Кафе и бременност

  • 37 753
  • 185
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 213
Как добре върви кафето сутрин с едно парче шоколад Линд тирамису   chef
 Party
Ммммммммммм четеш ми мислите  bouquet
Почерпка тогава   bouquet  bouquet  bouquet

# 151
  • Bulgaria
  • Мнения: 369
Ще цитирам Хера - здравите круши вятър не ги брули.
Аз като бях бременна бях взела всички мерки за природосъобразен и т.н. начин на живот.Накрая пак доведе до аборт.
За съжаление и при мен беше точно така- то не беше пазене, то не беше чудо и накрая какво... Едно кафенце нищо няма да ви навреди, милички, не си пълнете главите с глупости , а се радвайте с цялото си сърце на бременността!  bouquet

# 152
  • Bulgaria
  • Мнения: 369
Как добре върви кафето сутрин с едно парче шоколад Линд тирамису   chef
 Party
Ммммммммммм четеш ми мислите  bouquet
Почерпка тогава   bouquet  bouquet  bouquet
Мерси, мила, точно от това имах нужда!  bouquet Hug  bouquet

# 153
  • Мнения: 213
Мерси, мила, точно от това имах нужда!  bouquet Hug  bouquet
Hug Hug Hug
От колкото имаш нужда, до безкрай  Simple Smile

# 154
  • Мнения: 253
Аз отказах кафето,когато разбрах,че съм бременна,защото то не върви без цигарка  Mr. Green а и тях ги отказах

# 155
  • Bulgaria
  • Мнения: 369
Аз отказах кафето,когато разбрах,че съм бременна,защото то не върви без цигарка  Mr. Green а и тях ги отказах
Браво, продължавай в същия дух! Hug Hug Hug

# 156
  • Мнения: 1 291
Е това е най-хубавия вариант.След 2-3 месеца ще се чудиш изобщо защо си пушила и защо си пиела кафе Simple Smile

# 157
  • Мнения: 24
Здравейте и от мен Simple Smile И аз реших да откажа кафето веднага щом разбрах, че съм бременна. Сега, след няколко месеца с радост установявам, че въобще не ми липсва тази така необходима някога гореща, сутрешна напитка Simple Smile Все пак, понякога когато много ми се допие, си доставям това удоволствие  Wink Доколкото разбрах, когато е в малки количества, кафето действително не е вредно за бебчо.

# 158
  • Мнения: 614
Здравейте мили мамички,

реших и аз да се включа по темата  Grinning Няколко дни, а може би и седмица преди да разбера че съм бременна, кафето не ми беше толкова вкусно - от 3-4 на ден, започнах да пия само сутрешното за събуждане. Постепенно намалих и цигарите, а в деня в който видях 2 чертички и напълно ги спрях( пушех по 10-12 на ден); въобще не ми беше трудно за мое учудване. Другото интересно е, че преминах на 3в1, а от 2-3 дни дори и мисълта за него ми е неприятна. И аз имам ниско кръвно и ми е трудничко да се събудя без кафе, ама... newsm78.

по повод на безкофеиновото кафе - то със сигурност е по -вредно за бебето, тъй като екстракцията на кофеина се извършва с алкохолни разтворители, които остават в безкофеиновото кафе. От друга страна това че му пише безкофеиново не означава, че съвсем няма кофеин - 10-20% от кофеина си се запазва Simple Smile





# 159
  • Мнения: 98
От АГ-лекар съм чувала, че 1 кафенце дневно не вреди на бебето. Разбира се, че всеки преценява за себе си дали може да се лиши от кафе или - не. Аз смятам, че тези 9 месеца не са чак толкова дълъг период, та да не можем да се откажем от кафе/цигари/алкохол и т.н.  Hug

# 160
  • София
  • Мнения: 10 703
От АГ-лекар съм чувала, че 1 кафенце дневно не вреди на бебето. Разбира се, че всеки преценява за себе си дали може да се лиши от кафе или - не. Аз смятам, че тези 9 месеца не са чак толкова дълъг период, та да не можем да се откажем от кафе/цигари/алкохол и т.н.  Hug
аха, обаче след тези 9 месеца,докато се кърми бебето е абсолютно противопоказно вече да се пие кафенеце, а преди това може Simple Smile та ако го откажем,няма да е за 9 месеца а поне за година и половина, може и повече Confused но пък то се отвиква и навика за кафе,както всичко останало има хора които даже не близват а пък не им липсва и си живеят ей така,щрак без кафе...въпрос на навик

# 161
  • Бургас
  • Мнения: 839
Аз откакто се помня пия по 2 чаши кафе. Не можех да си представя да тръгна сутрин от къщи без да съм пила, а и работя на смени - дневна - нощна, което го правеше задължително. Когато прочетох, че кофеина пречи да се имплантира клетката в матката, спрях рязко кафето, а още не бяхме започнали с опити за бебе. Оказа се, че въобще не ми липсва. Уж съм с ниско кръвно, а се чувствам много по-добре. Замених го с мляко с какао (в което също има кофеин, но по-малко), в краен случай бяло фрапе със захар. Важното е как се чувствате, понякога наистина всичко е само навик, а може и без него.

# 162
  • вкъщи
  • Мнения: 704
кафето не е много полезно колкото може по рядко да се пие

# 163
  • Мнения: 213
Ами не знам, доста момичета опровергават мнението, че кафето пречи на забременяването  Rolling Eyes Надявам се да е така, защото съм решила да не го спирам преди опитите за бебе и после ще му мисля  Wink

Иначе не свързвам кафето с цигарите, защото никога не съм пушила, та това е - просто обичам кафе, но не съм пристрастена. Така че мога и без него ако реша или пък ми е неприятно  Grinning

От АГ-лекар съм чувала, че 1 кафенце дневно не вреди на бебето. Разбира се, че всеки преценява за себе си дали може да се лиши от кафе или - не. Аз смятам, че тези 9 месеца не са чак толкова дълъг период, та да не можем да се откажем от кафе/цигари/алкохол и т.н.  Hug
аха, обаче след тези 9 месеца,докато се кърми бебето е абсолютно противопоказно вече да се пие кафенеце, а преди това може Simple Smile та ако го откажем,няма да е за 9 месеца а поне за година и половина, може и повече Confused но пък то се отвиква и навика за кафе,както всичко останало има хора които даже не близват а пък не им липсва и си живеят ей така,щрак без кафе...въпрос на навик

Ахам, доста повече време е - особено за планиращите повече бременности в дългосрочен план  Crazy И бирата, и виното  Sunglasses Всичко на всичко ще ми се събират 5 години "праведен" живот, само да сме здрави  Hug

# 164
  • Мнения: 1 291
кафето не е много полезно колкото може по рядко да се пие

Даже направо си е вредно

Общи условия

Активация на акаунт