Неограничените възможности на нашия мозък! Йога!

  • 76 756
  • 563
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 135
за балансиране(включително и на мозъчните полукълба)  и за вътрешно единство също така може да помогне концентрацията в точката между веждите,  която е част от йони-мудра от йога - техниката при която се затварят очите , ушите и ноздрите, (за която бяха показани снимки по-напред в темата)  като по време на задържане на въздуха се концентрира в тази точка, но да се прави постепенно и с по-малки периоди на задържане.
Иначе концентрацията между веждите може да се прави и просто така, без задържане на дишането.
Аджна чакра(между веждите) се свързва с хипофизата и нейното активиране може да касае и обмяната на веществата, както и развиване на по-висока осъзнатост.

# 121
  • Мнения: X
 HugБраво, kabala !!!


Иначе концентрацията между веждите може да се прави и просто така, без задържане на дишането.
Аджна чакра(между веждите) се свързва с хипофизата и нейното активиране може да касае и обмяната на веществата, както и развиване на по-висока осъзнатост.
Аз знам, че като се прави концентрация между веждите , съчетана с концентриране на погледа в тази точка (не знам дали ясно се изразих) , това помага за нормализиране на зрението. Но не бива да се усеща умора или болка по време на изпълнението.
Deepinside, а възможно ли е дишането да навреди, ако не се изпълнява правилно?

# 122
  • Мнения: 135

не какво?
(темата е свързана с практически опит - мой, и не само мой)
не питам дали е възможно, а го твърдя Simple Smile



Цитат
Deepinside, а възможно ли е дишането да навреди, ако не се изпълнява правилно?

ако се правят твърде много и твърде интензивни упражнения - това може да доведе до натрупване на излишна енергия, което вредно. и излишъка и недостига на енергия е вреден, но постепенно с практиката може да се развие по-финно усещане за енергиите, и оттам да се стреми човек към балансиране.

иначе има дихателни упражнения, които не са подходящи за европейци, в началото на темата дадох такива, които са подходящи. индийците преди хиляди години са се различавали като тела , енергетика и съзнание от съвременния западен човек. Но примерно техниката за дишане през едната и другата ноздра, концентрация между веждите и произнасяне на Аум са давани и от Учители, живели в 20 век, и въпреки че изглеждат прости, може да са много ценни за здравето и  съзнанието.

# 123
  • Мнения: 624
Deepinside, прекрасна тема!
Малко късно я откривам, само да се запиша и започвам да я чета.

# 124
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
HugНещичко да кажа и днес:
Не си спомням точно откъде бях чела, че когато си казваме Искам еди какво си, така индиректно внушаваме на подсъзнанието си нещо негативно за нас. Например ако си казваме І-Искам да съм здрава и щастлива, това всъщност означава, че в момента не сме нито здрави, нито щастливи. Така че по-добре е да си казваме - Аз СЪМ здрава и щастлива. Дори и в началото сами да не вярваме на себе си. Така се програмира подсъзнанието по правилен начин и след време то започва да "вярва" на думите и така те се сбъдват.
Пожелавам ви щастлив ден  bouquet
Здравейте и от мен. Темата е много интересна и актуална. Ще добавя още едно примерно утвърждение от книгите на Джон Кехоу - "Всеки ден във всяко едно отношение става по-добре и по-добре" и аз си добавям, "за мен и околните"  Grinning. Повтарям си го от известно време и мисля, че има положителен резултат. Мисля, че всичко е до нагласа. Наистина винаги има трудни моменти, но зависи човек как ги приема. Това е мое мнение и не ангажирам никого с него  Simple Smile.

# 125
  • Мнения: 624
Това ми звучи точно като филма, който наскоро гледах - "The Secret"  - много добър. Общо взето в него се разправя за позитивното мислене и как успяваме да се сдобием с това, което желаем именно, чрез позитивното мислене. Там не се казва "аз ЩЕ", а се казва "аз СЪМ", "аз (го)ИМАМ"...

Точно този филм гледам в момента. Спрях го за малко да погледна във форума и попаднах на тази тема  Laughing   .
Някой би казал "Каква случайност!", не и според филма.

# 126
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
HugНещичко да кажа и днес:
Не си спомням точно откъде бях чела, че когато си казваме Искам еди какво си, така индиректно внушаваме на подсъзнанието си нещо негативно за нас. Например ако си казваме І-Искам да съм здрава и щастлива, това всъщност означава, че в момента не сме нито здрави, нито щастливи. Така че по-добре е да си казваме - Аз СЪМ здрава и щастлива. Дори и в началото сами да не вярваме на себе си. Така се програмира подсъзнанието по правилен начин и след време то започва да "вярва" на думите и така те се сбъдват.
Пожелавам ви щастлив ден  bouquet
Здравейте и от мен. Темата е много интересна и актуална. Ще добавя още едно примерно утвърждение от книгите на Джон Кехоу - "Всеки ден във всяко едно отношение става по-добре и по-добре" и аз си добавям, "за мен и околните"  Grinning. Повтарям си го от известно време и мисля, че има положителен резултат. Мисля, че всичко е до нагласа. Наистина винаги има трудни моменти, но зависи човек как ги приема. Това е мое мнение и не ангажирам никого с него  Simple Smile.
P.S. Това с дишането ще го пробвам  Peace.

