Време е за тиквички

  • 107 524
  • 694
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 765
Бъни, има и още, но ще карам по порека, че да не се задавите.  Hug
Панираните са много лесни. Нарязвам тиквичките по дължина-по-малки тиквички.
Посолявам и оставям да се поизцедят на домакинска хартия.
Правя си на око панировка от яйца, брашно и бира. да сатне като тесто за кекс, но по-редичко малко.По-гъсто от боза.
Потяпям в  панировката и направо в сгорещено олио и изцеждам на домакинска харитя отново.

# 196
  • Мнения: 175
Леле evak, страшна си!   bouquet Как не съм се сетила, че по дължина е толкова удобно! Веднага замислих за утре да направя по твоя начин едни, само че бюрек, слепени със сирене и копър!
Ох, лошо, пристрастих се  Embarassed

# 197
  • Мнения: 765
olemale, бюрек също стават много вкусни. Панирани в тази панировка.  chef 

# 198
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
evak, много си далече, иначе бих отскочила да похапна малко от твоите тиквички!  Hug

# 199
  • Мнения: 6 017
evak пак ли? Супер са и панираните тиквички. Ти май си на вълна тиквички. Wink

# 200
  • Мнения: 1 269
Бъни, има и още, но ще карам по порека, че да не се задавите.  Hug
Панираните са много лесни. Нарязвам тиквичките по дължина-по-малки тиквички.
Посолявам и оставям да се поизцедят на домакинска хартия.
Правя си на око панировка от яйца, брашно и бира. да сатне като тесто за кекс, но по-редичко малко.По-гъсто от боза.
Потяпям в  панировката и направо в сгорещено олио и изцеждам на домакинска харитя отново.
Благодаря за идеята!  bouquet какво представлява тази домакинска хартия? Аз ползвам от кухненското руло хартията за отцеждане? Едно и също ли са? newsm78

# 201
  • Мнения: 765
Да, за тези ролки хартия говоря.  Hug

# 202
  • Мнения: 3 036
Бъни,
Благодаря ти за отговора.
Аз не мислех така да ги сложа - само нарязани,а да са изпържени и може би в кутия за фризер или от сладолед.
Но ще пробвам и в буркан.

# 203
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Ето една рецептичка от мен, връткаво е, но пък е чудесно предястие - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=105257.msg1870515#msg1870515

А тук имам снимани кюфтета от тиквички на фурна http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4338339



Самоцитирам се, за да покажа снимков материал и на рулцата от тиквички. Днес обаче ги направих със сирене Дунавия, нямаше крема сирена в кварталното магазинче.

# 204
  • Мнения: 765
marulka_s, страхотни са тиквичките, ето в този ред на мисли и още няколко мои:


Тиквичките са третирани леко на грил тигана и са пълни с плънка от- сирене дунавия, майонеза, копър, горчица, може и настъргано сварено яйце. Импровизирам всеки път.


# 205
  • Мнения: 4 358
Evak и Marulka - срама нямате.
Чудесно снимки, чудесни предястия - браво.
Утре за милото има мръвки, за мене ще е вашето предложение Peace

# 206
  • София
  • Мнения: 1 163
правих панираните зеленчуци- тиквички, моркови и лук по японски, страхотно мезе за бира, не знам къде я срещнах из форума тая рецепта, но си струва и мога да кажа че тиквичките стават много по-хрупкави от "хрупкавите тиквички" и колкото по са изстинали, толкова са по-хрупкави.

# 207
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Извинете ме  за тъпия въпрос  Embarassed Embarassed при панираните тиквички няма допълно обработка ,директно се овалват в сместта за панировка,нали?А изпържват ли се добре ако мога така да се изразя? Embarassed

# 208
  • София
  • Мнения: 1 163
дирекнтно -да, само единствено не трябва да са дебели, а да са по-тънички

# 209
  • Мнения: 765
Извинете ме  за тъпия въпрос  Embarassed Embarassed при панираните тиквички няма допълно обработка ,директно се овалват в сместта за панировка,нали?А изпържват ли се добре ако мога така да се изразя? Embarassed

Аз даже и на по-дебеличко ги режа, тоест не са като да четеш вестник през тях. Стават мозък, даже мъжо ги хареса повече така.

Общи условия

Активация на акаунт