Декупаж 18

  • 44 275
  • 288
  •   1
Отговори
# 120
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Абе това напукване с Ц-200 само на мен ли не ми се получава - пробвах няколко пъти, но не би newsm78

На мен ми се получава, но линиите са само в една посока.  Rolling Eyes Процедирам така - първо правя основата със светла боя и чакам добре да изсъхне. След това мацам с Ц-200 /по-дебел пласт/ и почти веднага боядисвам с контрастен цвят на първата боя. Суша със сушоара и веднага се напуква.  Wink Хватката е когато тръгне да изсъхва лепилото да има боя отгоре, която да напука самото лепило.  Peace Ако се изчака след изсъхването на лепилото и тогава да се нанесе боя не се получава нищо.

# 121
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Благодаря ти Къдричке - ето къде бил ключа за бараката. А пък аз чаках да изсъхне лепилото, пък и без сушоар ooooh!

# 122
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Благодаря ти Къдричке - ето къде бил ключа за бараката. А пък аз чаках да изсъхне лепилото, пък и без сушоар ooooh!

Да, самият ефект идва когато Ц-200 започва да съхне. Тогава то се свива и, ако отгоре има боя свива и нея и оттам идват пукнатините.  Wink Радвам се, че успях да ти помогна.  Hug
Сега нека Гудзи да каже как точно прави линиите в двете посоки, че на мен това не ми се получава. Моите стават хоризонтално само. Мажа боя в различна посока от тази на лепилото, но пак не се получава.  Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 07 май 2008, 16:15 от kadrokosa

# 123
  • Мнения: 2 433

...
Сега нека Джулката да каже как точно прави линиите в двете посоки, че на мен това не ми се получава. Моите стават хоризонтално само. Мажа боя в различна посока от тази на лепилото, но пак не се получава.  Rolling Eyes

 Embarassed несхванах нещо въпроса. Я пак ми го задай Mr. Greenс повече обяснения

# 124
  • Мнения: 128
Здравейте на всички, нови и стари, опитни и начинаещи - четох ви преди Великден, че се чудех как да си украся яйцата и случайно попаднах на темата за декупажа - признавам си честно, не бях и чувала за този метод на декорация. Купих си няколко неща от Слънчоглед и през изминалите 6 дни се пробвах. Ей това сътворих, пък вие кажете става или не става:http://www.snimka.bg/album.php?album_id=244000'); . Дано съм успяла да се преборя с качването на снимките  newsm78
И не ме съдете строго ей   love001

# 125
  • Мнения: 63
Благодаря Ви момичета.. отдахнах си малко  Whistling
profil3 продължавай в същия дух много са ти добри работите като за "първи" път дъските са  Heart Eyes
JuliS благодаря ти за милите думи..   bouquet и аз наистина не бих отворила една такава бутилка .. нека да отлежи..  Mr. Green

# 126
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Джулка, сори, мило, сбърках те.  Blush Имах предвид Гудзи, а писах теб.  Embarassed Hug
profil3, добре дошла при нас!    bouquet Творбите ти са много хубави! Напоследък все ей такива като теб идват и се наричат "нови". Направо ни събирате очите!  Rolling Eyes Браво!   bouquet

# 127
  • Мнения: 662
Сега нека Гудзи да каже как точно прави линиите в двете посоки, че на мен това не ми се получава. Моите стават хоризонтално само. Мажа боя в различна посока от тази на лепилото, но пак не се получава.  Rolling Eyes
Веднага докладвам,аз чакам всичко по отделно да си изсъхне и не суша.Мажа първия пласт и лепилото вертикално,а втората боя хоризонтално,но първо пробвайте на листче дали ще се напука,защото май зависи от марката бои.
Ей това току що го напуках Mr. Green

# 128
  • Русе
  • Мнения: 1 193
Да запитам и аз нещо Embarassed
  Как нанасяте боята върху дву-степното кракле накрая,така че да се оцветят само пукнатините?С какво?Най-вече ако основата е светла,а искате пукнатините да са тъмни без основният светъл цвят да се оцвети?Разреждате ли боята?
На мен все не ми се получава......и с гъбичка пробвах,с парцалче....и не, и не.... Rolling Eyes...и само хабя краклето,а що продукция зяносах doh

# 129
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Гудзи, мерси за обяснението. Ще пробвам по твоя начин с нанасянето на боите и лепилото. Аз пък като изчакам всичко да изсъхне, пукнатини - няма. Ти с какви бои работиш? Каква марка са?
Джастичка, аз имам няколко опита с двуфазно кракле и мога само да кажа, че трябва да изчакаш много хубаво да изсъхне краклето и тогава да нанасяш боята. Иначе се размазва навсякъде и нищо не се получава. Ето ти едно линкче от сайта на Миражчето за работа с двуфазно кракле - http://hobbystore.piczo.com/?g=45084766&cr=5&linkvar=000044

# 130
  • Мнения: 1 173
 Браво на всички творящи   bouquet И на мен ми се иска да направя нещо ново,но за съжаление нямам никакво свободно време...
Някой знае ли къде в Търново мога да си намеря материали за декупаж?

# 131
  • Мнения: 662
Гудзи, мерси за обяснението. Ще пробвам по твоя начин с нанасянето на боите и лепилото. Аз пък като изчакам всичко да изсъхне, пукнатини - няма. Ти с какви бои работиш? Каква марка са?
Ей такива са ми цветните бои
http://www.samola.eu/catalog/page,shop.product_details/flypage,s … anufacturer_id,0/
а ей такава ми е бялата
http://www.orgachim.bg/index.php?location=products11&pid=194&start=0
и аз да питам,според вас ще стане ли декупаж върху месинг newsm78

# 132
  • Мнения: 4 390
Гудзи, мерси за обяснението. Ще пробвам по твоя начин с нанасянето на боите и лепилото. Аз пък като изчакам всичко да изсъхне, пукнатини - няма. Ти с какви бои работиш? Каква марка са?
Джастичка, аз имам няколко опита с двуфазно кракле и мога само да кажа, че трябва да изчакаш много хубаво да изсъхне краклето и тогава да нанасяш боята. Иначе се размазва навсякъде и нищо не се получава. Ето ти едно линкче от сайта на Миражчето за работа с двуфазно кракле - http://hobbystore.piczo.com/?g=45084766&cr=5&linkvar=000044

И при мен не се получава номерът с напукването и лепилото. Пробвала съм да изчакам да изсъхне и да не изчакам, и със сешоар, и без- нищо не се получава.

По повод двуфазното кракле... исках да втрия в пукнатините златен акрил, смесих го с ленено масло, но когато опитах да го изтрия със суха кърпа нищо не стана - т.е. стана - размаза се ужасно, а на места изсъхна и така си остана - размазано и грозно. Confused Къде греша?
Гая, благодаря за топлите думи, много мило ми стана! Heart Eyes
profil3 , добре дошла! Страхотно начало, дерзай! Hug

Последна редакция: ср, 07 май 2008, 20:19 от Дивиана

# 133
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Дивианка, изчака ли хубаво да изсъхне Степ 2? Ако - да, нямам идея защо не се е получило.  Rolling Eyes  Hug
Гудзи, що да не стане? Ако се притесняваш снабди се с лак ли е медиум ли е за обработка на метал.  Grinning

# 134
  • Мнения: 4 390
Къдрокос, изчаках, ама на, размаза се боята, заприлича на нищо. Rolling Eyes
На две места пробвах и край повече. Сигурно е изсъхнало вече това двукомпонентно кракле, язък.

Общи условия

Активация на акаунт