# 127
  • Мнения: 135


Точно този филм гледам в момента. Спрях го за малко да погледна във форума и попаднах на тази тема  Laughing   .
Някой би казал "Каква случайност!", не и според филма.

  bouquet

# 128
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Точно този филм гледам в момента. Спрях го за малко да погледна във форума и попаднах на тази тема  Laughing   .
Някой би казал "Каква случайност!", не и според филма.

Няма случайности!
“Всяка случайност е добре прикрита форма на необходимост”
Случайността не е нищо друго, освен името на Закон, който все още не е познат.

Ако човек тръгне мислено по стъпките си назад, установява, че нещо, което е мислил за случайност, всъщност се е случило, за да го подготви за следващата случайност, предната за следващата и т.н. назад, откакто се помним.

Това е цитат от друг форум.

Цитат
Какво са случайностите? Има разни теории и разни видове поличби или знаци. Когато човек трябва да направи избор в каква посока да поеме, те се появяват като естествен процес, за да помогнат да вземем най-правилното, от гледна точка на Природата, решение. Често обаче ние не ги забелязваме. За да ги видим ни трябва по-силна интуиция, и леко повдигане нивото на съзнание, на вибрация. За тази цел трябва да се оглеждаме, да сме нащрек или както се казва, да сме будни. Понякога поличбите идват като проблясъци или под формата на дребни на външен вид събития. Поради повдигнатото ни вибрационно/енергийно ниво обаче, ние ги виждаме като знак. В този момент човек прави връзка с висшата си същност и интуитивно разбира, кое е най-правилното решение за дадения момент. При засилена духовна практика, знаците започват да идват все по-често и да стават все по-ясни. В един по-напреднал етап от Пътя, няма нужда от знаци, а директно в съзнанието идва отговор на търсения въпрос.
И за да потвърдя с личния си живот, че Вселената винаги откликва на нуждите на децата си, ще ви кажа пресен случай от днес. От вчера, от както открих тази тема, мисля по нея и си задавам въпроси. Днес в предаването "На кафе", двама психолога и още няколко човека говориха точно по въпросите, на които търся отговор. Това не е ли една щастлива "случайност"!?

А ето и още малко по темата за случайностите, ако на някой му е интересно!

Случайности, съвпадения, поличби, Има ли ги?

# 129
  • Мнения: X
Deepinside, благодаря, от вчера започнах да правя тези ,които си посочил. Но засега не задържам по много. В една книга на В. Евтимов бях чела, че е много важно да се прави вдишване, издишване и задържане в правилно съотношение, там имаше определени секунди за всяко едно. Това ми се вижда доста трудно...
Много съжалявам, че  когато започнах да правя йога преди години, така подцених дишането.. Но явно сега е дошло времето  bouquet

# 130
  • Мнения: 135
Deepinside, благодаря, от вчера започнах да правя тези ,които си посочил. Но засега не задържам по много. В една книга на В. Евтимов бях чела, че е много важно да се прави вдишване, издишване и задържане в правилно съотношение, там имаше определени секунди за всяко едно. Това ми се вижда доста трудно...
Много съжалявам, че  когато започнах да правя йога преди години, така подцених дишането.. Но явно сега е дошло времето  bouquet

за начало - да се вдишва дълбоко, да се задържа повече, и да се издишва колкото може по-плавно и спокойно -  само през носа

# 131
# 132
  • Мнения: 251
Привет, супер темичка! Peace

Относно Йога мога да кажа,че независимо колко добре се изпълняват позите или така наречените асани, ако не дишаме правилно, то никаква Йога не правим. Crazy
Така че, първия принцип е правилното дишане!
Относно някои негативни мнения тука за положителното мислене, неговото оплюване, осмиване и отричане е много нелепо и глупаво.  SickНе може да се говори и отрича категорично  нещо, което не е изпробвано.

# 133
  • Мнения: 2 761
Тази тема ще ми хареса,засега се записвам.

# 134
  • Мнения: 251
Цитат
Няма случайности!
“Всяка случайност е добре прикрита форма на необходимост”
Случайността не е нищо друго, освен името на Закон, който все още не е познат.

Ако човек тръгне мислено по стъпките си назад, установява, че нещо, което е мислил за случайност, всъщност се е случило, за да го подготви за следващата случайност, предната за следващата и т.н. назад, откакто се помним.

 iskrica_nadejda, много хубаво си го казала. Simple Smile Наистина няма случайности.Ние всъщност ги предизвикваме случайностите.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт