Примерна схема на захранване (7)

  • 53 443
  • 599
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 8 242
Скумрия на скара никак не ми се вижда подходяща за толкова малко бебе.. Още повече за сефте риба  Rolling Eyes Първо е била замразена не знаеш колко дълго време, а на скарата не може да се обработи топлинно достатъчно добре..
Това е мое мнение.
По-добре прясна риба вземи като за първи път. Аз дадох сьомга, но Тони беше на 1г.4м. ...
Мисля, че някаква бяла риба е най-подходяща за вас.
И Хип имат рибно пюре..

# 466
  • Мнения: 1 100
Косе Босе и Дени-к, благодаря ви за отговорите!

Имам едно спешно питане. Иска ми се да му дам АМ "Лека нощ" на Милупа, но вътре има казеин, соя и още какво ли не? Пише, че е за деца над 6 месеца, но наистина ли става? Оризовата каша, която му давам да по-добър сън изобщо не действа, от пюретата изяжда в най-добрия случай, много рядко, по 60 гр. Имам кърма, но вечер се събужда на 1 час и като му дам да суче не отказва. Но сили не ми останаха вече. Tired Сега в това АМ на Милупа ми е надеждата и във вашите отговори.

# 467
  • Мнения: 1 457
duhi_puhi благодаря за отговора  bouquet
И аз нещо такова си мислех и не му дадох. Ще му взимам пюренце скоро  Grinning

# 468
  • Мнения: 527
Някой знае ли нещо по въпроса с прясното мляко,каква марка и какъв процент да дам за първи път?Благодаря Wink

# 469
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
А за плодовете на черницата  newsm78 Каката им е голям фен и всеки ден берем от няколко дървета в близост, та се чудех дали да набера и замразя за малчо.

# 470
  • Мнения: 1 449

Патладжанът е наистина доста противоречив зеленчук. Във форума е заклеймен като вреден за малки деца, но без препратки към източници, посветени на детското хранене. А според такива източници най-често се въвежда малко преди 1 год. или около 1-1.5 год.
Общото във всички препоръки е: малко количество.

Няма единно мнение за мястото му в детското захранване:
* Препоръчва се като добър зеленчук в англоезични, френскоезични и други схеми преди 1 год., но поне след 8 м.
* В преведените статии в BG-mamma - преди 1 год.
* В руски и испаноезични схеми – около или доста след 1 год., но също и преди тази възраст. 
* Един пример да не се въвежда дори на 1 год.: патладжанът се изключва от менюто, но заедно с продукти като лук, краставица, маруля и червен пипер (вероятно съображението е, че са тежки за стомаха)
* Присъства в рецептите за деца между 12-24 м., както и по-рано.
* Във форума се счита за забранен за малки деца, но без конкретни източници на информация.
* Интересно е, че не се споменава в различните списъци със забранени храни за деца под 1-2 години (за разлика от други храни).

Соланинът е главният проблем, но през последните 20 години сортовете са доста култивирани и тази токсична съставка не е проблем - при условие, че не се консумира в големи количества от малки деца. Това е задължителното напомняне във всички детски рецепти и съвети за захранване, но самият зеленчук не се забранява, само се препоръчва за различна възраст.

За влиянието върху вътрешните органи – може да е както положително, така и отрицателно. При доказани проблеми с бъбреци, панкреас, жлъчка е противопоказен, но тук става въпрос за болестно състояние. На хора с подобни проблеми не се разрешават и сини сливи, марули, зеле, спанак и др.

Ако се въведе след 1 год, тогава солта за премахването на горчивия вкус не би трябвало да е проблем, тъй като е в малко количество. Според международните стандарти за прием на сол, след 1 год. може да се приемат до 2 г сол дневно.

# 471
  • Canada, ON
  • Мнения: 71
Привет момичета!
И на мен ми предстои захранване. Мисля да започна след около седмица с млечна оризова каша на Милупа. Ще започна с много рядка каша и ще я въвеждам много бавно - поне 10 дни.
Въпросът, който искам да задам е относно водата. При нас даването на вода протича като захранване Simple Smile - имахме 3-4 дни запознаване с чашката, а вече и 4 дни запознаване с водата (само на кърма сме). Резултатът - водата не се приема особено добре за сега. Мисля, че е нормално. Аз и не настоявам, просто запознавам. Но предполагам, че като въведа кашата и въобще твърдите храни, ще трябва да въведа и водата. Та чуденето ми е - как се разбира, че бебето е жадно и кога да му предлагам вода?

Четох доста, но не всичко, че то е много... Но за водата не открих коментари. Може да ви е смешен въпросът ми, но понеже много се чудя - го задавам и предварително благодаря за отговорите Simple Smile

Последна редакция: нд, 22 юни 2008, 14:33 от Кафява мечка

# 472
  • Мнения: 93
В момента се захранваме.
Ще следя темата Simple Smile

Сега режимът ни е:
07:00-кърмене
10:00-кърмене
13:00-пюре/зеленчуково или месно/
16:00-плодово пюре
19:00-кърмене
22:00-кърмене

 Heart Eyes

# 473
  • Варна
  • Мнения: 1 180
A как мога да замразя череши? Без костилките ли? И изощо ще стават ли за ядене след това?
Ето и нашият режим на хранене в момента:

9ч. адаптирано мляко
12ч. зеленчуково пюре
15ч. плодово пюре или оризова каша
19ч. зеленчуковп пюре
22ч. адаптирано мляко

Захранили сме преди 2 месеца. Как ви се стува?

# 474
  • София
  • Мнения: 5 721
Yanina,ние на вашата възраст ядяхме точно така  Peace
За черешите не мисля,че е добра идея Rolling Eyes

# 475
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
A как мога да замразя череши? Без костилките ли? И изощо ще стават ли за ядене след това?
Да, аз точно така ги замразих, извадих костилките. И вишните така. Ето малко инфо по въпроса
http://www.wholesomebabyfood.com/whencanbabyhavecherries_cherryb … byfoodrecipes.htm

# 476
  • Португалия
  • Мнения: 3 980
Здравейте! wavey
Първо да се извиня-ако  сте писали вече по темата,моля насочете ме.Въпросът ми е следният:давали ли сте фруктова захар и полезна ли е?
Моите не искат попарата и ми дойде на ум да сложа вътре фруктоза/защото не давам никаква захар,а и не искам да започвам /,може би така ще я харесат?!Запънала съм се да ги науча да ядат попара,заради сиренето,че инъче никак не го искат,освен по няколко трошички чисто .Благодаря ви!

# 477
  • Мнения: 18
Здравейте! Искам да попитам има ли някакъв принцип на размразяване на зеленчуци, плодове и вече готови пюрета. На стайна температура  или на котлон/микровълнова.
Благодаря предварително. Hug

# 478
  • Мнения: 179
Здравейте, сега ядем зеленчукови пюрета и се замислих особено от морковите-нали, за да се усвоят мастноразтворимите витамини е нужна мазнина?
От каква възраст и в кое ядене се добавя тя (зеленчуково пюре, каша) и какъв вид-зехтин или нещо друго. Знам, че мазнините са изкючително важни за децата, а приготвям зеленчуковите пюрета сама и не съм сигурна дали не трябва да добавям допълнително мъничко мазнина в тях?

# 479
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Микки, благодаря ти за линка. Много ми беше полезен.

Общи условия

Активация на акаунт