"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 64

  • 4 015
  • 131
  •   1
Отговори
  • Мнения: 442
Тази тема е за всички, които имат съмнения, че може да са забременели.

Моля, ограничавайте се само до задаването на конкретни въпроси.

Тестовете за бременност дават най-коректни резултати, когато са направени навреме,а именно:
Кръвен тест (бета ЧХГ) – най-рано 11 дни след ДОКАЗАНА овулация.
Уринарен тест – най-рано 12 дни след ДОКАЗАНА овулация или на първият ден от закъснението.


Във въпроса си не пропускайте следната информация:
1) Дата на последната менструация и продължителност на месечния цикъл (от първи ден на менструацията до първия ден следващата менструация; за първи ден се счита денят с истинско кървене, а не само зацапване);
2) Метод на засичане на овулацията, ако има такъв;
3) Ден/дни с непротектиран полов акт (дни със съмнение за евентуално зачеване);
4) Лекарства, които биха имали някакво значение (прогестеронови препарати, противозачатъчни, Клостилбегит, Кломифен и др.)
5) Правени ли са хормонални изследвания и има ли отклонения при тях
Така ще бъдем максимално полезни.

Моля задавайте въпросите си тук, за да не се създават нови теми с еднакво или подобно съдържание.

Стара тема - https://bg-mam.ma/t/1627077

# 1
  • Мнения: 233
Мили момичета, откакто започнахме да правим опити 6-7-8 дни след овулация ми започват болки в кръста, леки крампи и все ми идва. Преди това тези болки бяха 2-3 дни преди цикъл. Какво се случва според вас?

# 2
  • Мнения: 1 416
Едва ли има някаква причина. При мен забелязвам наистина много промени и нови симптоми , които съм нямала преди да започнем опити. Даже симптоми, които са ме карали да повярвам, че съм бременна и накрая - нищо, идва ми. Иначе според мен е нормално 6-7 дни преди цикъл да имаш ПМС симптоми и мен тогава ме почват, даже 2-3 дни преди цикъл почти изчезват.

# 3
  • Мнения: 233
Едва ли има някаква причина. При мен забелязвам наистина много промени и нови симптоми , които съм нямала преди да започнем опити. Даже симптоми, които са ме карали да повярвам, че съм бременна и накрая - нищо, идва ми. Иначе според мен е нормално 6-7 дни преди цикъл да имаш ПМС симптоми и мен тогава ме почват, даже 2-3 дни преди цикъл почти изчезват.

Ех, значи и този месец го отписвам май май. Благодаря за мнението.

# 4
  • Мнения: 849

Какво мислите за този тест?

# 5
  • Мнения: 15
Привет дами, все още няма закъснение, ама нали понеже съм голяма любопитка …. Трябва да ми “дойде” на 22.05. Ранна овулация имах този месец доказана от лекар. Чух се с докторката вчера, тя ми каза, че дуфастона можел да повлияе на кръвния  тест. Аз доколкото съм запозната, не би трябвало...
какво мислите ?


# 6
  • София
  • Мнения: 1 333
Кехайова - положителен е.

Куинзи - прогестеронови препарати  какъвто е дуфастон, не влияят на резултата. АГ ти е много невежа. Само заради това бих я сменила.

# 7
  • Мнения: 15
Кехайова - положителен е.

Куинзи - прогестеронови препарати  какъвто е дуфастон, не влияят на резултата. АГ ти е много невежа. Само заради това бих я сменила.

Даже ми каза да направя нов тест 1 седмица след спирането на дуфастона, което е на 24.05. … после как да имаш доверие на доктори …

# 8
  • Мнения: 849
Кехайова - положителен е.

Куинзи - прогестеронови препарати  какъвто е дуфастон, не влияят на резултата. АГ ти е много невежа. Само заради това бих я сменила.

И днешните. Цикъла ми закъснява с 5дни, чудя се дали да изчакам малко, или още сега да отида на преглед, дали ще се види на ехографа

# 9
  • София
  • Мнения: 1 333
Никак - сменяш. Изумително, че човек с медицинсконо образование и то АГ казва подобно нещо. 🙈 Ужас! Представи си освен тази дупка в знанията, колко още има.

Кехайова - 14 дни след закъснение се ходи на преглед. Сега е много рано.

# 10
  • Мнения: 5
Привет дами, все още няма закъснение, ама нали понеже съм голяма любопитка …. Трябва да ми “дойде” на 22.05. Ранна овулация имах този месец доказана от лекар. Чух се с докторката вчера, тя ми каза, че дуфастона можел да повлияе на кръвния  тест. Аз доколкото съм запозната, не би трябвало...
какво мислите ?




Според мен е положителен.😊
На мен трябва да ми дойде на 23.05.( и аз съм с ранна О.)  , но все още изчаквам за тест , за да не се разочаровам , ако го направя сега. Вече тотално изперках с това чакане. Интересното е , че 2-3 дни преди датата започва да ме боли корема и кръста , а сега започна още от вчера , особено нощем и съвсем се обърках..гледам да не ми е фикс идея , но някак си усещам , че се е получило. Стискайте палци. Sparkling Heart

# 11
  • Мнения: 15
Никак - сменяш. Изумително, че човек с медицинсконо образование и то АГ казва подобно нещо. 🙈 Ужас! Представи си освен тази дупка в знанията, колко още има.

Кехайова - 14 дни след закъснение се ходи на преглед. Сега е много рано.



Попринцип дуфастона ми е предписан от 19тия ден, да го пия 7 дни , 2 пъти на ден. Днес ми е последния ден. Обаче се чудя и притеснявам малко, ако го спра така както ми е казала госпожа докторката, дали няма да стане някой гаф ... и да вземе всичко да отиде подяволите и да ми дойде, защото съм чела, че не е хубаво да се спира рязко ...  SadSadSadConfoundedConfounded

Последна редакция: пт, 17 май 2024, 14:03 от Quinzzyy

# 12
  • София
  • Мнения: 1 333
Не се спира. Но генерално дуфастон е много слаб препарат. Би било най-разумно да смениш този АГ по-бързо. Явно не е очаквала, че ще има бременност и затова е предписала за 7 дни.

На твое място веднага намирам друг АГ без да отлагам.

# 13
  • Мнения: 15
Не се спира. Но генерално дуфастон е много слаб препарат. Би било най-разумно да смениш този АГ по-бързо. Явно не е очаквала, че ще има бременност и затова е предписала за 7 дни.

На твое място веднага намирам друг АГ без да отлагам.


Дефакто да продължа да го пия и понеделник да търся АГ ...

# 14
  • София
  • Мнения: 1 333
Да. Виж в супердок за часове, можеш и отсега да запазиш. Има и отзиви там.

Общи условия

Активация на акаунт