Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 91
Толкова си харесвам, създават ми уют старите тъкани черги, и покривките за легло, и от стари престилки да си направя възглавнички...
Било "селско"! За мен пък е "старинно"...

А вие какво мислите? Бихте ли си сложили стари тъкани в къщата?

# 1
  • Мнения: 824
какво значение има какво мислят другите,нали ти ще живееш в тази къща newsm78

# 2
  • Мнения: 1 844
амии лично на мен изобщо не ми харесват нито чергите,нито старинните мебели.разбира се,това си е мое мнение,всеки с вкуса си.според мен наистина не създават уют,а по-скоро една простовата атмосфера от отдавна отминала епоха.
все пак светът ни се развива толкова динамично,вече имаме такъв голям избор и разнообразие..защо не приемем съвремието и не му се радваме,а се опитваме да пренесем старинността в дома си?живеем в 21 век,все пак,нека му отговаряме на стандарта.
..и пак казвам,всеки с вкуса си.

# 3
  • Мнения: 1 671
Аз не бих си сложила, но къщата си е твоя - щом ти харесва, не виждам какъв е проблема.
Между другото имам великолепна битова покривка - тъкана в СБХ - в екрю и кафяво - много ми върви на интериора и е правила впечатление на гости.

# 4
  • 7800
  • Мнения: 243
Аз също харесвам битовите елементи и първото нещо, което правим в бъдещия си дом е една механичка в бивша маза, където няма да има газопровод, а една печка от типа "Циганска любов", която ще си бумти в студената зима, а аз с кеф ще си пия винцето.Ох, размечтах се.

# 5
  • Мнения: 824

..защо не приемем съвремието и не му се радваме,а се опитваме да пренесем старинността в дома си?живеем в 21 век,все пак,нека му отговаряме на стандарта.
..и пак казвам,всеки с вкуса си.

А защо да не пренесем нещо от добрите стари традиции в съвременните ни жилища?
И като живеем в 21 век,защо още пием вода,а не сме си измислили нейн съвременен заместител?

Сара,щом така ти харесва,така го направи.Трябва да се радваш,че си различна от масата,която не би сложила стара черга в дома си.
На мен ми звучи много арт,особено,ако жилището е обзаведено с модерни мебели,с изчистени линии.И една черга в райе,за акцент. Wink

# 6
  • Мнения: 46 520
Въпрос на вкус  Grinning ако ти харесват, не се влияй от чуждо мнение.

Аз не ги харесвам, обичам изчистени едноцветни неща, шарении не.
За вила биха отивали, но в моята пак не бих си сложила.

# 7
  • Мнения: 25 633
Вече не е селско, а етно. Слагай, щом ти харесва!  Laughing

# 8
  • София
  • Мнения: 2 430
Е ти пък!Ами като ти харесва така,така си го направи,а ако на някой му е селско да не ти идва на гост,а да си стои У ГРАДО!Ако искаш и бъклица си сложи на миндера,жилището си е твое!

# 9
  • Мнения: 386
при всички положения е по-добре от статуя на венера милоска  Laughing
ако имах ценни неща от едно време щях да си ги наслагам. което ми напомня, че имам в мазето една шевна машина сингер, която дори сигурно работи... ама е много тежка...

# 10
  • София
  • Мнения: 2 430
Сега се сетих за една стара плетена кошница!Мисля,че вече я виждам къде ще стои

# 11
  • Мнения: 141
Сара, не се води от чуждото мнение. Важно е ти и семейството ти да се чувствате уютно.
Моя брат и семейството му живеят в Щатите и понеже него го мъчи доста голяма носталгия и си е направил една стая в къщата, изцяло обзаведена с български вещи( битов стил)- черги, тъкани пана за стени, медни и глинени съдове, халища за легла, бродирани покривки и тн. Има и много дискове с българска родопска музика( той много обича родопските песни) и много често ходи в тази стая, пуска си музика и се усамотява.
Така, че направи си дома така, както на тебе ти харесва Simple Smile  bouquet

# 12
  • France
  • Мнения: 726
В къщи имам чипровски килим и 3 черги....много ги харесвам. Не събират прах, лесни за поддържане. За мен не е "селско", особено ако са съчетани със стари мебели.
За справка, 1 чипровски килим 3.50 на 3 метра струва 4 хил лв. И е по-качествен от останалите вълнени, но вносни.

# 13
  • Мнения: 3 830
Като акцент, старинните вещи са много шик. Въобще не слушай какво ти говорят някои.  NaughtyДомът си е твой Naughty

Аз имам стари български вещи вкъщи, дори антики и много си ги харесвам Peace

# 14
  • Мнения: 5 178
Сложи си каквото ти харесва,това може да е твоето уникално излъчване на дома..
Аз пък не мога да разбера как народа е пощурял по старите мебели от Европата, а отрича своето

# 15
  • Мнения: 3 830
Сложи си каквото ти харесва,това може да е твоето уникално излъчване на дома..
Аз пък не мога да разбера как народа е пощурял по старите мебели от Европата, а отрича своето

 Peace

# 16
  • Мнения: X
Аз не бих си сложила, но къщата си е твоя - щом ти харесва, не виждам какъв е проблема.
   Peace

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 383
И в друга тема писах, че напоследък много се заглеждам по черги. На косъм бях да си сложа в къщи такива. Има едноцветни, памучни и такива, като рогозки, които винаги съм харесвала. Вече внасят и вълнени... Изобщо съм много за. Стига нещата да са подредени с вкус и да ти допадат, предразсъдъци като "селско" нямат значение.

# 18
  • София
  • Мнения: 6 096
Вече не е селско, а етно. Слагай, щом ти харесва!  Laughing
Анджък!  Laughing
И на мен ми се струва уютно това, което описваш; явно не допада на всеки, но чак пък да ти казват, че е селско... Crazy Действай!  Peace

# 19
# 20
  • Мнения: 134
Сега се сетих за една стара плетена кошница!Мисля,че вече я виждам къде ще стои
при всички положения е по-добре от статуя на венера милоска  Laughing
ако имах ценни неща от едно време щях да си ги наслагам. което ми напомня, че имам в мазето една шевна машина сингер, която дори сигурно работи... ама е много тежка...

и аз само чакам да почнем ремонта, и да им измисля къде да ги сложа

..защо не приемем съвремието и не му се радваме,а се опитваме да пренесем старинността в дома си?живеем в 21 век,все пак,нека му отговаряме на стандарта.
..и пак казвам,всеки с вкуса си.

А защо да не пренесем нещо от добрите стари традиции в съвременните ни жилища?
И като живеем в 21 век,защо още пием вода,а не сме си измислили нейн съвременен заместител?

Сара,щом така ти харесва,така го направи.Трябва да се радваш,че си различна от масата,която не би сложила стара черга в дома си.
На мен ми звучи много арт,особено,ако жилището е обзаведено с модерни мебели,с изчистени линии.И една черга в райе,за акцент. Wink


така, че възглавница си направи
черга си сложи и да не ти пука

# 21
  • Мнения: 8 999
Мисля, че чудесно могат да се съчетаят старите парцалени черги и супер модерен интериор. Виж, за възглавнички от тъкани престилки не съм сигурна, че е добра идеята, защото тези тъкани са доста груби и, ако има и вълна в тях, много боцкат!
Даже наскоро гледах по някоя телевизия едно предаване за някаква, явно много нашумяла дизайнерка, която е хванала едни женици в затънтено немско село, да й тъкат черги и китеници. Пазарните цени бяха над 2000 евро! Но пък бяха уникално красиви.

# 22
  • Мнения: 23
Направи това, което ти харесва. Аз харесвам стари стилни "съкровища" умело съчетани в съвременен интериор, създават ми уют. Скоро гледах, може би в ИКЕА поставени китеници на земята и изглеждаше много стилно.

# 23
  • Мнения: 958
Аз също не си падам по черги, може би защото в къщи винаги е имало. Майка ми е фенка. Обаче наскоро видях в практис, имитация на черги, само че едноцветни, в едни ярки цветове, зелено и оранжево. Направо се влюбих Simple Smile Сега само мисля къде да сложа и как да ги комбинирам, че са доста късички.
Всеки с вкуса си Simple Smile Направи си дома така, както на теб ти харесва. (и на тези с които живееш )

# 24
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Както някой беше написал - това е етно, а не селско. Когато е направено с вкус, си е супер!
Не разбирам защо африканските, египетските, мароканските мотиви могат да са тачени, а българските - не Shocked
Аз имам в дома си козяк от години, има много предимства пред модерните килими (има и недостатъци разбира се), създава ми неповторим уют, не ми пука кой какво мисли за него.

# 25
  • София
  • Мнения: 7 097
А вие какво мислите? Бихте ли си сложили стари тъкани в къщата?

Едва ли, но след като на теб ти харесва, какво значение има  Wink

# 26
Не не бих сложила.Този интериор ме задушава.Китеник на пода ?Ако ти трябва прахоуловител става.Предпочитам съвременни  постелки.Лесни за почистване  и са  ефектни.Сменям ги често,защото не са скъпи.А ако на теб ти харесват стари черги, сложи си ги.Важно е ти  да се чувстваш уютно.

# 27
  • Мнения: 463
Е ти пък!Ами като ти харесва така,така си го направи,а ако на някой му е селско да не ти идва на гост,а да си стои У ГРАДО!Ако искаш и бъклица си сложи на миндера,жилището си е твое!
Така я! Важен е твоя уют, а не мнението на другите.

# 28
  • Мнения: 3 034
тъкани - да. черги - не, но не защото не харесвам, а просто стилът на дома ми е съвсем друг  Peace тъкани имам и съжалявам, че донесох само тези - стари памучни и ленени чаршафи с дантела по края, невероятни са  Heart Eyes имаме и покривки за легла в БГ, и тях ще домъкна  Crossing Arms

# 29
  • Мнения: 4 916
Към авторката - зависи кой ти е казал това за чергите и "селското".
Ако е мъжът ти, който все пак ще трябва да живее с тези черги, може би е по-добре да потърсите някакъв компромис.
Обаче ако е някоя съседка или позната... няма какво да й се връзваш, направи си къщата както ви харесва на вас.

# 30
  • Мнения: 3 641
Лично аз не бих си сложила вкъщи. Но с удоволствие бих ходила на гости в такава къща, където се тачат традициите Simple Smile

# 31
  • Мнения: 2 161
Въпрос на вкус.Аз не се чувствам добре сред старинни мебели.А съм проходила сред такива в дома на маминка.Още ги има,уважавам нейният вкус,тя е истинска дама според мен,постоянно ме заклева,да не ги изхвърля сред време.Как ги донесъл наш роднина,откъде пристигнали...знам цялата история.Аз оценявам тяхната стойност,но не ги харесвам,не ги усещам,не ги разбирам.
Да не говорим,пък,за чергите и глинените изделия.Все едно съм в механа.Когато бях дете,моите родители ме водеха в един ресторант,близо до кв Петлешев.С български шити покривки,керамични рисувани чинии и певици,които грачеха много силно.Запотени мъжаги вдигаха тостове по масите.Малка бях,обаче помня и една просната мечешка кожа или нещо подобно.Не ми харесва,просто не ми харесва.Всяко нещо с времето си.

# 32
  • София
  • Мнения: 39 771
Ако ти харесва, защо не? Обзавеждането на дома ти зависи от теб, а не от някой съсед.
У нас нямам старинни вещи или пътеки. Имахме преди време черги (пътеки), но мама ги смени. Сега и новите стоят в килера.
Всичко е въпрос на вкус.

# 33
  • Мнения: 452
аз имам една битова стая в къщата направена като етнографски музей- като идват чужденци много се чудят ,ефектно е ,когато много неща са събрани на едно място ......но трябва да имаш подходящото пространство за това ......иначе в апартамент незнам как ще се вържат с интериора
обожавам старинни вещи ....носят духа на хората живели преди нас

# 34
  • София
  • Мнения: 11 711
Обзаведи дома си както искаш,по твой вкус!
А кой ти казва,че било много селско?Някой от семейството или извън него?
Защото,ако е някой който живее в този дом може би трябва да се имаш предвид мнението му...
Лично аз не бих си сложила черги в дома,но в крайна сметка въпрос на усет и вкус.

# 35
  • Мнения: 2 309
Не бих Grinningно и нямам.

Ако си ги харесваш, създават ти душевен комфорт, слагай!

# 36
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Черги имам да опаша половината земно кълбо сигурно  Rolling Eyes Ако не са ги изяли молците и мишките на село...
Не харесвам, не ми е уютно и топло сред такива неща. Ползваме само един дебел китеник, който стои пред леглото на детето- ако пада, да е на меко  Laughing

# 37
  • Мнения: 545
Европата пък изнесе всичко което мязаше на антиквариат Simple Smile не пропусна, дори старите ютии 'с горно пълнене' Simple Smile

въобще, всичко от друго село е интересно...така че се получава нещо като баланс.

Сложи си каквото ти харесва,това може да е твоето уникално излъчване на дома..
Аз пък не мога да разбера как народа е пощурял по старите мебели от Европата, а отрича своето

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт