Клуб на родителите на деца с очни проблеми!!!!!№8

  • 39 771
  • 316
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 91
Мноооого се радвам за Вики и мама й,успяхте момичета HugАма тя е голяма красавица,нацелувай я едно хубавичко,че ти е невероятно детенцето,браво на вас Hug

# 256
  • Мнения: 91
Ооо момичета,забравих да ви се представя аз съм леля ви Димана,която все не успяваше да се регне ooooh!

# 257
  • Мнения: 91
Имаше голяма,красииива снимка на Викенцето,ама сега и аз не я отварям newsm78Дано Господ даде на всичките ни деца такова чудо,толкова се радвам за тях Heart Eyes

# 258
  • Мнения: 3 914
Остана ни още едно око,те разправят че няма шанс и аз това го знам,въпреки това и от него няма да се откажа,чакам си поредното чудо Wink Peace,само дето още не съм измислила откъде ще дойде,ама има време,ще помисля Flutter

# 259
  • Мнения: 91
Велика МАЙКА си,Цвети,прекланям се пред силата ти,просто няма как да ви подмине чудото  love001

# 260
  • Мнения: 3 914
Ооо, какво сте се разписали толкова... То човек да не пусне снимка на детето си  Laughing Дайте мъжко да видим сега  Joy
Мъжките ги трият бързо Joy
Аз ще помоля да постои ден-два,че трябва голям образ,за да се види това,което обясних,знам че е големичка,после сама ще си я махна Peace

# 261
  • София
  • Мнения: 5 074
Ооо, какво сте се разписали толкова... То човек да не пусне снимка на детето си  Laughing Дайте мъжко да видим сега  Joy
Чакай бе, нека да видим резултат и от усилията на форумите на БГ Мама.
Нали преди две години имаше акция за събиране на парички за операциите на Вики.
Ето, показваме им - къде са.
А мъжките, ами не ги показват нещо, що ли ?
Мониииииииииииии, не го пиши с големи букви, щот те убивам  #2gunfire
Майката, а  hahaha

# 262
  • Мнения: 1 881
Чудесно се вижда червения ефект, Викина мамо, прегръдки за теб и малката героиня Hug Heart Eyes

# 263
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Здравейте, надявам се, че ще ме приемете в тази уютна тема.   bouquet
 Малкият ми син е на 6мес., с хидроцефалия след ИВК, почна да криви очите около 4мес. Предимно ги събира, първо кривеше лявото само навътре, после пък само дясното навътре. Напоследък дясното стои по-често сякаш леко изместено навътре и не го криви,и си вижда така, а лявото го измества навътре и леко нагоре,но това се случва много по -рядко,тогава сякаш не вижда добре.А дясното го търка понякога,но може би не като му се спи Thinking
 Първата нередност,която видях на 1мес,когато ми го дадоха,беше че зениците са различни-дясната е малка и кръгла,а лявата е с форма на капка и по-голяма. Вечер се изравняват-стават по-големи.
 Досега сме ходили два пъти при д-р Николова.Тя каза на 1 преглед , че има бледи папили.На 2 преглед че зеницата е вродено различна, заради проблем със затварянето на лявото око и това не било проблем -,пак бледи папили.Каза също колобома- ама дали заради зеницата или клепачите, незная.Очните нерви били еднакви, доколкото разбрах са добре.Каза, че кривенето можело да бъде лошо управление на мускулите и да идем пак след месец два, ще ходим на 17.12./аз колкото и да се взирам, не виждам нищо особено при клепачите/.
 Голям ферман написах, но искам да питам на финала ,нашата рехабилитаторка ни прави Войта терапия и каза, че има точки за кривенето на очите,чудя се дали е възможно с това да се оправи и изобщо, дайте съвети по въпроса,че много се тревожа.
 

# 264
  • Мнения: 3 914
Здравей orhid ,добре дошла при нас Hug
Доста неща си описала неясно,естествено не си длъжна да разбираш тези неща,затова и пишеш това което си чула.
Общо взето ми се струва ,че проблемите са от хидроцефалията,т.е. свързано е,основния въпрос ми е обаче :Къде е колобомата?
Ако кривенето е от хидроцефалията,много е възможно с течение на времето,нещата да се пооправят,все пак той е много малък Peace
За точки за кривенето ....може и да има незнам Wink,но не виждам нищо лошо някой-някъде да масажира,поне няма да навреди Peace
Нека се разберем,на 17-ти да поискаш да напише на бележка всичко каквото е видяла и ще ми покажеш,става ли Hug
Дотогава живей спокойно,дотук не виждам нещо притеснително,така че гушни малкия сладур и хич не мисли Hug

# 265
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Благодаря, ще потърся сега бележката от последния преглед,а на 17 ще поискам подробно да напише всичко Hug...Намерих ги:
 първи преглед на 25.07/бил е на 2 мес, не кривеше очи/
Преден очен сегмент-лека анизокория
Очни дъна-папили леко бледави,допустимо за възрастта
съдове с добър ход и калибър,бледава периферия
 втори преглед13.10/на 4мес вече кривеше/
Преден очен сегмент-колобома на ириса на оч.тяло/това оч.тяло е малко нечетливо/
Очни дъна-папили бледави,съдове и периферия-б.о.
 

Последна редакция: сб, 13 дек 2008, 13:21 от orhid

# 266
  • варна
  • Мнения: 1 395
 днес ходихме на преглед ,пиша дословно
 визия не се изследва/не следи активно/
 1 езотропия с променлив ъгъл
 очни дъна :папили бледави, съдове и ретина -б.о.
 Показаха му доста играчки, но не ги следеше добре, повече се занимаваше да се надига в мен да сяда
 Казаха ни да отидем пак след 4 месеца и че дясното око не отвежда навън ,само веднъж го отведе и това било обнадеждаващо.
  вкъщи обаче сега като се върнахме и го сложа легнал си посяга към играчките, които подавам и ги следи. Много се тревожа, затова че не следи добре.

# 267
  • Мнения: 3 914
днес ходихме на преглед ,пиша дословно
 визия не се изследва/не следи активно/
 1 езотропия с променлив ъгъл
 очни дъна :папили бледави, съдове и ретина -б.о.
 Показаха му доста играчки, но не ги следеше добре, повече се занимаваше да се надига в мен да сяда
 Казаха ни да отидем пак след 4 месеца и че дясното око не отвежда навън ,само веднъж го отведе и това било обнадеждаващо.
  вкъщи обаче сега като се върнахме и го сложа легнал си посяга към играчките, които подавам и ги следи. Много се тревожа, затова че не следи добре.
Не виждам нищо особено притеснително Wink
Езотропията е кривене навътре,но не бих казала че в тази възраст е вече проблем Peace
Щом си посяга към играчките,не виждам защо се притесняваш,не можем да искаме от едно бебе да следи по интереси неща от играчките и то неговите си PeaceУспокой се и продължавай да го следиш ,нищо повече Hug

# 268
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Оф, все така да ме успокояваш Hug, и таткото все това повтаря, че си е добре, обаче мен ме гложди, че не е съвсем добре.
 Николова каза ,че по-нататък ще трябват сигурно очила за изправяне на ъгъла ,от каква възраст се слагат?

# 269
  • Мнения: 3 914
Оф, все така да ме успокояваш Hug, и таткото все това повтаря, че си е добре, обаче мен ме гложди, че не е съвсем добре.
 Николова каза ,че по-нататък ще трябват сигурно очила за изправяне на ъгъла ,от каква възраст се слагат?
Ами очила и сега могат да се сложат,но честно казано при деца се интерпретира какъв да е диоптера,ъгъл и прочие,аз лично във вашия случай бих изчакала,предвид хидроцефалията,нещата тепърва биха могли да се оправят от самосебе с Hug

Познавам дете,напълно здраво,без приружаващи проблеми,което ми е и племенница Wink,не следеше дори играчки до 9 месеца,просто нищо не я вълнуваше,обаче послеееееее............... Mr. Green

Бъди спокойна,уверявам те че нямате сериозни проблеми и се съмнявам да имате по натам Hug

Общи условия

Активация на акаунт