ечемик
но не е такова.Видимо не се забелязват само когато погледне на горе.понеже д-р Константинов е отпуска и ще го изчакаме след нова година да идем на консултация.Искам все пак да попитам дали  някой знае нещо за тях.Страхувам се да не за операция.Когато си направихме консултация в форума с д-р Константинов не спомена нищо а само да го погледне децки офталмолог и чечесто излизат на децата такива топчета инай малко им влиаяткапки.В нашият град го водих на очен лекар(но тя не хае нищо #Cussing out)писна ми от такива лекари.
Дано не е нещо сериозно.
Здравей Hug
Наистина трябва да го види детски офталмолог,това е нещо което и да си говорим,нищо няма да направим,само мога да те успокоя, че не е нещо страшно,дори да се наложи операция,тя е бърза и проста процедура и децата бързо я забравят Hug

(x)Tetinka ,ние купихме шейна и музикално килимче,което е със много ярки цветове и места на които трябва да натисне за да има звуци,а те са :музика,азбуката/английската ама все е нещо Mr. Green/ и разни други интересни  Hug
Ще ти пратя снимка на шейната,супер подходяща е,защото е и по-специална Peace

# 277
  • Мнения: 91
Весели празници на всички мами и слънчица им,дано във всеки дом да се случи по едно Коледно чудо Praynig Praynig Praynig

# 278
  • Мнения: 908
Весели празници на всички слънчица - малки и големи!!! От сърце ви желая ЗДРАВЕ и много СВЕТЛИНА!!! Нека късметът бъде винаги с вас!!!

# 279
  • София
  • Мнения: 5 074
Весели празници и от мен - на мамите и татковците и на техните слънчица  newsm51
Само усмивки и щастие - не забравяйте ПО КОЛЕДА СТАВАТ ЧУДЕСА  newsm10
Просто много трябва да вярваме и да искаме.

# 280
  • София
  • Мнения: 2 262
Щастливи празници мили мои, пожелавам на децата ви всичкото чудо, за което мечтаете да ги споходи! Искрено от сърце ви целувам!

# 281
  • Мнения: 3 914
Аз също Ви желая на всички прекрасна Коледа и Нова година.
И едно стичхе си откарднах,много ми хареса,пожелавам Ви и него Hug
ЖЕЛАНИЕ ЕДНО СИ НАМИСЛИ,
С ГОСПОД ТИ ГО СПОДЕЛИ
И ВЯРВАЙ, ЧЕ ПО КОЛЕДА В НОЩТА
СЕ СЛУЧВАТ ЧУДЕСА!
 Hug

# 282
  • Мнения: 1 881
Весели празници момичета!

Да сте живи и здрави, пожелавам ви много щастие, късмет и сбъднати мечти! Hug Heart Eyes

# 283
  • Мнения: 4 053
ЧЕСТИТА КОЛЕДА, от все сърце здраве, щастие и късмет  Hug

# 284
  • Мнения: 2 116
Честита Коледа милички!   bouquet
Желая ви много здраве, щастие и сбъднати мечти!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт