Какво ще си правите децата през лятото?

  • 11 148
  • 78
  •   1
Отговори
  • България, София
  • Мнения: 638
Предлагам да споделим идеи за летни занимални, градски лагери и всякакви варианти на целодневно отглеждане на хлапетата през дългите неучебни дни.

В повечето клубчета и детски центрове, целодневния престой варира от 10 до 15 лв, което си прави от 400 до 600 лева месечно, без храната - за две деца...
В Дворецът на децата таксите са по-ниски и предлагат 50% за второ дете, но там е подходящо за ученици.
Досега сме посещавали за само за няколко дни такива места и не мога да си представя как би се чувствало детето, ако трябва да преседи дни наред на едно място... в една-две стаи....по цял ден...

Аз лично се интересувам за района около Исул, Дондуков... по пътя на трамвай 22 - до бившия Обувен завод (сега бизнесцентър "Сердика"). Децата ми са на 6 и 8 години.

Сърдечно благодаря на споделилите личен опит и идеи!!!

# 1
  • Мнения: 2 700
В района, който си посочила, се сещам единствено за учебен център "Космос". Имат летни езикови занимални (английски и немски), където обучението е сутринта, а следобяд играят и ходят по паркове. Преди ги водеха в Софияленд, който уви вече не съществува, в парка Заимов и в Коколандия. В петък ги водят на поход в планината. Като цена обаче излиза солено, особено за две деца. Но все пак е версия, защото има варианти за ден, за седмица, за две седмици и т.н.

Аз лично редувам Космос, Марина спорт, Двореца на децата. За родители на ученици с плаващо работно време има лагер в зоологическата градина, но часовете са изключително неудобни (май бяха от 10 до 16 или нещо подобно). Миналата година пуснах дъщеря ми на православен градски лагер в енорийски център "Покров Богородичен" (зад хотел "Родина"). Там рисуваха, пееха, правеха театрални постановки, играеха в двора на черквата и отново веднъж седмично ги водеха някъде близо до София.

По спомен от миналата година през лятото се организират някакви безплатни плувни лагери за ученици до 4-ти клас (май беше от ДАМС), но времето пак не беше удобно за работещи родители.

Нямам лични наблюдения, но съм си записала във фейвъритите Джани Родари, арт студио Ник и MD-2001, които също организират летни занимания. Доколкото знам и Оксиния правят летни лагери, но не са ми в посоката.

За любителите на по-екстремните преживявания:
http://educo-bulgaria.org/bg/standardbg.htm
http://www.reversobg.org/bg/01.htm
http://irioutdoor.com/index.php?option=com_content&task=cate … id=56&lang=bg
http://www.planinaria-bg.com/Sinya.htm
http://www.bah-bg.org/

От мен толкова. И аз търся нещо ново в централните части на града

# 2
  • Мнения: 8 999
Нашето училище предлага няколко варианта: летен лагер в училището - по 3 лева на ден, частна занималня с английски и преговор на учебния материал /пак в училището/ - 30 лева на седмица, занималня, която ще се води от госпожата, която в момента е учителка в занималнята - неуточнена сума. Храна не е включена в нито едно от предложенията.

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Поне 15-20 дни ще я оставя да се надивее, наиграе и почине. Без да я закачам за нищо (е, може да взима брат си от ДГ).
И после пак ще мисля.
Все пак, майка ми също може да я вземе за малко.
Имам варианти.
Според мен, единствено езиковите занимални си заслужават. Другото е безсмислено за мен.

# 4
  • Мнения: 7 263
vimares АВО - 3 имат лятна занималня с английски и са в района, който търсиш. Виж на сайта им, дали вече имат обявени цени.
Иначе сте прави че летните месеци са месеци на рекет и извиване на ръце до дупка на родителите, които нямат бабин съпорт.
Лично аз като потърпевша предишните години се тръшках, но вече знам че няма къде да бягам. Миналата година посещаваха лятната джунгла на Оксиния - сравнително доволна съм.
Тази година ще заложа пак и на тях и на Пумпелина за целодневен вариант, защото няма как да оставя малкия в къщи. Големия може чисто теоретично да седи и сам, но предпочитам да има някакви занятия и да е под контрол, отколкото да се разкъсва между компютъра и телевизора целодневно  Twisted Evil

# 5
  • София
  • Мнения: 454
Дъщеря ми е на 9 години. Миналото лято първо беше една седмица в Занималня "Азбукарче" - www.azbukarche.hit.bg, после още една седмица в лятната занималня на АВО-3 /тя там и учи английски/ за да може да отиде на първата седмица от Планинария http://www.planinaria-bg.com/, която започваше от средата на юни. Тя е беше доволна и от трите, като най-впечатлена беше от Планинария защото беше нещо ново за нея. След това отиде при баба си.

Аз лично се интересувам за района около Исул, Дондуков... по пътя на трамвай 22 - до бившия Обувен завод (сега

И трите посочени места са в този район.

# 6
  • Мнения: 1 655
А предложения за Варна?

# 7
  • София
  • Мнения: 39 764
Ще се опитам да намеря летен лагер на морето за Дияна. Тази ваканция от 3,5 месеца ще ми дойде в повече.

# 8
  • Мнения: 1 517
Ще си стои сам в къщи. Ще прибира сестра си от ДГ. Ще се надивее хубаво. Като занимания: малко четене на книжки и по малко свирене с акордеона. Даже ще му намалим и броя на частните уроци - да си почине малко. Слава Богу, много е самостоятелен и послушен; не, че не прави за бой де  Mr. Green , но мога даму имам доверие да стои сам, че и се стра му да е с него.

Ще ми се малко с английски да го потормозя,  но ще видим ...

# 9
  • Мнения: 3 622
А предложения за Варна?

Зелено у-ще  Peace
Синът ме ходи две лета, но тази година ще го пращам на лагер. ТД"Родни балкани" организират това зелено у-ще за две седмици. Водиш детето сутрин в 8.00 часа и си го взимаш вечер в 17.00 часа. Водят ги по поляни и гори да играят. Синът ми беше много доволен.

# 10
  • гр.Варна, сега Германия
  • Мнения: 409
А предложения за Варна?

Зелено у-ще  Peace
Синът ме ходи две лета, но тази година ще го пращам на лагер. ТД"Родни балкани" организират това зелено у-ще за две седмици. Водиш детето сутрин в 8.00 часа и си го взимаш вечер в 17.00 часа. Водят ги по поляни и гори да играят. Синът ми беше много доволен.

Дай моля те някaкви координати, телефон, сайт, адрес Hug

# 11
  • Мнения: 3 622
Milli разбрах че за месец юни вече няма места. Така че недей да отлагаш да отидеш до там ако смяташ да се запишваш детето си евентуално за юли или ангуст. Адреса на ТД"Родни балкани" е ул. Преслав 30, а телефона е 052/ 630 283
Може да разгледаш и тук http://rodnibalkani.com

# 12
  • гр.Варна, сега Германия
  • Мнения: 409
Благодаря ти, ще пратя майка ми да провери Hug

# 13
  • Мнения: 2 700
Ан Мари, ако търсиш за морето, провери в Марина спорт. Вчера дъщеря ми получи писмо Wink (беше страшно доволна, защото това й е второто в живота ) с предложенията на Марина спорт за лятото. Видях, че имат лагери в Несебър и в Банско.

Между другото забелязвам, че цените навсякъде, където проверявам са се повишили с минимум 25% в сравнение с миналата година, а за моята заплата процентът не е същия Mr. Green

# 14
  • Мнения: 5 698
А за тинейджърите какво ще предложите?Моят е на 15 години и иска да работи,да си изкара някой лев,но каква работа и къде, идея си нямам.Дайте идеи.Има ли някакъви лагери за по-големи?

# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 1 593
Зелено училище в Пловдив ако някой знае нека сподели....

# 16
Аз също съм от Пловдив и търся някакво занимание за дъщеря ми ,която е четвърти клас. Нещо от рода на рисуване един път седмично и някакъв спорт да кажем ,също веднъж в седмицата.
Където и да попитам ми отговарят, че заниманията преключват юни. Тоест през учебната година се провеждат курсове а ваканцията не.
Ако някой знае за такива летни курсове и кръжоци моля да сподели.

# 17
  • Мнения: 2 282
И аз се оглеждам за Варна

# 18
  • Мнения: 3 622

По горе съм написала за зелено у-ще във Варна

# 19
  • Мнения: 2 282
За него знам, Катето ходи миналата година, вероятно и тази ще ходи. Но се оглеждам за други занимания - нали знаеш, ваканцията е 3 месеца... а ми се иска и друго - ако може, да се тръгва от Варна. Ще огледам лагера на Родни Балкани, но като представяне звучат просто като лагер, а не приключения.

Някой има ли лични впечатления от тези: http://educo-bulgaria.org/bg/standardbg.htm ? Много ме впечатлиха писмено Simple Smile

# 20
  • Мнения: 3 622
Нямам впечатления за там, но гледам че повечето неща са за по големи деца. Твоето дете на колко е? Моят син е на 10 години и две лета ходихме на зелено у- ще, а тази година съм го записала на лагер към ТД"Галата"

# 21
  • Мнения: 2 282
Почти на 8. Но ходи по лагери от 3 годишна Simple Smile мисля тази година да и е първия приключенски.

Мonii, в линковете в началото на темата има неща, идеални за 15 годишните, прочети ги. Освен това ето този прабългарски лагер много ми хареса, има пълно описание на миналогодишните приключения.

Последна редакция: чт, 15 май 2008, 12:02 от Сребърен облак

# 22
  • Мнения: 28
Здравейте! Simple Smile
Аз съм от Пловдив.Сина ми е на 7 години.Миналата година ходи през лятото на занималня, която се намира на първия етаж на Проектанска организация на Четвъртък пазар.Организират им рисуване,тенис,плуване.На него много му харесва там!
Тази година и в училището му ще организират лятна занималня - 3лв. заедно с обяда.На родителската ще разберем повече подробности.
Аз се интересувам повече от Зелени Балкани.
Хубаво е децата да почиват сред природата.
Някой има ли повече информация за Пловдив?Моля,споделете!  bouquet

# 23
  • Мнения: 2 282
Току-що записах дъщеря си ето тук - http://www.horseman-bg.com/2835/index.html. Имам сравнително преки впечатления - дете на близки е прекарало чудесно, а родителите са отишли последните 2 дни, спали са на палатка наблизо и също са възхитени. Сега остава да планираме и останалата част от лятото, по възможност - по-евтино.

# 24
  • Мнения: 224
Ще ги заведа на море за месец и половина Laughing

# 25
  • Мнения: 1 731
Току-що записах дъщеря си ето тук - http://www.horseman-bg.com/2835/index.html. Имам сравнително преки впечатления - дете на близки е прекарало чудесно, а родителите са отишли последните 2 дни, спали са на палатка наблизо и също са възхитени. Сега остава да планираме и останалата част от лятото, по възможност - по-евтино.

Много добре звучи .Нашата госпожица не е ходила досега на лагер ,а много ми се иска да я пратя.Особено това с ранчото знам ,че ще и хареса.Тя е влюбена във сякакви животинки.Ще говоря с таткото да видим какво ще измислим,макар че незнам ще можем ли да отделим толкова пари.Ако някой има нещо по достъпно ,моля да сподели. newsm78  bouquet

# 26
  • Мнения: 1 731
А иначе бабиния дом няма да им се размине и на двамата. Laughing

# 27
  • Мнения: 1 655
(А предложения за Варна?
[/quote]

Зелено у-ще  Peace
Синът ме ходи две лета, но тази година ще го пращам на лагер. ТД"Родни балкани" организират това зелено у-ще за две седмици. Водиш детето сутрин в 8.00 часа и си го взимаш вечер в 17.00 часа. Водят ги по поляни и гори да играят. Синът ми беше много доволен.
[/quote]
И моят син ходи там, дори съм го записала за първата дата още 2 юни и след това за юли пак. Ще ми се да разнообразим с още неща. Миналата година така редувахме на различни места  и хем той беше доволен, хем аз спокойна. Peace

# 28
  • Мнения: 1 731
Сребърен облак,гледам че си от Варна.До София ли ще закарате детето или се тръгва от някаква по-близка спирка?Направо в сайта ли го записа или по телефона?
 newsm78Благодаря.  bouquet

# 29
  • Мнения: 2 282
До София ли ще закарате детето или се тръгва от някаква по-близка спирка?Направо в сайта ли го записа или по телефона?
Така или иначе имам работа в София 1-2 дни преди началото на курса, а на връщане мислим да отидем цялото семейство, да изкараме последните 2 дена там на палатка, и да си я приберем. Но по повод още един лагер много се чудя дали да не я изпратя до София с влака, а там някой познат да я поеме за няколко часа. Записах я по телефона, вече имаше 2 деца от Хасково от групата, които щяли да пристигнат по-рано и да ги вземат директно от гарата, и на мен ми предложиха да я вземат от предния ден, ако трябва. Колебая се за влака - аз самата пътувах в първи клас сама в спален вагон, но мъжа ми нещо се притеснява да я пуска сама (малка му се струвала).

# 30
  • varna
  • Мнения: 676
Ще го заведа на планина,а после интензивно плаж,игри,купони...

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
А идеи за Бургас?

# 32
  • Мнения: 2 700

На това попаднах тези дни и съжалих, че не е в София.

Ето и за Варна.

# 33
  • Мнения: 1 731

На това попаднах тези дни и съжалих, че не е в София.

Ето и за Варна.

 ShockedЗа един ден 12 лв ?и нищо насреща... #Crazy

# 34
  • Мнения: 274
Ето още нещо за Варна:
http://pchelica.webs.com/

# 35
  • Мнения: 2 700
ShockedЗа един ден 12 лв ?и нищо насреща... #Crazy

А ти какво очакваш да имаш насреща?  Stop
В София за подобна програма имам оферти за 18 лв/ден, 100 лв/седмица (друга фирма), 15 лв/ден (друга фирма) и всичко БЕЗ храната.
А за нещо насреща (разбирай английски) се започва от 390 лв./месец отново без храната.

# 36
  • Мнения: 4 733
 От миналото лято вече се престраших да я оставям сама вкъщи по времето когато съм на работа. Моята е вече на 10 години и много се притеснявах, но в блока има много приятелчета които също са сами и ми е по-спокойно.

# 37
Работя до Пирогов,до военна болница по то4но,знае ли някоя мама за лятна занималня-за цял ден?В безизходица сам.Сина ми е в 1 кл.Благодаря  .Успех на вси4ки

# 38
  • Мнения: 156
Записах го на скаутско училище към туристическкото дружество. Много е ентусиазиран, страшно се радва, но е само една седмица. А цяло лято? ooooh!

# 39
  • BG
  • Мнения: 123
доволни ли сте от Космос?

# 40
  • Мнения: 2 716
Големият проблем е от 1 до 15 юни. После ще се самоотглеждат двете. Имаме баби. Но децата вече не щат при баба. Или поне не 3 месеца. А аз нямам никаква перспектива за почивка това лято. Само 1 ремонт сме предвидили  Confused

# 41
  • Мнения: 413
тази година записах племенничката си в Космос на лятна езикова занималня - много е богата програмата, има език, рисуване, театър, кино, спорти и походи. Осигурени закуски, обяд и т.н. Екипът е много млад, усмихнат и симпатичен - детето остана като омагьосано. През август ще го запишем и на летния спортен лагер на морето.  Grinning
а ето и сайта: www.cosmos-edu.org
 

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Да побутна темата...
 А предложение за 3 годишно дете? Появява се "дупка" за беба през август между детската ясла и детската градина. Утре излиза класирането. Ако е приета-ок, ако не е така или иначе този проблем ще отпадне, защото ще се търси частна. Аз се надявам да е приета, разбира се... Wink
  Някой имал ли е такъв проблем да търси място за детето за един месец? И още повече през лятото. Мислех да звъня в Оксиния, но не знам дали не е малка...Изобщо ще се радвам някой да сподели.
  П.С. Нямаме "подходящи " баби, а за нас е абсурд да сме в отпуска тогава...или поне не повече от седмица...

# 43
  • Мнения: 2 708
Търсех си координатите на училището в Мийковци и в нета попаднах на тази тема от миналата година.
Мойте деца бяха там преди 2 години и бяха много доволни, но от темата разбрах, че имало проблем с настаняването в новата сграда и понеже имаме вила в съседното село и наминах специално да видя как стоят нещата тази година, пък и мами може да се интересуват.

Ето тук съм качила снимки, да разгледате - това е от 20 май 2008 г.
Старото училище фактически се помещава в една почивна станция на горското стопанство от едно време, която жената е ремонтирала, но явно са взели да я изнудват много, та затова е решила да построи новото училище. В старото хубавото е, че има голяма поляна - двор в който си играят децата, но пък новото е по-близо до басейна и поляната до реката, където ходят да играят. Някой път им носеха на обяд храната там на полянката до реката, нещо като пикник. Водеха ги на една конна база, при грънчари да правят панички и да рисуват, в Елена на разходки и др.
Освен това се и учи. Моето голямото момиче, не знаеше миналите форми на глаголите, и там тогава това учеха (в смисъл те им определят ниво с входящ тест), и накрая на теста, от 90 глагола, на които трябваше да напише 3те форми, нямаше нито 1 грешка, при положение, че следобяд не е учила - само това, което е запомнила в часовете.

То още не е отворено, доколкото аз знам работи юли и август, иначе тя още си води часовете в училището в Елена, но таксата май щяла да бъде 550 лв. Това е мамита от мен - но е за по-големи деца, които наистина изкарват незабравимо лято там.
Дано съм била полезна със снимковия материал.

# 44
  • Мнения: 745
Днес я пратих при баба на село за две седмици и след това съм я записала на частна целодневна занималня. ooooh!

# 45
  • Мнения: 11 607
Родителите ми цяла година живеят за тези 2-3 месеца, когато внуците ще са при тях......

# 46
  • Мнения: 651
ХВАЛА!!!! на всички всеотдаѝни баби и дядовци   bouquet

# 47
  • Мнения: 2 282
ХВАЛА!!!! на всички всеотдаѝни баби и дядовци   bouquet
Дай боже всекиму!

# 48
  • Мнения: 78
Някой има ли впечатления от заниманията в Двореца на децата в София?Предлагат програма "ваканция", като целодневна занималня .

# 49
  • България, София
  • Мнения: 638
Някой има ли впечатления от заниманията в Двореца на децата в София?Предлагат програма "ваканция", като целодневна занималня .
Лични впечатления нямам, но знам, че много деца я посещават.
Това лято е 10 лв. на ден или 40 лв., ако платиш за седмица.
Не осигуряват храна. Според мен е подходяща за деца в училищна възраст. Синът ми е на 6 г. и се притеснявам малко да го пусна, въпреки че ще е със сестра си - на 8.

# 50
  • Мнения: 1 069
10 дни на лагер в Сапарева баня, 13 дни с нас на море. През останалото време няколко пъти седмично тренировки и поне един ден на самотглеждане, добре че вече са по- големи.
Дано тренера да се смили и да им даде малко ваканция, та да им се порадват и баба и дядо, а и ние с татко им да мирясаме малко.

# 51
  • Мнения: 156
Завиждам наистина на тези с бабите и дядовците. Sunglasses

# 52
Моятя дъщеря ще осети и тази година Лятната Тенис Академия.http://tennisschulewilli.hit.bg/

# 53
  • Мнения: 78
Някой има ли впечатления от заниманията в Двореца на децата в София?Предлагат програма "ваканция", като целодневна занималня .
Лични впечатления нямам, но знам, че много деца я посещават.
Това лято е 10 лв. на ден или 40 лв., ако платиш за седмица.
Не осигуряват храна. Според мен е подходяща за деца в училищна възраст. Синът ми е на 6 г. и се притеснявам малко да го пусна, въпреки че ще е със сестра си - на 8.

Аз волю неволю я пуснах.Занимават ги по цял ден,напоследък не иска и да си тръгва.А това за храната не е съвсем така.Два дни правих сандвичи , които ми ги върна непокътнати, оказа се , че ги тъпчат с разни сладки и соленки два пъти на ден : сутрин към 10:30 и на обяд към 13:00.
Няма "цветнокожи".Разделени са на групи, не разбрах по какъв критерий.С две думи хлапето се чувства добре,аз-спокойна.

# 54
  • Мнения: 156
Абе да даваха отпуски за цялата лятна ваканция на майките... това е рая... Sunglasses

# 55
  • Мнения: 651
Разгледах саѝта на Двореца на децата в София, но не видях съдържание на лятната програма..
с нещо занимават ли ги или само ги наглеждат докато играят...

А как стои въпроса с посещенията на деца ученици в други градове?

# 56
  • Мнения: 78
Няма много информация наистина .Струва ми се , защото няма определена програма .В различните дни различни учители дават дежурства.Общото ми впечатление до момента е , че гледат  видео , играят на компютри , правят гимнастика, имат зала за игри, извеждат ги навън и рисуват.Един ден си бяха играли с бухалките на художествената гимнастика.Но при всички положения съм по-спокойна отколкото да си седи сама в къщи , както се случи няколко дни поред.Връща се доволна , това също е добре.Има доста деца , намерили са се няколко и от детската градина.Моментно спасение мога да кажа.

# 57
  • България, София
  • Мнения: 638
Няма много информация наистина .Струва ми се , защото няма определена програма .В различните дни различни учители дават дежурства.Общото ми впечатление до момента е , че гледат  видео , играят на компютри , правят гимнастика, имат зала за игри, извеждат ги навън и рисуват.Един ден си бяха играли с бухалките на художествената гимнастика.Но при всички положения съм по-спокойна отколкото да си седи сама в къщи , както се случи няколко дни поред.Връща се доволна , това също е добре.Има доста деца , намерили са се няколко и от детската градина.Моментно спасение мога да кажа.
Имат изкарана програма на входа, на цветни листове до края на лятото, по седмици. Дежурят учители от двореца и се въртят през трите групи - даден учител води първи час на първа група, втори час - на втора и трети - на трета. Програмата за седмицата е еднаква всеки ден, следващата седмица се сменя - други учители, други часове. Мен, лично, ме притеснява организацията там или по-скоро липсата на такава. За по -голямо дете става, но 6-годишния ми син се притеснявам да го пусна... няма кой да го спре да скочи от най-високото.... Ще мисля... август ми е силно проблемен и може да склоня.

# 58
  • Мнения: 1 517
ХВАЛА!!!! на всички всеотдайни баби и дядовци   bouquet

Блазе ви значи за тез екстри  Peace
При нас единия не става, втория работи, третия е на майната си (2000 км), а четвъртия е починал. Но пък самоотглеждането ги прави по-самостоятелни и по-оправни.

# 59
  • Мнения: 2 282
Влизам, за да споделя впечатленията си от лагера, от който се върна дъщеря ми - в Ранчо "Конникът". И двете сме изключително доволни! Въздуха и природата там са прекрасни. Отидохме за представлението пред родители, поговорих с хората и разгледах и животните, и къщата - страхотни са! Повечето се вижда и от програмата и снимките на сайта им, но истината е, че децата бяха щастливи, почернели (но не изгорели), пораснали, играха хора, показаха построена от тях къщичка, знаеха слънчевите упражнения от йога (всяка сутрин се разкършват с елементи от йога, имат инструктор по детска йога, а после тичат малко из селото за "добро утро", и чак после закусват), яздеха, а някои от тях правеха дори и маймунджулъци на конете  Laughing  Имаше и изложба - с рисунки, оцветяване на гипсови фигурки и рисуване върхи камъни, кукли от слама (на Катето беше русалка) Ходили са и на рекичката, ловили са попови лъжички и са джапали. При това нямаше нито един разболял се.
Като казах езда - не само могат да яздят, но и да си слагат седлата на конете, да ги почистват и да ги хранят. И друго - хората, които работят с децата, са чудесни! С подход, много весели, а в същото време някакси успяват да ги дисциплинират. Направо ми взеха акъла, как може толкова добре да се разбират с децата и да ги стимулират. Поне 5 души ни представиха, и всичките много ми допаднаха. Освен тях трябва да спомена и бабите, които са се грижили за вкусните гозби.
Още първия ден са теглили чоп кой за какво животно ще се грижи. Катето се е грижила с още едно дете (с помощта на бабите, естествено) за агънце. Иначе там има още едно агънце, две теленца, прасенце, кокошки и много коне. Хлапетата с гордост ни показаха плевника, и как точно хранят животните. А последния ден са правили "Съйвайвър" - разделили са ги на два отбора и са търсили съкровище.
Лично аз съм доволна освен от това, че дъщеря ми е изкарала страхотно, и от режима им. Поне по нейните думи, са яли плодове преди закуската и обяда и храната е била страшно вкусна, и са се движили страшно много. А щерката имаше огромна нужда от сваляне на 2-3 кила след 3 седмици при баба и. Слава богу, лагера малко намали щетите, нанесени от бабините кроасани и мекици. Не знам отслабнала ли е, но изглеждаше като амазонка.
Накрая обещаха и диск със снимки, но тъй като взехме дъщеря си преди да ги върнат в София, ще чакам приятели да ми го донесат. Иначе имам малко снимки от последния ден, ако искате, ще кача.
Малко са ми разбъркани впечатленията, извинете. Но ако имах пари, щях да я изпратя поне за още една смяна това лято. Препоръчвам и на вас такова изживяване, от сърце!

# 60
  • България
  • Мнения: 430
Моята дъщеря ходи в Азбукарче http://azbukarche.hit.bg/summer20081.htm

Доволна е. Два пъти в седмицата ги водят на басейн. От 01.07 организират лагер. - http://itazbukarche.blog.bg/viewpost.php?id=201642
Тук има снимки от всеки ден http://itazbukarche.blog.bg

За сега сме доволни.

# 61
  • Мнения: 13 191
Записах племенника си /10 год./ в детската програма на

http://www.matchirski-sport.org/index.php?option=com_content& … =50&Itemid=65

Сутрин ги водят на Витоша, там си имат занимания, към 16,30 ги връщат. Търся още дечица, за да запълним групата от 07.07- 11.07. Може и за по един ден.

# 62
  • Мнения: 2 803
Ще я оставя хубаво да си почине, да спи до късно, да си чете любимите книжки, да гледа любимите детски и да си оцветява книжки. Това лято смятам да я водя много на плаж с нейни приятелки да се наиграят. Пълно разпускане.

# 63
  • Мнения: 9
Аз съм много доволна от детски клуб "Sunnyland".Предлага занималня,почасово гледане,рожденни дни,партита,забавления,приложни изкуства-моделиране,рисуване и пр. и пр.Има двор,където децата тичат и играят на воля...В седмицата по един-два пъти се ходи на еднодневна екскурзия-например-зоопарк,музеи,паркове и т.н...
Има ресторантче,в което децата  обядват.

www.sunnyland-bg.com

Цените също са нормални,за разлика от други места.Сигурна съм,че детето ми се чувства добре там...
ПРЕПОРЪЧВАМ ГО НА ВСИЧКИ ВАС...!!!  newsm74

# 64
  • Мнения: 3 886
гледаме се ,играеме ,дивееме Hug Hug

# 65
  • Мнения: 2 282
Ето още нещо интересно, на което попаднах: Лятна Екоакадемия.

# 66
  • Мнения: 2 700
Вчера видях билборд на някакво лятно училище по английски http://www.nespirai.com/

# 67
  • Мнения: 3 886
Вчера видях билборд на някакво лятно училище по английски http://www.nespirai.com/
Това ми хареса имаш ли някаква представа за заплащането там?

# 68
  • Мнения: 1 491
Мойта сладурана е на тип спортно училище. Сутрин закусват, след което учат тенис на корт/футбол, обядват, имат следобеден сън и лека закуска и после скачат да поплуват в басейна. Сутрин я вода в 08:00ч и вечер до 18:00ч трябва да съм си я прибрала. Тя за момента е много доволна, но ще видим до кога ще издържи на темпото без почивка  Mr. Green

# 69
  • Мнения: 2 282
Мойта сладурана е на тип спортно училище.
Звучи страхотно! Моля те, дай повече подробности, поне за тия, които са от София!

# 70
  • Мнения: 1 491
Спортното училище ... за момента съм много положително настроена. Детето се прибира вечер с приповдигнато настроение, и като започне да разказва, какво е научила, как го е правила и т.н. Емоции, радост, усмивка до ушите, превъзбудена, че чак не може да я накарам да ляга да спи, но като кажа "утре как ще тренираш, като няма да си събрала сили?" и след 5 мин е заспала вече  Mr. Green Сутрин има лека закуска, после тренира тенис, имат някаква междинна почивчица от 5-10 мин и продължават. На обяд си обядват както си трябва (имам предвид супа, второ и десерт) и отиват да спят. Като станат от сън отиват да плуват, като приключва тренировката ги поливат с душче и след това закусват (силно казано, защото само хапват кроасан, кифла, геврек и т.н., но пак не е като да са гладни) и ги извеждат на детската площадка където продължават да си играят докато си го приберат родителите. Сутрин се подписвам на списък в колко часа я оставям и вечер се подписвам като си я взимам. Занятията се провеждат на басейна "Спартак", а тенис играят на кортовете зад басейна; от 08.00 до 18.00 (това е крайният час за взимане на детето).

# 71
  • Мнения: 651
violetblue,
нужно ли е предварително записване и какви са таксите,
кажи pls  Praynig

в google не намирам нищо..
а това със спането ми е малко странно, моите няма да искат да спят наобяд

# 72
  • София
  • Мнения: 958
Да знаете къде мога да открия информация за предлаганият безплатен спорт в София? Миналата година на страницата на ДАМС, но сега нещо не успявам.... newsm78

Благодаря!!!

# 73
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Да знаете къде мога да открия информация за предлаганият безплатен спорт в София? Миналата година на страницата на ДАМС, но сега нещо не успявам.... newsm78

Благодаря!!!

В училището на сина ми имаше обяви за плуване, тенис и футбол в базата на ЦСКА /4-ти километър/, но мисля че важаха само за юни. За съжаление, не записах телефони.

# 74
  • Мнения: 703
Violetblue, може ли координати на спортното училище, моля!
А знаеш ли от каква възраст е, дали става за 3 годишни?
Звучи супер!!!

# 75
  • Мнения: 75
Мойта сладурана е на тип спортно училище.
Звучи страхотно! Моля те, дай повече подробности, поне за тия, които са от София!

Много благодаря за страхотната идея. Аз бях видяла тази оферта на вратата на детската ни градина, но се заинтересувах чак когато видях написаното тук. Синът ми е много доволен, всичко, което е написла мамата е точно така. Препоръчвам го!  Hug

# 76
  • Мнения: 75
Координати: 0884 77 335 Венцислав Гаврилов, футболен клуб "Лъвчетата" или отидете на самия басейн Спартак и попитайте. Успех!  Hug

# 77
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Моите тази седмица са тук

http://www.asport-bg.com/sportna_sedmica.html

Програмата е точно каквато е описана в сайта. Три от дните са на планина, а два - с колелета, ролери в парка, следобед -  на басейн. Засега са много доволни и ходят с огромно удоволствие. Днес са на скално катерене  Wink .... какви ли са отзивите  Simple Smile

# 78
  • Мнения: 934
Моите тази седмица са тук

http://www.asport-bg.com/sportna_sedmica.html

Програмата е точно каквато е описана в сайта. Три от дните са на планина, а два - с колелета, ролери в парка, следобед -  на басейн.
И ние сме ги пробвали, много сме доволни! Добри са!
Единствения проблем е, че при лошо време почиват.

Общи условия

Активация на акаунт